Kill Bill

79%
Kill Bill

Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda (Uma Thurman) se rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka v okamžiku, kdy na ni zaútočí její bývalý šéf Bill (David Carradine) a zabije ji. Mladá žena však nezemřela, i když si to všichni myslí: šťastnou náhodou vražedný útok přežila, ale upadla do kómatu. Po pěti mučivě dlouhých letech se vrací z temného zápraží smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Ke všemu odhodlaná hrdinka, která si říká Nevěsta, však teprve musí zjistit, kdo je proti ní - a také to, jestli neexistuje někdo, kdo by mohl stát na její straně... Chladnokrevná pomsta, mrazivá nenávist a vzpomínky na zrazenou lásku vedou elitní vražedkyni po cestě krve, ze které - možná - není návratu.

Po pěti letech, která uplynula od světového úspěchu Jackie Brownové, maniak z videopůjčovny Quentin Tarantino stvrzuje svou pověst kultovního autora akčním příběhem o pomstě, lásce a nenávisti. Klíčovou roli v jeho novém autorském opusu hrají klasické asijské filmy ze 70. let využívající prvků wuxia filmů. Chci natočit nejlepší akční film všech dob!, prohlásil Tarantino jen napůl v žertu na loňském MFF v Cannes, kde svůj projekt poprvé představil. Ke slavnostní světové premiéře na nejprestižnějším evropském festivalu letos v květnu také směřoval natáčení filmu, na jehož soubojových a akčních scénách se podílel legendární Woo-Ping Yuen (Matrix, Tygr A Drak). Podobně jako několikrát předtím, i nyní si Tarantino pohrává s chronologií svého příběhu: vyprávění je členěno do deseti kapitol, jejichž časová posloupnost je rafinovaně zpřeházena. Vedle obdivovaných hvězd žánru (Sonnyho Chiby a Gordona Liu) exceluje v v hlavní roli nejnetrpělivěji očekávaného hitu podzimní sezóny Uma Thurman, která se objevila už v režisérově kultovním morytátu Pulp Fiction - Historky Z Podsvětí.
Brenan88
Brenan88
46 858 bodů
8
Quentin Tarantino je prostě génius a jeho filmy miluji. Kill Bill se tak pro mne stal dalším zářezem v jeho filmografii. Tentokrát to tenhle šílenec pojal po vizuální stránce trochu jinak a místy se zcela utrhl z řetězu. Akce je klasicky vynikající a plná nápadu. Krev tu stříká na všechny strany a po stránce vyprávění nemůžu nic vytknout. Prostě typický Tarantino,kterého musíte prostě milovat.
Pete69
Pete69
27 087 bodů
9
Parádní podívaná od Quentina Tarantina. Scénář je božský a zpracování ještě lepší. Geniální režie a jasný rukopis. Pomstychtivá drsňačka, z níž jde opravdu strach a Uma Thurman má respekt od pohledu. Vše graduje a je to čím dál více krvavější dle stylu mého oblíbeného režiséra.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 078 bodů
8
Ke Kill Billu mám jako k jedinému Tarantinovu filmu "osobní" vztah - byl to můj první film od něj, byj jsem dost malý, abych tenkrát ocenil jeho hravost, a jako jsem stárnul, tak i... ne, pořád jen tu hravost. Ale ok.


Dodatečné informace

Původní název:
Kill Bill (více)
  • USA Kill Bill
  • USA Kill Bill 1
  • USA Kill Bill, la venganza: Volumen I
  • USA Kill Bill Part 1
  • USA Kill Bill: Vol. 1
  • USA Kill Bill Vol. 1: La venganza
  • USA Kill Bill: Volume 1
  • USA Kiru Biru
  • USA Quentin Tarantino's Kill Bill: Volume One
  • USA Tuer Bill: Volume 1
Premiéra v ČR:
10. 10. 2003
Země původu:
USA
Rozpočet:
30 mil. USD
Tržby:
180,91 mil. USD (celosvětově)

Další z kolekce Kill Bill


Podobné


Powered byJustWatch