Godzilla: King of the Monsters (USA)
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Sci-fi

Obsah

:
Po celosvětovém úspěchu filmů „Godzilla" a „Kong: Ostrov lebek" uvidíme v kinech v červnu příštího roku další kapitolu z filmového monstrsvěta: „Godzilla více »« méně

Režie

:
Michael Dougherty

Scénář

:
Max Borenstein Michael Dougherty Ishirô Honda Shigeru Kayama Takeo Murata Zach Shields

Herci

:
Millie Bobby Brown Vera Farmiga Sally Hawkins Bradley Whitford Kyle Chandler ...
Premiéra: 30. 5. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  8. 6. 2019
  lamps (13121 bodů)

  Tenhle monsterverse je zatím raritní ukázkou variabilních filmařských postupů, které jednotlivé filmy vzájemně značně diferencují. Godzilla (2014) byl možná nejosobitější blockbuster dekády, který chytře vázal dění na vizuální perspektivu postav a bezvýslednost jejich konání, Kong: Ostrov lebek zase nabídl přímočaré a formálně nadnesené dobrodružství s důrazem na lidské činy (které vše obrací k horšímu). Třetí pokračování s ohnivou ještěrkou v hlavní roli se vydává někam mezi - z jedničky si bere seriózní snahu o osudovost a zobrazení nicotnosti lidských aktérů, od Konga zase přebírá vypravěčský drajv, větší prostor pro střetnutí monster (nebo s monstry) a aktivnější lidskou účast v partii Titánů. A asi nemusím oddalovat tvrzení, že oscilace mezi dvěma takto různými přístupy vytváří dost neosobní přístup a často poněkud zjednodušuje, možná až oslabuje jednak charakter monstrózních střetnutí, jednak úděl a motivace lidských hrdinů. Katalyzátorem děje je totiž skupinka lidí, jejíž význam však postupně slábne a nakonec zcela ustupuje protlačovaným rodinným poutům a oné bezbrannosti tváří v tvář všemocným titánům. Kladné postavy se zase snaží celou dobu aktivně jednat, jenže svými činy (které ale naštěstí většinou nejsou hloupé ani naivní, naopak srozumitelně motivované) jen naplňují potřebnou funkci oddalování vyvrcholení (na rozdíl od jedničky, kde se postavy na vyvrcholení jen snažily připravit). Na druhou stranu vyprávění náramně odsýpá a rytmicky zasazuje monumentální akční sekvence do příběhu, který systematicky přešlapuje mezi subjektivním sledováním všech hrůz a škody monstry napáchaných a mezi obdivováním Godzilly, jejíž ikonický obraz film rozvíjí a stupňuje. A jednotlivé zvraty na sebe plynule navazují a v podstatě dávají smysl, byť je často zjednodušuje šíleně rychlé přesouvání prostorem a samozřejmě ona nerozhodnost, jakým dominantním směrem se vydat. Jednotlivé scény a jejich inscenace jsou sami o sobě skvělé a je velká škoda, že se kolem nich úplně nepovedlo uzavřít soudržnější dějový oblouk. Rozhodně ale pořád zajímavě řešený přístup k rozsáhlé mytologii světa, na nějž si někdy rád posvítím znovu.

 • 75%
  0
  0
  31. 5. 2019
  Ciiiri (908 bodů)

  Tak já jsem viděla jedničku, a dvojka hezky navazuje. Je pravda, že jí člověk nemusí vidět. Ale je to lepší. Film jako takový se mi celkem líbil. Nejsem, ale zarytý fanoušek Godzil. Líbil se mi film jako takový. Hezká monstra, hezké efekty, příběh... no, hmm, ušel. Osobně se mi hrozně líbil Ghidorah. Nádherné hlavy a opravdu pěkně provedený. Naopak mě velice zklamalo, že ostatní monstra moc prostoru nedostala. Jo a moooc děkuji za projekci od Kinoboxu ;-)

 • 40%
  0
  0
  31. 5. 2019
  dancemusic2012 (465 bodů)

  Podivný scénář a velká nuda. Čekal jsem nějaké napětí, kdy to se mnou trhne ale to se prostě nestalo.
  Zlatej první díl a vážně jsem zvědavý jak dopadne Godzilla vs Kong. Kong Ostrov lebek se mi totiž hodně líbil.
  Film mi přišel hodně dětský a proasijský, kde tam tento žánr frčí.
  Jsem rád za pozvánku, protože bych litoval lístku za peníze.
  Za takových 10 let (no vlastně už teď), si bude člověk po shlédnutí tohoto filmu říkat, to snad není ani pravda, jak tohle mohl někdo natočit?

 • 90%
  0
  0
  3. 9. 2019
  jarousek1981 (300 bodů)

  film plný efektů, jen dilogy trochu pokulhávají. Jsem zvědaví na Godzilu vs King, který se chystá. Jen jsem nepochopil chování afektované doktorky matky syna, která způsobí celé peklo a pak si uvědomí, že udělala chybu.. Ps děkuji Kinoboxu za projekci!:-)

 • 40%
  0
  0
  1. 6. 2019
  speedy009 (260 bodů)

  "Zadarmo dobré" ale inak za mňa jedno veľké "ale". U tohto typu filmov, človek nečaká úžasné herecké výkony, ale skôr skvelé efekty. No a v tomto bol film pre mňa pomerne veľké sklamanie. Najväčší rival Godzilly mi pripomínal draka z filmu Z pekla štěstí. Na jedno pozretie OK, ale inak strašne dlhé a miestami fakt nudné. Špeciálne jeden vojak dostal úlohu "trapáka večera" a tie jeho hlášky boli fakt úbohé a bolo ich tam moc...

 • 65%
  0
  0
  4. 8. 2019
  kknk2 (254 bodů)

  Moc nafouklí film. Děj strašně roztahaný, takže film má dvě a kousek hodiny a to je na zabití! Tvůrci zvládli bravurně příšery, ale lidé se jim nedaří. Střídání padouchů nepomáhá a pointa také za moc nestojí. A na konec Monsterverse a emoce nejdou dohromady. Ale od jedničky posun k lepšímu.

 • 60%
  0
  0
  1. 6. 2019
  lukas-gajdos (88 bodů)

  Nový snímek o Godzille mě upřímně ničím nepřekvapil, ale ani nezklamal, přesně jsem věděl, co od toho čekat. Na filmu jde vidět, že rozpočet je opravdu obrovský, neboť během filmu se pořád děje nějaká akce, která je vyloženě pastvou pro oči. Po dějové stránce je ale film hrozně nudný, nervydrásající až stupidní. Ano, nechme lidstvo vyhubit monstry, ať nastane rovnováha... WTF? jako really? Nemá to žádný smysl ani důvod, proč ničit něco, co je už dávno funguje. Planeta je možná přelidněná, ale ne tak, aby se tu nedalo žít a určitě budou existovat i jiné způsoby, než masové vraždy lidí monstry, třeba hned tím, že vegani jako první vyhynou, magoři. :D Výkon Very Farmigy je vcelku dobrý, ale lištil bych jí za její chování. Co mě více irituje, je výkon Millie Boby Brown, netuším, co na té malé hvězdě všichni vidí, neumí nic jiného, než se tvářit jako věčně nasraná puberťačka s velkým egem. Její herecký výkon není ani komorní, ani minimalistický, ale jednodušše otravný, a prosím, neobsazovat už do žádných rolí, ať si to zakončí v Stranger things a na plátna se už ani necpe, jako herečka není zajímavá a hrát rozhodně neumí. Děj je tedy jednoduchý a není třeba vidět první díl, užijete si spousty barev, akce, hudby, digibordelu, jenom ne děje.

 • 65%
  0
  0
  31. 5. 2019
  snek (76 bodů)

  Jasně, je to místy nelogické, místy pitomé. Ale od tohohle typu filmu přeci nečekáte příběh na oscara. Chcete vidět akci a jak se mydlí všemožná přerostlá monstra. A toho si tady užijete až až. Ten malý chlapec ve mě chrochtal blahem :) Má to potitulkovou scénu...

 • 70%
  0
  0
  4. 9. 2019
  sivoijt (26 bodů)

  Ani nevím proč, ale mě osobně se film nezaujal co se týká traileru, ale u samotného filmu jsem byl překvapený. Neříkám, že je to poklad mezi filmy, ale určitým způsobem mě něco oslovilo. Líbili se mi také efekty, jen trochu to bydliště pana Godziláka, mi přišlo už moc. :) Ale určitě doporučuji. :)

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2019
  matthias-nemafb (23 bodů)

  obvykle chodívám na MARVELovky ale šel jsem i sem
  ale i přes to doporučuji na to jít obzvlášť pro 12-16 let

  • dobré efekty
  • nenavazuje to na první díl ten jsem totiž neviděl takže jsem to pochopil
  • rozvleklý příběh
64 49 ?
jak hlasovat?
 • Tedy 95%
 • Deacon Frost 80%
 • Reacherjack2016 70%
 • sivoijt 70%
 • jarousek1981 90%
 • lukasopicasso 60%
 • misec 60%
 • Vojtas87 60%
 • ondrej-sladky 65%
 • kknk2 65%
všechna hodnocení (37)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: