Quentin Tarantino's Kill Bill: Volume One (USA)
« další názvy »
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Komedie, Krimi, Thriller, Film Noir, Feministický, Gangsterka, Kultovní
Motto: Byl to její svatební den a oni se ji pokusili zabít. Po pěti letech kómatu se "Nevěsta" vydává na cestu pomsty.

Obsah

:
Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda (Uma Thurman) se rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino Uma Thurman

Herci

:
Uma Thurman Lucy Liu Vivica A. Fox Daryl Hannah David Carradine ...
Premiéra: 10. 10. 2003
DVD: 10. 5. 2004
Jste na stránce filmu Kill Bill. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kill Bill myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27993 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Kill Bill


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  22. 7. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Quentin Tarantino je prostě génius a jeho filmy miluji. Kill Bill se tak pro mne stal dalším zářezem v jeho filmografii. Tentokrát to tenhle šílenec pojal po vizuální stránce trochu jinak a místy se zcela utrhl z řetězu. Akce je klasicky vynikající a plná nápadu. Krev tu stříká na všechny strany a po stránce vyprávění nemůžu nic vytknout. Prostě typický Tarantino,kterého musíte prostě milovat.

 • 100%
  1
  1
  28. 11. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Kill Bill vol. 1. vypráví pět kapitol ze života Nevěsty (Uma Thurman). Nevěsta je na nácviku vlastní svatby střelena do hlavy otce svého zatím nenarozeného dítěte Billem. Upadá na čtyři roky do kómatu, z kterého se probere, aby se pomstila svým vrahům. Nejprve vyřídí první členku speciálního hadího komanda Vernitu Greenovou (Vivica A. Fox) a pak šéfku tokijské mafie O-Ren Ischii (Lucy Liu), na kterou si musí pořídit speciální meč od Hattory Hanza (Sonny Chiba). Přitom je pořád v patách Billovi, kterého, ale v celém filmu neuvidíme. Slyšíme pouze jeho hlas.

  Troufám si tvrdit, že Kill Bill je naprosto výjimečný film, který diváka usadí svým vizuálním stylem a pokud přistoupí i na suverénní autorské myšlenky Quentina Tarantina, může se stát i jednoznačně kultovním filmem. Má totiž všechny potřebné atributy - příběh, akci, stylovou hudbu a potřebný nadhled. Film si na sebe slušně vydělal, takže se Tarantino opět nepohřbil do stínu Pulp Fiction, jak by mu celá řada jeho odpůrců přála. Film slavil velké úspěchy u generace, kterým je film určený a to na MTV Movie Awards.

 • 80%
  0
  0
  16. 12. 2017
  lamps (14836 bodů)

  Jestli nějaký jeho snímek hlasitě argumentuje, že Quentin Tarantino je ještě lepší režisér než scénárista, bude to právě Vol. 1. Je to NEUVĚŘITELNĚ dobře natočená série mikropříběhů, jejichž seskupení i způsob (ne)uzavření možná budí diskutabilnost, avšak v každé sekundě naplno odráží nevyčerpatelný génius jedné pomazané filmařské palice. Quentin bohužel používá vedlejší aktéry jako překvapivě pasivní figurky na cestě skrze východoasijské kinematografické atrakce a často se až okatě opájí vlastní audiovizuální dokonalostí, ale ono mu to nejde nesežrat. Ten film je jeden velký festival husí kůže, způsobené nadpozemskou inscenací akce za doprovodu jednoho úžasného tracku za druhým (byť například závěrečný fight působivost rychle ztrácí, hlavně kvůli až otravné černobílé kompozici), a subjektivní délka se pohybuje někde okolo 80 minut. Taková nenáročně náročná laskomina, kterou je zkrátka radost sledovat, přestože s pokračováním nemá až tolik společného a funguje spíše jako porno pro geeky než startér komplexního a vrstevnatého příběhu...

 • 55%
  0
  0
  25. 10. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Kill Bill je čtvrtý film scenáristy a režiséra Quentina Tarantina. Ačkoliv byl film zpočátku koncipován jako jeden, později byl, kvůli délce okolo čtyř hodin, rozdělen na dva díly, každý s pěti kapitolami s tím, že kapitoly nejsou řazeny chronologicky. P.S. Dobrá řežba.

 • 85%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (8394 bodů)

  Pocta Hongkongu a jeho filmům. Když totiž jako mladý prodejce ve videopůjčovně sjíždíte od rána do večera akční filmy, tak vám ty americké jednoho dne přestanou stačit a musíte kouknout jinde. Tarantino koukl do Asijských zemí a začalo to. A my tak můžeme sledovat tento film o pomstě, kde se střetávají dva filmové světy různých končin, bere si to nejlepší a přetavuje to do jednoho z nejlepších akčních filmů všech dob.

 • 80%
  0
  0
  28. 3. 2018
  SNCIS (6519 bodů)

  "Pořádně jsem s tebou vyjebala. Bohužel je to tak. Máš právo mi to oplatit." - "Na oplátku, fifty fifty, bych musela zabít tebe, pak jít k Nicky do pokoje, zabít ji, počkat, až přijde tvůj manžel a zabít jeho. To by bylo fifty fifty." Každý režisér asi touží natočit svůj film o pomstě. Není divu, že si ho brubnul aj Quentin Tarantino. Je to barevné, chvilku černobílé a dokonce i animované. Ano, je tam part trvající přibližně 10 minut, kde se film změní na japonské anime. Mluví se tam vulgárně a krev nechybí snad v žádné scéně. Závěr, kde Uma ve žlutém oblečku rozkrájí tucty chlápků je legendární. "Hloupá, bílá holčička si hraje se samurajským mečem. Když neumíš bojovat jako samuraj, můžeš zemřít jako samuraj." I když má film bizarní scénář, kde mají zabijáci vtipné přezdívky, outfity a dialogy místy připomínají parodii. Tak se stále jedná o skvělý film, který je dnes kultovní. - 80%.

 • 60%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6369 bodů)

  Průměrný film o započaté cestě pomsty, který je plný brutality a stříkající krve, ale jenom to stříkaní hektolitrů krve nestačí. Sice zde byli i dobré chvilky(zimní zahrada, Hattori Hanzo,), ale to bylo asi tak vše, zbytek jen obyčejný průměr. IMHO film sází na hvězdnost, jménem Quentin Tarantino.

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Beru to jako celek Vol.1 a Vol.2: Výborná režie,herecké výkony,kamera a vynikající střih - kdy s rozžhavených nůžek šlehají jiskry v tom nejakčnějším filmu stříbrného plátna posledního desetiletí(ověřeno).Z takřka nulového a nevýrazného námětu vytěžit tak dokonalou akční jízdu jakou jsem na plátně dlouho neviděl.!Směs podkreslených linií(komiksově animovaný,barevný i černobílý prvek) je skutečně cool seance s vynikajícím hudebním doprovodem (jak je to u Quentina Tarantina známí).Film je skvěle natočený a výborně herecky ztvárněný:Quentin Tarantino se nesoustředí pouza na jedince,nebo na tři hlavní postavy,každá mini role je pro něho hlavní role a po každým herci chce maximální herectví do nejmenších detailů-Tvorba Quentina Tarantina potvrzuje,že takový filmový tvůrce se rodí pouze jedenkrát za sto tisíc let ! "Končetiny o které jste tu přišli tu necháte,ty teď patří mě!"

 • 85%
  0
  0
  18. 5. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Jasně a souhrně řečeno: Nejednalo se o klasickou akční krvavou humornost v Tarantinově stylu, ale spíš se jednalo o akční krvák v Tarantinově stylu. Za největší krvák jsem považoval Djanga - to beru zpět. Kill Bill je nejkrvavější film všech dob!!! Krom toho, bojové scény by si zasloužili všechna filmová ocenění, která existují. Tarantino opět předvedl úžasný režisérký výkon a to co předváděla Uma bylo excelentní (Quentin promine, ale Uma si nyní zaslouží trochu více chváli než on - to musí uznat). V podstatě se mé očekávání vyplnilo do puntíku. Hned jdu na dvojku.

 • 70%
  0
  0
  7. 9. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  Nu což...miluji Tarantina....ale Kill Bill nepatří mezi jeho nejsilnější film...ale i tak díky za nějy

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  ,,Those of you lucky enough to have your lives, take them with you. However, leave the limbs you've lost. They belong to me now." Klišé neklišé, Kill Bill (beru v potaz oba dva díly) je mou absolutně nejoblíbenější tarantinovkou. Ne snad kvůli té žoviálně ujeté brutalitě a hroudě stylových bojových scén, ale protože Kill Bill se od ostatních Quentinovo filmů odlišuje svým velice osobním příběhem, hlavní hrdinkou, ke které si divák během její cesty vybuduje blízký vztah, plus ta samotná její cesta má hrdinský nádech. A to finále - učiněná skromná velkolepost. Navíc filmy o pomstě jsou prostě boží. Přehnaně vtipné zvukové efekty, skvělá práce s kamerou, plus ten soundtrack... Málokdo ví, že většina nezpívaných hudebních tracků obou filmů jsou převzaté soundtrackové pasáže z klasik 70. let, především z westernů, na kterých dělal Morricone. A Tarantino si s nimi zablbnul mistrovsky. Díky nim se mu podařilo vytvořit opravdu unikátní a jedinečnou atmosféru, kterou se mu od té doby už zatím nikdy nepodařilo napodobit. Už jen tou žánrovou odlišností obou dílů je Kill Bill zážitek, na který se prostě nezapomíná. Obzvlášť pak díl druhý, který je jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy v životě viděl. Btw, Budd je nejlepší postava. Jeho scéna s Billem, kde s ním polemizuje o tom, že Nevěsta si svou pomstu zasluhuje, ale i přesto se od ní nenechá odkrouhnout, z něho rázem dělá jednoho z nejlidštějších a nejzajímavějších padouchů, co jsem kdy ve filmech viděl. Ale sráč to je tak jako tak, to je jasné.

 • 80%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Jen a jen další skvost Quentina Tarantina, nejgeniálnějšího režiséra, který kdy žil. Bohužel jsem Kill Bill neviděl jeho pravý styl, ale i tak jsem postřehl, že je to Tarantinovka. Klasika byla vidět v nemocnici a jedna z nejlepších scén je ten poořádný a našlapaný japonský masakr mečem Hattoriho Hanza.

 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  Tarantino zase jednou natočil parádní snímek to se musí nechat :)

 • 90%
  1
  0
  16. 3. 2018
  KallEll (1167 bodů)

  Film originální, s nádhernou hudbou, skvělými hereckými výkony a akčním dějem, Tarantinovský osobitý humor tu taky nechybí, který mě osobně se moc zamlouvá. Když, k tomuto filmu usednete neodtrhnete se ani na sekundu. Dvojka byla lepší proto nedám plný počet

 • 5%
  0
  0
  27. 2. 2022
  sugi (721 bodů)

  ... jak se tomuhle může říkat film

 • 45%
  0
  1
  19. 12. 2012
  bafik (710 bodů)

  tak toto kill zabyl

 • 95%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Llucinka (410 bodů)

  Mezi Pulp Fiction a Kill Billem je nějakých deset let. Zhruba. A já pořád nevím, který z těch filmů mám radši. Styl vyprávění je u Billa zase o něco dál. I díky skvělé hudbě a kameře. Akční scény s meči jsou také famozní. Prostě Tarantino v "nejlepších letech".

 • 80%
  0
  0
  18. 1. 2017
  Žid Baribal (410 bodů)

  Kill Bill byl první film od Quentina Tarantina co jsem viděl, a možná proto je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů.

 • 85%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Annie555 (354 bodů)

  Skvělý film, osobně ho mám radši než druhý díl. Je to krvák ve velkým stylu, bojová scéna v čajovně nebo co to bylo za místo je prostě úžasná. Nebo bojová scéna v zahradě s useknutím hlavy, bomba. Vážně super film. Není to Tarantinův nejlepší film, to bohužel ne, ale i tak stojí za to ho vidět.

 • 100%
  0
  0
  1. 10. 2019
  ales-kralik (101 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů všech dob. Neuvěřitelně vymazlený. Sice je potřeba vidět i dvojku, aby člověk vše pochopil, ale jednička je jednoznačně lepší. Každá scéna je epická a velmi zapamatovelná. Vše na sebe perfektně navazuje a je to proloženo skvělou hudbou a skvělými dialogy.

 • 90%
  0
  0
  17. 5. 2014
  ondrej-jelinek (78 bodů)

  Moc dobrej film ta uma bila dobra baba vsecko okej .

 • 65%
  0
  0
  14. 7. 2017
  r.tec (60 bodů)

  Můj první dojem z Kill Billa nebyl nijak valný. Onehdy jsem se tu rozepsal o tom, jak půjde hodnocení dolů, až se na film s odstupem let budou lidé dívat střílzlivě bez vší té promotion. A ejhle je to přesně naopak. Jsem to já, kdo nyní považuje po desítkách shlédnutých klasických samurajských filmů jímž je tento poctou, kdo musí změnit hodnocení a přiznat, že se hrubě neterfil. I ve světle koncepcí zcela odlišné dvojky, kdy je Tarantinův celkový záměr čitelnější, hodnotím plným počtem, protože Kill Bill je skvělá zábava a úžasná pocta japonským oldschoolovým řežbám a anime, kterou ale asi dokáže docenit jen někdo kdo již má něco nakoukáno.

 • 75%
  0
  0
  4. 4. 2014
  ryjanka (47 bodů)

  Když jsem film viděla poprvé, zdál se mi trochu, jak se říká "bez hlavy a paty". Teprve ve dvojce jsem pochopila, proč se Uma Thurman mstí. Dodnes mám pocit, že by tyto dva filmy měly být promítány současně. Jinak je ale ve filmu Uma Thurman skvělá a akční scénu jsou perfektní.

Hodnocení a recenze Kill Bill

76 ? ?
jak hlasovat?
 • sugi 5%
 • naineko 100%
 • Mrykodaj 85%
 • Kubys Fencl 75%
 • what is in the box 90%
 • Reacherjack2016 80%
 • Lovecour69 80%
 • Mikik4444 100%
 • Crreed 80%
 • Lípa 95%
všechna hodnocení (243)

V žebříčcích uživatelů

30. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Co by to bylo za žebříček bez Tarantina. I on udělal akční řežbu, při které bojuje Nevěsta proti 80, to je přímo kultovní část.”

5. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk
8. místo z 12 v žebříčku uživatele Dellanir
8. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
10. místo z 15 v žebříčku uživatele pavel-tvrdik
11. místo z 13 v žebříčku uživatele KallEll
16. místo z 16 v žebříčku uživatele l_ukas
19. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
19. místo z 24 v žebříčku uživatele michal-bernard