Predators (USA, originální název)
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Sci-fi, Thriller, Film s monstry
Motto: Strach se vrátil

Obsah

:
Robert Rodriguez, režisérský desperádo se stylovým rukopisem (Sin City, Grindhouse: Planeta Teror), stvořil zbrusu novou kapitolu Predátoří ságy. Přestože více »« méně

Režie

:
Nimród Antal

Scénář

:
Alex Litvak

Herci

:
Adrien Brody Topher Grace Alice Braga Walton Goggins Oleg Taktarov ...
Premiéra: 8. 7. 2010
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Predátoři. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Predátoři myslíte! K 1. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Predátoři


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  14. 8. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Zajímavý upgrade,který predátorovi přišel vhod. Největší plus je přesun na jinou planetu a větší počet hlavních postav,které se utkají se samotnými predátory. Snímek má spád a velmi dobré tempo. Překvapil mne Adrien Brody,kterého jsem si do té doby nedokázal v takové roli představit.

 • 80%
  0
  0
  29. 12. 2016
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Osm nejnebezpečnějších vojáků a zločinců Země se ocitnou v neznámé džungli na cizím planetě. Tam je začne lovit neviditelný nepřítel, takže aby zůstali naživu, jsou donuceni navzájem spolupracovat. Tak by se krátce dal shrnout námět dalšího snímku o nejznámějším mimozemském zabijákovi. Hned po Vetřelci samozřejmě. Slibuje to honosnou podívanou, což by mohlo i být, ale k celkovému poznání přeci jen něco důležitého chybí. A tím je daleko větší originalita, neboť se tu opakují mnohé situace ze zcela prvního příběhu s Arniem a je to škoda. Natočeno je to brilantně a velkolepě. I atmosférou si to jde svou cestou, čímž je vidět, že se tvůrci nesnažili napětím kopírovat původní film. Ale když se děj stává velmi předvídatelný, nelze očekávat honosný filmový zážitek. Celkově se ale jedná o daleko povedenější počin, než byli minulé dvě spojení právě s oním Vetřelcem. Nebyl zde opomenut ani multikulti index, takže tu máme různé lidské rasy a aby toho nebylo málo, tak i ženu. Funguje to však dobře, takže k tomu nemůže být jediná výtka. Celkově film vyznívá spíše jako remake s krapet pozměněným příběhem, tudíž se bude pro mnohé zdát zcela zbytečným. Nebýt připomínky na události vzpomínaného prvního snímku, mohl by tento fungovat jako zcela samostatný film.

 • 70%
  0
  0
  9. 1. 2017
  Sheldon (16046 bodů)

  Film je od začátku zběsilou akční jízdou, která musí zákonitě občas nabrat dech, aby mohla znovu útočit na první signální. Ve filmu je i řada skutečně horrorových scén. Je třeba vyzdvihnout práci filmových výtvarníků a návrhářů, že i za tak málo peněz vykouzlili spoustu plnohodnotné akční muziky. Tvůrci ve filmu operují s dvěma druhy predátorů a toho klasického hraje vycházející hvězda herců pod maskou Derek Mears, který už hrál Jasona Vorheese v remakeu Pátku třináctého. Herecké výkony jsou nadmíru dobré a věřte, že když se Brody tváří vyděšeně, tváří se opravdu vyděšeně a strčí do kapsy spoustu drsnějších chlápků. Při závěrečném souboji jsem doslova vrněl blahem, protože tvůrcům se velmi povedl.

 • 85%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Tak konečně jsem se dočkal opět překrásné zelené džungle coby utočiště predátorů (oproti dvojce ve městě!). Tento film měl být druhým pokračováním, které velmi dobře sedí jako nástupce. Brody mi zde vůbec neseděl, ten Arnoldovi nesahá ani po podrážky. Co mě v tomto pokračování však vadilo: vykrádání prvního dílu: rotační kulomet - díra v hrudi - samovyzývatel na paloučku čekajíc na souboj s predátorem. Samotný začátek filmu však taky nebyl dokonalý a co pak to kamaráčovství se samotným predátorem? To bylo trochu moc. Fishburne se vůbec nemusel uráčit oběvit se na tu krátkou chvíli:-) Pominu že vetřelce z vesmíru umlátila houžvička sekerou, oproti svaloušovi, který musel lstí a silou tvrdě dorazit silného protivníka těžkým pařezem. Co mě ale potěšilo byl jakýsi základ děje podobný prvnímu predátorovi. Film je jakoby 'light' a v ničem nepřeháni a není přebušený efektama, aniž by to citelně ovlivnilo celý film. Toto je plnohodnotný bratříček, který se vážně povedl.

  • styl 80'
  • akce
  • až moc kopírování
 • 60%
  0
  0
  23. 7. 2015
  Pas (6214 bodů)

  Predátoři by se chtěli tvářit jako obohacující pocta originálu, ale je z nich nakonec takový slabší a podivnější remake. Bohužel to, co fungovalo před dvaceti lety jako nekompromisní nářez, působí dnes občas úsměvně a občas unaveně. Zklamání je o to větší, že úvod plný zmatených drsňáků a napětí sliboval opravdu hodně. Když se ale ve finále scénář rozhodne zapojit psychologickou stránku věci a začne nešikovně přidávat komplikace a zvraty u samotných lidí, jde dolů i úplně všechno. A nezachrání to ani fajn herecká dvojice Brody-Grace.

 • 60%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Tohle měl být ten stylový návrat ke slavný Predátorům? Tak to mě omluvte, ale mě to tak vůbec nepřišlo. Přišlo mi to spíš jako nudná vykrádačka, stejná hudba, zvuky, na chlup stejné dialogy, atd. Tohle si fakt nezaslouží srovnávat s filmem Predátor.

 • 75%
  0
  0
  11. 7. 2010
  Tom Hardy (5310 bodů)

  Tomu se říká návrat! Dokonalé to sice není, ale zase tolik nechybělo. Povedená žánrovka s pevným režijním uchopením, která vzdává celým tělem poct svému předchůdci a je mu naprosto důstojným nástupcem. Doufejme, že to bude mít v kinech úspěch. Letošek těm 80tys návratům zase tolik finančně nepřál a byla by škoda, kdyby se stali Predátoři (podobně jako A-Team) nedoceněným propadákem.

 • 70%
  2
  0
  2. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3858 bodů)

  Predátory jsem považoval za ukončené, ale spletl jsem se... Predátoři se vrátili ještě v lepší kondici než dříve. Na filmu je opravdu krásné obsazení a opravdu krásné rozdílnost všech postav. Efekty a další věci jsou v tomto filmu také dobré. Určitě doporučuji kouknout.

 • 75%
  0
  0
  7. 9. 2013
  saboter (3563 bodů)

  Povedený přírůdtek do universa predatorů u kterého budete zažívat spousta dežavů.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2016
  leafroller (2977 bodů)

  Svižný film plný drsných rádobyhlášek, který potěšil. Ocenil jsem používání narážek nebo hudebních prostředků, které odkazovaly na minulé filmy. Taková milá připomínka toho, z čeho jsme tenkrát byli úplně hotoví. A když si na začátku pan Y. zuje boty a chodí po džungli bosý, víte přesně, kam tento snímek zařadit a jak k němu přistupovat....lehce se bavit.

 • 75%
  0
  0
  21. 3. 2016
  Ombak_Penari (2762 bodů)

  Jj, tohle se povedlo. Není tu snad žádný vyložený fail, který by bylo nutné vytknout. Sice žádná supernova, ale kvalitně provedené scifikydlení. Sympatické.

 • 70%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2064 bodů)

  Bez Arnolda to zkrátka není ono.

 • 70%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1671 bodů)

  Návrat se v celku vydařil ale první díl je prostě nepřekonatelný a pochybuji, že se mu kdy nějaký jiný, byď třeba novější díl vyrovná. Nicméně myšlenka jde správným směrem a dál téhle serii fandím a jsem zvědavý kdy zase na planetu predátorů zavítáme.

 • 50%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Nemastný neslaný třetí díl mě sklamal. Pokud by to nebyl predátor bylo by hodnocení o 15% vyšší.

 • 85%
  1
  0
  16. 8. 2010
  DHDV (311 bodů)

  Velmi dobré a kvalitní, pro mě zatím překvapení roku 2010. Netvrdím, že film má Oscarové ambice ale rozhodně je to plnohodnotné pokračování. Líbí se mi klasický styl točení! Film má jednoduchý příběh, který perfektně doplňuje výborně vybraný herecký casting. Co se týče posta tak není herce, který předvedl ve filmu špatný výkon. Brody, Braga a Taktarov jsou asi nejlepšími herci v celém filmu (pravdou je, že měli hodně prostoru ale využily ho). Film má v první půlce výbornou atmosféru, sice postupem filmu ji ztrácí ale (do zjištění oč vlastně de) to zachraňuje výborná přehledná kamera a digitální triky, které jsou udělané s citem (velké plus filmu je, že není přeplácaný). Hudba je také perfektní- nelituji návštěvy kina, jelikož jen tak si tento film můžete vychutnat. Nějaká kritika filmu? No, pár výhrad by bylo. Dle mého názoru nejvíce filmu uškodil Fishburne a následné scény sním. Na závěr chci pochválit režiséra, který tento film udělal opravdu s citem..pro mě to bylo takové „kameo“ staré klasiky a originálního tématu, který současný filmový svět postrádá. Další věc je, že Brody nemá svaly jako Arnold ale za to má charisma a dokážeš prodat v drsné „bezcitné“ roli. Doufám, že tento film otevřel cestu dalším dílům…A těším se na ně!

 • 90%
  0
  0
  2. 1. 2011
  wolowitz (95 bodů)

  výborný!! nejlepší ze všech dílů. velmi se mi líbí nečekané zvraty v ději, ale od začátku jsem bohužel tušil kdo přežije. dobré akce, doufam že bude pokračování nebo aspoň další příběh o predátorech.

 • 1
  0
  13. 7. 2010
  Petr757 (16 bodů)

  Predátory nepovažuji za příliš povedený návrat. Předchozí díly byly dle mého názoru lepší. Film je hodně akční, příběh má spád, mrtvoly se kupí na obou stranách ALE chybí ústřední myšlenka a ve filmu je řada logických chyb. Proč by měli mít predátoři vlastně loveckou planetu ? Asi už je to na Zemi omrzelo nebo co. Takže si nahážou do lesa lidskou a jinou havěť a pak se tam s nimi i vzájemně povraždí. Nemluvím vůbec o motivaci lidí, kteří nemají žádnou šanci se dostat zpět. Mohou jen přežít o den déle. Není žádná cena pro vítěze, jen smrt. Není žádná technický podpora tj. dojde munice, máš smůlu (ve filmu nesmíte počítat výstřely hrdinů). Nějak mi uniká jak by na základě toho mohli čerpat Predátoři informace a vyvíjet se. Mají techniku a odolají palbě z kulometu ale když se jim zachce, umřou si klidně po ráně samurajským mečem. Prevíti predátorský !

Hodnocení a recenze Predátoři

69 69 ?
jak hlasovat?
 • bohemijaspraha2022 100%
 • Hellboy 50%
 • dominik11 50%
 • tindersticks 70%
 • aquiver 20%
 • Alex 100%
 • Mikik4444 70%
 • Mrykodaj 65%
 • jakub-fabry 80%
 • cerfik 40%
všechna hodnocení (161)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
10. místo z 10 v žebříčku uživatele DHDV
16. místo z 43 v žebříčku uživatele zdenekcobra
37. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
61. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
264. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo