Alien: Covenant (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Sci-fi, Thriller, Film s monstry
Motto: Uteč

Obsah

:
Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott (Blade Runner, Gladiátor, Marťan) vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Dan O'Bannon Ronald Shusett Jack Paglen Michael Green (X) John Logan Dante Harper

Herci

:
Michael Fassbender Katherine Waterston Billy Crudup Danny McBride Demián Bichir ...
Premiéra: 18. 5. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Vetřelec: Covenant. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vetřelec: Covenant myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28310 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vetřelec: Covenant


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  10
  3
  17. 5. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Právě jsem se vrátil z kina a musím říct, že si nás ten Ridley pěkně povodil. Alien: Covenant je jen chytrý marketingový tah jak nám naservirovat Prometheus 2. Po skončení snímku jsem kolem sebe viděl spoustu zklamaných a zmatených tváři. Nejspíše jako já čekali krvavou akční jízdu,která se bohužel dostavila jen zřídka. Zato těch filozofických zvástů a prázdných úvah je požehnané. Spousta scén mi přišlo zcela zbytečných a ve výsledku vyzněly do prázdná. Řemeslná stránka filmu byla odvedena na výbornou, nic jiného jsem od Scotta také neočekával. Alien vypadá doost dobře a je příjemné se s nim opět po letech setkat. Bohužel ten zbytek už tak přesvědčivý není. I tak se jedna o kvalitní sci-fi, kterému více sluší prostředí vesmírné lodi, než tajemná planeta. V příběhu jsme se opět posunuli o kousek dál a teď bych prosil děj přesunout na vesmírnou loď a tam se na posádce vyřádit.

  • "nejlepší" Francova role za dlouhá léta
  • za Fassbendera
  • 50%
   0
   0
   13. 3. 2019
   martin-mickey-stusak (26819 bodů)

   Posádka koloniální lodě se po zachycení neznámého signálu ocitne na neznámé planetě podobné Zemi. kde začne čelit té nejděsivější hrozbě, jakou si nikdy nedovedla ani představit. ´Prometheus 2´ či ´Alien: Covement´. jak je komu po chuti. Přímé pokračování neoficiálního prequelu vetřelčí ságy přináší příběh, který jsme však už ale jakoby znali. Ano. Námětově je v podstatě stejný, jako zcela první snímek z roku 1979 ´Alien´, který v nejedné zemi dokázal rozvířit vody děsivého vědomí. Snímek není na stejné úrovni jako předchozí film a jako film zcela první. Je to něco mezi nimi a vcelku je to škoda. Ridley Scott ve vyobrazení napínavých sekvencí jako obvykle opět nezklamal, ale když v té nejlepší atmosféře najednou přijde dlouhá nudná část, veškerý divácký zájem je vytržen úplně stejně, jako když se na komerční televizi v průběhu filmu začnou vysílat reklamy. Přiběh, skutečně velmi podobný zcela prvnímu snímku, nepřináší nic zásadního, nic převratného, nic objektivního. Naopak je velmi předvídatelný, takže každou scénou se odhadující divák přesvědčuje, jestli následující dějový vývoj tipnul správně. Těžko říct, proč tento film vlastně vznikl. Ve své pozici se zdá být naprosto zbytečný.

  • 45%
   0
   0
   10. 9. 2017
   Pete69 (22554 bodů)

   Spíše průměrný film, nesahající prvním vetřelcům ani na paty. 80% filmu nuda, ke kenoci trošku akce a předvídatelný konec připravující půdu Vetřelci 8 - 99. Zkrátka toto se příliš nepovedlo....

  • 90%
   2
   4
   21. 5. 2017
   Sheldon (16046 bodů)

   Ridley Scott v tomto filmu jednoznačně prokazuje svou uměleckou integritu. Natočil film nesoucí své typické režijní znaky a zároveň respektuje vývoj série a hraje si s motivy od ostatních režisérů, včetně záběrů z pohledu Vetřelce z trojky Davida Finchera, bizarních genetických mutací čtyřky rozverného Francouze Jeana Pierra Jeneuta i akčního výplachu Jamese Camerona a fanouškovo zjihlé srdce potěší variace na legendární motiv Jerryho Goldsmithe. Takže ano, Covenant je dobrý film a ano Vetřelec je zpět v plné polní. A pokud se chcete podívat do koženého vajíčka, ve kterém se svíjí chapadélko, tak raději utíkejte!

  • 70%
   2
   3
   25. 5. 2017
   lamps (14924 bodů)

   Průšvih ani náhodou, na to je Covenant pořád zatraceně přitažlivý a soudržně odvyprávěný, se zajímavě využitou dvojrolí pro Fassbendera a několika scénami z ranku luxusního žánrového kalibru. Bohužel, pořád se nemohu zbavit pocitu, že to není úplně vetřelec, byť o nějaké kopírování Ridleymu v žádném případě nešlo. Zatím slušných 70% a více zde: www.subsvet.cz

  • 70%
   0
   0
   17. 10. 2017
   Danny F. (11156 bodů)

   Opakující se lákání signálem na začátku filmu. Tohle tady už bylo. Vetřelec už ztratil to kouzlo a strach z neznámého nebezpečí už je pryč. Bylo ho vidět víc než dost, ale už né v takovém množství. Film už nenabízí nic aktuálního a originálního. Bylo by lepší nechat vetřelce už na pokoji. Potěšilo tempo filmu a akce s monstrem samotným. Děj je kupodivu ucházející. Otřesný byl ten uměle digitální vetřelec. Proč nezůstali u běžných triků jako v případě klasických vetřelců. Tam naháněl husí kůži. Tady působí už tak trochu jako bubák pro děti.

   • Tempo
   • Děj
   • Digitální Vetřelec
   • Chybí ten správný šmrnc
  • 10%
   3
   0
   31. 10. 2017
   SNCIS (6520 bodů)

   "Co takhle nějakou hudbu, Matko?" - "Kterou skladbu?" - "Richard Wagner. Das Rheingold, akt II. Vstup bohů do Valhally." Další nultý díl legendárního vetřelece aneb pokračování Promethea. Znovu mi tu chyběla Ellen Ripleyová. Ta 1 hvězda je především za Michaela Fassbendera. "Máš na výběr, bratře. Oni či já? Sloužit v nebi, nebo vládnout v pekle?" Skvělý herecký výkon, ovšem jinak zprznění kultovního filmu. Vtipné na tom je že ten samý člověk, který to začal a vytvořil klasiku (Vetřelec 1979), má na svědomí i tento film. - 10%.

  • 70%
   6
   5
   18. 5. 2017
   Tom Hardy (5310 bodů)

   Kde začít. Prometheus byl ambiciózním pokusem přinést do série filozofický přesah a zašel tak daleko, až potlačil téměř všechny klíčové body původní série. Covenant chce být přístupnější a je svým stylem rozkročený někde mezi. Což je i není výhoda. Ano, Prometheus byl jinde, ale ve svém stylu konzistentní. Covenant naproti tomu těká a pravé hororové inferno, které patří mezi to nejintenzivnější v rámci série, se přepíná do částí, kdy postavy dumají nad smyslem bytí, zatímco do toho hrají na flétnu. Díky tomu jsem nyní, hodinu pro projekci, na vážkách, jak moc se mi vlastně Covenant líbil a kam bych ho kvalitativně mezi jednotlivé díly zařadil. Potvrdil jsem si každopádně to, že jako fanouška vesmírných hororů mě nejvíc baví, když se film přesune do chodeb vesmírných lodí a ubikací, kde mi přijde, že je Vetřelec nejvíc doma. Body navíc za to, že samotný zrod monstra (konečně dostaneme pořádnou odpověď) dává docela smysl, film má velmi slušné tempo a postavy se tentokrát (v rámci možností) chovají, když už ne logicky, alespoň lidsky. Nemluvě o na žánr dobrých hereckých výkonech. Těším se určitě na trojku, která by se, vzhledem k vývoji, opět mohla o něco víc přiblížit klasice z roku 1979. A jakkoli je v prequelech hodně dobrého, stejně se neumím zbavit pocitu, že pro vetřelčí sérii budou znamenat to samé, co epizody I-III pro Star Wars: půjde o zajímavou výplň, která přináší hodně podstatných informací a pamětihodných scén, ale vždy to bude tak trochu "nutné zlo", aby mohla série vydělat na prázdných místech. I když možná vyznívám hodně kriticky, je moje hodnocení někde na slušných 70%. Jsem upřímně zvědavý, jaký dojem na mě udělá druhá projekce.

   • tempo
   • původ monstra
   • některé opravdu strhující momenty
   • ani ryba ani rak
   • snaha o hloubku spíš úsměvná
   • de facto (dějově) jen splácání Promethea a prvního Vetřelce
  • 70%
   0
   0
   29. 1. 2018
   evismaior (4254 bodů)

   Po celkem nadějném Prometheovi, který do vetřelčí ságy vnesl nová témata existenciálního rázu ohledně původu lidstva, vetřelců a vůbec, byl pro mě Covenant spíše zklamáním. Technicky je to udělané samozřejmě perfektně - ztvárnění vesmírných lodí a jeho postupné zdokonalování v průběhu filmařských věků mě nepřestává bavit a udivovat. Ovšem po stránce příběhu film nenabízí v podstatě nic nového. Po skončení minulého filmu, kdy se Elizabeth Shawová a android David v závěru vydávají nalézt domovskou planetu těch, kteří lidstvo vytvořili (a následně chtěli zničit), by divák celkem oprávněně očekával, že děj plynule naváže, ovšem místo toho se mu dostane opět nové posádky nové lodě, která opět zachytí signál, opět doletí na pochybnou planetu, opět se vrhne na její povrch bez jakéhokoli pudu sebezáchovy (fakt jako nikoho z posádky nenapadne, že by lidi na cizí planetě mohla zasáhnout tamní infekce a zrasit je tak, jako kdysi evropské choroby Indiány?) a opět se nechává sto plus jedním způsobem pomasakrovat sto plus první podobou vetřelce, do čehož zasloužilý genetický inženýr David vede ke svému novějšímu a lidí poslušnějšímu protějšku Walterovi monolog o androidím sebeurčení. Závěrečná zápletka pak dokáže překvapit asi jen posádku, já si naopak říkám, že od Vetřelce bych po těch letech už skutečně očekávala zase něco dalšího. Na čemž nedokáže mnoho změnit ani působivý výkon Michaela Fassbendera. Beru to tedy jako drobné oddechové namlsání před dalším filmem.

  • 100%
   0
   0
   29. 11. 2017
   Mikik4444 (3393 bodů)

   Perfektní začátek, děj částečně klasicky Vetřelovský ale ne tak úplně, konec překvapivý a otevřený. Pro milovníky tohoto žánru vřele doporučuji.

  • 60%
   0
   0
   4. 9. 2017
   leafroller (2977 bodů)

   Je pro mě jakousi záhadou nebo spíš hádankou, kolik pokračování dokáže pan Scott nacpat mezi Prométhea a původního prvního Vetřelce. Zatím to vypadá, že dvě a nějak doufám, že to bude konečné číslo. Covenant je logickým i časovým pokračováním předchozího "dílu", které ovšem nápady a obsahem dosti pokulhává. Je to film spíše pro skalní fanoušky ságy, které zajímá geneze toho oblíbeného zvířátka a tvůrce se jím dostává na velmi šikmou plochu myšlenky, že jsme si to zvířátko stvořili sami. Tím ovšem hrozí vznik nebezpečného časového paradoxu, který možná fanoušci roztrhají na kusy. Ale nepředbíhejme, třeba nás mile překvapí.

  • 60%
   2
   3
   21. 5. 2017
   marie-kolarova (2612 bodů)

   I když je to akční a hororová podívaná, dokáže místy pěkně nudit. Na tuhle planetu nepoletíme – poletíme – komu by se chtělo zpátky do kryptospánku. Jen tak se mrkneme, máme to tak při ruce. To vážně divák neuhodne, co na té na planetě bude na posádku čekat. Jedinou inovaci představuje fakt, že kromě tradiční potvory máme navíc i jednoho zparchantělého androida, kterému od začátku jasně kouká z očí, co je zač. Jen posádka ho považuje za neškodného. Asi stejně, jako když si vezme na palubu pokousaného člena, i když s kousnutím té potvory už má bohaté zkušenosti. Ridley Scott si neumí vybrat mezi akcí a filozofií, a co se týká úvah o stvořiteli a odpovědnosti za stvoření, musel by to natočit trochu jinak, aby to fungovalo.

  • 75%
   0
   0
   29. 4. 2019
   Vurhor (2019 bodů)

   Po odchodu z kina jsem se cítil spokojený. Jistě, je to vcelku předvídatelné, některé postavy se chovají naprosto iracionálně (zase), plus některých scén nebylo třeba, další se zas táhly. Ale mělo to sakra atmosféru! Obzvlášť v první půlce filmu, kdy člověk s napětím sleduje počínání nové lidské posádky a čeká, kdy se semele nějaké to peklo. A taky že semele. A nebude to vůbec hezké. Byť se film vcelku snaží navázat na Promethea a původního Vetřelce, stejně mi ale stále nad některými věcmi visí otazník (asi si na youtubu najdu nějakou pěknou analýzu.) Scott holt ještě umí dost dobře točit. Celkově vzato se mu docela povedlo zachytit hrůzného ducha původních vetřelců, kvalitou se mezi ně asi nezařadí, ale furt je to mnohem MNOHEM lepší než čtyřka. Asi jakože 1-3 jsou králové, a Covenant je nižší šlechtic. Což taky ujde. Btw, soundtrack je senzační!

  • 25%
   0
   0
   14. 8. 2017
   Pajmen (1204 bodů)

   V jednom z trailerů je zachycena posádka v plné sestavě na palubě lodi, kde se dozvíme účel jejich cesty a složení samotné posádky. Ve filmu nicméně tato scéna není a mě by zajímalo proč? Je to jedna z nejlepších scén, kde se všichni chovají přirozeně a člověka to vtáhne do děje.

   Samotný film je pak akce za akcí, uprostřed filosofická a trochu uspávající pasáž, kde android učí androida hrát na flétnu a mimo jiné ignorovat tři zákony robotiky. (A filosofují tu vlastně jen roboti, což je zajímavé. Má to být nějaké poselství, že se lidstvo až moc spoléhá na informační technologie a tím sami degenerujeme? Rozhodně to tak vyznívá, neboť androidi ze sebe ve snímku vydali víc emocí a myšlenek, než samotní členové posádky.) Poté opět akce za akcí. Já jsem si ale ty akce neužíval, jelikož byly zbytečně vyhrocené a dokonce cvičené opice by měly vyšší šanci na přežití, než naše posádka. U takových akcí je vážně jedno, jak to celé skončí, s hrdiny je zkrátka těžké nějak soucítit a nebo se dokonce ztotožnit. Příkladem může být Katherine Waterstone, která se zrovna vrátí na loď poté, co viděla rozervaná těla svých kolegů a sama jen tak tak přežila. Ona se ale chová, jako by se vrátila z fitka. Hodí sprchu, dělá palačinky, div si u toho nezpívá a nemá problém se usmívat od ucha k uchu. To mi fakt přišlo mimo. Vždyť to má být seriózní horor! Vůbec ten scénář byl divnej a to přitom režisér a scénáristi jsou z původního (a vynikajícího) Vetřelce!

   Stěžejní postavou je tu stejně jako v Prometheovi android. Filmy by se tedy měly přejmenovat na David (Prometheus) a Walter (Alien: Covenent) a pak bych tomu rozuměl. Tohle zkrátka není vetřelec. Podle všeho by měl přijít ještě třetí díl, aby se kruh uzavřel. Z mého pohledu se ale není nač těšit. Dosavadní trilogie je tak špatně vedená, jak to jen jde. A je mi z toho smutno, protože Vetřelec táhne a jen díky Vetřelci 1-3 měl Prometheus takové tržby. Covenent je už zrcadlem Prometheovi a z tržeb je znát, jak to pánové pěkně pohnojili.

  • 80%
   1
   0
   31. 5. 2017
   Tomas_313 (1197 bodů)

   V roce 2012 se Ridley Scott vrátil ke svému vesmírnému dítku mysteriózním prequelem Prometheus, který měl rozkrýt původ legendárního xenomorfa. Výsledkem byl neucelený zážitek, který nabídl minimum odpovědí a přehršel nových otázek. Na vině stojí příliš mnoho motivů, které se Scottovi nepodařily vkusně zaonačit do příběhu. Filmu se ale nedá upřít vytříbená technická stránka, která podtrhuje režisérovy nezpochybnitelné kvality. Při zhlédnutí vystřižených scén je navíc vysvětleno několik nelogičností v narativní lince a celý snímek tak dosahuje kompaktnějšího rázu. Vzhledem ke všem těmto důvodům jsem na nejnovějšího Vetřelce s podtitulem Covenant šel s mírnou dávkou optimismu, umocněnou "výživnými" trailery a bohatou mediální kampaní nabízející dokreslující scény ve filmu neviděné. Úvodní dvacetiminutovka podstupuje povinnou nudnou expozici – představují se typizované postavy a pomocí oslích můstků, založených na dětské naivitě aktérů, míříme kupředu k hojnému hodování. Jakmile akce započne, Scott se vytasí s hutnou atmosférou. Fungujícímu nátlaku na divákovy potní žlázy přispívá i výtečná kamera, jenž koresponduje s jasnou vizuální představou režiséra. Stejně jako u Promethea, i zde se Scott snaží vytvořit přesahující příběh evokující u diváka věčné existenciální otázky týkající se našeho zrodu. Akční pasáže jsou tedy střídány intelektuálními dialogy mezi dvěma androidy ztvárněnými Michaelem Fassbenderem (ano, jedná se o dvojroli) o účelu a stvoření. Tyto dilemata androidi předkládají se vší pompézností prostřednictvím citace anglického romantika, čímž chvílemi scény působí jako “onanie“ hloubajícího osmdesátníka. Naštěstí pro Scotta jsou i občasné scénáristické “špeky“ stravitelné díky fenomenálnímu výkonu Fassbendera, který je stejně jako v Prometheovi herecky nejvýraznější a tentokráte dostává i nejvíce prostoru. Poměrně fikanou zápletku se podařilo vkusně naroubovat do děje a zároveň šikovně rozehrát možnosti dalšího pokračování. Velká část otázek byla zodpovězena, díky čemuž se částečně pozměnil i můj náhled na Promethea. S kina odcházím s uspokojivým pocitem a pozitivním náhledem do budoucna. Z nového Vetřelce je cítit jistota zkušeného režiséra a poučení z chyb minulých. Pokud to tak půjde dál, třetí díl bude očekáván ve Valhale. 80%

   Veronice Joštové,

   S láskou rozerván, tvůj vetřelec.

  • 75%
   0
   0
   6. 6. 2018
   salisbury (1101 bodů)

   Vetřelčí sliz se dobelhal do bia šestým dílem, který je vlastně dílem druhým i následuje pokorně Promethea, který před nějakým tím rokem rozohnil mezigalaktickou fatru plnou rozčarování. Nyní vesmírná kocábka Covenant přivezla dvouhodinovou vesmírnou nálož, která navzdor špatným kritikám mému já zainteresovala a explodovala v příjemné zkontaktování s mým okem. Potěšilo mě obsazení Jamese Franca, který má v tomto díle co říct a taky řekne. Film se hezky vklínil mezi již zmíněného Promethea a Aliena, který v roce 1979 tohle franšízové šílenství započal. Ač může Covenant někomu přejít v nechuť, já jsem si velmi pochutnal na výtečně uvařené polévce pln dobře propečených facehuggerů jenž osobně vetřelčí taťka Ridley Scott připravil i se stále neplným břichem se těším v budoucnu na repeté.

  • 80%
   1
   0
   1. 6. 2017
   Ciiiri (949 bodů)

   Jako film nebyl špatný. Čekala jsem trochu více. Ale pořád je to vetřelec a byl tam vetřelec, tak proto o pár bodů více. Shodli jsme se na tom, že film mohl být rozdělen na 2, protože se na konec vše začalo řešit hrozně rychle. A přitom z počátku to bylo zajímavé, jak představili začátek atd. No film by si zasloužil více vymazlení. Otázku je kolik scén vystřihli...

  • 70%
   4
   3
   22. 5. 2017
   Punisher (847 bodů)

   Po prvních trailerech jsem se na film hodně těšil, po přečtení prvních recenzí nadšení hodně opadlo a po shlédnutí filmu musím Vetřelec: Covenant řadit někam do průměru. Ačkoli je v názvu Vetřelec, film má pořád blíže k bídě s názvem Prometheus. Za mě tedy rozhodně lepší než Prometheus, nicméně pořád to není ono. Film se snaží o vysvětlení původu, ale pořád je ve filmu spousta otazníků..Fassbender jako android určitě dobrej, navíc dvakrát, na Bishopa ale pořád nemá..A vetřelec? CGI? Sorry ale z kreslenýho monstra strach fakt nejde..Závěrem..Covenant prostě není Nostromo!

   • Konečně alien na scéně
   • Snaha o vysvětlení původu
   • Fassbender
   • CGI Alien
   • Katherine Waterston
  • 50%
   0
   0
   31. 7. 2021
   naineko (698 bodů)

   Zahrané dobře, průvodní myšlenka dobrá, provedení myšlenky pod psa, scénář kolísavý, zbytečné akce moc, deus ex machina chování postav přespříliš, logické přešlapy tu a tam.

  • 40%
   0
   0
   6. 2. 2018
   Pacman (586 bodů)

   Tak za prvé - tohle snad ani není horor. Za druhé - tohle snad ani nenatočil Ridley. Za třetí - tohle snad bylo i zbytečné točit. Ne, že by nejnovější vetřelec byl špatný film, ale není v něm nic, co by vyvolalo wow efekt, nebo husí kůži. Nechci spoilovat, takže stručně.... Často si postavy protiřečí (respektive něco říkají a potom udělají úplný opak), příběh děravý jak ementál, obsazení taky nic moc, hudba fádní (nápodoba s prvními vetřelci zjevná, leč marná). Když k tomu přidám ty divný CGI (rozumějte hodně špatně animovaný) malý vetřelce (jo klasickej warrior xenomorf byl slušně udělanej), tak se na to asi nikdo nebude chtít podívat. Líbilo se mi příběhové pozadí vysvětlující počátek. Retrospektivní minipříběhy v rámci konverzace Davida a Waltera byly vážně dobrý. Ale to bylo tak jediný, co mě zaujalo. Takže kdyby to byl kratší díl minisérie kolem 45 minut, bylo by to fajn. Na Prométea se možná někdy ještě podívám, ale tohle už určitě vynechám.

  • 60%
   1
   0
   14. 7. 2017
   Socna (471 bodů)

   Hodně hloupá záležitost a netočit to Ridley tak bych se nebál říci, že parazituje na slavné značce. Ovšem tohle je přece pan Scott osobně. Každý film z vetřelčího univerza kvituji, ale po Alien vs predator(obzvláště dvojka mě budí ze sna ještě teď) a tomhle bych snad nechal vetřelce ve vesmíru. Budu se rouhat, ale po tomhle jsem vzal na milost Prometha, který je sice taky hloupej ale ne tolik.

  • 60%
   0
   0
   22. 10. 2018
   ZaS (442 bodů)

   Donekonečna ždímané téma už neosloví ani v režii génia typu Ridley Scotta. Trochu mi to připomíná cimrmanovskou "neschopnost opustit myšlenku".

  • 40%
   0
   0
   14. 8. 2017
   Llucinka (411 bodů)

   No jako zklamání. Co se to s novými sci-fi děje? Všude samé city a láska, ale žádný napětí a děs. Obzvlášť tento díl Aliena utrpěl jakýmsi virem LGBT obohacený o robotí úchylky, což samozřejmě člověka vyděsí, ale byl to účel producentů? Z hlediska vývoje příběhu jsme se o trochu posunuli, ale je to běh na neskutečně dlouhou trať. Máš na to ještě, Ridley...?

  • 70%
   0
   0
   13. 7. 2017
   mil78 (384 bodů)

   Další Vetřelec Ridleyho Scotta je velice slušná žánrovka, ale kvalita prvních dvou dílů opět zůstala nepokořena.
   Prostor si krade pro sebe( pro někoho možná ke škodě věci) výborný Michael Fassbender, ostatní hrdinové nejsou i dílem scénáře natolik výrazní.
   Akce je občas na úkor napětí a digitální podoba Vetřelce taky ne vždy potěší.

  • 95%
   0
   0
   14. 8. 2017
   jarousek1981 (314 bodů)

   Film jesme videl po druhe az u me alein covenant tolik nenatchl. Film je koukatelny v 1/3 a 2/3 ostatni je zbytecne a zdlohave Urcite bych dal jiny strenar. Budu rad,ze bude vetrel restart a nebudou pokracovat v tehle linii promethea. Urcite streny jsou napinave,ale dej se da predpovidta a je tak jednoduchy az je hloupe natocene a vubec neprijde wau efejt v 30lete prestave jak vznikl vetrelec.

  • 60%
   0
   0
   12. 8. 2017
   BaBuKirchner (250 bodů)

   Popravdě je tohle mé první setkání s Alienem. Manžel má tuhle sérii rád,tak mne sebou vzal do kina a já se nestačila divit co se to přede mnou odehrávalo. Vizuální stránka filmu byla dokonalá,ale snímek měl na můj vkus velmi rozvláčný rozjezd a když už pak přišlo na akci,tak jí zase nebylo tolik kolik jsem viděla v traileru. Pro mne zklamání.

  • 50%
   0
   0
   5. 11. 2017
   Bretislav (242 bodů)

   nic moc,malo akce,atmosfera a napeti neni takova jak predchozich dilech,zbytecne slozity konec,50 procent

  • 75%
   0
   0
   17. 7. 2017
   TheRock1629 (104 bodů)

   Tak máme po včerejší předpremiéře a otázka zní ... Zklamání či uspokojení fanouška??.... U tohoto snímku je to těžké ... Ridley Scott je pravej fanoušek do svého výtvoru a tak se nám rozhodl dát do nového "Vetřelce" kousek ze všech dílů což by nebylo na škodu kdyby tam více méně nepřevládalo téma z Promethea... Což jako fanda původních čtyř dílů moc neocením ... Avšak prvky těch právě zmíněných původních snímků byli víc než uspokojující .. Vidět konečně originál monstrum ... Facehuggera ... Otvírající se původní vejce a do toho což mne z celého filmu nadchlo nejvíc slyšet nově leč původně vytvořenou klasickou melodii.. Jed Kurzel je výborný skladatel a tímto mě opravdu dostal :-) oceňuji i výkon Katherine Waterston která až nápadně připomínala Ripleyovou zejména z jedničky... Nebudu se dále zpovídat z mého zážitku a na závěr dodám kdo je fanoušek Vetřelce ten to vidět musí kdo je fanoušek Promethea ten jakbysmet ale kdo jen ví že je nějakej Vetřelec že tam je ta ženská a to monstrum tak vy si počkejte radši až na blučka a dvd ;-) z filmu byste nic neměli :-) Takže jsem v tomto snímku rozporuplný ačkoliv mě na jednu stranu uspokojil na druhou i zklamal ... Uvidíte sami ... :-)
   PS: Dávejte si pozor na jaké květiny šlapete (pochopíte sami)

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2017
   zzepto (95 bodů)

   Spousta lidi rikaji ze Alien Covenant ma stejny problem jako novy Star Wars. Nic noveho Alien nenabizi ale fanousky Alien Universe budou spokojeny. Libilo se mi taky dvourole androida (Fassbender) ktery je hlavni pricinou moje navstevy kina.

   • Alien Universe
   • Fassbender
   • Opakovani
   • Klicove rozhodnuti hrdin behem filmu
  • 80%
   0
   0
   13. 8. 2018
   michal-chalupa (87 bodů)

   Tak podle mě jsme byl celkem zklamaný protože to že z prachu houby může zniknout vetřelec. To už je trochu moc.

   • děj
   • masky
   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Vetřelec: Covenant

   70 61 ?
   jak hlasovat?
   • bohemijaspraha2022 100%
   • Hellboy 90%
   • dominik11 100%
   • dobytek 75%
   • Nosnica 60%
   • Mikik4444 100%
   • Mrykodaj 70%
   • naineko 50%
   • Reacherjack2016 70%
   • jiri-pohorelsky 60%
   všechna hodnocení (150)

   V žebříčcích uživatelů

   379. místo z 595 v žebříčku uživatele Mikik4444