A Quiet Place 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
98 minut

Žánry

:
Horor, Sci-fi, Thriller, Film s monstry, Série/Franchise
Motto: Už nestačí být potichu

Obsah

:
Neví se, odkud přišli, ale okamžitě po invazi na naši planetu se postavili na vrchol potravního řetězce. Reagovali na jakýkoliv zvuk a jeho původce bleskově více »« méně

Režie

:
John Krasinski

Scénář

:
Scott Beck John Krasinski Bryan Woods

Herci

:
Millicent Simmonds Djimon Hounsou Sheri Fairchild Barbara Singer Ashley Dyke ...
Premiéra: 10. 6. 2021
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tiché místo: Část II. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tiché místo: Část II myslíte! K 30. listopadu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28226 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Tiché místo: Část II


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  1
  5. 8. 2021
  Brenan88 (46206 bodů)

  První Tiché místo přišlo s originálním nápadem na Horor v němž hrálo prim ticho a strach s napětím pramenící ze zvuků. Bylo tak jasné, že druhý díl už nemá moc v čem překvapit a to se také stalo. Dostali jsme v podstatě to samé jen jsme více prozkoumali svět ve kterém se příběh odehrává. No a to mi přijde ve výsledku málo. Po technické stránce nelze moc co vytknout. Atmosféra je opět výborná a Krasinski dobře pracuje s napětím, když opět pomocí ticha dokáže držet diváka v pozoru. Pokud by měl přijít i další díl (což se nejspíš stane), tak bych se rád podíval na začátek invaze.

 • 80%
  0
  1
  10. 6. 2022
  martin-mickey-stusak (26525 bodů)

  Námět o nějakých potvorách útočící na vše živé podle hluku tedy zaujal a tak tu máme pokračování. Začíná prologem k připomenutí jak to celé začalo a jede se dál. Mohlo by se také zdát, že vlivem znalostí o co jde a jak to probíhá už další film nebude mít čím překvapit a bude předvídatelný. No, je to všechno půl na půl. Režisér a scénárista v jedné osobě John Krasinski se s tím popral docela přívětivě. Příběh sice jede po nastavených kolejích, ale po dějové stránce stále graduje a přesvědčivě vytváří děsivé okamžiky, i když se motivem stále jedná o jedno a to samé. Zkrátka John Krasinski pevně využívá divácké znalosti a dobře s tím v rámci dalšího vývoje zapracoval. Jsou tu použité také určité detaily z předchozího snímku, takže bez jeho zhlédnutí je nelze rozlišit a tím i v rámci dramatizace použít v tom, co znamenají či představují. Snímek je tedy opět atmosféricky tvrdě neodbytný, intimní a hlavně nervy drásající. P.S. Vydrželi by jste zůstat potichu při zachycení nohy do zvířecí ozubené pasti?

 • 70%
  0
  1
  5. 12. 2021
  Pete69 (22003 bodů)

  Tiché místo 2 není vlastně o nic horší, než první díl, jen už tu není ten efekt něčeho nového. Stále stejně napínavé, skvělé lekačky, divák doslova prožívá každý krok a čeká, jestli někde nepraskne větvička pod nohou. Tento film nepřinesl nic nového a jak říkám, podruhé to samé už prostě tolik nefunguje. Přesto mě Tiché místo baví a těším se na další.

 • 70%
  0
  1
  11. 6. 2021
  Riverdon (7000 bodů)

  Jednička překvapila a tady se jen nastavuje děj. Ale má to skvělý rozjezd, lekačky a rychle to uteče, protože Vás to po celou dobu udržuje v napětí.

 • 75%
  1
  1
  7. 7. 2021
  Martrix (2569 bodů)

  Jestlipak nemáme v tom našem hřmotném multimediálním království přehnané nároky? Chlápek udělá za pár kaček skvělý horor a všichni čekají, že v jeho pokračování zachová vše co funguje, ale nebude vykrádat sám sebe, přivede zpět většinu postav, ale nesmí to být předvidatelné, že přijde s něčím progresivním, ale zopakuje atmosféru prvního filmu... . Podle mě nemělo přímé pokračování vůbec vzniknout. Někdy vydá nevyřčené slovo za víc, než hodinový proslov. Nicméně stalo se. Ale Krasinski se opět nemá zač stydět. Ano, není to tak sevřené a atmosferické...jednoduše protože se toho děje mnohem víc na několika frontách. Ale hlavně protože přibyly postavy, změnilo se prostředí a především je to jiný příběh. Ústředním motivem tentokrát není jen přežití, ale taky naděje, vůle pomáhat a hnout se z místa, přestože vás strach drží v noře. Scénář dává mnohem víc prostoru neslyšící dceři a postavě Emmeta a je to skvělá volba. Cillian Murphy nikdy nebude castingovým přehmatem jednoduše proto, že je to jeden z nejlepší herců své generace. I bez dialogů budete vědět co se Emmetovi honí hlavou a totéž platí i pro neslyšící dívku. Ano, první Tiché místo je parádní horor, ale tam kde už dvojka nemůže nabídnout moment překvapení, tam si tvůrci vypomohli dramatickou linkou která vrcholí v závěru, kdy se z bezmocných a ustrašených stávají naštvaní vzdorující. I kdybych v poslední době neviděl několik opravdu mizerných filmů, byl bych spokojený. Hororů které mají hlavu a patu, mají fajn potvory a herecké obsazení, je jako šafránu.

 • 80%
  0
  1
  21. 6. 2021
  marie-kolarova (2567 bodů)

  Nedívám se na tento film jako na horor, ale jako silně rodinný film s poctou tradičním hodnotám: důvěra, naděje, láska. Celé je to zarámované v drsnějším postapokalyptickém hávu s vystajlovanými krvežíznivými potvorami. V jednu chvíli lehce nakročeno směrem k úvaze, zda by se s nimi přece jen nedalo skamarádit, ale Krasinski se rozhodl, že ne. Není to o třeskuté logice a vysvětlování, ale o poselství, že jsou lidé, kteří si záchranu rozhodně zaslouží. A na závěr jsem se dojala, jak už dlouho ne. Málem jsem začala hlasitě tleskat, ale nechtěla jsem rozrušit mlaďase, kteří seděli vedle.

 • 75%
  0
  1
  30. 7. 2021
  kknk2 (2397 bodů)

  O poznání hlasitější pokračování, než bych u Tichého místa předpokládala, se tentokrát věnuje dětským hrdinům. Mimo jejich nebezpečná dobrodružství a slušný závěr sledujícího vrací na úplný začátek, který především vysvětluje. Bohužel tak ztrácí na tajemnosti a napětí.

 • 55%
  0
  0
  27. 6. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1858 bodů)

  Další film u kterého plati pravidlo filmových dvojek. Je to slabší než jednička, a u tichého místa to platí dvojnásob.. Dej není nijak originální,sice to navazuje přímo na dej jedničky,ale žádná novinka se nekoná. Dej filmu je strohý, postavy jakstaks ujdou, až na partu houmlesaku z přístavu(nechápu že v každým podobnym filmu, musí být skupina supu, ale asi by se tak lidi chovali) průměrná podívaná která nepřináší nic nového, neokoukaneho ani atraktivního. Nejvíc mě zabolelo, že od cca 20 minut, víte jak film bude pokračovat a kam speje

 • 65%
  0
  0
  10. 8. 2021
  mikysrba (493 bodů)

  Dvojka se nese v identickém duchu jako její předchůdce. Pokračování navazuje přesně tam, kde díl z roku 2018 skončil. Ještě před tím se ale udál kratší prolog odehrávají se první den této mimozemské apokalypsy. A popravdě, tato několikaminutová scéna je za mě tím nejlepším z celého filmu! Po ní totiž přichází opět audiovizuálně dokonalé pozlátko (hudba Beltramiho nepříjemná, až se místy zažrala slušně hluboko pod kůži...plus celkově skvělá práce se zvukem a kamerovými záběry) se scénáristicky chabým (takových logických děr, až to chvilkami bolelo) a příběhově prázdným jádrem . Já fakt nevím, kde se stala chyba, ale ten film na mě působí fakt jako prázdná schránka. Cillian Murphy super změna, ale tím ta má pozitiva končí. Prostě nemůžu tomuto technicky preciznímu snímku dát nad tři hvězdičky, jsou daleko propracovanější žánrově podobné kousky. Krasinski se dle mě pustil do velkého sousta jako režisérský a scénáristický nováček. Pokud trojka nebude plnohodnotný prequel, tak ji ani nechci. Za mě 6,5/10 (a to jsem ještě hodný :D)

 • 100%
  0
  0
  5. 7. 2021
  Milliee (178 bodů)

  Musím říct, že je to nejlepší horor, který jsem kdy viděla. Po technické stránce je film bezchybný. Herecké obsazení je na tom velice dobře mám dlouhotrvající slabost pro Emily Blunt a tady mi opět předvedla, že v roli matky je úžasná. Málo kdy je druhý díl lepší než první ale Krasinski to dokázal. Horory moc nemusím ale tohle mě dostalo.

Hodnocení a recenze Tiché místo: Část II

70 70 ?
jak hlasovat?
 • Lydie 75%
 • Honza 13 85%
 • dominik11 5%
 • Vítek1 80%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • mirek-siml 90%
 • mondak 80%
 • jirik-smerda 60%
 • Sir.Hovado 90%
 • dav.bal 75%
všechna hodnocení (50)

V TV