Jurassic World (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Epický, Film s monstry, Série/Franchise, Vánoční
Motto: Park se otevírá

Obsah

:
Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park více »« méně

Režie

:
Colin Trevorrow

Scénář

:
Rick Jaffa Amanda Silver Colin Trevorrow Derek Connolly Michael Crichton

Herci

:
Chris Pratt Bryce Dallas Howard Irrfan Khan Vincent D'Onofrio Ty Simpkins ...
Premiéra: 11. 6. 2015
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Jurský svět. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Jurský svět myslíte! K 19. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27987 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Jurský svět


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  2
  0
  29. 11. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tak dlouho jsem se na tohle "pokračování" těšil až jsem po shlédnutí mírně zklamaný. Dinosauři vypadají dobře a vlastně celé prostředí ostrova Isla Nublar vypadá nádherně a je oku lahodné. Jenže co týče příběhu,tak jsem hodně rozladěný. Několikrát jsem se přistihl jak si říkám : to přece nemůžou myslet vážně! Každopádně i přes příběhové výhrady jsem si snímek užil.

 • 90%
  2
  0
  17. 6. 2015
  martin-mickey-stusak (25437 bodů)

  Z tohoto čtvrtého pokračování jsem měl krapet obavy, že se příběh opět bude držet zavedené šablony a ty obavy se potvrdili. Park je v provozu a jezdí do něho tisíce spokojených návštěvníků. Jenomže jedna ohromná potvora uteče a opět se začnou dít věci, jehož aktéry jsou i dva kluci. A pozor, ta potvora je tentokrát setsakramensky chytrá. Takže po dějové stránce žádné překvapení. Natočeno je to však s respektem k prvnímu snímku a nedá se říci, že by si to divák neužil. Vše začíná jako přívětivý rodinný film, jehož dramatizace se postupně a velmi plynule navyšuje až do vskutku monstrózního finále. Škoda že se v ději vyskytuje spousta náhod, které příběh značně zjednodušují. Výtku bych měl i na 3D efekt. Pozorný divák objeví obrazovou nesrovnalost, kterého jsem si poprvé všiml u Cameronova Titaniku. Byť si postavy při dialogu dívají do očí, jejich pohledy se viditelně míjejí. Typický neduh vznikající při dodatečném vytváření 3D efektu z 2D materiálu později v postprodukci. Film je jinak velmi povedený a sérii dělá čest.

 • 90%
  2
  3
  13. 11. 2015
  vladimir-lada-but (21390 bodů)

  povedene pokracovani.nejlepsi dil jurskeho parku.pokracovani muze tak dal pokracovat.

 • 70%
  0
  0
  25. 8. 2018
  Pete69 (19941 bodů)

  Snímek je skvěle zpracovaný efekty na svou dobu velmi vyspělé, chvílemi jsem se vrátil o dvacet let zpět, když jsem viděl poprvé Jurský park, jenže ten efekt už se nikdy dostavit nemůže. Není to nic nového a nezbývá, než si užít další vražedné dinosaury, hrdiny a bohužel scénář přitažený za vlasy více a více.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Na postu režiséra je čerstvá krev v pozici Colina Trevorrowa, který natočil dokonalou spielbergovskou rodinnou zábavu, která má sice delší expozici, ale překvapí řadou zajímavých nápadů a zejména dodá tu správnou porci pravěkých ještěrů.

 • 85%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14836 bodů)

  Prestižní, filmovou dobrodružnou modernou posledních dvaceti let ověšený hollywoodský produkt, kterému jsem od jeho ohlášení neskutečně fandil a který mě dokázal nezklamat. Drahý letní blockbuster, který si zcela získal mé fanouškovské srdce a vzhledem k předcházejícím jurským filmům určil nový vypravěčský směr, který všechny předchůdce odsunuje v očích nové generace definitivně do starého železa. Jedná se o nápaditou a režijně suverénní kombinaci legendární jedničky, na kterou odkazuje nejen starý známý ostrov Isla Nublar, ale i nespočet menších pomrkávání a vtipných poct v celém průběhu děje, a akční dvojky, kdy dochází k mnohem častějšímu fyzickému kontaktu lidí s dinosaury v ještěřím "přirozeném" prostředí. To vše navíc sjednoceno přímo extatickým žasnutím nad světem a hierarchií vytvořeného zábavního parku, jenž je nám představován jak z nadšené dětské perspektivy (oba dětští hrdinové jsou úžasní), tak i z pohledu personálu, který dohlíží na problémy a snaží se zajistit stále rostoucí prestiž (sympatický majitel Irrfan Khan) nebo se stará o predátory s neskrývanou láskou a obdivem, který je nakažlivý i pro diváka (Chris Pratt). Efekty jsou pak jednoduše božské, akční pasáže bezchybné a napříč celým filmem skvěle vygradované, završené v pravý okamžik zřejmě nejvíce vzrušujícím a nejkrásnějším momentem celé série, nad kterým jsem se rozplýval ještě dlouho po skončení.... Jurský svět má své chyby, stejně jako každý takhle ambiciózní a v rámci postmoderní hollywoodské kultury důležitý projekt, ale i to jsou chyby (příliš zobecněné rysy některých postav, nevěrohodný vztah raptora a člověka, nepochopitelně nedůsledný postup při likvidaci predátora...), které vidíme v podstatě rádi a které v tomto případě definují žánr, jenž tak milujeme - navíc v takhle orgastickém provedení.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Jen takové zopakování. Co to mělo být za ochočení triceratopse a jakési kamarádičkování s nimi? Nebo ten geneticky upravený T-Rex? To už bylo vážně moc. Agrese pradávných tvorů už je v dávnověku zapomění. Vizuál se však povedl. Celkově žádné překvapení.

  • Vizuál
  • příběh
 • 70%
  1
  0
  21. 6. 2015
  Riverdon (6739 bodů)

  Nic nového a točeno pro přístupnost bez omezení. Možná kdyby mi bylo 12, ale není...

 • 85%
  2
  0
  13. 8. 2015
  kedl (6369 bodů)

  Sice pomalejší rozjezd, ale pak to dostalo ten pravý švih.

 • 5%
  1
  2
  28. 7. 2015
  Pas (6211 bodů)

  Nevím , čím se mnozí kochají....
  Ach bože to byla zase volovina. No aspoň, že to bylo zadarmo. Původní Jurský park mám rád, ale tohle oživení značky po více než dvaceti letech za účelem totálního finančního vyždímání se moc nepovedlo. Od začátku mě to nebavilo. Když jsou dinosauři na scéně, tak se na to koukat dá, ale oni jsou bohužel na scéně jenom hodně málo. Po většinu filmu se řeší velmi křehký vztahy a spousta zbytečný vaty která mi byla úplně ukradená. Já se prostě nudil. Nemá to skoro žádnej tah na branku, gradace naprosto nulová, žádný napětí, žádný hlášky, nic. Jo a pokud by jste mi chtěli oponovat, že nemám pravdu a dinosauři neslezou ve skutečnosti z plátna, tak já musím namítnout, že scény kdy se předvádí nadšeným divákům v Jurským parku ze kterýho se stal cirkus nepočítám, protože to bylo totálně uhozený a ti raptoři na povel to zabili úplně. Postavy všechny do jedný, tak sympatický, že jedinou rozumnou věcí která by se s nimi dala udělat je hodit je k Rexovi do výběhu. Fakt mi bylo u prdele jestli to někdo z nich přežije. Takže akce a efekty celkem ok. Zbytek stojí za velký kulový.

 • 75%
  3
  0
  16. 6. 2015
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Další pokračování, které současně tak trochu remakuje. Nejedna scéna dává vzpomenout na původní trilogii a přitom se film, podobně jako nový Šílený Max, hodně snaží stát na vlastních nohách, aby nebylo třeba znát zázemí (a daří se). Oproti Maxovi tu však chybí snaha o nějakou revoluci či osobitý vklad. Prostě se jen míchají styly jedničky (poznávání parku) s dvojkou a trojkou (útěk před divokou zvěří), ve výsledku to ale naštěstí nevadí. Film má tempo, nenudí, sem tam pobaví hláškou či sympatickou devadesátkovou "přístupnou brutalitou". Pokud mě něco nebavilo, byl to záporák Vinceta D'Onofria, což je taková úplně typicky blbá "jdu za prachama" figurka, kterou jsme měli vlastně v každém dílu. Ale jinak není moc proč remcat. Trevorrow velký úkol zvládl s přehledem a po Maxovi tu máme druhý nejzábavnější blockbuster sezóny. Finální fight přímo excelentní. Během něho ve mě asi nejvíc eskalovalo to pravé "dětské nadšení".

  • duch originálu
  • tempo
  • sympatické obsazení
  • ohraný záporák
  • nic nového
 • 50%
  2
  1
  18. 6. 2015
  Petrson (4100 bodů)

  Nic objevného a vlastně to vystihuje podstata scénáře. Potřebujeme další, nový zvířata s více zuby, aby to lidi přitáhlo. Děj nikde, klasický klišé, předvídatelný, natočeno tak, aby na to mohli jít dospělí i děti. Postavy plochý. Bryce Dallas Howardová. která mimochodem vypadá tentokráte jak "Anna Geislerová", se jeví jako podivná dáma s nejasnými pravomocemi, ambicemi, emocemi, podpatky a kostýmkem, který vydrží vše. Tak jsou vybudovány prakticky všechny postavy. Ani zvířata nemají jasný pravidla a chovají se jako vesmírní predátoři, či celkem chytří maturanti. Prostě se to hodí. Triky vynikající, nadstandardní a namícháno tak, aby to bylo opravdu, ale opravdu, na jistotu. P.S. Turisté na kajaku vedle dinosaurů? No tak jo, nějaká hodně ohleduplná parta zvířátek:). Ale co, je to hezký záběr:).

  • triky, výprava, ale to je u Jurského světa už jistota :)
  • scénář, charaktery (vykreslení), ambice postav
 • 80%
  0
  0
  15. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  V podstatě není moc co vytknout, snad jen s výjimkou originality. Film balancuje na hranici pomrkávání k původnímu Jurskému parku a čistého opisování. V úvodu, který je jednou velkou vlnou nostalgie (včetně krásného hudebního podkresu), je to velmi příjemné a odkazy na Jurský park v průběhu filmu (opuštěné původní návštěvnické centrum uprostřed džungle - při prvním vstupu do haly najdou navíc hrdinové po zemi poházené kosti z dekoratiních koster a zmuchlaný tramsparent, které sem popadali v závěrečné scéně Jurského parku) jsou také jen k dobru, ale mnoho scén je i jinak jak přes kopírák a to už budí otázku, jestli by nebylo lepší vymyslet jiné scény se starými známými dinosaury než opakovat již viděné. Ale zábava to rozhodně byla, povedlo se vytvořit velmi důstojné pokračování.

 • 80%
  1
  0
  11. 6. 2015
  marie-kolarova (2479 bodů)

  Výborná atmosféra, vtip a spád. Excelentní závěr.

 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Deacon Frost (1880 bodů)

  Když jsem slyšel že ve čtvrtém Jurském parku bude zmutovaný dinosaurus a ochočení raptoři, viděl jsem to bledě. Asi jako když měli před lety v plánu nasadit dinosaurům na záda rakety a poslat je do Iráku nebo kam vlastně... Naštěstí to dopadlo dobře. Raptoři nejsou tak úplně ochočení, spíš mají k určitým lidem dá se říct vztah. Ani Indominus Rex nedopadl špatně, je to takový psychopat mezi dinosaury. Zabíjí pro zábavu, dokáže na lidi připravit promyšlené pasti, dokonce dokáže zmanipulovat ostatní dinosaury. A umí měnit barvy jako chameleon. Zároveň pořád vypadá, dupe a řve jako dinosaurus.
  Chamtivost, bezohlednost, hraní si na Boha, lidský přístup k přírodě, ke zvířatům a ostatním lidem, to vše je tu ještě zřetelnější než v předchozích dílech, Michael Crichton by měl určitě radost.
  Je to úžasná prohlídka konečně otevřeného parku plného fascinujících tvorů na něž je radost se dívat. Hudbu musím také zmínit, dost se mi líbila.
  Mile mě překvapila Bryce Dallas Howard, většinou ji nemusím ale tady se mi líbila.
  A ani ti dva kluci mi nevadili.
  Po čtrnácti letech se dinosauři zkrátka vrátili na scénu s plnou parádou, nicméně jednička zůstává nepřekonána.

 • 65%
  0
  0
  15. 5. 2016
  wiecej (1446 bodů)

  Důstojný nástupce,ale nijak originální. Ve všem mi to připomíná předchozí díly, ale i tak jsem se bavil a mohu doporučit.

 • 75%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Fxxx (1410 bodů)

  Další veliká popcornová trefa! Upřímně nemám Jurský park za nějakou obří modlu a trailery třetího pokračování moc velkou parádu neslibovaly. O to víc jsem se ale divil tomu, co Trevorrow dotlačil do kin. Velká porce jedničky, špetka Vetřelců, trocha jonesovského dobrodružství a voila, výsledkem je našlapaná akční jízda, která nezpomaluje a v poslední třetině vyloženě rve plyn až k podlaze. Jistě, postavám jako tradičně chybí pud sebezáchovy a telefony jim nefungují jen ve chvílích, kdy se to scenáristovi zrovna hodí do krámu. I tak ale Jurský svět nabízí opulentní podívanou pro celou rodinu,

 • 45%
  3
  0
  30. 6. 2015
  Cechulda (1352 bodů)

  Nějak jsem si říkal, že už ve směru tohoto příběhu nejde vymyslet nic úchvatného a měl jsem pravdu. Myslím si, že s dinosaurem, který dokáže na povrch měnit svou tělesnou teplotu a dokáže na sebe vzít podobu přírody se dostáváme spíše k Predátorovi. Což je úplně jiný příběh. Celý film jsem čekal na nějaký děj a najednou byl konec a děj nikde. Musím přiznat, že ani efekty mě zvláště neuchvátili. Ještě je zajímavý odlet genetika před tím, než raptor vyplení laboratoř, kdyby náhodou byl potřeba další díl.

 • 80%
  1
  0
  19. 7. 2015
  jvempire (1208 bodů)

  Dobré pokračování mého oblíbeného filmu. Na původní JP to nemá, ale lepší než 3.

 • 10%
  1
  0
  21. 9. 2015
  Pajmen (1196 bodů)

  Jestli někdo tvrdí, že tenhle film nepřinesl nic nového, tak ochočování Raptorů je pro něj asi rutinou. Stupidnější zápletku si ti pánové vymyslet nemohli.

  Abych to shrnul... Pěstování dinosaurů pro ZOO, hudba, vedlejší úmysly s parkem interního pracovníka (doktor Wu) a zvíře na útěku vykradli ze Spielbergovy klasiky. Všechno ostatní bylo přidáno necitlivě a snad ani sami herci tomu příběhu nemohli věřit.

  Celkově vymizelo napětí, takže to má daleko i do pohádky. Slabý film pro děti do 10 let.

 • 95%
  0
  0
  18. 7. 2015
  Jakub.Selesi (1166 bodů)

  Povedené pokračování, u každého jiného filmu jsem zastáncem, že jednička je nejlepší, tento film je originální v době, v které se odehrává, několik let po ztroskotání Jurského parku, dokonce zde najdeme i několik vzpomínek na bývalý park. Nejvíce musím tvůrce pochválit za finální fight, který je skutečně velkolepí, možná jediná výhrada, jak to že Tyranosaurus rex jen tak odejde??

  • příběh
  • herecké výkony
  • výprava
  • nic co by stálo za to
 • 85%
  1
  0
  20. 11. 2015
  brcolka (1041 bodů)

  Pro mě technicky a vizuálně vylepšený Jurský park. Není tu skoro nic nového. Ale i přesto jsem se zejména v druhé půlce bavil velmi dobře. Sice to má slabý scénář a herecké výkony nejsou také valné což mě zklamalo když jsem slyšel zvěsti o tomto filmu.

 • 60%
  4
  0
  13. 6. 2015
  Melody Harkness (1032 bodů)

  Předvídatelné, vcelku nudné... Je tam pár dobrých chvilek, ale čekala jsem od toho víc. Z kina sem si odnesla hlavně dvě věci. Prvně chci raptora místo domacího mazlíka, sou sladcí a jejich likvidace mě bolela víc než likvidace lidí. A za druhé, fakt chci vědět z jakého materiálu měla ta ženská udělané podpatky o.O ty boty chci taky. Ty boty by asi vydrželi i atomový výbuch.

 • 85%
  1
  0
  19. 7. 2015
  Ciiiri (943 bodů)

  Další Jurák..., pěkný film. Rozhodně povedený. Moc pěkný park. Doporučuji.

 • 85%
  1
  0
  18. 7. 2015
  voleman (925 bodů)

  Pro mě určitě druhý nejlepší díl série, hned za jedničkou. Od začátku se tu něco děje a film vás prakticky nenechá vydechnout až do konce. Příběh sice není nijak inovativní, stejně ale zabaví čemuž určitě dopomáhají i sympatičtí hrdinové a kvalitní vizuální efekty. Také musím určitě pochválit provázanost příběhu s původním jurským parkem, což dodává filmu šťávu se slušnou dávkou nostalgie. Celkově je Jurský svět zase po dlouhé době akční dobrodružný snímek, který se může líbit prakticky celé rodině. Jediná moje výtka se týká konce, kdy se mi zdálo že filmu už dochází dech a přece jen už je to všechno přehnané a moc utahané. Nicméně celkový dojem z filmu se tím nijak moc nezkazil a ještě na slabších pět hvězd stačí. 85%

 • 85%
  1
  0
  18. 8. 2015
  batal (893 bodů)

  nezklamal, doporucuji

 • 90%
  0
  0
  10. 1. 2016
  majk123 (884 bodů)

  perfect

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  martin-kubista (797 bodů)

  I přes počáteční omítání jsem film viděl alespoň na Blurayi a rozhodně to nebylo takové zklamání jako druhý a třetí díl Jurského parku. Chris PChrissratt se na tuhle roli hodí stejně jako mu padla role StarLorda. Geneticky upravený dinosaur taky nebyl takový průser, jak jsem se obával. Celou dobu jsem se nadprůměrně bavil :)

  • Chris Pratt
  • méně scén s dinosaury
 • 90%
  0
  0
  11. 2. 2016
  KajkaFajka (721 bodů)

  Stále dookola sa hovorilo že je to o dost lepšie ako povodné filmy ale dle mojho názora je to scénáristicky slabšie a nič na to nemože zmenit ani lepší technika a lepšie a novějšie efekty. Ale povedala by so - chodte na to do kina

 • 90%
  0
  0
  13. 8. 2015
  Dubínka (574 bodů)

  Tento film se mi líbil ovšem velociraptoři neměli ve filmu peří i přes to ze je dokázáno ze je ve skutecnosti meli !!

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Jurský svět

79 76 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 80%
 • Mrykodaj 75%
 • juha_efx 80%
 • Kubys Fencl 80%
 • Lovecour69 75%
 • Panda123 85%
 • Crreed 80%
 • mysir 75%
 • InJo 75%
 • Petr997 75%
všechna hodnocení (306)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 13 v žebříčku uživatele Deacon Frost
2. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
12. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
31. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
51. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
89. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
280. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
6. místo z 8 v žebříčku uživatele Safrin
36. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles