Predator (USA)
« další názvy »
USA USA
107 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Film s monstry

Obsah

:
V džungli přistane kosmická loď, na jejíž palubě je dokonale vybavený mimozemský nimrod. Lovnou zvěří se pro něj stávají nejen dravci obývající džnugli, více »« méně

Režie

:
John McTiernan

Scénář

:
Jim Thomas John Thomas (II)

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Carl Weathers Elpidia Carrillo Bill Duke Jesse Ventura ...
Premiéra: 11. 7. 1991
Distributor: Pannonia Entertainment
DVD: 1. 1. 2010
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Predátor. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Predátor myslíte! K 21. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Predátor


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  1
  0
  10. 6. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nejspíš nejlepší Arnieho film vůbec. Skvělé akční sci-fi kde si to Arnie rozdá s adekvátním soupeřem - Predátorem. Hold ono se nedalo svítit. Na zemi už prostě nebyl nikdo kdo by mu mohl konkurovat,tak byl povolán emzák z vesmíru. No a podívaná je to téměř dokonalá. Cool tvrďácké hlášky zde lítají jako vlaštovky a akce je správně krvavá a nekompromisní. Navíc predátor vypadá skvěle a je jedno jestli má masku,nebo nám ukazuje tu svou držku. Finále kdy se Arnie pomaže bahnem a rozdá si to s predátorem, tak to je úplná slast.Klasika všech klasik.

 • 100%
  1
  0
  4. 11. 2016
  martin-mickey-stusak (27016 bodů)

  Arnold Schwarzenegger ve velmi uznávané akčně hororové klasice, která byla dokonce předělána do 3D. Profesionalita speciální jednotky je zachycena ukázkovým způsobem jejich nebojácnosti, všímavosti každičkého detailu a nadhledem nad situací. Drsné dialogy a hlášky jen potvrzují jejich tvrdou náturu. John McTierman dokázal z mála vytvořit opravdu hodně. On ten příběh je velmi jednoduchý, vskutku téměř bez děje. Vzniklá temná atmosféra dokázala vytvořit podívanou, jakou se do dnešních dnů stále nepodařilo zopakovat. Drsní chlapi a neznámý lovec, který svými kousky předčí veškerá chápání. Arnie předvedl ve své roli nemožné. Jeho postava byla nucena zavrhnout nejmodernější zbraně a bojovat s neznámým nepřítelem holýma rukama za použití různých nástrah jako domorodec. Souboj těch nejlepších, jaký svět filmu kdy spatřil. Snímek si drží tempo i napětí, takže divák jen strnule sleduje bezmocnost členů jednotky nad neznámým zlem. Nestárnoucí speciální efekty stále dokáží uchvátit. Maska Predátora byla vytvořena vskutku precizně. Lidskost a citovost E.T. Mimozemšťana vzalo za své. Zde se jedná o hrozbu, jakou si pozemšťan ani neumí představit.

 • 80%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (23390 bodů)

  Spolu s Terminátorem je to pro mě nejlepší Árnýho výkon. Naprostá klasika akčních filmů té doby. Stromy vybuchují větve lítají- Arnold ve vrcholné formě, kdy se mu vystupují žíly při každém výstřelu a z jeho pohledu by měl strach i pravý Predátor :) Klasika, která neomrzí.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Napínavý thriller a jediný film, kde dostane Arnold pořádně na budku. Ze stokrát provařeného námětu se Johnu Mc Tiernanovi podařilo vykřesat akční klasiku s řadou dodnes nepřekonaných akčních sekvencí. Strhující obrazovou podívanou nakonec podpořila další výrazná posila, konkrétně skladatel Alan Silvestri. Fantastický akční a horrorový soundtrack je skutečně mistrovským dílem. Úvodní dynamické téma používané pro vojenskou akci patří dnes již ke klasice, stejně jako téma závěrečného souboje, které jako velkou věc zdůrazňuje celý orchestr! Tímto soundtrackem se Silvestri bezesporu vyrovnal i Jerry Goldsmithovi, který je jeho přiznaným vzorem.

 • 100%
  2
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14933 bodů)

  Prostě a jasně řečeno: K posrání dokonalé. Když jsem si Predátora po delší době celého zopakoval, uvědomil jsem si, že patří do té hrdé smetánky mnou milovaných filmových děl, z nichž bych nevyjmul a ani do nich nepřidal jedno jediné okénko. Bez debat nejchlapáčtější snímek historie, kde tvrdí hoši nejprve ostře rozdávají, aby deklamovali svou neohroženost, a následně dostávají na hubu způsobem, jaký bych nepřál snad ani rakovinové buňce na mých nejcitlivějších tělních aparátech. A zakončeno nejvíce strhujícím soubojem jeden proti jednomu, kde člověk tváří v tvář skutečnému monstru přijímá jeho pravidla a coby lovec z dávných časů se zcela upíná na podmínky okolní divoké přírody. Bad Ass Arnold jako tradičně bezkonkurenční, ale tady byli největšími hvězdami určitě Alan Silvestri, jehož soundtrack je nepřekonatelným ztělesněním napětí a konfrontace s tajemným zlem, a režisér McTiernan, který vystřelil celý příběh bez jediného klopýtnutí a zinscenoval tolik kultovních okamžiků, že žádné pokračování už nebude mít šanci tenhle originál překonat (ze všech vypichuji scénu hromadné "přestřelky" s neviditelným nepřítelem, která je pro mě jednou z nejzábavnějších z celých osmdesátých let - tu mohu vidět pětkrát denně, ale Arnoldův výraz při minutové střelbě do prázdna mě nikdy neomrzí).

 • 100%
  1
  0
  1. 4. 2016
  bayern (13716 bodů)

  Jeden z nejlepších sci-fi akčńáků co se povedl .Od začátku velká jízda,něvo takového se povede jenom jednou,dvojka už byl jen slabý odvar!!

 • 100%
  1
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Na to že nemám v oblibě vojenské filmy, tento mě hodně zaujal a líbi se mi. Má hlavu a patu. Arnie svou roli zahrál skvěle. Využil chytrosti a rozumu při likvidaci predátora. To se mi líbi. A ne jak už to bývá zvykem u takovýchto filmů, že lidský jedinec využije síly a vlastnoručně takového nepřítele umláti pěstí:-). Jednoduše řečeno ''nesmrtelný film,,. ZAJÍMAVOSTI: Film dal vzniknout dnes známé fiktivní postavě predátora, která se následně začala objevovat v komiksech, knihách, ale hlavně filmech Predátor 2, Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2. * Dílo bylo zfilmováno v Mexiku ve městě Puerto Vallarta. Záběry džungle byly natočeny poblíž archeologického naleziště Palenque taktéž v Mexiku. * Tvůrci disponovali rozpočtem 18.000.000 $, avšak film celosvětově vydělal 98 267 558 $. * Kromě filmu existuje také stejnojmenná knížka, která děj ale trochu více rozvíjí. Na jejím konci major Dutch přežívá sebedestrukční výbuch predátora a je následně hospitalizován v nemocnici s diagnózou nemoc z ozáření. Odtamtud uteče a následně o něm již nikdo nemá další zprávy. * Původně měl postavu predátora ztvárnit herec Jean-Claude van Damme, tomu neseděl kostým jelikož je menšího vzrůstu a po boku Arnolda by nebudil patřičný respekt, tak je k vidění ve filmu pouze v krátké sekvenci na začátku filmu, kde vystupuje z vrtulníku.

 • 80%
  2
  0
  24. 3. 2017
  JosefTomas (8957 bodů)

  I po letech stále svěží, akční a drsný. Arnold měl v této době štěstí na role. A spolu s Terminátorem a plukovníkem Matrixem je i Dutch postavou, kterou si budu rád pamatovat.

 • 75%
  0
  0
  13. 1. 2016
  Arthur Logoff (7771 bodů)

  Prostě Arnie! :)

 • 100%
  1
  0
  1. 4. 2016
  squirrelpool (6961 bodů)

  Rodinné stříbro osmdesátých let. Není to pouze kult stojící na skalních fandech, tohle je opravdu klasika. Od začátku je jasné kdo nastoupil do akce. Prostě parta nekompromisních tvrďáků, ze kterých doslova odkapává testosteron. Může to vypadat jako klišé, ale dokonale to funguje. K tomu fantastický soundtrack. Terminátor a Predátor, to jsou podle mě nejlepší Arnieho filmy. Právě souboj s těmahle řízkama udělal z Predátora legendární monstrum.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Akční sci-fi klasika 90. let. Film mého mládí.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Naprostá klasika a žánrová povinnost pro každého fanouška Arnolda Schwarzeneggera. Predátor je dneska už 25 let starý film, ale pořád má co nabídnout. Napětí v džungli, by se dalo krájet, hlavně když tušíte, že vás pozoruje něco, co není z naší planety.

 • 85%
  1
  0
  9. 6. 2016
  evismaior (4254 bodů)

  Parta drsných vojáků v čele s Arniem v džungli proti neznámému monstru, které jednoho po druhém vraždí a stahuje z kůže, to je prostě klasika žánru. Bylo na tom poutavé, že vojáci i diváci v podstatě hrozně dlouho nevěděli, kdo je ten tajemný lovec lidí a jestli to třeba není jen úchylné komando nájemných žoldáků. A pak ty drobné náznaky, nejprve jen skrze pohled očima emzáka, pak jeho až přízračné zjevení v maskované podobě a konečně závěrečný souboj tělo na tělo s Arniem, kde má divák konečně příležitost spatřit pořádnou emzáckou držku. Prostě dobrý:-)

 • 95%
  0
  0
  7. 9. 2013
  saboter (3564 bodů)

  Legendární hitovka a poviná školní docházka. Jeden z nejlepších Schwarzenegrových filmů.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Nechte si nachystat specialitky ve velmi kvalitním porcelánu,nějaký kaviárek s lahodným Martini,protože začíná akční průstřelová podívaná,která zaslouží velký potlesk.Pro mě jde McTiernanovo řemeslo stále napřed a nestojí.Tenhle horor patří mezi nejkultovnější ve svým žánru a Scottův Vetřelec se musí pořádně dívat kam šlape.Arnoldova elitní skupina s hereckými esy v prostředí deštných pralesů s neznámým mimozemským lovcem nezná hluchý místa a kulky se odrážejí od našich zdí s napínavostí a výbuchů všude kolem nás.nezavřeme pusu po celých 100 minut v doprovodu s vynikající hudbou Alana Silvestriho,který je ve výborné formě.Nejakčnější špička 80.let.

 • 80%
  0
  0
  24. 5. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  V dnešní době už to působí občas poněkud směšně, Arnoldovo dřevěné herectví a hrdinské pózy už dnes projdou maximálně v Expendables, ale stejně je to pořád pecka a jednoznačně legenda akční scifi. Film, na který se vždycky rád podívám, jednoznačně poklad světové kinematografie a to i přesto, že by to mnozí nazvali blbě zahranou hloupostí :)

 • 85%
  0
  0
  30. 7. 2017
  Rabadi (2259 bodů)

  Můj oblíbený herec, můj oblíbený film. Strašidelné, ale tak akorát. Vždycky mě překvapí, když vidím starší filmy, jakou kvalitou a přitom jednoduchostí se vyznačují. Maska predátora je dokonale provedená a nevypadá vůbec uměle. Stojí za to rozhodně vidět.

 • 100%
  0
  0
  25. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (1949 bodů)

  Další film z mého mládí, vždy když si ho pustím, vzpomenu si na to když sem ho viděl poprvé,a nahrával na VHS... Klasická akční sci fi kterou musí vidět každý.. Pro Arnieho role jak vysita... Dej krasne šlape, postavy dokonale... Film naprosto dokonalý, nedávno sem na něj cucel, a i manželka se přidala, a nestačila se divit jaké filmy se, dřív tocily..

 • 0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1671 bodů)

  Arnie protstě v tomhle filmu musel být, nedovedu si na jeho místě představit někoho jiného. Jedině on dokáže vystřílet vesnici povstalcu a ještě s odřenýma ušima dostat lovce z jiné planety a ještě při tom zachránit ženskou. Jen škoda, že se nezúčastnil taky pokračování.

 • 0
  1
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1576 bodů)

  Horor plný napěti a akce.

 • 45%
  0
  1
  27. 10. 2021
  aquiver (1415 bodů)

  Jen klasické akční béčko s nic moc hereckými výkony a hloupým scénářem, ani o chlup navíc. Pár hlášek ještě neznamená kvalitní film...

 • 90%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Kultovní akční sci-fi, které by měl vidět každý kdo to s filmy myslí vážně.

 • 100%
  0
  0
  15. 6. 2015
  junker (1023 bodů)

  PREDATOR JETO KLASIKA LEGENDA MEZI STVURAMA A TET JE JESTE LEPSI CO VYSEL VE 3D NA BLURAY

 • 90%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Medúska (947 bodů)

  Tímto filmem to začalo. Predatorská sci-fi akční řezba stará 25 let. Žádný jiný díl už na tento neměl.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Lucyen (919 bodů)

  Predátor je kult. Arnoldovi role sedne jako * na hrnec a je vidět, že si jí užívá. Celá jeho banda žoldáků je vhodně zvolená herci. Napínavé scény jsou napínavé, hudba k tomu dost přidává. Hlášky jsou vtipné. Děs je děsivý a plíživý. Na to, že jde o akční film, který má jednoduchou záplatku, pecka!

 • 100%
  1
  0
  13. 4. 2016
  tedoun (917 bodů)

  Tento skvělí film by měl být mezi top 50 rozhodně.. Predátora nejde mít nerad. Zkrátka je to nejlepší mimozemšťan všech dob – kam se hrabe ET!!! Nikdy nezapomenu jak sem to jako 17 lety puberťák viděl poprvé v kině jako imigrant tam někde mimo ĆSSR. No doslova a do písmene sem s otevřenými ústy hltal každou vteřinu téhle akční pecky – i včera večer! Děkují kinobox za pozvánku!!!

 • 95%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Punisher (847 bodů)

  Kultovní film - kultovní herec - kultovní monstrum - kultovní hlášky

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  martin-kubista (799 bodů)

  Byl jsem na obnovené premiéře, tak mám čerstvé zážitny z kina ještě v hlavě :)
  Film, ač natočený v éře "stupidních" akčních filmů se této vlně v podstatě vymyká a svou kombinací se sci-fi žánrem byl v té době docela zjevení. Nepřátelé (až na jednu akční scénu) nebadají po stovkách a vše staví v podstatě hře o přežití, kdy se v podstatě lovci stávají sami kořistí vesmírného zabijáka. Film ani chvíli nenudí a pořád se něco děje. Arnold Schwarzenegger je zde v plné síle a je to asi jedna z jeho nejlepších rolí. Na danou dobu je dost dobře zvládnuta vizuální stránka emzáka, kdy správně vsadili na dokonale propracovanou masku a ostatní efekty byly použity s mírou. Tenhle snímek nikdy neomrzí.

  • vizuál Predátora
  • Arnold
  • atmosféra
  • 95%
   0
   0
   12. 1. 2020
   sugi (752 bodů)

   … koncem 80ých let po Vetřelcích přišel Predátor , další vesmírná stvůra , která šla jen velmi těžko zneškodnit … pamatuji si jak jsme se dohadovali , která postava by vyhrála souboj - Predátor nebo Vetřelec . Až jsme se dočkali , nejdříve se uskutečňoval souboj ve videohrách ( pro mě byl první souboj na konzoli Jaguár ) a nakonec i film Alien vs Predator … pro mě je to vzpomínka na dětsví

  • 70%
   0
   0
   12. 12. 2021
   naineko (716 bodů)

   V podstatě je to špatný film. Kdysi měl pro mě své kouzlo, ale denska je to jen pár hlášek a spousty záběrů na bicepsy. Nechce se věřit, že jen o rok později McTiernan předělal celý žánr Smrtonosnou pastí. Právě ve světle pozdějších událostí, je na snadě říct, že Predátor je skrytou parodií na testosteronové filmy.
   Velká poklona Arniemu - když dnes člověk čte jak si Skála nebo Nafťák hlídají poměr rozdaných a obdržených ran - on si prostě jen nechal nabančit. Holt je vidět, kdo tady má koule.
   Bodíky navíc za opravdu otřesné titulky (děkujeme titulky.com za skvělou hybridní politiku trojitého metru), které evokovaly rané devadesátky a bájný domácí rychlodabing.

  1 2 3 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Predátor

  85 100 ?
  jak hlasovat?
  • Volpe 90%
  • Lucas90 80%
  • MIRKA DOLEJŠOVÁ 100%
  • bohemijaspraha2022 100%
  • HanO 100%
  • ZaS 65%
  • tindersticks 80%
  • Svany 95%
  • Temný Pán ze Sithu 100%
  • Martin Pleštil 80%
  všechna hodnocení (424)

  V žebříčcích uživatelů

  60. místo z 60 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „"One ugly motherfucker." Arnold v dalším akčním skvostu.”

  5. místo z 7 v žebříčku uživatele InJo
  1. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
  3. místo z 8 v žebříčku uživatele mondak
  4. místo z 14 v žebříčku uživatele novotna.bohumila
  4. místo z 30 v žebříčku uživatele Danny F.
  5. místo z 5 v žebříčku uživatele Marc
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele Tommy22
  4. místo z 28 v žebříčku uživatele martin-kubista
  4. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna