Godzilla
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  20. 9. 2015
  martin-mickey-stusak (21561 bodů)

  Tento megalomanský snímek o potvoře zvané Godzilla se s tím předchozím naprosto nedá srovnávat. Popkornová zábava se nekoná. Žádná romance, žádné citové momenty (i když tu náznaky přeci jen jsou), žádné hláškování, žádné zbytečné dějové odbočky. Příběh se striktně drží hlavní dějové linky a temné stránce věci dává náležitě zabrat. Plusem je hlavně absolutní absence hereckých hvězd. Alespoň to na ně neztrhává pozornost.  Byť je stopáž dvouhodinová, o plynulém ději nemůže být řeč. Vše se točí kolem doslova apokalyptického střetnutí všech těch monstrózností (ano, Godzilla není sama) a jejich závěrečného souboje. A právě tou děsivou atmosférou se předčila všechna očekávání. Japonské klasice byla tímto udělena ta největší čest.

 • 90%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14232 bodů)

  Velkobiják, který na to jde jinak - a strašně chytře. Díky Edwardsově promyšlené inscenaci, voleným úhlům kamery a hlediskovým záběrům hlavní hrdiny jen nesledujeme, ale většinu času jimi nebo s nimi jsme. A s tím nastolená hra s očekáváním, kdy se často utne velkolepá scéna v tom nejlepším (to je především příklad naprosto fenomenální sekvence na hawajském letišti), může asi kdekoho otrávit, protože monstra jsou dlouho ukazována jen na základě vizuálních náznaků z lidské perspektivy, ale z mého pohledu se jedná o nepřekonatelný mistrovský tah, díky němuž se buduje atmosféra skoro stejně hutná jako od Jamese Wana. Příběh není zahlcen zbytečnými odbočkami, nýbrž poměrně vyváženě osciluje mezi svými japonskými vzory a požadavky amerických blockbusterů (velkolepá akce a audiovizuál + srozumitelně rozvržený osobní konflikt a příběh hlavního hrdiny). Velkolepá akce je přitom opravdu velkolepá (celá závěrečná půlhodinka v "pekle" a dech beroucí seskok padákem) a lidští hrdinové nejsou otravní díky brilantnímu castingu (dokonce i rutinní roli militantního bosse hraje charismatický pardál Strathairn). Kdyby se to o něco zkrátilo, lépe využilo vedlejší postavy a vyhnulo pár hnusným klišé, byl bych nadšený... 85%___ Btw. A zaráží mě, že redaktoři Moviezone, lidé tak široce obeznámení s filmařským jazykem a žánry, nedokáží ocenit takhle cinefilně impozantní velkofilm. Chtělo by to občas přestat hledat plíseň na královském sýru...

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Dvě obří potvory? Budiž. Katastrofický film jako takový ujde. Trochu vláčné, ale celkem se to povedlo.

 • 90%
  1
  0
  9. 3. 2017
  JosefTomas (6702 bodů)

  Maximální spokojenost, Gozdzilla nemohla vypadat líp.

 • 90%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Tom Hardy (4893 bodů)

  Těžká pocta starým filmů a ještě starší Godzille, která se totálně otočila zády k diváckým očekáváním. Ten, pro koho je Godzilla jen "ta od Rolanda Emmericha", bude v kině zažívat šok infarktových rozměrů. Edwards z vysoka kašle na okázalou akci i snahu těžit z vysokého rozpočtu prostřednictvím hlavního monstra. Místo toho mu jde především o vykreslení zoufalé situace, jíž prezentuje očima přihlížejících, kteří na situaci nemohou nic změnit. A to je vzhledem ke zvolenému konceptu nejen v pořádku, ale vlastně i jediné možné řešení. Mám ohromnou radost z toho, že v dnešní době může vzniknout podobně nekompromisní kousek a navíc ještě vydělat. Teď to chce dvojku s Mothrou!

  • výprava
  • výborná pocta japonským filmům s Godzillou
  • hrátky s úhlem pohledu
  • Final move!
  • chtělo by to pročistit pár dialogů
 • 50%
  0
  0
  18. 5. 2014
  Petrson (3997 bodů)

  Neuvěřitelná blbost, kde se člověk baví a směje, jak je to hlouponké. Vlastně to možná byla pocta starým japonským Godzillám z minulého století, akorát v novém digitálním balení. Takže na jednu stranu legrace, na druhou stranu pokus o atmosféru. Zapomeňte na scénář, příběh, herecké výkony. Cokoliv, co by mohlo udržet pozornost, (kromě digitálních triků, 3D a zvuku) ve filmu nenajdete. "Ztratíte" se během pár minut a nastupuje koukání doblba na trikové obrázky. Pokud to měla být parodie, či dodoržení stylu starých japonských hitů, pak se omlouvám a je to super. Ed Wood by měl radost. Chtělo by to ještě Gappu, Mechagodzillu a další:). Paradoxně jsem se bavil a párkrát pěkně zasmál. Takhle udělaný " žraločí" filmy, to by bylo super! Takže vlastně v rámci béčkových slátanin vlastně hit.

  • triky
  • příběh a cokoliv co připomíná osobní drama:), teda kromě soubojů Godzilla vs Muto
 • 70%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3152 bodů)

  Obřích příšer bořících města není v kinech nikdy dost a tahle je přeci ta nejslavnější, proč jí tedy raději v kině minout? Zatím nejznámější i divácky nejvstřícnější Godzilla od Emmericha nemusí mít vůbec strach z nové větší konkurence. Další remake japonské klasiky, jak už je v poslední době zvykem, sází hlavně na reálnost a v druhém případě netradičně na postavy. Megamonstrum je spíše pozadím lidských příběhů, konec konců i takhle občas blockbustery fungují a baví, jenže to by Vám hlavní hrdinové nesměli být ukradení ve všech ohledech, takže dramatické momenty pouze nutí koukat na hodinky, kdy už přijde ta pořádná řežba. Obecně se dost trikové scény skrblí, obří ještěrky sice při soubojích jedna druhou nešetří, bohužel z pohledu diváka vidíme pouze jejich epický nástup a zbytek zápasu už jen v několika záběrech v televizi. Samotná hutná atmosféra, která provází většinovou část stopáže, alespoň řádně připraví půdu pro slibovaný epický závěr. Ale ten už nezvládne vykompenzovat jemu předcházející průměrnost, jelikož sám o sobě nabídne „pouze“ technickou bezchybnost či úctu k japonskému originálu, jenže žádnou originalitu nebo výjimečnost. Režisér Gareth Edwards natočil, co přesně chtěl, producenti ani studio mu do toho nejspíš skoro nekecali, což s ohledem na rozpočet klobouk dolů. Vznikla z toho zajímavá a netradiční popcornovka, jež uspokojí velmi malou část publika.

 • 60%
  0
  0
  26. 4. 2017
  Petr Kocfelda (2869 bodů)

  Impozantní film plný akce a napětí.Hlavní hrdina Joe Brody pracuje a žije v Japonsku,kde se tento film také natáčel.Godzilla je monstrum,které likviduje,co se dá...Je to takový akční/scifi film,kde toto monstrum likviduje celá města,domy a také lidi...

 • 45%
  0
  0
  15. 5. 2014
  VasaFlasa (2740 bodů)

  Moje spíše podprůměrné hodnocení je do značné míry způsobeno samotnou dlouhou stopáží snímku (123 minut), kdy na začátku sledujeme opět (v amerických filmech tolik oblíbené téma) vztah otec-syn. Proč zase? Ve srovnání s Godzillou (1998) pana Rolanda Emmericha je tohle podle mého názoru horší.

 • 65%
  0
  0
  19. 8. 2014
  stantheman (2386 bodů)

  Nejsem příznivcem těchto "pohádek"...ale lehce jsem byl zaskočen , že to totální kravina nebyla. Godzilla jako téměř domácí pejsek..který se po akci vrací do boudy...čti do moře....:) Důležité je , že režisér nezapomněl na pozadí , na lidi , kteří se toho všeho účastní...za to velký plus

 • 100%
  0
  0
  20. 5. 2014
  karlik4801 (1939 bodů)

  Takovej masakr jsem dlouho neviděl.

 • 60%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1457 bodů)

  Ze začátku jsem myslel, že to vypnu, nicméně jsem to přečkal, a ve výsledku to nebylo tak špatné. Johnson a Olsenová byli sympatičtí. To, co říkám o nich se však vůbec neshoduje s Muty. Jejich zpracování se mi vůbec nelíbilo - nevím, jestli takhle vypadali v některém z bývalých dílů, či tam vůbec byli - ale tady se mi prostě nelíbili. Hlavně to bylo dáno jejich předlouhými nohami, které z nich dělali přerostlé kudlanky. Godzilla se mi líbila moc, ale snesla by více prostoru.

 • 55%
  0
  0
  28. 11. 2014
  Jiřík54 (1451 bodů)

  Naprosté zklamání nad něčím, co se tváří strašně vážně a nedokáže si udělat ani trochu legrace, což Emerichova Godzilla dokázala. I herecké obsazení je takové nijaké. Tam kde bylo radost pozorovat Jeana Rena či Matthewa Brodericka či Hanka Azariu, tak dnes nic není. Aaron Taylor -Johnson v hlavní roli je jen nabušenej voják bez zvláštního hereckého umu. A ta přidaná monstra ke Godzille, hrůza hrozná, zmršenej film.

 • 75%
  0
  0
  8. 5. 2017
  wiecej (1445 bodů)

  Pro mě osobně mnohem povedenejsi než remake z roku 1998. Příběh mi přišel mnohem zajímavější. Neni to totiž klasický boj lidi a přírody. Japonský originál jsem neviděl, ale pochybuji, že by v tomto případě remake překonal originál. Už se těším na King Kong versus Godzilla.

 • 65%
  0
  0
  16. 3. 2017
  Fxxx (1410 bodů)

  Těžká pocta starým filmů a ještě starší Godzille, která se totálně otočila zády k diváckým očekáváním. Ten, pro koho je Godzilla jen "ta od Rolanda Emmericha", bude v kině zažívat šok infarktových rozměrů. Edwards z vysoka kašle na okázalou akci i snahu těžit z vysokého rozpočtu prostřednictvím hlavního monstra. Místo toho mu jde především o vykreslení zoufalé situace, jíž prezentuje očima přihlížejících, kteří na situaci nemohou nic změnit. A to je vzhledem ke zvolenému konceptu nejen v pořádku, ale vlastně i jediné možné řešení. Mám ohromnou radost z toho, že v dnešní době může vzniknout podobně nekompromisní kousek a navíc ještě vydělat.

 • 90%
  0
  0
  3. 11. 2014
  salisbury (1097 bodů)

  Godzilla rozvířila vody svým mocenským hřbetem a já zůstal přimražen ledovou palicí v křesle Imaxu. Zajímavé zpracování, které jsem nečekal, byl jím velmi mile překvapen a oči rozevřeny dokořán sjížděly plátno nabušeny dychtivým adrenalinem. Godzilla rozkryla svou mordu a hřmící projev rozvibroval na plné obrátky reproduktory, které byly basem rozbušeny jak srdce rozčíleného kardiaka. Můj tep jsem horko těžko stabilizoval a po skončení příběhu toužebně prosil o pokračování, které jistojistě přijde a na které se velmi těším. Godzilla ukázala svou tvář a ta tvář byla přesně taková jakou jsem vidět chtěl.

 • 55%
  0
  0
  19. 3. 2015
  davsuch (1028 bodů)

  Tento film je pro mě důkaz toho co je ještě možné do filmu dát, aby se na to dalo ještě koukat. Byla to pro mě zkouška kde jsou mé hranice vkusu. I přesto, že je vidět, že se tvůrci pokoušeli dostat do filmu i něco víc, než divoký zápas lidstva o přežití film vyznívá jako klasický bečkový film kde jde jen o působivé efekty a tisíckrát opakovaný scénář o hrdinech.

  • nový scénář zkázy lidstva. žádní ufoni, zastavení zemského jádra, asteroid, ale monstra z dávných dob
  • zajímavá myšlenka, že příroda si poradí sama
  • na začátku filmy docela dobře stoupá napětí, s odhalením monster už vyprávění ztrácí na zajímavosti
  • většina akčních scén se odehrává v noci, takže z toho divák zase až tolik nemá a pak už jen vidí na denním světle zříceniny
  • šíleně přehnané scény někdy až za hranice snesitelnosti
  • ohraný scénář páru dvou lidí co se mají rádi: on je hrdina, bojí se o svou rodinu a ona utíká před pohromou a zázrakem to přežije
 • 85%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Yancl (976 bodů)

  Konečně někdo našel odvahu a natočil vizuálně špičkový film, který klade silný důraz na dějovou stránku a dokonalou vizualizaci nechává jako třešničku na dortu. Konečně někdo natočil výborné scifko, které neukazuje své hlavní zbraně v trailerech, ale nechává diváka čekat na silný moment překvapení (epický nástup Godzilly ve své první scéně). A hlavně, konečně někdo natočil velmi očekávaný film svou vlastní vypiplanou formou, detailně a néé jako hloupý letní blockbuster a přitom dokáže trhat žebříčky a vydělat si na sebe za jeden víkend (aktuálně cca $196 mil. za víkend) . Tohle jsou změny, kterých si jako fanda cením .. a co se týče Godzilly samotné, je monstrózní a fantasticky ztvárněná. Chybky ve filmu se jistě najdou, ale spíše takové ty nicotné, které člověk přehlédne díky užívajícímu si zážitku z povedeného snímku. Za sebe pochvala a nebál bych se zařazení mezi TOP 2014. Ovšem, kdo očekává tupé hraní na efekty, bude asi zklamán .. je to taková mírná gradace s grandiózním finále........................ PO II. projekci mírně snižuji hodnocení z jednoho prostého důvodu. Z celkového pohledu mi připadlo, že by se z Godzilly dalo vykřesat o něco víc. Ano, je to monstrózní film, je to parádní film, ale mohl být klidně lepší (i co se týče četnosti soubojů). A také mě občas pozlobily nelogické chybky, které jsem poprvé přehlížel.

 • 30%
  0
  0
  16. 12. 2014
  Medúska (946 bodů)

  Tak tohle byla docela nuda. Zklamání :-(

 • 75%
  0
  0
  16. 5. 2014
  Ciiiri (918 bodů)

  Toto zpracování Godzilly se mi líbilo. Godzille jsem od začátku až do konce fandila. Musím říct, že chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala o co tam jde a jak je to myšleno. Občas se mi i pletly záběry, ale možná za to mohly i titulky... Souboj perfektní. Konec samotné Godzilly trochu "béčkový" a zbytečný. Přesto moc doporučuji.

1 2 3 dalsi posledni
67 71 ?
jak hlasovat?
 • Nevka 60%
 • jaroslav-nemec 100%
 • Sheldon 65%
 • lamps 90%
 • mims 65%
 • Speedyxxx 65%
 • michal-marsalek 85%
 • Sandrastekla 100%
 • Blackhand47XD 80%
 • daisyna 65%
všechna hodnocení (215)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
58. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
91. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
406. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo