A Quiet Place (USA)
« další názvy »
USA USA
90 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller, Film s monstry
Motto: Uslyší tě, uloví tě

Obsah

:
Lee a Evelyn Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu více »« méně

Režie

:
John Krasinski

Scénář

:
Bryan Woods Scott Beck John Krasinski

Herci

:
Emily Blunt John Krasinski Millicent Simmonds Noah Jupe Leon Russom ...
Premiéra: 3. 5. 2018
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Tiché místo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Tiché místo myslíte! K 22. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27762 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  4
  0
  13. 4. 2018
  Brenan88 (43960 bodů)

  Hodně jsem četl, že je Tiché místo nejlepším hororem posledních let, ale s tímto tvrzením se neztotožňuji. Jakkoliv je snímek kvalitní, tak ho spíše vnímám jako napínavý Thriller s mrazivou atmosférou nežli horor. Krasinski předvedl úctyhodnou věc a pomocí obyčejného ticha dokázal vybudovat takové napětí, že jsem po celou dobu nevydal ani hlásku. Vlastně to bylo snad poprvé co celé kino naprosto mlčelo a šlo by slyšet kdyby spadl špendlík na zem. Líbilo se mi, že se zbytečně nevsázelo na laciné lekačky a spíš se divák udržoval ve stavu očekávání. Herecky výborné a díky tomu je lehké hlavním hrdinům fandit. Ještě nikdy nepůsobil výkřik do ticha tak děsivě a osudově. Snímek navíc utekl jako voda a já si přál, aby měl aspoň ještě 10 minut navíc. PS: Emzáci vypadají luxusně!

 • 80%
  0
  0
  15. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (23666 bodů)

  V postapokalyptickém světě jsou lidé nuceni žít v naprostém tichu, neboť sebemenší hluk přiláká stvoření z velmi citlivým sluchem, které na okamžitě zaútočí. Další žánrový zářez postapokalyptického  světa s klasickou šablonou a však se zajímavým námětem, který byl využit, takříct, v rámci svých možností. Možná nejednoho diváka napadne, že když tedy musí být naprosté ticho, nebude zde projeveno jediné mluvené slovo, tudíž snímek bude něco jako němý film. Kupodivu, není tomu tak, i když je samozřejmě jasné, že příběh je daleko více odvyprávěn obrazem než dialogy. Postavy jsou ucelené a mají v sobě určitou reálnou sílu. Děj jako obvykle sleduje jednu určitou rodinu a její počínání, avšak neobvyklé naopak je, že každý člen rodiny má svůj vlastní vypravěčský příběh, z nichž je každý plně realizovat ve své podstatě a všechny dohromady nakonec vyvrcholí v jednom z nejvíce emocionálních dějových zakončení. Scénář je ve svém smyslu vcelku pevný, ale to neznamená, že ani zde se neobjevují nějaké ty chybičky. Buď jak buď, dané téma je jednoduché a každý ať si s tím zapracuje jak chce. Kdo je hlučný umírá, kdo zůstane potichu, má ohromnou šanci, že zažije další východ Slunce. Nic víc, nic míň. Snímek svůj potenciál má, ale jestli se vryje do paměti, právě vlivem ohromné filmové konkurence z postapokalyptického prostředí, je otázkou.

 • 80%
  0
  0
  8. 5. 2018
  Sheldon (15979 bodů)

  Jestli Krasinski pušle puget a část svého honoráře Spielbergovi, Scottovi, Cameronovi a Shyamalanovi, tak by mohl odčinit skutečnost, že nejlepší části svého filmu tak trošku okopíroval. Ale člověk mu odpustí, protože k tomu přistupoval zodpovědně, hlavní dětská herečka je skutečně neslyšící, jeho manželka Emily Blunt si to pěkně dává a tento bezdějový film sestávající se z několika napínavých sekvencí je dobrou podívanou. Jsem zvědavý s čím vyrukuje příště.

 • 80%
  0
  0
  19. 10. 2019
  Pete69 (15601 bodů)

  Spíše než o horor se jedná o sci-fi thriller, ve snímku je spousta napínavých scén, ale rozhodně ne děsivých. Velmi dobrý příběh, skvělá atmosféra a kromě konce, kdy hlavní hrdinka skolí vetřelce jednou ranou z brokovnice to vše dávalo smysl. Konec to zabil..

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2019
  lamps (14750 bodů)

  Více než přesvědčivým psychologickým portrétem je pro mě Tiché místo pořád suverénním stylistickým experimentem, který se v kinech moc nevidí (a hlavně neslyší). I když termín experiment patří jednoznačně do uvozovek - Krasinskiho debut totiž pracuje přesně s těmi vzorci, které jsou základem drtivé většiny soudobé hororové tvorby, jen je používá vychytraleji a ukazuje, že ve zdánlivě vyždímaném žánru lze stále vymyslet něco nového, zajímavého a odvážného. Zvuková složka filmu je famózní a ano, umně propojuje nervy drásající sci-fi zápletku s jasně rozvrženým rodinným dramatem, kde mlčení prohlubuje kromě povrchní atmosféry i potlačovanou intimitu mezi aktéry, ale přeci jen je znát, že jakmile se titulní motiv byť jen malinko ohraje, snímek ztrácí lesk a údernost. Naštěstí je ale v rozumně zvolené stopáži těch slabších míst jako šafránu, Krasinski vynalézavě drží kladné hrdiny v šachu a, přestože se v součtu drží zajetých šablon a občas zůstává až přespříliš nekomplexní, působivě uzavírá příběh na úrovni osobní i stylistické, když právě zvuk, ekvivalent dominantní formální strategie a absence toužebných rodinných hodnot, se stává spásným řešením. Pár věcí kolem dějové logiky mi sice vadilo, ale to už mělo na celkový prožitek asi stejný vliv jako německý prezident na tamní politiku. Velký respekt a uznání, tohle je film, který si vychutnejte pěkně v klidu ve tmě, se sluchátky a volume pořádně doprava...

 • 90%
  1
  1
  25. 7. 2018
  sabule (14214 bodů)

  POslední dobou se s horory v kinech roztrhl pytel,ale kvalitních je poskrovnu.Tiché místo je trochu zvláštní film a nedá se říct,že by to nebylo špatný.Ba naopak jedná se o dosti povedený kousek a hlavně Emily Blunt v poslední době,kde se ukáže,je to záruka kvality.

 • 90%
  0
  1
  16. 4. 2019
  bayern (13714 bodů)

  Něco mezi hororem a velmi napínavým thrillerem,ale hlavně dobře koukatelné, zajímavý a neotřelý scénář,přináší něco jiného a děsivějšího mezi námi.Dost bylo strašidelných domů a jím podobných snímků,tohle je prostě něco nového.Herecky výborné a Emily Blunt je povedená.

 • 70%
  0
  0
  9. 2. 2019
  JosefTomas (7621 bodů)

  Asi budu jeden z mála, komu Tiché místo nepřijde tak boží, jak se o něm mluví. A přestože nezapřu nadšení, které ve mně stále přetrvává, neubráním se i mírnému zklamání. Krasinski sice prezentuje velice hutnou atmosféru a to, co předvádí s plejádou herců, je nad míru překvapivé. Jenže co se scénáře týče, tak tam Krasinskiho tým zůstal jaksi pozadu. A ona ani ta charakteristika postav není kdo ví jak světoborná. Za naprosto fatální nedostatek však považuji nejhůře napsanou postavu dcery, která nadělá tolik chyb, že by jí z fleku někdo jednu vlepil. Na druhou stranu, její představitelka je výborná, ale to nemění nic na tom, že tam dělá nehorázné ptákoviny. Ono ostatně i většina zvratů působí spíše komicky a nepravděpodobně, což je u hororu sakra škoda. Celkově filmu nepřidává, že jeho jediný pořádný triumf vidíme ihned vzápětí a nemáme být moc jak šokováni. A poslední věcí jsou mírné, a při dobrém naladění ani nepostřehnutelné, nedostatky v detailech, jako třeba celá situace, použití svíček, když je elektrika, nebo jedna sypká věc :). I přes tyto výtky jsem se nehorázně bavil (i když to tak nemusí vypadat) a v Krasinskiho mám důvěru, není to blbý režisér, jen by to chtělo příště vyladit scénář a možná si odpustit ten finální (pro mě kýčovitý) záběr.

 • 80%
  2
  0
  14. 5. 2018
  Tom Hardy (5179 bodů)

  Skvělý žánrový film, pokud mu odpustíte to, že pointu by ve skutečnosti každá příčetná společnost odhalila dávno předtím, než by situace přešla do takového extrému, a akceptujete s nadhledem finální záběr, který víc patří do pokleslé zábavy dob minulých než do současného chytrého hororu. Režijně je to každopádně velká lahůdka. Krasinski má ohromný cit pro budování napětí a i když mu občas logika hapruje, prací s herci a prostorem to prodá. Velká radost a konečně TICHO v kině.

 • 90%
  1
  0
  26. 6. 2018
  Chimpanzee21 (3831 bodů)

  Jak jsem četl, tak tohle má být nejlepší horor za posledních deset let, ale já si myslím, že je to jen film s opravdu zájímavým nápadem. Film je napínavý a dát se na něj bez problému koukat. Co bylo opravdu skvělé jsou herecké výkony, naprosto vše tam je uvěřitelné a myslím, že hercům to dalo opravdu hodně práce.

 • 65%
  3
  0
  26. 12. 2018
  evismaior (3806 bodů)

  Po upoutávkách v kinech jsem od toho čekala víc než jen hodinu a půl trvající čekání na lekačky a na nevyhnutelné (až někdo z rodiny udělá nějaký zvuk, protože to se sakra zákonitě muselo stát). Nemohla jsem si pomoci, abych pořád nepochybovala - jakože se doma musí šeptat, aby to příšery neslyšely na mnoho kilometrů, ale když už jsou v baráku, tak ani neslyší to zoufalé bušení srdcí jeho obyvatel a tlumený dech a pořád hledají? A co jsou vlastně zač, to už jsem vůbec nečekala, že se dozvím, mělo to spíš formát béčkového hororu bez větších ambicí cokoli řešit, prostě tu jsou příšery se super sluchem, tak se s tím diváku spokoj. Nejlepší byly vztahy v rodině - neslyšící dcera, nezvedený syn hned na začátku (jo, to je plus filmu, děti a psi na svoji nezvedenost nikdy nedojíždí, ale tady se toho tvůrci nebáli), další dítě na cestě + slušná byla ta propracovanost - cestička do města vysypaná pískem tlumícím kroky, pokec jedině pod vodopádem a kruci ten nápad na zvukotěsnou dětskou postýlku, ten jsem kdysi taky měla:-D

 • 70%
  0
  0
  18. 6. 2018
  rkotvald (3156 bodů)

  Pro mě osobně film s nezajímavým námětem, nesympatickým obsazením a dějem, který nedává smysl a nebavil mě. A celkově mi tahle projekce hodně nesedla - sledovat tenhle film mi bylo fyzicky strašně nepříjemné, protože nesnáším filmy, kde se permanentně stupňuje napětí a pak na diváka něco vybafne (pár lidí v kině kolem mě během projekce úlekem nadskočilo ze sedaček hned několikrát) - nechápu, že tohle někoho baví. O mě se při takových filmech pokouší infarkt, a proto je nemůžu vystát. Jestli jsem si z toho něco odnesl, je to tak maximálně chuť pustit si znovu snímek Perfect Sense, který mi Tiché místo vzdáleně připomnělo.

 • 50%
  0
  0
  30. 12. 2018
  VasaFlasa (2772 bodů)

  Z Tichého místa jsem nebyl tak nadšený jako většina zdejších uživatelů. Uznávám, že tento film má svoje osobní kouzlo v atmosféře a že John Krasinski dokázal diváka napínat do poloviny snímku. Druhá polovina filmu mi už však přišla až moc hollywoodsky stereotypní a nemyslím si, že bych se v roce 2020 vydal na druhý díl do kina.

 • 75%
  0
  0
  3. 5. 2018
  marie-kolarova (2293 bodů)

  Takový roztomilý rodinný film s několika nepříjemnými potvorami navíc. Perfektní první část s napětím až k prasknutím schovaným za stereotypním zoufale osamělým životem jedné rodinky. Film funguje výborně jako přirozeně vyznívající zpráva o soudržnosti jedné rodiny. Čím víc nabývá na akčnosti, tím méně je zajímavý, protože kouzlo filmu spočívá v rodinné pospolitosti. Boj s potvorami není ničím originálním, je to nejslabší část filmu.

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2010 bodů)

  Ani tolik ne horor. Spíše post apokalyptický thriller s nádechem dramatu. Ale zuby si u toho člověk bude kousat stejně, to jako fakt. Sympatická rodinka přežívá ve světě ovládaném vraždícími netvory, kteří jsou sice slepí, ale ultra citliví na jakýkoliv zvuk. Tudíž aby mohla rodinka pokojně žít, musí být pořád v absolutní tichosti. Nápad jak hrom! Film dělá dost dobrou práci v rozvíjení vztahů mezi jednotlivými členy rodiny, plus zároveň stíhá být napínavý a hrůzyplný. Téměř naprostá absence dialogů a jakýkoliv hlasitějších zvuků dělá z tohoto filmu docela unikátní podívanou, doporučuju pustit si se sluchátky! A některé scény jsou fakt frustrující jak prase. Například když se mámina dostala do určité zapeklité situace ve sklepě, která se ještě více zkomplikovala jejím těhotenstvím, to jsem se fakt chytal za vlasy. Uf... Škoda jen, že ke konci film zaběhne do krapet většího klišé, během něhož se vytrácí i napětí. Ale i tak dost dobrá podívaná. A velice rád bych viděl i nějaké pokračování.

 • 90%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Martrix (1974 bodů)

  Originální nápad, ze kterého přestože bylo vytěženo dost, vystačil by ještě na celý seriál. Kdo byl někdy na výrazovém tanci, ten ví, že se dá i beze slov vyjádřit dost na to, aby ve vás začaly bublat emoce. A Krasinského pojetí bylo přesně v tomto duchu. Dokázal nonverbálně zprostředkovat pocity postav na plátně a velmi snadno přimět diváka se o tyto postavy bál. To umí jen málo režisérů. Přesto...kdo se Tichému místu vyhýbá, protože spíš než atmosféra ho zajímají příšery...nemusí mít obavy. Všeho je tady dostatek a ke klasickým horovým prvkům, je tady navíc ještě dobrý scénář a vynikající herci. Určitě to není bezchybné. Kdo by chtěl šťourat, svoje si najde, ale já patřím mezi ty, kteří nadšeně povykují, že je tady po dlouhé době film, který je nadprůměrný už jen tím, jak vzácně vyvážená je kvalita režie, scénáře a hereckých výkonů. Krasinský zabodoval na plné čáře.

 • 80%
  0
  0
  16. 12. 2018
  Krupe (1840 bodů)

  Skvělý napínák, i s málo penězi se dá roztočit pěkné pokoukáníčko. Jen to těhotenství tam bylo krapet mimo, nad tím zůstává rozum stát, jak by to chtěli po narození dotáhnout do zdárného konce. Snad by se dala vymyslet i jiná zápletka...

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2020
  kknk2 (1803 bodů)

  I přes minimum verbální komunikace Tichému místu dokonale porozumíte, vžijete se do všech členů rodiny a zasáhne vás i emočně. Tvůrci si originálně pohráli se zvukem, výsledné ticho je zdrojem obrovského napětí a očekávání. Kéž by se točilo více podobných experimentů.
  PS: Myjete-li si u televize doma zuby, nedoporučuji kazit tento film zvukem zubního kartáčku.

 • 65%
  0
  0
  6. 6. 2018
  davsuch (1028 bodů)

  Velmi povedený námět na horor. Bohužel zpracování se až tak moc nepovedlo. Čekal bych, že tvůrci budou více pracovat s atmosférou, kterou tak skvěle vykonstruovali v námětu. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.

  • skvělý námět
  • dobrá atmosféra
  • trochu srdceryvný příběh se zbytečnou nostalgií
  • málo akčních scén
  • předvídatelný děj
 • 95%
  0
  0
  5. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (910 bodů)

  Musíš říct že o tomto filmu sem se dozvěděl až od manželky. A, byl sem mile překvapen.. Naprosta lahůdka co se týče zpracování, kamery, hudby, a vizualizace. Chemie mezi herci funguje dokonale, asi protoze, jsou i v reálu manželé.. Co si pocit ve světě kde nemůžete vydat ani hlásku, jak v takovém světě žít?tento film je komorní drama které musíte vidět. Drama ani, ale horor to asi ne, tedy, aspoň za mě

 • 90%
  0
  0
  14. 5. 2019
  myllyn (885 bodů)

  nemám rád horory, vůbec se na ně nedívám ale tento film nebyl pro mě hororem, pro mě to bylo sci-fi drama ale hodně povedené a dobře zahrané sci-fi drama. napínavé a se skvělou atmosférou, která vás pohltí, že ani nedokážete přitom mluvit, jaká podobnost s postavami filmu,že?

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Pája DJ (643 bodů)

  Po delší době opět skvělý inteligentní horror s velmi zajímavou zápletkou. Mimo hlavní hrdiny hraje hlavní roli ve filmu ticho, které je všudypřítomné. Film je dobré vidět na velkém plátně s prostorovým zvukem, který je poté ještě děsivější. Emily Blunt září po boku svého manžela :o) palec nahoru :o)

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Judinka (596 bodů)

  Původně jsem do kina vůbec nechtěla a už vůbec jsem nečekala, že bude daný snímek s poněkud zvláštním názvem až tak dobrý. Skvělá zápletka a myšlenka, která neřeší nic o tom, jak k danému došlo a nečekaně nás tak ihned vnese přímo do tvrdé reality děje. Jak by řekl klasik, ticho je zde opravdu ohlušující a mohu film všem velice doporučit :o)

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2018
  memphistto (474 bodů)

  Tento žánr rozhodně nepreferuju, ale velmi mile překvapilo. Škoda, že celkový nápad nebyl dotáhnut úplně do konce a přitom chybělo tak málo. I tak se jedná o podívanou, která je zajímavá, svižná a přitom není třeba dialogů. Rozhodně lepší podívaná, než klasické vyvražďovačky :)

 • 30%
  1
  0
  26. 6. 2018
  cirkusačka (325 bodů)

  Filmem Tiché místo jsem velmi zklamaná.. těšil jsem se na něj v závislosti na upoutávkách v kině, ovšem to, co jsem pak zhlédla v kině mne otrávilo...film mi přišel nudný, naprosto nenapínavý a tím, že se celou dobu jen mlčelo ještě víc pitomý.. zápletka triviální až dětská Nedoporučuji

 • 85%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Morra (235 bodů)

  Výborný Thriller. Jako horor Tiché místo nepovažuji. Na to tento snímek postrádá velké množství prvků vlastní hororu. Každopádně scénář je skvělý a herecké výkony výborné. Ticho snímku sluší a díky tomu je zde obrovské množství napínavých situací. Výborná prvotina.

 • 75%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Kamila88 (216 bodů)

  Horory sice nepatří mezi mé oblíbené žánry, ale Tiché místo si mne získalo na první dobrou. Nejspíše za to můžou i výborné herecké výkony všech hlavní rolí a originální zápletka, která tu ještě nebyla. Napětí by se dalo místy krájet a scéna s porodem byla třešničkou na dortu.

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  leriel (213 bodů)

  Horor, který mě z počátku zaujal svou netradičností, ale v průběhu filmu kdy docházelo ke spoustě nejasností, respektive věcí nesmyslných u mě ztrácel film kredit. Pár dobrých lekaček ještě z filmu neudělá majstrštyk a tohle si prostě víc než šedesát procent nezaslouží.

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  mustafee (169 bodů)

  Hustý! Mám rád horory s ufounama, který jsou dobře udělaný. Tento mezi ně rozhodně patří. Skoro se tam nemluvilo a v koně bylo opravdu ticho. Až jsem se bál křoupat popcorn. Obsazení super, akce a zvraty taky. Bavilo mě to a dost mi to připomínalo Znamení s Gibsonnem.

 • 95%
  0
  0
  28. 5. 2019
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Co k tomu dodat, duo Krasinski a Blunt prostě funguje. Postapokaliptický snímek o rodince, kerá nesmí vydat zvuky 80 db, jinak je rozcápají obrovské příšery. Perfektně propracovaná zápletka, sympatické herecké duo manželů a dětí, nádherné lokace, úžasná kamera, že člověk ani nevydá hlásku, jak to všechno dopadne. Scény ve tmě jsou obzvlášť působivé a vychytávky tvořivého taťky nejsou taky k zahození. Na začátku i na konci upadne i nějaká ta slza.

1 2 dalsi posledni
75 78 ?
jak hlasovat?
 • Mayalles 75%
 • xjane 70%
 • Lovecour69 65%
 • jakub-holubec 80%
 • Milliee 100%
 • Brenan88 80%
 • Deacon Frost 80%
 • jakub-fabry 55%
 • antonin_nadvornik 70%
 • anderiv 90%
všechna hodnocení (154)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 24 v žebříčku uživatele Temný Pán ze Sithu
161. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe