A Quiet Place (USA)
« další názvy »
USA USA
90 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller
Motto: Uslyší tě, uloví tě

Obsah

:
Lee a Evelyn Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu více »« méně

Režie

:
John Krasinski

Scénář

:
Bryan Woods Scott Beck John Krasinski

Herci

:
Emily Blunt John Krasinski Millicent Simmonds Noah Jupe Leon Russom ...
Premiéra: 3. 5. 2018
Distributor: CinemArt CZ
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  3
  0
  13. 4. 2018
  Brenan88 (38019 bodů)

  Hodně jsem četl, že je Tiché místo nejlepším hororem posledních let, ale s tímto tvrzením se neztotožňuji. Jakkoliv je snímek kvalitní, tak ho spíše vnímám jako napínavý Thriller s mrazivou atmosférou nežli horor. Krasinski předvedl úctyhodnou věc a pomocí obyčejného ticha dokázal vybudovat takové napětí, že jsem po celou dobu nevydal ani hlásku. Vlastně to bylo snad poprvé co celé kino naprosto mlčelo a šlo by slyšet kdyby spadl špendlík na zem. Líbilo se mi, že se zbytečně nevsázelo na laciné lekačky a spíš se divák udržoval ve stavu očekávání. Herecky výborné a díky tomu je lehké hlavním hrdinům fandit. Ještě nikdy nepůsobil výkřik do ticha tak děsivě a osudově. Snímek navíc utekl jako voda a já si přál, aby měl aspoň ještě 10 minut navíc. PS: Emzáci vypadají luxusně!

 • 90%
  1
  0
  25. 7. 2018
  sabule (13612 bodů)

  POslední dobou se s horory v kinech roztrhl pytel,ale kvalitních je poskrovnu.Tiché místo je trochu zvláštní film a nedá se říct,že by to nebylo špatný.Ba naopak jedná se o dosti povedený kousek a hlavně Emily Blunt v poslední době,kde se ukáže,je to záruka kvality.

 • 80%
  0
  0
  8. 5. 2018
  Sheldon (12304 bodů)

  Jestli Krasinski pušle puget a část svého honoráře Spielbergovi, Scottovi, Cameronovi a Shyamalanovi, tak by mohl odčinit skutečnost, že nejlepší části svého filmu tak trošku okopíroval. Ale člověk mu odpustí, protože k tomu přistupoval zodpovědně, hlavní dětská herečka je skutečně neslyšící, jeho manželka Emily Blunt si to pěkně dává a tento bezdějový film sestávající se z několika napínavých sekvencí je dobrou podívanou. Jsem zvědavý s čím vyrukuje příště.

 • 80%
  1
  0
  14. 5. 2018
  Tom Hardy (4206 bodů)

  Skvělý žánrový film, pokud mu odpustíte to, že pointu by ve skutečnosti každá příčetná společnost odhalila dávno předtím, než by situace přešla do takového extrému, a akceptujete s nadhledem finální záběr, který víc patří do pokleslé zábavy dob minulých než do současného chytrého hororu. Režijně je to každopádně velká lahůdka. Krasinski má ohromný cit pro budování napětí a i když mu občas logika hapruje, prací s herci a prostorem to prodá. Velká radost a konečně TICHO v kině.

 • 90%
  0
  0
  26. 6. 2018
  Chimpanzee21 (3579 bodů)

  Jak jsem četl, tak tohle má být nejlepší horor za posledních deset let, ale já si myslím, že je to jen film s opravdu zájímavým nápadem. Film je napínavý a dát se na něj bez problému koukat. Co bylo opravdu skvělé jsou herecké výkony, naprosto vše tam je uvěřitelné a myslím, že hercům to dalo opravdu hodně práce.

 • 70%
  0
  0
  18. 6. 2018
  rkotvald (3061 bodů)

  Pro mě osobně film s nezajímavým námětem, nesympatickým obsazením a dějem, který nedává smysl a nebavil mě. A celkově mi tahle projekce hodně nesedla - sledovat tenhle film mi bylo fyzicky strašně nepříjemné, protože nesnáším filmy, kde se permanentně stupňuje napětí a pak na diváka něco vybafne (pár lidí v kině kolem mě během projekce úlekem nadskočilo ze sedaček hned několikrát) - nechápu, že tohle někoho baví. O mě se při takových filmech pokouší infarkt, a proto je nemůžu vystát. Jestli jsem si z toho něco odnesl, je to tak maximálně chuť pustit si znovu snímek Perfect Sense, který mi Tiché místo vzdáleně připomnělo.

 • 75%
  0
  0
  3. 5. 2018
  marie-kolarova (1535 bodů)

  Takový roztomilý rodinný film s několika nepříjemnými potvorami navíc. Perfektní první část s napětím až k prasknutím schovaným za stereotypním zoufale osamělým životem jedné rodinky. Film funguje výborně jako přirozeně vyznívající zpráva o soudržnosti jedné rodiny. Čím víc nabývá na akčnosti, tím méně je zajímavý, protože kouzlo filmu spočívá v rodinné pospolitosti. Boj s potvorami není ničím originálním, je to nejslabší část filmu.

 • 65%
  0
  0
  6. 6. 2018
  davsuch (975 bodů)

  Velmi povedený námět na horor. Bohužel zpracování se až tak moc nepovedlo. Čekal bych, že tvůrci budou více pracovat s atmosférou, kterou tak skvěle vykonstruovali v námětu. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.

  • skvělý námět
  • dobrá atmosféra
  • trochu srdceryvný příběh se zbytečnou nostalgií
  • málo akčních scén
  • předvídatelný děj
 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Pája DJ (506 bodů)

  Po delší době opět skvělý inteligentní horror s velmi zajímavou zápletkou. Mimo hlavní hrdiny hraje hlavní roli ve filmu ticho, které je všudypřítomné. Film je dobré vidět na velkém plátně s prostorovým zvukem, který je poté ještě děsivější. Emily Blunt září po boku svého manžela :o) palec nahoru :o)

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2018
  memphistto (474 bodů)

  Tento žánr rozhodně nepreferuju, ale velmi mile překvapilo. Škoda, že celkový nápad nebyl dotáhnut úplně do konce a přitom chybělo tak málo. I tak se jedná o podívanou, která je zajímavá, svižná a přitom není třeba dialogů. Rozhodně lepší podívaná, než klasické vyvražďovačky :)

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Judinka (465 bodů)

  Původně jsem do kina vůbec nechtěla a už vůbec jsem nečekala, že bude daný snímek s poněkud zvláštním názvem až tak dobrý. Skvělá zápletka a myšlenka, která neřeší nic o tom, jak k danému došlo a nečekaně nás tak ihned vnese přímo do tvrdé reality děje. Jak by řekl klasik, ticho je zde opravdu ohlušující a mohu film všem velice doporučit :o)

 • 30%
  0
  0
  26. 6. 2018
  cirkusačka (250 bodů)

  Filmem Tiché místo jsem velmi zklamaná.. těšil jsem se na něj v závislosti na upoutávkách v kině, ovšem to, co jsem pak zhlédla v kině mne otrávilo...film mi přišel nudný, naprosto nenapínavý a tím, že se celou dobu jen mlčelo ještě víc pitomý.. zápletka triviální až dětská Nedoporučuji

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2018
  mustafee (151 bodů)

  Hustý! Mám rád horory s ufounama, který jsou dobře udělaný. Tento mezi ně rozhodně patří. Skoro se tam nemluvilo a v koně bylo opravdu ticho. Až jsem se bál křoupat popcorn. Obsazení super, akce a zvraty taky. Bavilo mě to a dost mi to připomínalo Znamení s Gibsonnem.

 • 85%
  0
  0
  27. 6. 2018
  Morra (137 bodů)

  Výborný Thriller. Jako horor Tiché místo nepovažuji. Na to tento snímek postrádá velké množství prvků vlastní hororu. Každopádně scénář je skvělý a herecké výkony výborné. Ticho snímku sluší a díky tomu je zde obrovské množství napínavých situací. Výborná prvotina.

 • 60%
  0
  0
  6. 6. 2018
  leriel (120 bodů)

  Horor, který mě z počátku zaujal svou netradičností, ale v průběhu filmu kdy docházelo ke spoustě nejasností, respektive věcí nesmyslných u mě ztrácel film kredit. Pár dobrých lekaček ještě z filmu neudělá majstrštyk a tohle si prostě víc než šedesát procent nezaslouží.

 • 70%
  0
  0
  26. 6. 2018
  nairam67 (70 bodů)

  Absolutně pohnojený závěr, jinak skvělého filmu, kde ticho léčí. Proč museli konec zmrvit jasně prvoplánovou smrtí otce a zázračným nabytím sebedůvěry (byť podpořenou zvukovou zbraní proti E.T.) matky s dcerou. Graficky rozmazaní mimáci už byli taky někde vidět. Ale co, dobrý nápad skvělé řemeslo, koukatelné.

 • 25%
  1
  0
  16. 5. 2018
  Nikol99 (57 bodů)

  Po tom co jsem si přečetla, že to má být nejlepší horor, tak jsem se zklamala spíše než horor mi to přišlo jako thriller. Tímto mě celkové film zklamal a rozhodně už na pokračování nepůjdu, ale co se týká efektu tak mě celkem překvapili.

 • 90%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Martrix (38 bodů)

  Originální nápad, ze kterého přestože bylo vytěženo dost, vystačil by ještě na celý seriál. Kdo byl někdy na výrazovém tanci, ten ví, že se dá i beze slov vyjádřit dost na to, aby ve vás začaly bublat emoce. A Krasinského pojetí bylo přesně v tomto duchu. Dokázal nonverbálně zprostředkovat pocity postav na plátně a velmi snadno přimět diváka se o tyto postavy bát. To umí jen málo režisérů. Přesto...kdo se Tichému místu vyhýbá, protože spíš než atmosféra ho zajímají příšery...nemusí se bát. Všeho je tady dostatek a ke klasickým horovým prvkům, je tady navíc ještě dobrý scénář a vynikající herci. Určitě to není bezchybné. Kdo by chtěl šťourat, svoje si najde, ale já patřím mezi ty, kteří nadšeně povykují, že je tady po dlouhé době film, který je nadprůměrný už jen tím, jak vzácně vyvážená je kvalita režie, scénáře a hereckých výkonů. Krasinský zabodoval na plné čáře.

74 78 ?
 • antonin-nadvornik 70%
 • WieraCrazy 85%
 • Jarusu 65%
 • karlos1 70%
 • Philotes 85%
 • ivo-mrazek 75%
 • lucieannas 100%
 • netherlord 70%
 • Bstone 90%
 • Chazme 85%
všechna hodnocení (80)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: