Godzilla: King of the Monsters (USA)
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Blockbuster, Film s monstry, Série/Franchise

Obsah

:
Po celosvětovém úspěchu filmů „Godzilla" a „Kong: Ostrov lebek" uvidíme v kinech v červnu příštího roku další kapitolu z filmového monstrsvěta: „Godzilla více »« méně

Režie

:
Michael Dougherty

Scénář

:
Max Borenstein Michael Dougherty Ishirô Honda Shigeru Kayama Takeo Murata Zach Shields

Herci

:
Millie Bobby Brown Vera Farmiga Sally Hawkins Bradley Whitford Kyle Chandler ...
Premiéra: 30. 5. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Godzilla II Král monster. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Godzilla II Král monster myslíte! K 26. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28158 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Godzilla II Král monster


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  8. 10. 2019
  martin-mickey-stusak (26167 bodů)

  Po snímcích 'Godzilla' (2014) a 'Kong: Ostrov lebek' (2017) je tento snímek třetím počinem MonsterVerse vytvořeného studií Warner Bros a Legendary Entertainment a jedná se o pokračování svého předchůdce. A stejně jako minule i tentokrát budou nadšení spíše fanoušci originálních japonských filmů o Godzille, neboť jak vizuální podobou monstra, tak i fantastičností scénáře je jim daleko více věrnější. Godzilla vs. tříhlavý drak. Zapomeňte na Bajaju, tohle je zcela jiný kalibr. Snímek v žádném případě není pro diváky hledající přívětivé monster dobrodružství s hlubokým a strukturovaným dějem a snad i komplexními lidskými postavami. Monstrscény jsou efektové na plný kotel, takže opět vzniká otázka, kam až daleko se v CGI efektech ještě dá zajít. V tomto je snímek skutečně velkolepý a vizuálně ohromující. Komu se nezatají dech u scény, ve kterém se objeví onen drak, tak už asi nikdy. K tomu trefný soundtrack, ruchy, odkazy na původní japonské příběhy a hodně temný a žhavý scénář, který, chtě nechtě, předčí očekávání, a máme tu apokalypsu s monstry, jaká tu ještě nebyla. Etudy lidského pokolení tentokrát upadly jaksi do pozadí. Vlastně tu jsou jenom proto, aby se vědělo co, kde, jak a proč. A to je asi tak vše. Zákonitě se projevuje absence humoru a hlášek, což je v tomto případě snad pochopitelné. Po kritice předchozího filmu tu tedy máme více tvorů, více bojů, více adrenalinu. Epický film v plné parádě, který postavil laťku hodně vysoko. Tohle je prostě monster film s velkým M, který se bude hodně těžko překonávat.

 • 75%
  0
  0
  2. 11. 2019
  Pete69 (21186 bodů)

  Jako digitální monster podívaná super. Příběh kolem monster a mytologie, vše ok. Ale jak se do toho začne motat příběh lidí, zejména hlavních hrdinů, kteří 100x uniknou jasné smrti, je to bída. Celkově jako akční monsterakce dobré. 75%. Nemohu si prostě zvyknout na 10.9.8.7.6. v poslední vteřině se schová po jaderném výbuchu za sloup a přežije a jiné specialitky.

 • 70%
  0
  0
  8. 6. 2019
  lamps (14894 bodů)

  Tenhle monsterverse je zatím raritní ukázkou variabilních filmařských postupů, které jednotlivé filmy vzájemně značně diferencují. Godzilla (2014) byl možná nejosobitější blockbuster dekády, který chytře vázal dění na vizuální perspektivu postav a bezvýslednost jejich konání, Kong: Ostrov lebek zase nabídl přímočaré a formálně nadnesené dobrodružství s důrazem na lidské činy (které vše obrací k horšímu). Třetí pokračování s ohnivou ještěrkou v hlavní roli se vydává někam mezi - z jedničky si bere seriózní snahu o osudovost a zobrazení nicotnosti lidských aktérů, od Konga zase přebírá vypravěčský drajv, větší prostor pro střetnutí monster (nebo s monstry) a aktivnější lidskou účast v partii Titánů. A asi nemusím oddalovat tvrzení, že oscilace mezi dvěma takto různými přístupy vytváří dost neosobní přístup a často poněkud zjednodušuje, možná až oslabuje jednak charakter monstrózních střetnutí, jednak úděl a motivace lidských hrdinů. Katalyzátorem děje je totiž skupinka lidí, jejíž význam však postupně slábne a nakonec zcela ustupuje protlačovaným rodinným poutům a oné bezbrannosti tváří v tvář všemocným titánům. Kladné postavy se zase snaží celou dobu aktivně jednat, jenže svými činy (které ale naštěstí většinou nejsou hloupé ani naivní, naopak srozumitelně motivované) jen naplňují potřebnou funkci oddalování vyvrcholení (na rozdíl od jedničky, kde se postavy na vyvrcholení jen snažily připravit). Na druhou stranu vyprávění náramně odsýpá a rytmicky zasazuje monumentální akční sekvence do příběhu, který systematicky přešlapuje mezi subjektivním sledováním všech hrůz a škody monstry napáchaných a mezi obdivováním Godzilly, jejíž ikonický obraz film rozvíjí a stupňuje. A jednotlivé zvraty na sebe plynule navazují a v podstatě dávají smysl, byť je často zjednodušuje šíleně rychlé přesouvání prostorem a samozřejmě ona nerozhodnost, jakým dominantním směrem se vydat. Jednotlivé scény a jejich inscenace jsou sami o sobě skvělé a je velká škoda, že se kolem nich úplně nepovedlo uzavřít soudržnější dějový oblouk. Rozhodně ale pořád zajímavě řešený přístup k rozsáhlé mytologii světa, na nějž si někdy rád posvítím znovu.

 • 65%
  0
  0
  4. 8. 2019
  kknk2 (2329 bodů)

  Moc nafouklí film. Děj strašně roztahaný, takže film má dvě a kousek hodiny a to je na zabití! Tvůrci zvládli bravurně příšery, ale lidé se jim nedaří. Střídání padouchů nepomáhá a pointa také za moc nestojí. A na konec Monsterverse a emoce nejdou dohromady. Ale od jedničky posun k lepšímu.

 • 75%
  0
  0
  1. 11. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Příští rok nás čeká souboj mezi Králem monster a Králem Ostrova lebek, jehož předzvěstí je právě druhý film o Godzille. Film se tradičně snaží být mnohem monumentálnější než jednička a přivádí proto na scénu nejznámější z protivníků mocné Gojiry. Jo, chvílemi je to cool, má to parádní momenty, ale proč se musí dít sakra všechno ve tmě? Jako jo, naanimovat tolik příšer asi není úplně jednoduché, ale když už děláte blockbuster o jejich soubojích, tak by mělo jít přeci jen něco vidět. A když už tam tedy není tma, tak se tam musí šíleně blýskat, z toho aby se člověk zbláznil. Zápletka s lidmi není samozřejmě kdovíjak originální, ale na druhou stranu tu máte záporáka, kterého budete nenávidět až do zdárného konce. Co ale člověka samozřejmě nejvíce potěší, je klasická hudba, která ve filmu zazní samozřejmě hned několikrát, a to v těch nejlepších momentech. První polovinu filmu hodnotím velmi kladně, s druhou částí je to pak daleko horší. Když to však srovnám se zbytkem letošních blockbusterů, tak je na tom Godzilla ještě docela dobře. 75%

 • 40%
  0
  1
  4. 1. 2020
  Krupe (1963 bodů)

  Oni opravdu ten celý Boston rozbili na hov.a? Naštěstí díky jejich vaně, se mohli všichni tři spojit, společně podržet drátky na tom ultra super kufříku a všechny na tom našem světě zachránit. Díky bohu za ně, nervozní jsem byl jak sfiňa až do konce, jestlivá se jim to podaří. Tak, už zase budu klidně spát...

 • 55%
  1
  0
  3. 11. 2019
  Reacherjack2016 (1785 bodů)

  Takhle by to nešlo. Film je dlouhý, scény jsou rychle na sebe sestříhané, časté přemisťování z místa na místo, příšery zapomenete hned když odejdou ze scény, Godzilla měla málo času a oproti jedničce, film nezahrnuje žádný dechberoucí nebo alespoň trošku strašidelný moment. Pro nás ztráta času, pro ně ztráta peněz. Moc efektů na takhle slabý film. Za mě 55%.

 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Tomas_313 (1173 bodů)

  Bylo by jednoduché a snad i opodstatněné namítat, že mezi formativní vlastnosti příběhů s Godzillou nespadají prokreslené charaktery a koherentní příběh. To by mohlo být shovívavě přehlédnuto, pokud by ostatní konstitutivní složky řádně fungovaly. Jenže ony nefungují, film se utápí v rozmáchlém nevkusu a diváka z kinosálu vypouští otupělého. Že by se příští rok přišedší Godzilla vs. Kong (2020) propíraných chyb vyvarovala?

 • 75%
  0
  0
  31. 5. 2019
  Ciiiri (949 bodů)

  Tak já jsem viděla jedničku, a dvojka hezky navazuje. Je pravda, že jí člověk nemusí vidět. Ale je to lepší. Film jako takový se mi celkem líbil. Nejsem, ale zarytý fanoušek Godzil. Líbil se mi film jako takový. Hezká monstra, hezké efekty, příběh... no, hmm, ušel. Osobně se mi hrozně líbil Ghidorah. Nádherné hlavy a opravdu pěkně provedený. Naopak mě velice zklamalo, že ostatní monstra moc prostoru nedostala. Jo a moooc děkuji za projekci od Kinoboxu ;-)

 • 40%
  0
  0
  31. 5. 2019
  dancemusic2012 (466 bodů)

  Podivný scénář a velká nuda. Čekal jsem nějaké napětí, kdy to se mnou trhne ale to se prostě nestalo.
  Zlatej první díl a vážně jsem zvědavý jak dopadne Godzilla vs Kong. Kong Ostrov lebek se mi totiž hodně líbil.
  Film mi přišel hodně dětský a proasijský, kde tam tento žánr frčí.
  Jsem rád za pozvánku, protože bych litoval lístku za peníze.
  Za takových 10 let (no vlastně už teď), si bude člověk po shlédnutí tohoto filmu říkat, to snad není ani pravda, jak tohle mohl někdo natočit?

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  jarousek1981 (313 bodů)

  film plný efektů, jen dilogy trochu pokulhávají. Jsem zvědaví na Godzilu vs King, který se chystá. Jen jsem nepochopil chování afektované doktorky matky syna, která způsobí celé peklo a pak si uvědomí, že udělala chybu.. Ps děkuji Kinoboxu za projekci!:-)

 • 65%
  0
  0
  1. 10. 2019
  daisyna (279 bodů)

  Film je takové vizuální porno, je zde hloupoučký příběh, který v podstatě slouží jen k tomu aby nějakým způsobem uvedl akci do kontextu. Takže nezbývá než si sednout, utlumit mozkové vlny na minimum a prostě si užít monstrózní bitku na kterou se kouká vážně parádně. Pokud od filmu očekáváte cokoliv navíc, tak vás nejspíš zklame.

 • 40%
  0
  0
  1. 6. 2019
  speedy009 (260 bodů)

  "Zadarmo dobré" ale inak za mňa jedno veľké "ale". U tohto typu filmov, človek nečaká úžasné herecké výkony, ale skôr skvelé efekty. No a v tomto bol film pre mňa pomerne veľké sklamanie. Najväčší rival Godzilly mi pripomínal draka z filmu Z pekla štěstí. Na jedno pozretie OK, ale inak strašne dlhé a miestami fakt nudné. Špeciálne jeden vojak dostal úlohu "trapáka večera" a tie jeho hlášky boli fakt úbohé a bolo ich tam moc...

 • 60%
  0
  0
  1. 6. 2019
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Nový snímek o Godzille mě upřímně ničím nepřekvapil, ale ani nezklamal, přesně jsem věděl, co od toho čekat. Na filmu jde vidět, že rozpočet je opravdu obrovský, neboť během filmu se pořád děje nějaká akce, která je vyloženě pastvou pro oči. Po dějové stránce je ale film hrozně nudný, nervydrásající až stupidní. Ano, nechme lidstvo vyhubit monstry, ať nastane rovnováha... WTF? jako really? Nemá to žádný smysl ani důvod, proč ničit něco, co je už dávno funguje. Planeta je možná přelidněná, ale ne tak, aby se tu nedalo žít a určitě budou existovat i jiné způsoby, než masové vraždy lidí monstry, třeba hned tím, že vegani jako první vyhynou, magoři. :D Výkon Very Farmigy je vcelku dobrý, ale lištil bych jí za její chování. Co mě více irituje, je výkon Millie Boby Brown, netuším, co na té malé hvězdě všichni vidí, neumí nic jiného, než se tvářit jako věčně nasraná puberťačka s velkým egem. Její herecký výkon není ani komorní, ani minimalistický, ale jednodušše otravný, a prosím, neobsazovat už do žádných rolí, ať si to zakončí v Stranger things a na plátna se už ani necpe, jako herečka není zajímavá a hrát rozhodně neumí. Děj je tedy jednoduchý a není třeba vidět první díl, užijete si spousty barev, akce, hudby, digibordelu, jenom ne děje.

 • 65%
  0
  0
  31. 5. 2019
  snek (95 bodů)

  Jasně, je to místy nelogické, místy pitomé. Ale od tohohle typu filmu přeci nečekáte příběh na oscara. Chcete vidět akci a jak se mydlí všemožná přerostlá monstra. A toho si tady užijete až až. Ten malý chlapec ve mě chrochtal blahem :) Má to potitulkovou scénu...

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2019
  matthias-nemafb (45 bodů)

  obvykle chodívám na MARVELovky ale šel jsem i sem
  ale i přes to doporučuji na to jít obzvlášť pro 12-16 let

  • dobré efekty
  • nenavazuje to na první díl ten jsem totiž neviděl takže jsem to pochopil
  • rozvleklý příběh
 • 70%
  0
  0
  4. 9. 2019
  sivoijt (26 bodů)

  Ani nevím proč, ale mě osobně se film nezaujal co se týká traileru, ale u samotného filmu jsem byl překvapený. Neříkám, že je to poklad mezi filmy, ale určitým způsobem mě něco oslovilo. Líbili se mi také efekty, jen trochu to bydliště pana Godziláka, mi přišlo už moc. :) Ale určitě doporučuji. :)

Hodnocení a recenze Godzilla II Král monster

66 54 ?
jak hlasovat?
 • dominik11 100%
 • josef-gregor 50%
 • InJo 70%
 • tomas-mach 25%
 • lukes-houmr-bures 90%
 • Jarusu 60%
 • Riverdon 30%
 • enrico-bonsch 50%
 • Manekenthe 45%
 • PRINC180 55%
všechna hodnocení (81)