Predator (USA)
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je dokonale vybavený mimozemský nimrod. Lovnou zvěří se pro něj stávají nejen dravci obývající džnugli, více »« méně

Režie

:
John McTiernan

Scénář

:
Jim Thomas John Thomas (II)

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Carl Weathers Elpidia Carrillo Bill Duke Jesse Ventura ...
Premiéra: 11. 7. 1991
Distributor: Pannonia Entertainment
DVD: 1. 1. 2010
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  10. 6. 2017
  Brenan88 (39353 bodů)

  Nejspíš nejlepší Arnieho film vůbec. Skvělé akční sci-fi kde si to Arnie rozdá s adekvátním soupeřem - Predátorem. Hold ono se nedalo svítit. Na zemi už prostě nebyl nikdo kdo by mu mohl konkurovat,tak byl povolán emzák z vesmíru. No a podívaná je to téměř dokonalá. Cool tvrďácké hlášky zde lítají jako vlaštovky a akce je správně krvavá a nekompromisní. Navíc predátor vypadá skvěle a je jedno jestli má masku,nebo nám ukazuje tu svou držku. Finále kdy se Arnie pomaže bahnem a rozdá si to s predátorem, tak to je úplná slast.Klasika všech klasik.

 • 100%
  0
  0
  4. 11. 2016
  martin-mickey-stusak (15772 bodů)

  Arnold Schwarzenegger ve velmi uznávané akčně hororové klasice, která byla dokonce předělána do 3D. Profesionalita speciální jednotky je zachycena ukázkovým způsobem jejich nebojácnosti, všímavosti každičkého detailu a nadhledem nad situací. Drsné dialogy a hlášky jen potvrzují jejich tvrdou náturu. John McTierman dokázal z mála vytvořit opravdu hodně. On ten příběh je velmi jednoduchý, vskutku téměř bez děje. Vzniklá temná atmosféra dokázala vytvořit podívanou, jakou se do dnešních dnů stále nepodařilo zopakovat. Drsní chlapi a neznámý lovec, který svými kousky předčí veškerá chápání. Arnie předvedl ve své roli nemožné. Jeho postava byla nucena zavrhnout nejmodernější zbraně a bojovat s neznámým nepřítelem holýma rukama za použití různých nástrah jako domorodec. Souboj těch nejlepších, jaký svět filmu kdy spatřil. Snímek si drží tempo i napětí, takže divák jen strnule sleduje bezmocnost členů jednotky nad neznámým zlem. Nestárnoucí speciální efekty stále dokáží uchvátit. Maska Predátora byla vytvořena vskutku precizně. Lidskost a citovost E.T. Mimozemšťana vzalo za své. Zde se jedná o hrozbu, jakou si pozemšťan ani neumí představit.

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2016
  bayern (13193 bodů)

  Jeden z nejlepších sci-fi akčńáků co se povedl .Od začátku velká jízda,něvo takového se povede jenom jednou,dvojka už byl jen slabý odvar!!

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (12717 bodů)

  Prostě a jasně řečeno: K posrání dokonalé. Když jsem si Predátora po delší době celého zopakoval, uvědomil jsem si, že patří do té hrdé smetánky mnou milovaných filmových děl, z nichž bych nevyjmul a ani do nich nepřidal jedno jediné okénko. Bez debat nejchlapáčtější snímek historie, kde tvrdí hoši nejprve ostře rozdávají, aby deklamovali svou neohroženost, a následně dostávají na hubu způsobem, jaký bych nepřál snad ani rakovinové buňce na mých nejcitlivějších tělních aparátech. A zakončeno nejvíce strhujícím soubojem jeden proti jednomu, kde člověk tváří v tvář skutečnému monstru přijímá jeho pravidla a coby lovec z dávných časů se zcela upíná na podmínky okolní divoké přírody. Bad Ass Arnold jako tradičně bezkonkurenční, ale tady byli největšími hvězdami určitě Alan Silvestri, jehož soundtrack je nepřekonatelným ztělesněním napětí a konfrontace s tajemným zlem, a režisér McTiernan, který vystřelil celý příběh bez jediného klopýtnutí a zinscenoval tolik kultovních okamžiků, že žádné pokračování už nebude mít šanci tenhle originál překonat (ze všech vypichuji scénu hromadné "přestřelky" s neviditelným nepřítelem, která je pro mě jednou z nejzábavnějších z celých osmdesátých let - tu mohu vidět pětkrát denně, ale Arnoldův výraz při minutové střelbě do prázdna mě nikdy neomrzí).

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2015
  Sheldon (12710 bodů)

  Napínavý thriller a jediný film, kde dostane Arnold pořádně na budku. Ze stokrát provařeného námětu se Johnu Mc Tiernanovi podařilo vykřesat akční klasiku s řadou dodnes nepřekonaných akčních sekvencí. Strhující obrazovou podívanou nakonec podpořila další výrazná posila, konkrétně skladatel Alan Silvestri. Fantastický akční a horrorový soundtrack je skutečně mistrovským dílem. Úvodní dynamické téma používané pro vojenskou akci patří dnes již ke klasice, stejně jako téma závěrečného souboje, které jako velkou věc zdůrazňuje celý orchestr! Tímto soundtrackem se Silvestri bezesporu vyrovnal i Jerry Goldsmithovi, který je jeho přiznaným vzorem.

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11097 bodů)

  Na to že nemám v oblibě vojenské filmy, tento mě hodně zaujal a líbi se mi. Má hlavu a patu. Arnie svou roli zahrál skvěle. Využil chytrosti a rozumu při likvidaci predátora. To se mi líbi. A ne jak už to bývá zvykem u takovýchto filmů, že lidský jedinec využije síly a vlastnoručně takového nepřítele umláti pěstí:-). Jednoduše řečeno ''nesmrtelný film,,. ZAJÍMAVOSTI: Film dal vzniknout dnes známé fiktivní postavě predátora, která se následně začala objevovat v komiksech, knihách, ale hlavně filmech Predátor 2, Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2. * Dílo bylo zfilmováno v Mexiku ve městě Puerto Vallarta. Záběry džungle byly natočeny poblíž archeologického naleziště Palenque taktéž v Mexiku. * Tvůrci disponovali rozpočtem 18.000.000 $, avšak film celosvětově vydělal 98 267 558 $. * Kromě filmu existuje také stejnojmenná knížka, která děj ale trochu více rozvíjí. Na jejím konci major Dutch přežívá sebedestrukční výbuch predátora a je následně hospitalizován v nemocnici s diagnózou nemoc z ozáření. Odtamtud uteče a následně o něm již nikdo nemá další zprávy. * Původně měl postavu predátora ztvárnit herec Jean-Claude van Damme, tomu neseděl kostým jelikož je menšího vzrůstu a po boku Arnolda by nebudil patřičný respekt, tak je k vidění ve filmu pouze v krátké sekvenci na začátku filmu, kde vystupuje z vrtulníku.

 • 80%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (9132 bodů)

  Spolu s Terminátorem je to pro mě nejlepší Árnýho výkon. Naprostá klasika akčních filmů té doby. Stromy vybuchují větve lítají- Arnold ve vrcholné formě, kdy se mu vystupují žíly při každém výstřelu. Klasika, která neomrzí.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2016
  Arthur Logoff (7768 bodů)

  Prostě Arnie! :)

 • 100%
  0
  0
  1. 4. 2016
  squirrelpool (6617 bodů)

  Rodinné stříbro osmdesátých let. Není to pouze kult stojící na skalních fandech, tohle je opravdu klasika. Od začátku je jasné kdo nastoupil do akce. Prostě parta nekompromisních tvrďáků, ze kterých doslova odkapává testosteron. Může to vypadat jako klišé, ale dokonale to funguje. K tomu fantastický soundtrack. Terminátor a Predátor, to jsou podle mě nejlepší Arnieho filmy. Právě souboj s těmahle řízkama udělal z Predátora legendární monstrum.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6282 bodů)

  Akční sci-fi klasika 90. let. Film mého mládí.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6152 bodů)

  Naprostá klasika a žánrová povinnost pro každého fanouška Arnolda Schwarzeneggera. Predátor je dneska už 25 let starý film, ale pořád má co nabídnout. Napětí v džungli, by se dalo krájet, hlavně když tušíte, že vás pozoruje něco, co není z naší planety.

 • 95%
  2
  0
  24. 3. 2017
  JosefTomas (5854 bodů)

  I po letech stále svěží, akční a drsný. Arnold měl v této době štěstí na role. A spolu s Terminátorem a plukovníkem Matrixem je i Dutch postavou, kterou si budu rád pamatovat.

 • 85%
  1
  0
  9. 6. 2016
  evismaior (3734 bodů)

  Parta drsných vojáků v čele s Arniem v džungli proti neznámému monstru, které jednoho po druhém vraždí a stahuje z kůže, to je prostě klasika žánru. Bylo na tom poutavé, že vojáci i diváci v podstatě hrozně dlouho nevěděli, kdo je ten tajemný lovec lidí a jestli to třeba není jen úchylné komando nájemných žoldáků. A pak ty drobné náznaky, nejprve jen skrze pohled očima emzáka, pak jeho až přízračné zjevení v maskované podobě a konečně závěrečný souboj tělo na tělo s Arniem, kde má divák konečně příležitost spatřit pořádnou emzáckou držku. Prostě dobrý:-)

 • 95%
  0
  0
  7. 9. 2013
  saboter (3546 bodů)

  Legendární hitovka a poviná školní docházka. Jeden z nejlepších Schwarzenegrových filmů.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3328 bodů)

  Nechte si nachystat specialitky ve velmi kvalitním porcelánu,nějaký kaviárek s lahodným Martini,protože začíná akční průstřelová podívaná,která zaslouží velký potlesk.Pro mě jde McTiernanovo řemeslo stále napřed a nestojí.Tenhle horor patří mezi nejkultovnější ve svým žánru a Scottův Vetřelec se musí pořádně dívat kam šlape.Arnoldova elitní skupina s hereckými esy v prostředí deštných pralesů s neznámým mimozemským lovcem nezná hluchý místa a kulky se odrážejí od našich zdí s napínavostí a výbuchů všude kolem nás.nezavřeme pusu po celých 100 minut v doprovodu s vynikající hudbou Alana Silvestriho,který je ve výborné formě.Nejakčnější špička 80.let.

 • 80%
  0
  0
  24. 5. 2016
  Ombak_Penari (2747 bodů)

  V dnešní době už to působí občas poněkud směšně, Arnoldovo dřevěné herectví a hrdinské pózy už dnes projdou maximálně v Expendables, ale stejně je to pořád pecka a jednoznačně legenda akční scifi. Film, na který se vždycky rád podívám, jednoznačně poklad světové kinematografie a to i přesto, že by to mnozí nazvali blbě zahranou hloupostí :)

 • 85%
  0
  0
  30. 7. 2017
  Eliška Jana (2114 bodů)

  Můj oblíbený herec, můj oblíbený film. Strašidelné, ale tak akorát. Vždycky mě překvapí, když vidím starší filmy, jakou kvalitou a přitom jednoduchostí se vyznačují. Maska predátora je dokonale provedená a nevypadá vůbec uměle. Stojí za to rozhodně vidět.

 • 0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Arnie protstě v tomhle filmu musel být, nedovedu si na jeho místě představit někoho jiného. Jedině on dokáže vystřílet vesnici povstalcu a ještě s odřenýma ušima dostat lovce z jiné planety a ještě při tom zachránit ženskou. Jen škoda, že se nezúčastnil taky pokračování.

 • 0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  Horor plný napěti a akce.

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1184 bodů)

  Kultovní akční sci-fi, které by měl vidět každý kdo to s filmy myslí vážně.

 • 100%
  0
  0
  15. 6. 2015
  junker (1023 bodů)

  PREDATOR JETO KLASIKA LEGENDA MEZI STVURAMA A TET JE JESTE LEPSI CO VYSEL VE 3D NA BLURAY

 • 90%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Medúska (945 bodů)

  Tímto filmem to začalo. Predatorská sci-fi akční řezba stará 25 let. Žádný jiný díl už na tento neměl.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Lucyen (897 bodů)

  Predátor je kult. Arnoldovi role sedne jako * na hrnec a je vidět, že si jí užívá. Celá jeho banda žoldáků je vhodně zvolená herci. Napínavé scény jsou napínavé, hudba k tomu dost přidává. Hlášky jsou vtipné. Děs je děsivý a plíživý. Na to, že jde o akční film, který má jednoduchou záplatku, pecka!

 • 95%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Punisher (841 bodů)

  Kultovní film - kultovní herec - kultovní monstrum - kultovní hlášky

 • 100%
  0
  0
  13. 4. 2016
  tedoun (743 bodů)

  Tento skvělí film by měl být mezi top 50 rozhodně.. Predátora nejde mít nerad. Zkrátka je to nejlepší mimozemšťan všech dob – kam se hrabe ET!!! Nikdy nezapomenu jak sem to jako 17 lety puberťák viděl poprvé v kině jako imigrant tam někde mimo ĆSSR. No doslova a do písmene sem s otevřenými ústy hltal každou vteřinu téhle akční pecky – i včera večer! Děkují kinobox za pozvánku!!!

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  martin-kubista (741 bodů)

  Byl jsem na obnovené premiéře, tak mám čerstvé zážitny z kina ještě v hlavě :)
  Film, ač natočený v éře "stupidních" akčních filmů se této vlně v podstatě vymyká a svou kombinací se sci-fi žánrem byl v té době docela zjevení. Nepřátelé (až na jednu akční scénu) nebadají po stovkách a vše staví v podstatě hře o přežití, kdy se v podstatě lovci stávají sami kořistí vesmírného zabijáka. Film ani chvíli nenudí a pořád se něco děje. Arnold Schwarzenegger je zde v plné síle a je to asi jedna z jeho nejlepších rolí. Na danou dobu je dost dobře zvládnuta vizuální stránka emzáka, kdy správně vsadili na dokonale propracovanou masku a ostatní efekty byly použity s mírou. Tenhle snímek nikdy neomrzí.

  • vizuál Predátora
  • Arnold
  • atmosféra
  • 80%
   0
   0
   13. 4. 2016
   Květka (689 bodů)

   Tak uz vim, proc se rika, ze to je klasika sveho zanru, kterou videli snad vsichni. Diky kinoboxu jsem film mohla videt i ja, za co z velice dekuji. Byl to skvely zazitek a urcite bych se na Predatora podivala nekdy znovu. Urcite doporucuji vsem fanouskum akcnaku. :)

  • 100%
   0
   0
   28. 4. 2016
   perfekta (545 bodů)

   Tento sci-fi akční jsem si i nyní po xy letech užila. Neustálé napětí a očekávání vývoje. Moc se povedl. Arnold Schwarzenegger je úžasný, nebezpečné prostředí plné nepřátel zvládá a jak jinak než vítězně. Určitě bude patřit ke klasickým filmům, které je možné vidět víckrát.

  • 95%
   0
   0
   14. 4. 2016
   hofmi (529 bodů)

   Byli jsme s kinoboxem na filmu a moc se nám líbil. Od samého začátku běžel děj rychlým tempem a gradoval až do úplného závěru. Nebylo co vytknout. Přestože se jedná o starší film, je schopen se plně vyrovnat novým. Arnold ještě mladíček je skvělý. Efekty mají mírnou patinu, ale některé okamžiky nás zatlačili do sedadel :) Doporučuji.

  • 90%
   0
   0
   14. 4. 2016
   Socna (471 bodů)

   děkuji kinoboxu a distribuční společnosti možnost vidět tento skvost na velkém plátně. užil jsem si to maximálně, jediné co mi kazilo trošku zážitek z toho sci-fi akčního fláku byl fakt, že jsem vlastně nikdy neviděl původní znění s titulky a tak mě některé hlášky napsány jinak až iritovaly. přemýšlel jsem jak by tento film uspěl u člověka co ho nikdy neviděl. Ale pro znalé je to pošušňání.

  1 2 dalsi posledni
  84 100 ?
  jak hlasovat?
  • jiri-cisar 100%
  • roman-hamrik 100%
  • dobytek 85%
  • animosity 90%
  • vasek-tequila-mach 80%
  • loudaxxx 85%
  • Blatouch72 70%
  • eli.bal 95%
  • monika-osvinek 80%
  • petr-sedivec 100%
  všechna hodnocení (364)

  V žebříčcích uživatelů

  54. místo z 100 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „"One ugly motherfucker." Arnold v dalším akčním skvostu.”

  1. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
  3. místo z 7 v žebříčku uživatele mondak
  4. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  4. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.
  5. místo z 5 v žebříčku uživatele Marc
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele Tommy22
  4. místo z 28 v žebříčku uživatele martin-kubista
  4. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: