Godzilla (USA)
« další názvy »
Japonsko Japonsko
USA USA
123 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí.

Režie

:
Gareth Edwards

Scénář

:
Max Borenstein Dave Callaham Frank Darabont

Herci

:
Aaron Taylor-Johnson Cameron 'C.J.' Adams Ken Watanabe Bryan Cranston Elizabeth Olsen ...
Premiéra: 15. 5. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  20. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (11823 bodů)

  Tento megalomanský snímek o potvoře zvané Godzilla se s tím předchozím naprosto nedá srovnávat. Popkornová zábava se nekoná. Žádná romance, žádné citové momenty (i když tu náznaky přeci jen jsou), žádné hláškování, žádné zbytečné dějové odbočky. Příběh se striktně drží hlavní dějové linky a temné stránce věci dává náležitě zabrat. Plusem je hlavně absolutní absence hereckých hvězd. Alespoň to na ně neztrhává pozornost.  Byť je stopáž dvouhodinová, o plynulém ději nemůže být řeč. Vše se točí kolem doslova apokalyptického střetnutí všech těch monstrózností (ano, Godzilla není sama) a jejich závěrečného souboje. A právě tou děsivou atmosférou se předčila všechna očekávání. Japonské klasice byla tímto udělena ta největší čest.

 • 80%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (10415 bodů)

  Standartní hollywoodský trhák plovoucí ve vodách zažitého japonského schématu, kde jedno monstrum nestačí a kde godzilla může tahat lidstvo z problémů stejně dobře jako kácet mrakodrapy při drbání zad. Pokud ctíte klasiku a jste ochotni na chvíli přeladit na příběh ze zcela odlišné doby (zato však s dnešním vizuálem a podpůrnými klišé), budete výskat nadšením, pokud jste natolik ignorantní a ctíte raději tuctového Emmericha, pořád vám zbyde tolik kvalitního a poctivého blockbusterového materiálu, že považuji za zločin nechat tu dvě hvězdy a krátký sarkastický komentář. Minimálně samotná Godzilla je zde tak charismatická a celkově majestátní (za což může z velké části trpělivá práce s vizuálními náznaky, které stejně jako třeba v Čelistech vzbudí vzhledem k predátorovi patřičně okázalý dojem), že se v mých očích rázem vymrštila na pozici nejlepšího filmového monstra vůbec. Edwards je navíc člověk s poměrně velkou obrazovou imaginací a některé vrcholné scény, například seskok padákem do "pekla" z perspektivy hlavního hrdiny, jsou neméně strhující jako to nejlepší od Jamese Camerona. Být šikmookej, skáču nesmírným nadšením, ale s mými nároky na pořádný monster-movie, navíc v hlavní roli z Godzillou, se bohužel úplně nesmiřuji jednak s tím, že tahle slavná potvora tu dostává prostor až za všemi nudnými lidičkami s jejich rodinnými problémy, a pak také s jednou nepochopitelnou hrubicí ve scénáři, nad níž jsem v samém závěru skutečně žalostně zanaříkal. Pořád ale velká spokojenost..

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Dvě obří potvory? Budiž. Katastrofický film jako takový ujde. Trochu vláčné, ale celkem se to povedlo.

 • 90%
  1
  0
  9. 3. 2017
  JosefTomas (4894 bodů)

  Maximální spokojenost, Gozdzilla nemohla vypadat líp.

 • 90%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Těžká pocta starým filmů a ještě starší Godzille, která se totálně otočila zády k diváckým očekáváním. Ten, pro koho je Godzilla jen "ta od Rolanda Emmericha", bude v kině zažívat šok infarktových rozměrů. Edwards z vysoka kašle na okázalou akci i snahu těžit z vysokého rozpočtu prostřednictvím hlavního monstra. Místo toho mu jde především o vykreslení zoufalé situace, jíž prezentuje očima přihlížejících, kteří na situaci nemohou nic změnit. A to je vzhledem ke zvolenému konceptu nejen v pořádku, ale vlastně i jediné možné řešení. Mám ohromnou radost z toho, že v dnešní době může vzniknout podobně nekompromisní kousek a navíc ještě vydělat. Teď to chce dvojku s Mothrou!

  • výprava
  • výborná pocta japonským filmům s Godzillou
  • hrátky s úhlem pohledu
  • Final move!
  • chtělo by to pročistit pár dialogů
 • 50%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Petrson (3313 bodů)

  Neuvěřitelná blbost, kde se člověk baví a směje, jak je to hlouponké. Vlastně to možná byla pocta starým japonským Godzillám z minulého století, akorát v novém digitálním balení. Takže na jednu stranu legrace, na druhou stranu pokus o atmosféru. Zapomeňte na scénář, příběh, herecké výkony. Cokoliv, co by mohlo udržet pozornost, (kromě digitálních triků, 3D a zvuku) ve filmu nenajdete. "Ztratíte" se během pár minut a nastupuje koukání doblba na trikové obrázky. Pokud to měla být parodie, či dodoržení stylu starých japonských hitů, pak se omlouvám a je to super. Ed Wood by měl radost. Chtělo by to ještě Gappu, Mechagodzillu a další:). Paradoxně jsem se bavil a párkrát pěkně zasmál. Takhle udělaný " žraločí" filmy, to by bylo super! Takže vlastně v rámci béčkových slátanin vlastně hit.

  • triky
  • příběh a cokoliv co připomíná osobní drama:), teda kromě soubojů Godzilla vs Muto
 • 70%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Obřích příšer bořících města není v kinech nikdy dost a tahle je přeci ta nejslavnější, proč jí tedy raději v kině minout? Zatím nejznámější i divácky nejvstřícnější Godzilla od Emmericha nemusí mít vůbec strach z nové větší konkurence. Další remake japonské klasiky, jak už je v poslední době zvykem, sází hlavně na reálnost a v druhém případě netradičně na postavy. Megamonstrum je spíše pozadím lidských příběhů, konec konců i takhle občas blockbustery fungují a baví, jenže to by Vám hlavní hrdinové nesměli být ukradení ve všech ohledech, takže dramatické momenty pouze nutí koukat na hodinky, kdy už přijde ta pořádná řežba. Obecně se dost trikové scény skrblí, obří ještěrky sice při soubojích jedna druhou nešetří, bohužel z pohledu diváka vidíme pouze jejich epický nástup a zbytek zápasu už jen v několika záběrech v televizi. Samotná hutná atmosféra, která provází většinovou část stopáže, alespoň řádně připraví půdu pro slibovaný epický závěr. Ale ten už nezvládne vykompenzovat jemu předcházející průměrnost, jelikož sám o sobě nabídne „pouze“ technickou bezchybnost či úctu k japonskému originálu, jenže žádnou originalitu nebo výjimečnost. Režisér Gareth Edwards natočil, co přesně chtěl, producenti ani studio mu do toho nejspíš skoro nekecali, což s ohledem na rozpočet klobouk dolů. Vznikla z toho zajímavá a netradiční popcornovka, jež uspokojí velmi malou část publika.

 • 60%
  0
  0
  26. 4. 2017
  Petr Kocfelda (2718 bodů)

  Impozantní film plný akce a napětí.Hlavní hrdina Joe Brody pracuje a žije v Japonsku,kde se tento film také natáčel.Godzilla je monstrum,které likviduje,co se dá...Je to takový akční/scifi film,kde toto monstrum likviduje celá města,domy a také lidi...

 • 65%
  0
  0
  19. 8. 2014
  stantheman (2163 bodů)

  Nejsem příznivcem těchto "pohádek"...ale lehce jsem byl zaskočen , že to totální kravina nebyla. Godzilla jako téměř domácí pejsek..který se po akci vrací do boudy...čti do moře....:) Důležité je , že režisér nezapomněl na pozadí , na lidi , kteří se toho všeho účastní...za to velký plus

 • 100%
  0
  0
  20. 5. 2014
  karlik4801 (1928 bodů)

  Takovej masakr jsem dlouho neviděl.

 • 55%
  0
  0
  28. 11. 2014
  Jiřík54 (1436 bodů)

  Naprosté zklamání nad něčím, co se tváří strašně vážně a nedokáže si udělat ani trochu legrace, což Emerichova Godzilla dokázala. I herecké obsazení je takové nijaké. Tam kde bylo radost pozorovat Jeana Rena či Matthewa Brodericka či Hanka Azariu, tak dnes nic není. Aaron Taylor -Johnson v hlavní roli je jen nabušenej voják bez zvláštního hereckého umu. A ta přidaná monstra ke Godzille, hrůza hrozná, zmršenej film.

 • 75%
  0
  0
  8. 5. 2017
  wiecej (1417 bodů)

  Pro mě osobně mnohem povedenejsi než remake z roku 1998. Příběh mi přišel mnohem zajímavější. Neni to totiž klasický boj lidi a přírody. Japonský originál jsem neviděl, ale pochybuji, že by v tomto případě remake překonal originál. Už se těším na King Kong versus Godzilla.

 • 45%
  0
  0
  15. 5. 2014
  VasaFlasa (1395 bodů)

  Moje spíše podprůměrné hodnocení je do značné míry způsobeno samotnou dlouhou stopáží snímku (123 minut), kdy na začátku sledujeme opět (v amerických filmech tolik oblíbené téma) vztah otec-syn. Proč zase? Ve srovnání s Godzillou (1998) pana Rolanda Emmericha je tohle podle mého názoru horší.

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2017
  Fxxx (1005 bodů)

  Těžká pocta starým filmů a ještě starší Godzille, která se totálně otočila zády k diváckým očekáváním. Ten, pro koho je Godzilla jen "ta od Rolanda Emmericha", bude v kině zažívat šok infarktových rozměrů. Edwards z vysoka kašle na okázalou akci i snahu těžit z vysokého rozpočtu prostřednictvím hlavního monstra. Místo toho mu jde především o vykreslení zoufalé situace, jíž prezentuje očima přihlížejících, kteří na situaci nemohou nic změnit. A to je vzhledem ke zvolenému konceptu nejen v pořádku, ale vlastně i jediné možné řešení. Mám ohromnou radost z toho, že v dnešní době může vzniknout podobně nekompromisní kousek a navíc ještě vydělat.

 • 90%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (965 bodů)

  Godzilla rozvířila vody svým mocenským hřbetem a já zůstal přimražen ledovou palicí v křesle Imaxu. Zajímavé zpracování, které jsem nečekal, byl jím velmi mile překvapen a oči rozevřeny dokořán sjížděly plátno nabušeny dychtivým adrenalinem. Godzilla rozkryla svou mordu a hřmící projev rozvibroval na plné obrátky reproduktory, které byly basem rozbušeny jak srdce rozčíleného kardiaka. Můj tep jsem horko těžko stabilizoval a po skončení příběhu toužebně prosil o pokračování, které jistojistě přijde a na které se velmi těším. Godzilla ukázala svou tvář a ta tvář byla přesně taková jakou jsem vidět chtěl.

 • 30%
  0
  0
  16. 12. 2014
  Medúska (944 bodů)

  Tak tohle byla docela nuda. Zklamání :-(

 • 55%
  0
  0
  19. 3. 2015
  davsuch (928 bodů)

  Tento film je pro mě důkaz toho co je ještě možné do filmu dát, aby se na to dalo ještě koukat. Byla to pro mě zkouška kde jsou mé hranice vkusu. I přesto, že je vidět, že se tvůrci pokoušeli dostat do filmu i něco víc, než divoký zápas lidstva o přežití film vyznívá jako klasický bečkový film kde jde jen o působivé efekty a tisíckrát opakovaný scénář o hrdinech.

  • nový scénář zkázy lidstva. žádní ufoni, zastavení zemského jádra, asteroid, ale monstra z dávných dob
  • zajímavá myšlenka, že příroda si poradí sama
  • na začátku filmy docela dobře stoupá napětí, s odhalením monster už vyprávění ztrácí na zajímavosti
  • většina akčních scén se odehrává v noci, takže z toho divák zase až tolik nemá a pak už jen vidí na denním světle zříceniny
  • šíleně přehnané scény někdy až za hranice snesitelnosti
  • ohraný scénář páru dvou lidí co se mají rádi: on je hrdina, bojí se o svou rodinu a ona utíká před pohromou a zázrakem to přežije
 • 75%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Ciiiri (865 bodů)

  Toto zpracování Godzilly se mi líbilo. Godzille jsem od začátku až do konce fandila. Musím říct, že chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala o co tam jde a jak je to myšleno. Občas se mi i pletly záběry, ale možná za to mohly i titulky... Souboj perfektní. Konec samotné Godzilly trochu "béčkový" a zbytečný. Přesto moc doporučuji.

 • 85%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Yancl (762 bodů)

  Konečně někdo našel odvahu a natočil vizuálně špičkový film, který klade silný důraz na dějovou stránku a dokonalou vizualizaci nechává jako třešničku na dortu. Konečně někdo natočil výborné scifko, které neukazuje své hlavní zbraně v trailerech, ale nechává diváka čekat na silný moment překvapení (epický nástup Godzilly ve své první scéně). A hlavně, konečně někdo natočil velmi očekávaný film svou vlastní vypiplanou formou, detailně a néé jako hloupý letní blockbuster a přitom dokáže trhat žebříčky a vydělat si na sebe za jeden víkend (aktuálně cca $196 mil. za víkend) . Tohle jsou změny, kterých si jako fanda cením .. a co se týče Godzilly samotné, je monstrózní a fantasticky ztvárněná. Chybky ve filmu se jistě najdou, ale spíše takové ty nicotné, které člověk přehlédne díky užívajícímu si zážitku z povedeného snímku. Za sebe pochvala a nebál bych se zařazení mezi TOP 2014. Ovšem, kdo očekává tupé hraní na efekty, bude asi zklamán .. je to taková mírná gradace s grandiózním finále........................ PO II. projekci mírně snižuji hodnocení z jednoho prostého důvodu. Z celkového pohledu mi připadlo, že by se z Godzilly dalo vykřesat o něco víc. Ano, je to monstrózní film, je to parádní film, ale mohl být klidně lepší (i co se týče četnosti soubojů). A také mě občas pozlobily nelogické chybky, které jsem poprvé přehlížel.

 • 0
  0
  15. 5. 2014
  tedoun (711 bodů)

  Na Godzillu (čtete godžiru) nepůjdu neboť nechci kazit mou představu podle původního filmu z roku 1954

 • 0
  0
  2. 12. 2014
  Socna (471 bodů)

  u mě až dětské nadšení, pocta originálu až na půdu. Ano, tohle je godzilla jak má být a ne ta Emerichova uhopsaná kreatura se smečkou dětí jak z jurského parku.

 • 60%
  0
  0
  30. 10. 2014
  dancemusic2012 (417 bodů)

  Tato verze se mi moc nelibila. Fajn byla lokalita, konecne ne USA.

 • 85%
  0
  0
  29. 5. 2014
  dubjanka (402 bodů)

  Film mě nezklamal,perfektní filmeček-

 • 80%
  0
  0
  16. 5. 2014
  dagous (381 bodů)

  Tak já jsem s filmem naprosto v pohodě. Bezva.

 • 60%
  0
  0
  2. 9. 2014
  Alienka2014 (358 bodů)

  Má drahá polovička tento film přitáhla, že si zpestříme jinak deštivý večer, ale teda celý tenhle "skvost" byl pro nás jedním VELKÝM zklamáním. Už po pár minutách bylo zřejmé, že výběr herců nebyl nijak promyšlený (Aaron Taylor-Johnson a Elizabeth Olsen rozhodně nepřesvědčili) a celkový příběh byl nudný, nezajímavý, nic pozitivního jsem tam nenašla. Snad jen, že konec po 123 minutách konečně nastal... (zpříjemněno pár minutami spánku).

  • jednou konec přišel ;)
  • příběh mě neohromil
  • trapně vynucené rádoby dojemné scény nudí
  • herci zřejmě hráli zadarmo, protože nechápu, kdo by jim za jejich "výkony" platil...
  • a ten konec??? WTF???
 • 0%
  0
  0
  10. 4. 2015
  baranovakova6 (349 bodů)

  odpad
  víc přehnané efekty jsem ještě neviděla

 • 80%
  0
  0
  31. 7. 2014
  jarousek1981 (252 bodů)

  Snímek se mi líbil, napínavý, trochu děsivý :)

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2014
  daisyna (215 bodů)

  Godzilla vypada dobre, ale ty brouci mi pripominaji jiny film jak valka svetu tak hvězdnou pěchotu... ale namet dobry

 • 80%
  0
  0
  19. 5. 2014
  d4necek (197 bodů)

  Stará Godzilla byla fajn ale tohle je konečně GODZILLA jak jsem si ji představoval :)) podle starých verzí. Takže jsem si film užil a myslím že se na něj podívám znovu.

 • 75%
  0
  0
  17. 3. 2016
  lenacermakova (181 bodů)

  Super film

1 2 dalsi posledni
66 71 ?
 • Venom81 40%
 • aero64 65%
 • Deacon Frost 80%
 • Frankiena 55%
 • leafroller 85%
 • RichardRM 80%
 • Pete69 75%
 • wodmint 75%
 • Danny F. 70%
 • Togl 75%
všechna hodnocení (187)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
58. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
91. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
406. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: