Alien: Covenant (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Sci-fi, Thriller
Motto: Uteč

Obsah

:
Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott (Blade Runner, Gladiátor, Marťan) vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Dan O'Bannon Ronald Shusett Jack Paglen Michael Green (X) John Logan Dante Harper

Herci

:
Michael Fassbender Katherine Waterston Billy Crudup Danny McBride Demián Bichir ...
Premiéra: 18. 5. 2017
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  7
  3
  17. 5. 2017
  Brenan88 (13246 bodů)

  Právě jsem se vrátil z kina a musím říct, že si nás ten Ridley pěkně povodil. Alien: Covenant je jen chytrý marketingový tah jak nám naservirovat Prometheus 2. Po skončení snímku jsem kolem sebe viděl spoustu zklamaných a zmatených tváři. Nejspíše jako já čekali krvavou akční jízdu,která se bohužel dostavila jen zřídka. Zato těch filozofických zvástů a prázdných úvah je požehnané. Spousta scén mi přišlo zcela zbytečných a ve výsledku vyzněly do prázdná. Řemeslná stránka filmu byla odvedena na výbornou, nic jiného jsem od Scotta také neočekával. Alien vypadá doost dobře a je příjemné se s nim opět po letech setkat. Bohužel ten zbytek už tak přesvědčivý není. I tak se jedna o kvalitní sci-fi, kterému více sluší prostředí vesmírné lodi, než tajemná planeta. V příběhu jsme se opět posunuli o kousek dál a teď bych prosil děj přesunout na vesmírnou loď a tam se na posádce vyřádit.

  • "nejlepší" Francova role za dlouhá léta
  • za Fassbendera
  • 90%
   2
   4
   21. 5. 2017
   Sheldon (9669 bodů)

   Ridley Scott v tomto filmu jednoznačně prokazuje svou uměleckou integritu. Natočil film nesoucí své typické režijní znaky a zároveň respektuje vývoj série a hraje si s motivy od ostatních režisérů, včetně záběrů z pohledu Vetřelce z trojky Davida Finchera, bizarních genetických mutací čtyřky rozverného Francouze Jeana Pierra Jeneuta i akčního výplachu Jamese Camerona a fanouškovo zjihlé srdce potěší variace na legendární motiv Jerryho Goldsmithe. Takže ano, Covenant je dobrý film a ano Vetřelec je zpět v plné polní. A pokud se chcete podívat do koženého vajíčka, ve kterém se svíjí chapadélko, tak raději utíkejte!

  • 70%
   2
   3
   25. 5. 2017
   lamps (7488 bodů)

   Průšvih ani náhodou, na to je Covenant pořád zatraceně přitažlivý a soudržně odvyprávěný, se zajímavě využitou dvojrolí pro Fassbendera a několika scénami z ranku luxusního žánrového kalibru. Bohužel, pořád se nemohu zbavit pocitu, že to není úplně vetřelec, byť o nějaké kopírování Ridleymu v žádném případě nešlo. Zatím slušných 70% a více zde: www.subsvet.cz

  • 70%
   6
   4
   18. 5. 2017
   Tom Hardy (3906 bodů)

   Kde začít. Prometheus byl ambiciózním pokusem přinést do série filozofický přesah a zašel tak daleko, až potlačil téměř všechny klíčové body původní série. Covenant chce být přístupnější a je svým stylem rozkročený někde mezi. Což je i není výhoda. Ano, Prometheus byl jinde, ale ve svém stylu konzistentní. Covenant naproti tomu těká a pravé hororové inferno, které patří mezi to nejintenzivnější v rámci série, se přepíná do částí, kdy postavy dumají nad smyslem bytí, zatímco do toho hrají na flétnu. Díky tomu jsem nyní, hodinu pro projekci, na vážkách, jak moc se mi vlastně Covenant líbil a kam bych ho kvalitativně mezi jednotlivé díly zařadil. Potvrdil jsem si každopádně to, že jako fanouška vesmírných hororů mě nejvíc baví, když se film přesune do chodeb vesmírných lodí a ubikací, kde mi přijde, že je Vetřelec nejvíc doma. Body navíc za to, že samotný zrod monstra (konečně dostaneme pořádnou odpověď) dává docela smysl, film má velmi slušné tempo a postavy se tentokrát (v rámci možností) chovají, když už ne logicky, alespoň lidsky. Nemluvě o na žánr dobrých hereckých výkonech. Těším se určitě na trojku, která by se, vzhledem k vývoji, opět mohla o něco víc přiblížit klasice z roku 1979. A jakkoli je v prequelech hodně dobrého, stejně se neumím zbavit pocitu, že pro vetřelčí sérii budou znamenat to samé, co epizody I-III pro Star Wars: půjde o zajímavou výplň, která přináší hodně podstatných informací a pamětihodných scén, ale vždy to bude tak trochu "nutné zlo", aby mohla série vydělat na prázdných místech. I když možná vyznívám hodně kriticky, je moje hodnocení někde na slušných 70%. Jsem upřímně zvědavý, jaký dojem na mě udělá druhá projekce.

   • tempo
   • původ monstra
   • některé opravdu strhující momenty
   • ani ryba ani rak
   • snaha o hloubku spíš úsměvná
   • de facto (dějově) jen splácání Promethea a prvního Vetřelce
  • 60%
   2
   3
   21. 5. 2017
   marie-kolarova (1047 bodů)

   I když je to akční a hororová podívaná, dokáže místy pěkně nudit. Na tuhle planetu nepoletíme – poletíme – komu by se chtělo zpátky do kryptospánku. Jen tak se mrkneme, máme to tak při ruce. To vážně divák neuhodne, co na té na planetě bude na posádku čekat. Jedinou inovaci představuje fakt, že kromě tradiční potvory máme navíc i jednoho zparchantělého androida, kterému od začátku jasně kouká z očí, co je zač. Jen posádka ho považuje za neškodného. Asi stejně, jako když si vezme na palubu pokousaného člena, i když s kousnutím té potvory už má bohaté zkušenosti. Ridley Scott si neumí vybrat mezi akcí a filozofií, a co se týká úvah o stvořiteli a odpovědnosti za stvoření, musel by to natočit trochu jinak, aby to fungovalo.

  • 80%
   1
   0
   31. 5. 2017
   Tomas_313 (1001 bodů)

   V roce 2012 se Ridley Scott vrátil ke svému vesmírnému dítku mysteriózním prequelem Prometheus, který měl rozkrýt původ legendárního xenomorfa. Výsledkem byl neucelený zážitek, který nabídl minimum odpovědí a přehršel nových otázek. Na vině stojí příliš mnoho motivů, které se Scottovi nepodařily vkusně zaonačit do příběhu. Filmu se ale nedá upřít vytříbená technická stránka, která podtrhuje režisérovy nezpochybnitelné kvality. Při zhlédnutí vystřižených scén je navíc vysvětleno několik nelogičností v narativní lince a celý snímek tak dosahuje kompaktnějšího rázu. Vzhledem ke všem těmto důvodům jsem na nejnovějšího Vetřelce s podtitulem Covenant šel s mírnou dávkou optimismu, umocněnou "výživnými" trailery a bohatou mediální kampaní nabízející dokreslující scény ve filmu neviděné. Úvodní dvacetiminutovka podstupuje povinnou nudnou expozici – představují se typizované postavy a pomocí oslích můstků, založených na dětské naivitě aktérů, míříme kupředu k hojnému hodování. Jakmile akce započne, Scott se vytasí s hutnou atmosférou. Fungujícímu nátlaku na divákovy potní žlázy přispívá i výtečná kamera, jenž koresponduje s jasnou vizuální představou režiséra. Stejně jako u Promethea, i zde se Scott snaží vytvořit přesahující příběh evokující u diváka věčné existenciální otázky týkající se našeho zrodu. Akční pasáže jsou tedy střídány intelektuálními dialogy mezi dvěma androidy ztvárněnými Michaelem Fassbenderem (ano, jedná se o dvojroli) o účelu a stvoření. Tyto dilemata androidi předkládají se vší pompézností prostřednictvím citace anglického romantika, čímž chvílemi scény působí jako “onanie“ hloubajícího osmdesátníka. Naštěstí pro Scotta jsou i občasné scénáristické “špeky“ stravitelné díky fenomenálnímu výkonu Fassbendera, který je stejně jako v Prometheovi herecky nejvýraznější a tentokráte dostává i nejvíce prostoru. Poměrně fikanou zápletku se podařilo vkusně naroubovat do děje a zároveň šikovně rozehrát možnosti dalšího pokračování. Velká část otázek byla zodpovězena, díky čemuž se částečně pozměnil i můj náhled na Promethea. S kina odcházím s uspokojivým pocitem a pozitivním náhledem do budoucna. Z nového Vetřelce je cítit jistota zkušeného režiséra a poučení z chyb minulých. Pokud to tak půjde dál, třetí díl bude očekáván ve Valhale. 80%

   Veronice Joštové,

   S láskou rozerván, tvůj vetřelec.

  • 80%
   1
   0
   1. 6. 2017
   Ciiiri (839 bodů)

   Jako film nebyl špatný. Čekala jsem trochu více. Ale pořád je to vetřelec a byl tam vetřelec, tak proto o pár bodů více. Shodli jsme se na tom, že film mohl být rozdělen na 2, protože se na konec vše začalo řešit hrozně rychle. A přitom z počátku to bylo zajímavé, jak představili začátek atd. No film by si zasloužil více vymazlení. Otázku je kolik scén vystřihli...

  • 70%
   4
   3
   22. 5. 2017
   Punisher (781 bodů)

   Po prvních trailerech jsem se na film hodně těšil, po přečtení prvních recenzí nadšení hodně opadlo a po shlédnutí filmu musím Vetřelec: Covenant řadit někam do průměru. Ačkoli je v názvu Vetřelec, film má pořád blíže k bídě s názvem Prometheus. Za mě tedy rozhodně lepší než Prometheus, nicméně pořád to není ono. Film se snaží o vysvětlení původu, ale pořád je ve filmu spousta otazníků..Fassbender jako android určitě dobrej, navíc dvakrát, na Bishopa ale pořád nemá..A vetřelec? CGI? Sorry ale z kreslenýho monstra strach fakt nejde..Závěrem..Covenant prostě není Nostromo!

   • Konečně alien na scéně
   • Snaha o vysvětlení původu
   • Fassbender
   • CGI Alien
   • Katherine Waterston
  • 60%
   0
   0
   14. 7. 2017
   Socna (470 bodů)

   Hodně hloupá záležitost a netočit to Ridley tak bych se nebál říci, že parazituje na slavné značce. Ovšem tohle je přece pan Scott osobně. Každý film z vetřelčího univerza kvituji, ale po Alien vs predator(obzvláště dvojka mě budí ze sna ještě teď) a tomhle bych snad nechal vetřelce ve vesmíru. Budu se rouhat, ale po tomhle jsem vzal na milost Prometha, který je sice taky hloupej ale ne tolik.

  • 70%
   0
   0
   13. 7. 2017
   mil78 (280 bodů)

   Další Vetřelec Ridleyho Scotta je velice slušná žánrovka, ale kvalita prvních dvou dílů opět zůstala nepokořena.
   Prostor si krade pro sebe( pro někoho možná ke škodě věci) výborný Michael Fassbender, ostatní hrdinové nejsou i dílem scénáře natolik výrazní.
   Akce je občas na úkor napětí a digitální podoba Vetřelce taky ne vždy potěší.

  • 80%
   0
   0
   14. 7. 2017
   zzepto (49 bodů)

   Spousta lidi rikaji ze Alien Covenant ma stejny problem jako novy Star Wars. Nic noveho Alien nenabizi ale fanousky Alien Universe budou spokojeny. Libilo se mi taky dvourole androida (Fassbender) ktery je hlavni pricinou moje navstevy kina.

   • Alien Universe
   • Fassbender
   • Opakovani
   • Klicove rozhodnuti hrdin behem filmu
  • 60%
   0
   0
   14. 7. 2017
   karina-kindest (42 bodů)

   Vynikajici marketingovy produkt, ovsem jako film je to zklamani. Cely pribeh mi prisel jako opakovani minulych filmu z rady Alien, coz vubec neni to co se ocekavalo. Nedalo se citit vyvoj serie. Ani Fassbender nepobavil, nepovazuji tento film za jeho nejlepsi roli.

  • 75%
   0
   0
   17. 7. 2017
   TheRock1629 (40 bodů)

   Tak máme po včerejší předpremiéře a otázka zní ... Zklamání či uspokojení fanouška??.... U tohoto snímku je to těžké ... Ridley Scott je pravej fanoušek do svého výtvoru a tak se nám rozhodl dát do nového "Vetřelce" kousek ze všech dílů což by nebylo na škodu kdyby tam více méně nepřevládalo téma z Promethea... Což jako fanda původních čtyř dílů moc neocením ... Avšak prvky těch právě zmíněných původních snímků byli víc než uspokojující .. Vidět konečně originál monstrum ... Facehuggera ... Otvírající se původní vejce a do toho což mne z celého filmu nadchlo nejvíc slyšet nově leč původně vytvořenou klasickou melodii.. Jed Kurzel je výborný skladatel a tímto mě opravdu dostal :-) oceňuji i výkon Katherine Waterston která až nápadně připomínala Ripleyovou zejména z jedničky... Nebudu se dále zpovídat z mého zážitku a na závěr dodám kdo je fanoušek Vetřelce ten to vidět musí kdo je fanoušek Promethea ten jakbysmet ale kdo jen ví že je nějakej Vetřelec že tam je ta ženská a to monstrum tak vy si počkejte radši až na blučka a dvd ;-) z filmu byste nic neměli :-) Takže jsem v tomto snímku rozporuplný ačkoliv mě na jednu stranu uspokojil na druhou i zklamal ... Uvidíte sami ... :-)
   PS: Dávejte si pozor na jaké květiny šlapete (pochopíte sami)

  • 20%
   2
   1
   30. 5. 2017
   DragonDustCZ (11 bodů)

   Jelikož jsem fanouškem prvních filmů s Vetřelcem, tak jsem se do kina na toho nového velice těšil. Začátek filmu byl zajímavý a první střet s roztodivným stvořením byl napínavý a velice zajímavý. Bohužel od té doby film jaksi usnul na vavřínech a připravil pro mě ne moc dobrou podívanou.

  71 61 ?
  • TheRock1629 75%
  • karina-kindest 60%
  • fido68 85%
  • zzepto 80%
  • Socna 60%
  • jablko37 35%
  • mil78 70%
  • Chazme 40%
  • Arnarmo 60%
  • misec 70%
  všechna hodnocení (49)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: