John Wick (USA)
USA USA
96 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Tohohle chlápka nechceš naštvat

Obsah

:
Říká se: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick je zabiják na odpočinku, přesně ten typ chlápka, kterému je lepší se vyhnout. Vloupat se mu do domu, více »« méně

Režie

:
Chad Stahelski David Leitch

Scénář

:
Derek Kolstad

Herci

:
Keanu Reeves Michael Nyqvist Alfie Allen Willem Dafoe Dean Winters ...
Přehrát online O2
Premiéra: 23. 10. 2014
Distributor: Bontonfilm CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  30. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (10536 bodů)

  Zabili mu psa a ukradli auto. To neměli dělat. Další příběh o bývalém vyhlášeném zabijáku, který byl vyprovokován vejít na cestu nemilosrdné pomsty a to proti svému bývalému zaměstnavateli. Po pomalejším rozjezdu se naskytá rychlá a drsná akční jízda, kde se opět s vervou sobě vlastní vyšvihl Keanu Reeves. Svoji roli zvládl očekávaně dobře, i když bych si u něj představoval přeci jen o něco drsnější výraz. Snímek je jinak ve své podstatě obdivuhodný. Nemohu se ale zbavit dojmu, že je tu určitý pokus zopakovat akční fenomén světoznámého krále akčního filmu HK režiséra Johna Woo.  Ale chyba lávky, ten svého nástupce dlouho mít nebude. Na druhou stranu je škoda, že takovýto námět zrovna on nenatočil a že roli Johna Wicka nevzal jeho kmenový herec Chow Yun-fat. To by byla teprve jízda. Chad Stahelski a David Leitch mající v takovýchto filmech zkušenosti coby kaskadéři to spolu zkusili po svém a dá se říci, že se jim zdařilo. I přes určité chybičky je snímek patřičně rychlý, krvavý a šílený. Pánové to rozjeli naplno.  

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9854 bodů)

  John Wick vznikl jako kamarádský film, jehož investoři se našli až v Číně a do americké, potažmo světové distribuce film zakoupila společnost Lionsgate až po dokončení snímku. Důvěra se vyplatila, diváci si však svůj akční nášup našli a jen v kinech se film zaplatil více, než třikrát. Pokud tedy máte rádi pořádnou staromódní akci a Keanu Reevese, který přebije i občasné lapsy, tak byste neměli být zklamáni.

 • 75%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (7563 bodů)

  V dnešní době už tak trochu nedocenitelný film. Nelítostný, ale sympatický hlavní hrdina, který si jde vyřídit účty, mocný zločinecký syndikát od velkého bosse až po mladého usmrkaného potížistu, třetí osoba v pozadí, u které není jisté, na čí straně stojí, a dokonce i smysluplný motiv, který udává celému dějovému konceptu i jistý nezaměnitelný punc přesvědčivosti a empatie - to vše navíc zabaleno do opojného hávu devadesátkových akčňáků od Johna Woo a okořeněno moderní hyperstylovou akcí zasazenou do pochmurných barev a originálních lokací luxusního mafiánského hotelu. Keanu Reeves je ok, ale Denzel Washington by zde byl teprve boží, a Michael Nyqvist už by měl hrát jenom podobné mafiánské hlavouny se smyslem pro humor a ironii, kteří se neštítí jít na smrt v hustém dešti a s úsměvem na rtech po boku svých bývalých spojenců. Parádní a čistokrevná akční jízda, rozhodně mnohem lepší než nudný a chytře se tvářící Equalizer..

 • 30%
  2
  0
  9. 8. 2015
  Pas (4738 bodů)

  Samí zlí kluci..
  John Wick, je velice jednoduchý film, který zdánlivě připomíná akční filmy z kraje devadesátých let. Zatím co hrdinové tehdejší doby, používali spíše pěsti, kopy a v krajních případech, většinou finálních, zbraně, Wick sice kontaktní boj má, ale místo konečných ran pěstí, používá pistoli z centimetrových vzdáleností. Vsadím se, že tento výtvor se dostane na špici světové kinematografie v počtu prostřelených hlav zabijáků z východu. Děj je prostý - zabili jste mi štěňátko, tak tady máte kulku do ciferníčku bez rozdílu dobrého, či zlého bad guy, prostě všichni. Přiznám se, že se divím, jak je možné, že takový rize béčkový příběh má takovou úspěšnost...

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (4687 bodů)

  Parádní film. Akční slast pro oko. Pořádná role na tělo Reevesovi. Zápletka jasná, drsná až na to, že jako v podobných filmech, jeden maník zlikviduje sám celou armádu. Ale pobavilo a zaujalo to.

 • 85%
  0
  0
  24. 5. 2015
  p.a.douch (4420 bodů)

  Mám rád filmy z 80-tých let. A John Wick mi je připomněl. Kdo jde na akční film neměl by čekat mudrování o nesmrtelnosti a barevné veselé obrázky, ale AKCI. A té se mu zde dostane. Keanu Reeves je ve formě, jeho bouchačka je ve formě. To se nedá říct o jeho manželce a psovi. Ale mám takové filmy rád a kdykoli na ně půjdu. Pravda manželce se film moc nelíbil. Jen by to chtělo lepšího záporáka.

  • Keanu Reeves, Willem Dafoe
  • slabý záporák
 • 85%
  0
  0
  28. 1. 2017
  JosefTomas (3279 bodů)

  Perfektně zvládnuté mistrovské dílo, které uchvátí skvělou akcí, perfektním obsazením a těmi krásnými psími oči, které když uvidíte, tak nemůžete říct nic jiného "To je roztomilý" O to více chcete vidět, jak tomu ruskému hajzlovi Wick tu hubu rozstřílí. :D

 • 20%
  0
  0
  22. 10. 2014
  Petrson (3212 bodů)

  Tak asi takhle. Přijde producent za scénáristou a řekne: „co takhle kdyby někdo někoho zabil?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Dva lidi?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Tři? Nebo lepší by bylo třicet, ne?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Padesát? Sto?“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Co to postavit jen na zabíjení, střílení do hlavy, probodávání ?“ Scénárista: „Za co se mstí?“ Producent: „ Já nevím, třeba že mu zabili psa?“ Scénárista: „ Skvělej nápad, bude tam něco navíc?.“ Producent: „Ne“. Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „ Jo a mám nápad na druhej díl!“ Scénárista: „Hmmm...“ Producent: „Zabijou mu kočku a vyvraždí dvakrát tolik lidí.“ Scénárista: „ Na to nebude čas.“ Producent: „Aha, tak vynecháme tu scénu s tou kočkou“. ( P.S.Konzolový hráči budou asi spokojeni ).

  • kamera
  • nesmrtelná komiksová postava Keanu Reevesa :)
  • scénář, nápad, cokoliv
 • 85%
  0
  0
  27. 1. 2016
  HappyPiere (2733 bodů)

  Kvalitní podívaná v rámci žánru

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Naprosto přímočará záležitost s vymazlenou atmosférou, podpořenou fajnově zvoleným hudebním podkresem. Keanu to kosí hlava nehlava, ale kupodivu v průběhu dostává i dost slušnou čočku. Někdy ale bohužel působí dost pomale, což je uprostřed namířených hlavní poněkud rušivé a dává znát, že adepti na kulku stojí přesně tam kde mají a čekají až na ně dojde řada. Škoda, uvěřitelnost, aspoň ta v rámci žánru, tím dostává poněkud na frak. Jinak slušná akční jednohubka bez zbytečných dalších ambicí.

 • 85%
  0
  0
  3. 11. 2014
  harry456 (2428 bodů)

  Jeden z nejlepších akčních filmů za poslední dobu. Skvělá zápletka, kamera i obsazení, a samozřejmě akce... Jen mám jednu výtku, a tou je, že poslední akční scéna filmu skoro nic nepřinesla, jako ty předchozí.

 • 80%
  0
  1
  6. 2. 2017
  leafroller (1710 bodů)

  Pokud se přeneseme přes typicky komixové extrémismy (sakra, existuje to slovo vůbec?), jakože za 2 boule a mrtvý štěně musí umřít asi 150 lidí, dostaneme čistokrevný thriller, jakých jsme ale viděli už mnoho. Přesto neurazí. A vzájemný vztah dvou hlavních oponentů mi přišel dokonce zábavný. Nicméně takový Equalizer mě jako čistič prostě bavil víc.

 • 85%
  0
  0
  6. 2. 2015
  Jiřík54 (1424 bodů)

  Mám rád Keanu Reevese, takže jsem se na Johna Wicka dost těšil a musím říct, že jsem vůbec nebyl zklamán. Reeves podává standardně dobrý herecký výkon a roli akčního hrdiny zvládá na výbornou. Dobrým protihráčem je mu Michael Nyquist, který od dánské trilogie Millenium, kde byl kladným hrdinou hraje snad už jen samé záporáky. I tento mu jde skvěle. A příběh je dobře napsaný a jede ve velmi slušném tempu od začátku až do konce. Až bych si přál, aby měl pokračování. Což se mi už dlouho u žádného filmu nestalo.

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2017
  fido68 (1024 bodů)

  Dobře natočená akční střílečka s výborným hereckým obsazením hlavního hrdiny.Keanu Reeves si po Matrixu pěkně užil ručních zbraní.Myslím si,že se tento typ rolí k tomuto herci hodí a i menší zmněna image mu prospěla.Film má spád a i metráž je rozumná a dočkali jsme se i dalšího pokračování.

 • 85%
  0
  0
  10. 12. 2014
  voleman (855 bodů)

  Akční film v tom nejlepším slova smyslu. Takovýhle čistý akční film jsem již dlouho neviděl. Tvůrci se skoro nezaobírají příběhem, ale jen čistě akcí což je u tohoto filmu jedině dobře. Navíc tvůrci film berou s dostatečným nadhledem a neberou příběh moc vážně a tak dialogy ani jednotlivé scény nepůsobí nijak trapně. Ve filmu zazní i pár hlášek (i když by jich mohlo být víc), vždy do scény skvěle sednou. John Wick je tedy typický akční film se vším všudy, který se svou rozumnou stopáží nenudí, a při vypnutém mozku spolehlivě zabaví. 85%

 • 95%
  0
  0
  14. 2. 2017
  PandaPool (844 bodů)

  Skvělí film, konečně nějaká pořádná akční rubačka která se odlišuje od většiny svých kolegů tím že všechny pohyby, střelba i to co tam hlavní hrdina a jeho nepřátele jsou schopni vydržet.Takže tady ten film mi v hlavě zůstal hodně dlouho a doufám že tam uvázne i vám a já už se nemůžu dočka pokračování.

 • 65%
  0
  0
  6. 1. 2016
  martin-kubista (692 bodů)

  Zřejmě pokus o remake akčních filmů z devadesátých let, který mě ale moc neoslovil. Hlavní zápletka je šíleně jednoduchá, ale to byl asi záměr :) Dívat se na to dalo, a fanouškům akčních filmů a Keanu Reevse mohu jen doporučit, neboť to je jedna z jeho lepších rolí. Uvidíme, jak bude vypadat další díl

  • výkon Keanu Reevse
  • jednoduchá zápletka
 • 80%
  0
  0
  31. 10. 2014
  evana (682 bodů)

  Ač jsem holka a na akční filmy moc nejsem, John Wick mě bavil od začátku do konce. Mezi spoustou krve a kulkami je film odlehčen vtipnými hláškami. Celkový noir vizuál filmu sedí. Film plyne bez větších zádrhelů a nudnějších pasáží.

 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2017
  Sheemas (653 bodů)

  John Wick je parádní akční jízda, která dokazuje že Keanu Reeves nepatří ještě do důchodu. Zabít psa a ukrást auto bývalému zabijákovi, prostě není nejlepší nápad, což nám John Wick dokáže prakticky okamžitě. Celý film jede v neskutečném tempu, velmi chválím provedení, souboje a reálnost boje z blízka. Keanu to v této roli velmi sluší a hlavně mu to jde. Wick je krvavá akční pecka, kde se jede na ostří nože a nehledí se na počet mrtvol.

 • 95%
  0
  0
  3. 3. 2016
  EXpenzza (647 bodů)

  Na tom filmu je ohromně cejtit, jak byl dělanej s láskou. Akce boží, stylový to je, jak blázen, Keanu Reeves je sympatickej, jako žádnej akční hrdina široko daleko, a dokonce brakové prostředí se svými divnými pravidly působilo vcelku chytře. S příběhem se sice nikdo moc nepáral a chvílemi to ztrácí dech, ale radost z výsledku je pořád veliká. "Yeah, I'm thinking I'm back."

 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2014
  Kick077 (555 bodů)

  Akční film, který podle mého splnil svůj cíl. Hodně akce, rvaček, přestřelek i honiček v autech. Příběh nic moc světobornýho, ale o ten prostě ani nejde. Důležitý je, že bylo na co koukat a občas ve filmu zazněla i nějaká povedená hláška, z tohohle ohledu to na slabších 5 hvězd stačí.

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2016
  siginho (528 bodů)

  Souhlasím, že to není nic moc, ale totálně mne dostala rychlost a akce.
  A za to porušení podsvětních pravidel hotelu si to zasloužili darebáci.

  • Keane
  • smrt toho mladýho kryplíka
  • mohl toho ladýho hajzlíka trochu víc rozsekat :-)
 • 85%
  0
  0
  7. 5. 2017
  Chimpanzee21 (471 bodů)

  Akční film, ve kterém nemůžete čekat nějaký okouzlující příběh. Pokud máte rádi akční filmy s jednoduchým pravidlem: Jdi a pozabíjej co se pohne! , určitě zvolte tento film.
  John wick je zabiják v "důchodu", kterému zemřela žena a, tak žije ze svého auta. Žena mu odkázala psa, kterého čirou náhodou parta mafiánského syna zabije a jako bonus Johnovi ukradne auto. A od této chvíle je film čistě o pomstě.

  • Efekty
  • Keanu Reeves
  • Akčnost
  • Reálnost
  • Příběh
 • 80%
  0
  0
  22. 2. 2017
  TomSti (464 bodů)

  Tak to byl povedenej akčňák. Reeves to s pistolkama fakt umí. Takhle jsem to snad ještě nikde neviděl, aby v boji z blízka, místo posraných chvatů, prostě ty chlápky odrovnal kulkama. Jenom škoda, že s tím rozmazleným zmrdem z Hry o trůny si nepohrál trošku víc. Jinak se líbilo. Ukrást Johnu Wickovi auto a zabít psa, se prostě nevyplatí.

 • 30%
  1
  0
  27. 2. 2015
  dancemusic2012 (398 bodů)

  Pro mne obrovske zklamani. Opet jeden manik vyridi desitky najemnych zabijaku.
  Tech 30% davam hlavne za roztomile stene. Bohuzel.

 • 90%
  0
  0
  8. 4. 2015
  wtemplar (375 bodů)

  Velké překvapení roku 2014. Akční pecka ve stylu za málo peněz hodně muziky, kdy nám autoři dokazují, že není potřeba utratit stovky milionů dolarů na to, abychom se bavili stejně dobře jako u klasických žánrovek z 80. a 90. let. Keanu je ve vrcholné formě a snad mu to pomůže k více takovým rolím.

  • Keanu Reeves
  • "uvěřitelná" akce
  • herecké obsazení
  • příběh "Baby Jagy" :)
  • Keanův oblek, auto, styl obecně..
  • 85%
   0
   0
   22. 1. 2015
   kurcova-simona (367 bodů)

   Bomba! Zábavná akční jízda od začátku do konce. Skvěle napsané postavy, vtipné a originální hlášky a k tomu ještě děj, který neurazí? Co víc si u podobného žánru přát. John Wick mě opravdu překvapil, podobných jednohubek je velmi málo, nemůžu se dočkat až uvidím znova!

  • 50%
   0
   0
   14. 2. 2016
   Váleček (323 bodů)

   Další z filmů co si neodpustil scénu z konce filmu dát na začátek. Nechápu proč to tak je. Tady to bylo uplně zbytečné. Stejně tak nechápu proč tak dlouho opěvovali fakt, že John Wick je neskutečně dobrý zabiják. Akorát z člověka opadne ta lítost, kterou na začátku pochytal a ke konci už mu i přestane fandit. Prostě jen sleduje jak to tam všecno masí. Film bez opravdového děje, s přehnanými představami o světě gangů a s nepochopitelně lítajícími kulkami. Holt do hlavních postav nikdy netrefí na první pokus. Ani na druhý, třetí nebo devátý.

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2017
   TerkaCZ (314 bodů)

   Jednoho osudného odpoledne se Theon Greyjoy rozhodl zajet na benzínku a tak se náhodou setkala s Neem, se kterým opravdu neskončili ve vřelém přátelském objetí. Ba naopak. Film je důstojným zástupcem svého žánru. PS: Varování. Nikdy nezabíjejte psy!!

  • 85%
   0
   0
   23. 10. 2014
   Lemmy01 (312 bodů)

   John Wick je parádní akční film se slušnou choreografií a nadupanou hudbou. Film funguje dobře jako homage béčkovým (nejen) akčnákům (herci ve vedlejších rolích, některé dialogy a scény, osnova scénáře obecně), který si bere inspiraci, kde se dá (přestřelka mezi sloupy patrně vzpomínka Keanu na první Matrix, citace Equilibria v soubojích s pistolemi nablízko ...). Dramatické a humorné scény fungují ve filmu hodně dobře. Keanu odvádí slušný herecký výkon (přes určitou "prkennost/trhané pohyby", které jsou ale už jeho trademarkem). Film bych určitě doporučil, pokud člověk má rád akční filmy a nečeká žádnou přemýšlivou filmařinu.

  1 2 dalsi posledni
  77 73 ?
  • adam-tesar 85%
  • Danny F. 80%
  • TerkaCZ 80%
  • Togl 90%
  • Michael Jackson 100%
  • Filmokolik 75%
  • prcek1712 85%
  • brbla666 100%
  • Sheemas 75%
  • Mihall 90%
  všechna hodnocení (176)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  23. místo z 50 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Drsný zabiják, který se nebojí rozstřílet pár mafiánských cápků.”

  5. místo z 8 v žebříčku uživatele Whoossain
  6. místo z 7 v žebříčku uživatele brbla666
  8. místo z 14 v žebříčku uživatele Ľubinka
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: