Aliens (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
137 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Kultovní, Film s monstry, Oscarový, Série/Franchise
Motto: Tentokrát vypukne válka

Obsah

:
Obnovená digitální premiéra kultovního sci-fi. Po velkém úspěchu obnovené premiéry Vetřelce v kinech, přichází na scénu opět Sigourney Weaver, aby při více »« méně

Režie

:
James Cameron

Scénář

:
James Cameron David Giler Walter Hill Dan O'Bannon Ronald Shusett

Herci

:
Sigourney Weaver Carrie Henn Michael Biehn Paul Reiser Lance Henriksen ...
Premiéra: 6. 6. 1991
Distributor: APK Cinema Service
DVD: 1. 1. 2004
Jste na stránce filmu Vetřelci. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vetřelci myslíte! K 17. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27608 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  25. 8. 2017
  Brenan88 (43012 bodů)

  Změna na režisérském postu je znatelná. Né však kvalitou,ale stylem natáčení a celkovým pojetím snímků. Zatím co Scott postavil bezbranné výzkumníky proti vesmírné hrozbě,tak Cameron do boje vyslal po uši vyzbrojené mariňáky. To se výrazně odráží na akci,které je zde požehnaně. Hutná atmosféra sice trošku vymizela, to je dáno tím,že to kouzlo překvapení(Alien)bylo odhaleno v prvním díle.

 • 100%
  2
  0
  4. 11. 2016
  martin-mickey-stusak (22906 bodů)

  Pokračování úspěšného a velmi brilantního snímku převzal James Cameron a vizi celého konceptu pojal zcela po svém. Z hororového žánru bylo vytlačeno co se dalo, takže se na celou věc podíval trochu jinak. Na scénu poslal Vetřelců daleko více a proti nim komando. Žánr se tedy změnil na velmi drsný žoldácký film. Nic neponechal náhodě a všem aktérům dal pořádně zabrat. Jiné pojetí, ale stále vynikající snímek. I z něho byla vytvořena režisérská prodloužená verze a co se mě týče, považuji ji za daleko přínosnější. Spousta věcí tu je dovysvětlena a tak vše dává daleko větší smysl. Na kvalitě však ubráno nebylo. Ba právě naopak. Ridley Scott mohl být spokojen. Vysoká laťka byla zachována.

 • 100%
  1
  0
  4. 12. 2015
  Sheldon (15959 bodů)

  James Cameron se ujal kultovního hororu po svém a po několika fenomenálních úspěšných filmech a s pověstí zázračného dítěte natočil dalšího Vetřelce jako zběsilou akční jízdu na horské dráze s překvapivými zvraty, zajímavými nápady a se Sigourney Weaver z které se stala první, troufám si tvrdit zároveň i nejlepší, akční hrdinka všech dob. Vetřelci se nestali nastavovanou kaší, ale důstojným pokračováním, které si ve kvalitě v ničem nezadá s jedničkou.

  Film vznikal v napjaté atmosféře. Byl to ostatně první Cameronův vysokorozpočtový film a nutno dodat, že se natáčel s britským štábem. Ten má přeci jenom jinou morálku, než americký a Cameron se stal brzy nenáviděným kapitánem lodi, jehož prvním důstojníkem, tedy producentem, byla jeho partnerka a později i manželka Gale Anne Hurd. Cameron bojoval nakonec nejen se štábem, ale i se studiem, kterého donutilo z filmu odstranit několik desítek minut natočeného filmu.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14697 bodů)

  Přestože je to mimo mísu, srovnání se nevyhnu - Vetřelci jsou v mých očích ještě o stupeň kreativnější a zábavnější než jednička. Cameron je neskutečnej borec, co povýšil už tak dokonalý vesmírný survival na ultimátně vybroušenou a neskutečně vyváženou akční pecku. Je to po vzoru originálu až infarktově napínavé (u sekvence před prvním kontaktem se slizouny skoro nedýcháte), ale zároveň adrenalinové a suprově nahláškované terno pro filmové i počítačové geeky (takže ve své době i dost nadčasové), které je dodnes názorným příkladem, jak využít filmový prostor s co největší efektivitou a jak pracovat s charaktery v akčním příběhu, kde jich musí většina postupně skapat. Vymýšlením různorodých nástrah v souladu s udržením tempa a oddalováním vyvrcholení ve prospěch momentu překvapení až nehorázně sexy a cool. Famózní Weaver, boží Henriksen. Společně s Temným rytířem a T2 nejlepší "dvojka" všech dob.

 • 100%
  1
  0
  30. 1. 2015
  bayern (13635 bodů)

  Asi pro současné diváky lepší než 1 a více nadupaná akcí

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Akční, napínavé a dokonalé tak jako předchozí díl. Jde o důstojné pokračování, které nijak nevybočuje z příběhu a poklidně a srozumitelně navozuje na první díl. Jen jedna výtka a to, když Ripleyová vypustí vetřelce ven z lodi a ten se jí drží za nohu (přeci jen ta tíha a co kyslík?).

 • 100%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (6983 bodů)

  Cameron je borec, to vím už dávno, ale zde to dokázal opravdu krásně ukázat. Vykašlal se na horor, vzal hlavní hrdinku a dal jí zbraň, se kterou všechny ty Vetřelce kosí a kosí.

 • 70%
  0
  0
  26. 11. 2012
  kedl (6367 bodů)

  Aliení vyvíjená .

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  Cameron snad nenatčil žádnný špatný film....a pardon Piraňa II :-)

 • 75%
  0
  0
  14. 8. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Zajímavé, že v jedničce stačil jediný vetřelec, aby divák strachy téměř nedýchal. V téhle akční rubačce jich jsou houfy, a tak to, alespoň pro mě, dost ztrácí atmosféru. V jedničce běžná posádka nákladní lodi, zde cvičení vojáci, to tomu taky moc nepřidá. Jasně je to James Cameron, a tak je zřejmé, že se to pokusí nabít efekty, a aby vydojil z diváka alespoň nějakou emoci, nastrčí tam malou holku. Ano, je to jistě mimořádný sci-fi počin, to jen že já jsem přece jen spíš příznivcem těch psychologicky rozehraných dramat tajemný vetřelec vs. neznalá posádka než vojáčnických stříleček. Cameron je na mě prostě odjakživa moc spektakulární.

 • 0
  1
  9. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  Pro mé známé je to neuvěřitelné, ale na žádného Vetřelce jsem zatím neměl odvahu a chuť se podívat. Výjimkou není ani tento Cameronův (Či tito Cameronovi.) Je ale o co stát?

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2013
  RolandBones (3583 bodů)

  Jedno z nejzásadnějších děl Sci-Fi/Hororové tvorby je stále v plné síle i téměř po čtvrt století.Žádné další pokračování se už nedokázalo srovnat s tímto filmem.Skvělé,ano skvělé.A hlavně nezapomenutelné.To je ten film z kterého jsem měl jako malé dítě noční můry,přesto jsem ho sledoval s nezdolnou pravidelností.Povinost pro každého fanouška Sci-Fi

 • 90%
  0
  0
  21. 1. 2014
  saboter (3554 bodů)

  Jde o jednu z kultovních legend filmové kinematografie která zabavý na dlouhé chvíle ale první vetřelec stále vyčnívá více a to jak příěhem ale taky hlavně atmosférou strachu která sice je zde ponechána ale celkem trošku vyprchala škoda i tak je to super.

  • efekty a masky
  • herci
  • originalita
  • příběh více méně konec
  • atmosféra strachu vyprchala
 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Atmosferově se to jako v jedničce krájet nedá,ale pokračovaní je vynikající,jěště aby nebylo když se režijního křesla ujmul James Cameron,kde nám více představil vetřelce,vizuální efekty se spoustou akcí,napětí a humoru posádky(Bill Paxton)velmi dobrý výkon,filmu dodával humor s dobrými hláškami "Jak vypli elektriku?jsou to zvířata!".Výborné napětí na konci přiběhu a skvělá Sigourney Weaver jinou herečku si ve všech dílech nedokážu představit.

 • 100%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Málokdy druhý díl překoná první. Tady se to povedlo. Dle mého názoru military pojetí vetřelci velmi sluší a druhý díl posunul celý příběh na vyšší level. Parádní a velmi pomalu stárnoucí záležitost.

 • 75%
  0
  0
  5. 11. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Řečeno přeneseně tady kvalitu nahradila kvantita....nadsázka. To co v prvním Vetřelci bylo nové a překvapivé , se tady jen opakuje. Samotný vetřelec byl v prvním díle tím co diváky nejvíc přitahovalo..jakpak asi vypadá ?? Byl jen jeden a odhaloval se pooomaaaluu...v druhém díle jich je přehrčel a civí na nás z každého kouta. Překvapením v prvním díle byl také robot a k tomu ještě v opozici klidem atd...atd...
  Cameron samozřejmě vsadil na akčnost a to se mu asi vyplatilo..vzhledem na ohlas většiny diváků. Pro mne ale jednička zůstává Nr.One.

 • 85%
  0
  0
  23. 5. 2017
  Rabadi (2255 bodů)

  Jak většinou druhý díl bývá horší než první, tento díl rozhodně není. Napínavý děj, malá holčička, která navzdory všemu dokáže přežít... Jako vždy absolutně skvělá Sigourney. Na tu dobu skvělé efekty, která byly uvěřitelné. Bere dech až do konce. Stojí za zhlédnutí.

 • 100%
  0
  0
  24. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Nádherná hororová akční jízda, na které jsem výrůstal. Fakt!

 • 80%
  0
  0
  30. 11. 2012
  karlik4801 (1939 bodů)

  Brilantní počin Camerona skoro překonal Scottův první díl. Toto pokračování jedničce hodně šlape na paty. Drsní vojáci, vojáci poserové a vojáci bez tváře proti hromadě vetřelců. I přes jejich odvahu to dost prosírají. Mega vetřelec na konci filmu se doopravdy monstrozně povedl a ten souboj s "robotickou" Ripleyovou, to byla opravdu vynikající podívaná. A i když jsem zvyklý na nynější dobu, film jsem si užil.

 • 95%
  0
  0
  26. 7. 2013
  beseda (1918 bodů)

  Pro mě zejména nostalgická záležitost. V době kdy člověk sledoval filmy na VHS kazetách to bylo něco neskutečného! :-) Zajímalo by mě, kdyby se některé veleúspěšné staré filmy natočili dnes (v dnešní silné konkurenci), zda by měly stejné ohlasy u diváků. Každopádně Cameronovi fandím v další jeho práci a moc se těším co udělá z Avatara II.

 • 90%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  To co chybí ději nahradila akce a dle mého si s tím James Cameron poradil vskutku dobře. Navic se zde zrodila nová hrdinka, která se nepobí žádneho chlapa. Jen škoda, že to Vasquezová zabalila tak brzo, dost jsem jí fandil ale musela nechat prostor Riplayové :)

 • 85%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1600 bodů)

  Dvojka je naprosto jiná než jednička. Je tu daleko více akce, atmosféra není tak hustá, ale pořád se na to dá koukat. Dokonce velmi dobře. Nesmíme to brát optikou jedničky, pak je to skvělý film. A Ripleyová je pořád dobrá...

 • 100%
  0
  0
  26. 9. 2012
  brbla666 (1527 bodů)

  Důstojné pokračování prvního dílu.

 • 95%
  0
  0
  15. 7. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Zcela jednoznačně nejlepší díl slavné série. Cameron už zde potvrdil neskutečný talent a vizuální cítění a vtiskl snímku svůj jedinečný režijní rukopis. Akce je fantastická, syrová (v rámci žánru) a "opravdová". Stejně tak charaktery jsou na takovouto scifi nezvykle hutné a propracované. Komando mariňáků je jedna velká cool banda hláškující rychleji, než střelba z jejich kulometů. Konečně taky vidíme obávaného predátora ve své plné kráse a síle a není to už jen ten "týpek v převleku". Sigourney je zde ještě více sympatická a především její proměna v průběhu filmu z bojácné poradkyně v ostřílenou vojandu je geniální. Hudební doprovod minimalistický a Android Bishop dnes již doslova legendární. Společně s Blade Runnerem jasně nejlepší scifi osmdesátých let.

 • 100%
  0
  0
  21. 3. 2013
  Cechulda (1322 bodů)

  Super pokračování kultovního snímku, které ve stejné kvalitě navazuje na první díl. Neohrožená hlavní postava Ripleyová opět nakope všem Alienům zadky. Poutavé akční a děsivé scény, které vás drží se staženými půlkami od třetiny filmu až do konce Vám možná ani nedají spát:-)

 • 100%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Akční, ale přesto výtečné pokračování prvního dílu.

 • 90%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Pajmen (1196 bodů)

  Spokojenost. Po grafické stránce bych sice řekl, že už tu nešlo tolik o dokonalost jako o akci, ale celkově ten film nápad měl a nějak se ho držel. Především pozitivně hodnotím, že se od jedničky neliší žánrově. Je to stále sci-fi horor navíc s více akcí. Palec nahoru.

 • 100%
  0
  0
  17. 12. 2012
  Daniel Zlejší (1043 bodů)

  Výborný film,z Vetřelců nejpovedenější díl podle mého názoru.

 • 100%
  0
  0
  15. 6. 2015
  junker (1023 bodů)

  VETRELCI JSOU ZE VSECH DILU NEJLEPSI A ZAROVEN JEDEN Z NEJLEPSICH CAMERON FILMU

 • 100%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Medúska (946 bodů)

  Fascinující film. Jeden z mála těch, který svým pokračováním strčil jedničku do kapsy.

1 2 dalsi posledni
86 100 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 100%
 • Kamil Fila 100%
 • Honza 13 95%
 • p.a.douch 95%
 • Ebonys 100%
 • PinPrick 90%
 • klimo 80%
 • MOLek 100%
 • miki69 95%
 • hynek-seidl 100%
všechna hodnocení (433)

V žebříčcích uživatelů

24. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Cameron se nebál ubrat hororu a přidat na akci, výborné pokračování.”

115. místo z 131 v žebříčku uživatele JosefTomas

„James Cameron se vykašlal na horor a vytvořil tu nejlepší akční řežbu, která se doposud v sci-fi objevila.”

1. místo z 22 v žebříčku uživatele katush
1. místo z 8 v žebříčku uživatele Daniel Zlejší
2. místo z 14 v žebříčku uživatele Dr.robotnik
1. místo z 2 v žebříčku uživatele katush
1. místo z 28 v žebříčku uživatele martin-kubista
1. místo z 6 v žebříčku uživatele kurcova-simona
2. místo z 32 v žebříčku uživatele ory99