The Predator (USA)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
101 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Sci-fi, Film s monstry
Motto: Lov se vyvinul

Obsah

:
Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací více »« méně

Režie

:
Shane Black

Scénář

:
Fred Dekker Shane Black Jim Thomas John Thomas (II)

Herci

:
Boyd Holbrook Trevante Rhodes Jacob Tremblay Keegan Michael Key Olivia Munn ...
Premiéra: 13. 9. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Predátor: Evoluce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Predátor: Evoluce myslíte! K 5. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28313 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Predátor: Evoluce


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  3
  1
  8. 12. 2018
  Brenan88 (46271 bodů)

  Jsem skalním fandou prvního Predátora a vlastně i jeho pokračování s Gloverem v hlavní roli,ale tohle je tvrdou fackou,kterou bych od Shane Blacka nečekal. Nevím jak moc mu do práce mluvilo studio,ale tohle bylo tak mimo jak jen mohlo být. Predátor jako by sám nevěděl čím chce být a tak mastí všechno dohromady a je mu úplně jedno,že to nedává sebemenší smysl. Největším problémem však vidím v absenci smysluplného děje. Celé se to děje příliš nahodile a jako by si Black řekl chtěli jste predátora,tak tady ho máte. Žádný nápad nebyl dost šílený,aby se do filmu nedostal. Herci vlastně ani nemohli nijak vyniknout,protože o nich film vlastně vůbec není. Což je velká škoda,protože konkrétně na Holbrooka jsem se celkem těšil. Toto pokračování není pro tvrdé fanouškovské jádro,ale pro puberťáky,kteří jak ukázaly tržby o něj vlastně ani nestojí

 • 50%
  1
  1
  25. 12. 2018
  martin-mickey-stusak (26825 bodů)

  Od posledního filmového zpracování o druhém nejnebezpečnějším mimozemšťanovi všech dob uběhlo osm let a jakoby si na něj už nikdo z tvůrců nevzpomněl. Opakuje se z něj totiž nemálo motivů, byť krapet pozměněných, což výsledné divácké nadšení spíše více snižuje. A to i ucelený dojem, že je v příběhu vidět snad i inspirace snímku ´Vetřelci´. Proboha, proč? V určitých ohledech a mezích sice byl do něčeho takového vnesen svěží vítr, ale když tomu viditelně chybí osobnost a nátura, všechna námaha zůstává zcela marná. John McTieman v roce 1987 prvním Predátorem nastavil laťku skutečně hodně vysoko, čímž všechny snahy se oné výšky alespoň přiblížit vždy vešla vniveč. Že se dějový vývoj opět ubírá kupředu má své opodstatnění, ale naznačovat možný vznik filmové série určitě nebyl dobrý nápad. Jak je psáno výše, chybí tomu výrazná osobnost a také nějaké přesvědčení, jako tomu bylo u prvního snímku a bez toho to prostě nikdy dál nepůjde. A už vůbec ne, když se do toho bude míchat v současné době tolik vyzdvihovaná politická korektnost a rovnoprávnost. Původně drsný námět je v současné době zpracováván naprosto dětinsky. U komiksů to fungovat může, ale u filmů, jako je tento, rozhodně ne. Snímek je tedy pro novou generaci neznající klasiku snad uspokojující, ale až ji uvidí, rychle změní názor. Původně akční horor se zoufale změnil v téměř dětskou akční estrádu, která svým monstrózním patosem a nepřesvědčivostí bourá vše kolem. To si Predátor nezasloužil.

 • 65%
  0
  0
  30. 8. 2019
  Pete69 (22607 bodů)

  Kde ty loňské sněhy jsou.. Když se svalnatý Arnold pokreslený maskovacími barvami pouštěl do boje s Predátorem.. nostalgie... Predátor Evoluce udělal jen malý krok v rámci jeho výbavy a po tolika letech jsou samozřejmě trošku lépe zpracované bojové scény. Co se týče příběhu, je to katastrofa..

 • 65%
  0
  1
  20. 9. 2018
  Sheldon (16046 bodů)

  Čtvrtý film o Predátorovi, který šel do kin, pokud nepočítáme dvojici Vetřelec vs. Predátor, kterou ale tento snímek samozřejmě ignoruje. Tenhle nápad je naprosto vystřílený. Predátora moc dobře známe a i po tomto filmu se nelze zbavit dojmu, že to vlastně série být nikdy neměla. Tento film nemá děj, je to akční jízda pro náctileté fanoušky a diváky, kteří si chtějí zavzpomínat na originál. Je to natočené obstojně, ale zítra si už na to ani nevzpomenu.

 • 60%
  1
  1
  13. 9. 2018
  lamps (14924 bodů)

  Dobrý. Čekal jsem nejhorší, bavil jsem se slušně. Nebýt pár retardovaných scénáristických perliček a toho, jak mě obecně štve, že Hollywood v 21. století nedokáže nebo nechce (nebo obojí) vyprodukovat seriózní a temné pokračování osmdesátkových klasik, byl bych i dost spokojenej. Je na tom místy vidět, že se přetáčelo, a střih působí nezvládnutě, ale Black je naštěstí dostatečně zajímavej filmař, aby stylistické neduhy schoval pod dravé tempo a přesné vyprávění (a v první polovině i pod slušnou řádku zábavných hlášek). Škoda dementního závěru a snahy dělat z přímočarého survival dobrodružství tak komplexní a rodinnou! podívanou. Jako krvavé nahláškované béčko je to totiž super, když se to tedy do téhle polohy dostane... 

 • 55%
  0
  1
  24. 9. 2018
  rkotvald (3162 bodů)

  Dobrý. Čekal jsem nejhorší, bavil jsem se slušně. Nebýt pár retardovaných scénáristických perliček a toho, jak mě obecně štve, že Hollywood v 21. století nedokáže nebo nechce (nebo obojí) vyprodukovat seriózní a temné pokračování osmdesátkových klasik, byl bych i dost spokojenej. Je na tom místy vidět, že se přetáčelo, a střih působí nezvládnutě, ale Black je naštěstí dostatečně zajímavej filmař, aby stylistické neduhy schoval pod dravé tempo a přesné vyprávění (a v první polovině i pod slušnou řádku zábavných hlášek). Škoda dementního závěru a snahy dělat z přímočarého survival dobrodružství tak komplexní a rodinnou! podívanou. Jako krvavé nahláškované béčko je to totiž super, když se to tedy do téhle polohy dostane.

 • 40%
  0
  1
  23. 2. 2019
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Velmi nepovedený návrat Predátora. Kultovní jednička zůstane nepřekonána, to je jasný, ale čekal jsem pokračování ve velmi podobném stylu. Místo toho přišla slátanina a čím více se Shane Black snažil vyprávět příběh, tím více odhaloval technologii a evoluci predátorů a tím více špinil dobré jméno predátora. Uvidíme, zda se ještě někdy někdo pokusí o další počin a pokud ano, tak snad dopadne mnohem lépe.

 • 65%
  0
  1
  15. 9. 2018
  Martrix (2570 bodů)

  Pro fanoušky Predátora, bude tento výtvor další bratříček k výplachům, jako byli Vetřelci vs. Predátor 2 (2007), nebo neslavní Predátoři (2010). Takže se Predátor odebírá do stejně temného a vlhkého místa, kam poslal Scott Vetřelce. Predátor: Evoluce spíš potěší fanoušky Shane Blacka, který spacehuntera použil spíš jako kulisu pro vytvoření výzvy pro bandu hláškujících žoldáků. Směs komedie a hororu, Predátorovi nesluší a společně s pokusem udělat kolem Predátora nějakou mytologii(honosný název pro vysvětlování blbých nápadů Fred Dekkera a Shane Blacka), stojí za výsledkem, který balancuje na hraně parodie a béčka. Mizerné CGI i střih v kombinaci s nezajímavou akcí, rovná se nuda, nuda, nuda, kterou naštěstí občas rozhání hláškující parta pomatenců. Co ale zamrzí nejvíc, je nulová atmosféra, která zdobila právě třicet let starý originál. Stejně jako u snahy vysvětlovat původ vetřelce, i tady mi nezbývá než konstatovat, že je to velká chyba, protože člověk se zpravidla obává neznámého. A v tom spočívá výzva pro ty, kteří chtějí na slavné originály navázat. Shane Black v mých očích propadl na celé čáře a stvořil film, který je jen o chlup lepší než AVP 2 a to už je co říct. Pokud jste Predátora neviděli, nebude to pro vás zase taková tragédie, protože Predátor: Evoluce hodnotím jakožto avizované vzkříšení a pokračování kultovního filmu.

 • 40%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2019 bodů)

  Jestli se někdy na tohle "umění" budete chtít podívat (jakože fakt nevidím důvod, proč byste to dělali), předem upozorňuji, že vás čeká více trapná komedie než napínavý akčňák. Nový Predátor je vyloženě ukázkovým vzorem toho, co je v dnešní době špatně s akčními filmy. Je tam plno charakterů, na kterým vám bude hovno záležet, protože pouze jen furt a neustále vtipkují, plus absolutně nelogický věci (Predátor samozřejmě všechny nepodstatné postavy okamžitě rozsekává a porcuje, ale jakmile dojde na nějakou důležitou postavu, spokojí se pouze s jejím odhozením, nemluvě o sexy doktorce, která evidentně podstoupila dodatečný vojenský výcvik v Izraeli, protože s bouchačkou to umí mistrovsky, plus kulky na Predátora fungují pouze a jedině tehdy, když to zápletka vyžaduje). Napětí je nulové. Doslova. Celý film. To i třetí Fifty Shades of Gray byl na svém konci víc napínavej, což už je teda opravdu ultimátní fail. Hlavní hrdina, naprosto klišoidní a nesympatický "drsný" voják, který se strašně snaží hláškovat po Arnoldově stylu, ale jde mu to asi tak stejně jako mně kreslit, je navíc naprosto nonšalantní blb. "Mého jediného syna unesla zlá korporace, plus po něm jde i tří metrový mimozemský monstrum. Pojďme o tom vtipkovat! Geniální nápad!" Nový Predátor je, podobně jako Terminator: Genisys, bezesporu nejhorším dílem ze série. Jediný moment, který přičtu k dobru, je snad autobusová scéna, kde Michael Key řekne jeden z nejlepších "mother jokes", co jsem kdy slyšel. Tím to ale asi končí. Sorry jako.

 • 60%
  0
  0
  3. 3. 2019
  Krupe (2003 bodů)

  Tušil jsem, že to nebude klasika jako s Árním. Podle komentářů mně začalo trochu trnout. Ale nakonec se mi to docela líbilo, trochu jiný směr sice, ale nic není navěky. Ta banda byla suprová, jeden lepší jak druhý, správné hefty, ok. Průser je zatažení synka do děje, autisty, který na počkání odemyká kdejakou loď, třebas i mimozemskou.Ale nejvíce mě dorazilo to rodeo na hřbetu té lodi, to bylo už opravdu přes čáru. Predátor jako postava dobrý, takže nakonec mi z toho vyšla docela dobrá jednohubka.

 • 55%
  0
  0
  26. 8. 2020
  salisbury (1101 bodů)

  Novodobý Predátor prošel nelidským krokem evolucí a máme tu dílko, které Shane Black dovedl k sebeparodující dokonalosti. Některé postavy se měly vyškrtat již při psaní scénáře včetně geneticky upraveného Predátora se svými psy, jenž nepůsobil na plátně zrovna nejlépe. Pár fórků bylo opravdu k popukání jak čerstvý popcorn, jen si nejsem jist zda jich nebylo přespříliš a zda jich bylo vůbec třeba. Pokud se rozhodnu ještě někdy na snímek podívat, tak si mozek raději oblažím lihovinou a třebas v závěru budu skomírat blahem, což se za střízliva u tohoto Predátora bohužel nestane.

 • 55%
  0
  0
  5. 12. 2018
  brcolka (1045 bodů)

  No nikde jsem neslyšel, že by vůbec takový film byl ke shlédnutí. A teď už asi tuším proč.
  Film je pojatý celkem vtipně a všechny postavy jsou úplně v pohodě s tím, že potkají nějakého mimozemšťana a skoro to vypadá, že s nimi chodí každý večer na pivo. Jinak je to naprosto bez konceptu, bez příběhu. Největší pozitivum filmu je že se v jedné scéně obnažuje Olivka Munnovic

 • 45%
  0
  0
  14. 11. 2019
  Lucyen (919 bodů)

  Na film jsem narazila náhodou, když jsem koukala na web seriál a měli tam ukázku s Eat your pussy. Říkala jsem si, že tam, kde zazní tahle věta, by mohla být zábava. A jo, nesmí se od filmu očekávat mnohé, ale jako odpočinková zábava je dobrý. Film je předvídatelný od začátku do konce, chaos mezi postavami je velkým minusem. Rozhodně ho nedoporučuji fanouškům Predátora.

 • 40%
  0
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (890 bodů)

  Nejsem velkým fandou původního snímku. Ta základní premisa strachu z neznámého mě nikdy nezaujala, takže zklamané reakce, které tvůrcům vyčítaly nepochopení Predátora a tvrdily, že Shane Black natočil pouhé akční béčko, mě vlastně potěšily a svitla mi naděje, že se budu v kině zase bavit. Zároveň jsem doufal, že Black bude scénáristická jistota, která nabídne skvěle napsané postavy a brilantní humor. Hlášky a absurdní situace se povedly na výbornou, avšak postavy takovou péči zdaleka nedostaly. Největším kamenem úraze je ale snaha o rozšíření predátorské mytologie, které v určitých momentech působí hodně nuceně a na konci se jeví naprosto směšně a hloupě. Ta zápletka je vlastně úplně vymaštěná a v kombinaci se závěrem mi připomněla druhý Den nezávislosti. Jsem jediný, komu to přišlo skoro stejný? Na konci jsem si dokonce vzpomněl i na nezvládnutou druhou půlku nové Fantastické čtyřky. A to není nikdy dobrá vizitka. A proč se akční scény odehrávají v noci?! Vždyť si na jejich nepřehlednost stěžují snad všichni filmoví fanoušci už asi deset let… Působilo to na mě prostě jako nesourodná směsice nijak souvisejících scén z jiných filmů, které zůstaly na podlahách střižen a tvůrci Predátora je jen sesbírali a slepili do sto minutového béčka, které nemá šanci držet pohromadě. Balancování na letící vesmírné lodi a lobotomie vesmírného psa je už na hraně debility a ta rodinná podzápletka byla už jen srandovní třešničkou na dortu… Achjo… Ale ta otevřená vrátka pro pokračování à la Den nezávislosti: Nový útok bolí asi nejvíc. Koneckonců musím ale uznat, že mi to docela rychle uteko, což je milé plus. Takže v hodnocení vykouzlím 4/10. Ale s odřenýma ušima. (Predator series: Predator 6/10 Predator 2 dosud neviděno a nechystám se Predators 6/10)

 • 65%
  0
  1
  22. 9. 2018
  myllyn (885 bodů)

  Další restart série čítající už šest filmů, pokud počítám i dva crossovery s vetřelcem. Shanek Black natočil bohužel už i lepší filmy. Ten nej bude pro mě asi navždy poslední skaut jako číslo dvě Iron Man3. Tento predátor má své vtípky, spoustu krve i své koule ale něco tomu chybělo...

 • 5%
  0
  0
  4. 6. 2019
  hrona (599 bodů)

  Asi jsem udělal chybu, že jsem na biják nešel do kina, nicméně doma v televizi je to naprostá příšernost, postrádám zde jakýkoliv náznak alespoň trošku inteligentního humoru nádechu devadesátek. Blackovy filmy ať už po stránce scénáristické i režisérské mám moc rád, ale tady tedy ustřelil. Divně chovající se nesympatické a nesourodé postavy, zvířátka z kosmu, mluvící predátor? Zkrátka hrůza děs běs. Je pravda,že díky tomuto filmu zařadím snad i souboj mezi Vetřelci a Predátory o několik stupňů výše. Škoda, že hlavní roli nevzal do rukou Štefan, anebo Chuck, alespoň tam tomu predátorovi mohli vydloubnout oči, nebo ukopnout hlavu.

 • 85%
  0
  0
  26. 8. 2020
  lucifrid (143 bodů)

  Co je nový Predátor? Čistokrevná zábava! Tolik vtípků jsem nečekala, i když jsem doufala, že se film nebude brát moc vážně. Dopadlo to dobře, snímek se nebere vážně vůbec. Jedna hláška střídá druhou, Olivia Munn je opět skvělá a konečně dostala víc prostoru, tak snad na sebe upozorní ještě víc a dočká se větších a třeba rovnou i hlavních rolí v zajímavějších kouscích. Skvěle obsazená parta pošuků vám pořádně počechrá bránici. Nejvíc zde vyčnívá jako vždy výborný Thomas Jane, ale slabým článkem není nikdo z těchhle bláznů. No, možná tak představitel hlavní role Boyd Holbrook, který je sice fajn, ale ostatní ho prostě o chlup převyšují. Co dál? Jasně, není to syrové ve stylu jedničky, lítají tu kusy těl stylem, že se smějete, ale tak pokračování se netočí kvůli tomu, aby přinesla to samé, ale aby přišla s nějakou inovací. Tady holt přišla inovace jiným směrem, než si přáli fanoušci, ale já nemůžu říct, že by mi to vadilo. Dostala jsem parádní akčně-komediální výplach, u něhož jsem se bezvadně pobavila a to je hlavní.

 • 25%
  0
  1
  8. 10. 2018
  zdeno-sekerak (6 bodů)

   • Najprv som si pustil všetkých predošlých predátorov. Pekne od jedničky a pekne si to užil. Áno jednička bola najlepšia. Dvojka ušla a tak podobne. Posledný diel ma sklamal. V prvých 15 minutách to bola taká šablóna až sa mi to chcelo vypnúť. Potom to šlo pekne tak ako by človek očakával od B-čkového filmu. Bohužiaľ akcia to nezachránila a "vtipné gagy" v horore vypálili trápne. Scéna keď sa hrdinka zobúdza na posteli a okolo stojí parta divných mužov bola vyslovene hnusná. Nedokázal som v nej nájsť vtip ani pointu. Za mňa premarnená šanca. Jeden z tých horších remaikov.

  Hodnocení a recenze Predátor: Evoluce

  64 53 ?
  jak hlasovat?
  • bohemijaspraha2022 100%
  • Deacon Frost 80%
  • aquiver 15%
  • dominik11 65%
  • Alex 100%
  • cerfik 80%
  • Lovecour69 55%
  • Riverdon 60%
  • jiri-pohorelsky 60%
  • jakub-fabry 65%
  všechna hodnocení (91)