Starship Troopers (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Adaptace knižní, B-film, Kultovní, Film s monstry, Satira, Série/Franchise
Motto: Chcete vědět víc?

Obsah

:
Když se po skončení střední školy vaše holka i váš nejlepší kamarád dobrovolně přihlásí do armády, nezbude vám, než udělat totéž. Pokud ale narozdíl od více »« méně

Režie

:
Paul Verhoeven

Scénář

:
Edward Neumeier Robert A. Heinlein

Herci

:
Casper Van Dien Dina Meyer Denise Richards Jake Busey Neil Patrick Harris ...
Premiéra: 15. 1. 1998
DVD: 20. 8. 2001
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Hvězdná pěchota. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hvězdná pěchota myslíte! K 2. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hvězdná pěchota


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  21. 6. 2017
  Brenan88 (45193 bodů)

  Tohle je čirá forma sci-fi filmu. Co může být víc než hvězdná pěchota bojující proti broukům? Brutální a nekompromisní podívaná s velmi dobrou akci a speciálními efekty. Pro Caspera Van Diena je to možná vůbec nejlepší snímek ve kterém se kdy objevil. Paul Verhoeven je prostě talent a tuhle satiru si dal s neskutečným přehledem.

 • 90%
  0
  0
  3. 7. 2015
  martin-mickey-stusak (25675 bodů)

  Fašistický režim kdesi v budoucnosti a hrozba mimozemský 'brouků'. Neobvykle drsná a vcelku i krvavá válečná podívaná drtící veškeré aspekty dosud natočených sci-fi snímků. Do své doby nevídané efekty skutečně posunuli po technické stránce tento žánr zase o nějaký ten kus dopředu. Příběh má vše, co správný válečný film má mít. Poklidný život, hrozba, nástup rekrutů, tvrdý výcvik, nečekaný útok s následujícími dechberoucími bitvami. A samozřejmě tu nesmí chybět ani láska, i když tento motiv zde slouží jen jako menší doplněk. Zajímavé jsou zákony federace, její znak, a chování velících důstojníků. Ten fašizmus je tu do očí bijící a těžko posoudit vlastně proč. Snímek jinak představuje naprosto dokonalou podívanou a zdá se že se jedná o nejlepší filmový počin Caspera Van Diena. Jeho následný pád do bezbřehých céčkových filmů je toho důkazem. Teď se však nechme unášet příběhem o velkém vlastenectví a nutnosti vstoupit do armády, aby se daný člověk dle platných zákonů mohl stát občanem. CHCETE VĚDĚT VÍC?

 • 80%
  0
  0
  21. 11. 2015
  Sheldon (16016 bodů)

  Johnny Rico miluje Carmen a velmi rád by jí imponoval. Jenže není plnohodnotný občan a na to, aby se jím stal musí vstoupit do armády. Narukuje tedy, jenže akorát vypukne válka s brouky a po náležitě sadistickém výcviku je nutno válčit.

  Paul Verhoeven je jeden z nejlepších režisérů, který kdy stál za kamerou. Tentokrát se pustil do adaptace lehce fašistického románu Roberta A. Henleina a jeho pověsti to opět kupodivu neprospělo. Jenže Hvězdná pěchota je technicky dokonalý film s neuvěřitelnými efekty, který je navíc tak brilantně natočen, že opravdu musíte sledovat plátno. Pravdou je, že se nejedná o žádné dramatické veledílo, ale o velkolepou podívanou, kterou umí takhle dekadentně natočit jen Verhoeven.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (14846 bodů)

  Verhoeven on drugs. :) Je až k nevíře, jak ten film funguje. Máme tu vedle sebe futuristicky orientovaný výsměch militaristickému nacionalismu, partičku zamilovaných školáků, startrekovské kulisy a záplavu nevlídných brouků, kteří rozsévají smrt velmi brutální a krvavou cestou. Ale hlavně máme lavinu úžasného nadhledu, nehorázně zábavné provedení jak jednotlivých akčních scén, tak i celého konceptu vyprávění (televizní spoty představující myšlení společnosti i fyzickou náturu brouků nemají chybu), Caspera Van Diena v hlavní mužské roli a v té ženské Denise Richards, která je vyloženě k nakousnutí. Nostalgická sci-fi pecka, u které pokud včas akceptujeme, že sledujeme obsahově úmyslné béčko a šílenost na entou, tak představuje takřka nevyčerpatelný zdroj zábavy...

 • 85%
  0
  0
  7. 8. 2017
  Danny F. (11144 bodů)

  Přesně učebnicové Sci-Fi jak má být. Správné bojiště, drsní vojáci a o dost nebezpeční a zákeřní nepřátelé. Bravurně zmáknutý film s akcí rozloženou úměrně délce stopáži. Žádné nudné pasáže.

 • 95%
  0
  0
  30. 5. 2015
  p.a.douch (5501 bodů)

  Myslím, že pan Heinlein by koukal. Verhoeven se znovu předvádí ve vrcholné formě. Zpravodajské vsuvky a náborové filmečky jsou boží. Myslím, že pro většinu obsazení to v tomto filmu byly životní role. Vyjimkou jsou snad jen Clancy Brown, Michael Ironside a Neil Patrick Harris. Dina Meyerová byla nepřehlédnutelná a druhou hlavní ženskou postavu představovanou Denise Richardsovou jasně převálcovala. Basil Poledouris hudbu skládat uměl.

 • 90%
  0
  0
  2. 12. 2011
  Tom Hardy (5231 bodů)

  Naprosto geniálně pojatá satira, ve které se setkává Četa, Dawsonův svět a *kterékoli béčko s havětí*. Výsledkem je neopakovatelný celek, který bežný konzument nedocení ani zdaleka tak, jak by si film zasloužil...

 • 85%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4480 bodů)

  dlouhou dobu jednička na mém pomyslném žebříčku nejlepších filmů...

 • 90%
  0
  0
  24. 7. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Neuvěřitelné scifíčko, ze kterého se stal bezpochybný kult. Dělá si srandu snad ze všeho, co souvisí s vedením vcelku nesmyslné války s broučí civilizací, která se nachází kdesi na opačném konci galaxie - z armádních důstojníků, výcviku nových vojáků, okatého vlastenectví, adorace hrdinů války bez končetin, čistoskvoucího přátelství, patetické lásky a všech náborových a propagačních filmečků, které kdy byly natočeny od keep-smiling USA až po hitlerovské Německo. Chcete vědět víc? Vydejte se s hvězdnou pěchotou do hlubin nepřátelského vesmíru, popadněte flintu, rozstřílejte na maděru pár hnusných brouků a vymáchejte si kanady v jejich šťávě. Protože jen mrtvej brouk je dobrej brouk!

 • 80%
  0
  0
  8. 3. 2016
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Vynikající film.Trochu ho kazí asi jen jeho délka.

 • 85%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Fim, v jehož hodnocení jsem se v průběhu let posunul od počátečního zavrhnutí k postupnému nadšení. Zde bylo zatím řečeno nejzávažnější slovo v žánru filmové military scifi. Kéž by se někdo dokopal k pořádnému pokračování, když dobře zatím dopadlo jen to čtvrté animované...

 • 70%
  0
  0
  12. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Pro ty kdo nečetli předlohu od Roberta A. Heinleina příjemná oddechová akční jednohubka. Pro čtenáře obrovský šok a téměř marné hladání společných prvků s knihou. V každém případě ale stojí za shlédnutí.

 • 90%
  0
  0
  30. 8. 2013
  Fanin (590 bodů)

  Až neuvěřitelně kvalitní a brutální béčko, které paroduje nebo si utahuje z mnoha filmů ale takovým způsobem aby to nebylo na první pohled vidět. jediný dobrý film ve kterém hraje Casper Van Dien. Paul Verhoeven režii zvládá více než bravurně a ví přesně co dělá.

Hodnocení a recenze Hvězdná pěchota

74 80 ?
jak hlasovat?
 • Evianka 90%
 • Livca 1 100%
 • Mikik4444 100%
 • Mrykodaj 70%
 • juha_efx 85%
 • Mrkvicka27 80%
 • Miňonka 80%
 • Deacon Frost 100%
 • Meky 80%
 • Ebonys 100%
všechna hodnocení (152)

V žebříčcích uživatelů

9. místo z 9 v žebříčku uživatele evismaior
45. místo z 48 v žebříčku uživatele FiL44
70. místo z 81 v žebříčku uživatele Veeena
10. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet
144. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
351. místo z 589 v žebříčku uživatele Mikik4444