10 Cloverfield Lane (USA)
USA USA
103 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Horor, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Monstra mohou mít mnoho podob

Obsah

:
Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, více »« méně

Režie

:
Daniel Trachtenberg

Scénář

:
Josh Campbell Matthew Stuecken Damien Chazelle

Herci

:
John Goodman Mary Elizabeth Winstead John Gallagher Jr. Douglas M. Griffin Suzanne Cryer ...
Premiéra: 7. 4. 2016
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  18. 5. 2016
  lamps (12378 bodů)

  Nebýt posledních deseti minut, které až příliš narušují dosavadní charakteristický rukopis výpravy, neměl bych absolutně co vytknout. Sebevědomě zrežírovaná, fantasticky ozvučená a precizně zahraná oldschoolová deptárna, která se po většinu času dokonale veze na vlně čisté žánrovosti v podobě psychologického mysteriózního hororu a na delikátním projevu Johna Goodmana, jehož nestálý charakter zažehává dusivější napětí než drtivá většina dnešní hororové produkce. Dějové informace jsou neúplné, což je ale naprosto v pořádku - v dané situaci si nikdo není jistý, co se vlastně děje nebo co je druhý člověk zač, a stejně na tom musí být i divák, který je tak výrazněji pohlcen atmosférou nejistoty, strachu a rostoucí paranoie. Skvělá práce s obrazovými detaily a náznaky a nápaditá režie, která trvale udržuje napětí a překvapivé zvraty servíruje velmi surovým, intenzivním způsobem, Jak jsem naznačil, vrchol přichází deset minut před koncem, a přijde mi trochu líto, že podobně náznakový film, který tak chytře nechává nervovat diváka jeho vlastní fantazií, v závěru přesedlá na omšelou popkornovku, násilně našroubovanou na diametrálně odlišný Cloverfield...

  • Atmosféra
  • Všudypřítomná nejistota a nečitelnost děje
  • Herci
  • Mrazivý soundtrack a klaustrofobické prostředí
  • paradoxně očekávaná sci-fi linie
 • 65%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Jako jednička to není. Kdyby první polovina byla v duchu druhé poloviny, byl by to perfektní film. Ten závěr je o dost lepší.

 • 5%
  2
  1
  17. 10. 2016
  Pas (6117 bodů)

  Laciná slátanina pro tři až čtyři herce , natočená někde ve sklepě za pár doláčů aneb jak ujetý tyran-vizionář si postaví bunkr kde se zavře i s kumpánem-podržfackou .Na povrchu stačí ulovit slečnu která jim dělá společnost . Žádné překvapivé momenty v rámci žánru, jen žvanírna s pseudopsychologickým podtextem. Hraní scrables jen vyplňuje čas před vařením špaget a další nudou on line.Slečnu to přestane bavit a tak si po večerech spíchne obleček i s filtračním dýchacím systémem..jako parodie snad za jednu hvězdu. Pokud čekáte zábavu či napětí jděte rychle jinam.Howgh.

 • 65%
  2
  1
  13. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3582 bodů)

  Mělo by to být pokračování, ale u tohoto filmu vůbec nevadí, že jste jedničku neviděli. Prakticky vůbec to nenavazuje a dalo by se říct, že je to neni spojené ani těma "monstrama". Jinak je film zajímavě pojatý. Klaustrofobické prostředí, žádná postava na sebe nevytahuje vše a kromě poslední čtvrt hodiny je to dokonce koukatelné a udržovatelné v rovině chápání a napětí.

 • 65%
  0
  0
  9. 4. 2016
  rkotvald (3062 bodů)

  Sekvenčně strhující bunkrovka, které neuvěřitelně vévodí Goodman ve šťavnaté roli "zachránce". Nejenom díky němu jsou lehce stravitelné nějaké logické lapsy, ovšem co zanechá nepříjemnou pachuť je nutnost akčního sidequelového završení, jenž absolutně i doslovně pohřbí vše předtím.

 • 85%
  0
  0
  16. 4. 2016
  harry456 (2433 bodů)

  Napínavý thriller, který dokáže diváky dosti zmást tím, jak vypadá a nikdy nevíte, co se stane v další vteřině.

 • 45%
  0
  0
  8. 9. 2017
  Larrysbride (2067 bodů)

  Výborný avšak nedotažený námět, který si přímo říká o srovnání s posledním Indianou Jonesem - další dlouho očekávané "pokračování", které nevypadá zas tak špatně... Dokud však nepřijde na hlavní zápletku filmu... Ale tak je to J.J., tak samozřejmě, že (jak by řekl klasik) "za všechno můžou mimozemšťani!" (Private screening)

 • 80%
  0
  0
  12. 5. 2016
  beseda (1870 bodů)

  Goodman rozehrává doslova hereckou symfonii a ve své roli je tak přesvědčivý, že i při oddychových nebo úsměvných scénách diváka mrazí v zádech. Producenti uvádějí za názvem filmu dovětek “monstra mohou mít mnoho podob” a Goodman je “monstrum” par excellence! Režisér si taky dává záležet na sebemenším detailu a každý předmět má své opodstatnění v některé pozdější scéně. Například i trošku nudně působící rozhovor mezi Emmettem a Michelle, spadající téměř do průměrného béčkového filmu, má nakonec svůj význam v samotném závěru. Velmi příjemná podívaná se zajímavým filmařským řešením byla například scéna se sudem a s obsahem, který byl uvnitř. Nebudu raději prozrazovat. Do filmu je také překvapivě, ale velmi citlivě a účelně, vložen písničkový soundtrack, který pokaždé alespoň na chvíli dokáže lehce uvolnit napjatou atmosféru. Pokud vás až tak úplně neodradí závěr filmu, věřím, že si Ulici Cloverfield 10 parádně užijete. Nenechá vás vydechnout a bude vás nadzvedávat ze sedačky. Jedná se totiž o skvěle natočený snímek, který vás dokonale vtáhne a nechá vás pocítit atmosféru, která vládne v podzemním bunkru, na vlastní kůži. Snímek má v sobě jen to nejlepší z žánrů horor / mysteriózní / drama.

 • 65%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Fxxx (1122 bodů)

  Slušné drama (horor nečekejte), kde je ale mínusem předvídatelný konec. Film drží výborné herecké výkony, John Goodman je prostě úžasný,

 • 80%
  0
  0
  28. 4. 2016
  salisbury (989 bodů)

  Ulice Cloverfield 10 schovává v sobě víc tajemna než z počátku můžeme tušit a to se mi na filmu tuze líbilo. Stísněná atmosféra bunkru za účasti tří přeživších jedinců mě naplnila pocitem úzkosti a ve správných chvílích uměla gradovat. Komorně laděný snímek obsahuje minimum hereckých aktérů, kde velícím důstojníkem je stále více do šířky rostoucí John Goodman, který je se svým výtečným hereckým výkonem opět nezpochybnitelný. Malou třešničkou, na hororově vzhlížejícím dortu, je přítomná nepřítomnost Bradleyho Coopera. Kvůli této extravaganci si musím film dát někdy znova, abych si jeho herectví řádně užil.

 • 65%
  0
  0
  28. 4. 2016
  tedoun (743 bodů)

  Film Cloverfield 10 je zvláštní dílo pro určitou skupinu lidí, kteří při hodině a půl v jedné místnosti (v kině) se třemi herci dokáží udržet pozornost. Goodman je fakt dobrý a boží

 • 65%
  0
  0
  14. 4. 2016
  EXpenzza (713 bodů)

  Já to říkám pořád - nejlepší projekce je NASLEPO. Když si tady čtu dosavadní komentáře, uvědomuji si, jaké jsem měl štěstí, když jsem na film vyrazil naprosto nedotčen jakoukoli znalostí o tom, co od toho čekat. Neměl jsem ani tucha, o čem to má být, kdo v tom hraje, jaký to je žánr, neviděl jsem trailer ani nečetl anotaci distributora, a nikdy v minulosti jsem ani neslyšel o filmu Cloverfield, takže u mě asi byly splněny všechny podmínky k tomu, abych si ten film maximálně užil. Bohužel nestalo se tak - ten film mě nebavil, přišel mi strašně dlouhý a protivně žánrově nevyhraněný, a výsledné rozuzlení mě skoro až rozčarovalo - odcházel jsem z kina a hlavou se mi jen honilo blazeované povzdechnutí "Bože, to zas byla hovadina". Nechápu důvod, proč chtít takový film vidět - osobně těch 105 minut strávených jeho sledováním považuji za zcela ztracené. Btw. Mary Elizabeth Winstead by se mi víc líbila, kdyby toho v tom filmu měla na sobě výrazně míň, jestli mi rozumíte. Aspoň v té sprše mohla něco ukázat, no ne?

 • 60%
  0
  0
  31. 8. 2016
  hrona (525 bodů)

  Velice podařený film s pro mě naprosto špatným koncem. V tomto případě bych raději volil nevědomost. John Goodman jednoznačně exceluje.

 • 85%
  0
  0
  16. 7. 2016
  mondak (520 bodů)

  Zhruba první polovina filmu je trochu nuda a člověk se ztrácí v tom, co se tam vůbec děje?! poté to začíná nabírat na obrátkách a ten úžasný konec ( i když mohl být o trochu delší ) velice překvapil!! Třeba toho bude i více na Blu ray, kde by mohla být i prodloužená verze filmu, která toho bude mít na konci ještě více...

 • 90%
  0
  0
  4. 7. 2016
  Kamil3 (508 bodů)

  Čisté filmové potěšení kterých není nikdy dost a které bude fungovat vysoko na mém seznamu nejlepších debutů tohoto roku. Struhující od začátku až do konce .Ulice Cloverfied 10 je totiž skvěle napsaná ,zahraná,zrežírovaná ...a tak vůbec.Snímek hlavně stojí na hereckých výkonech .Duo Goodman-Winsteadeová musm pochválit super .Bavil jsem se výborně za mě 90 procent

 • 65%
  0
  0
  22. 8. 2016
  Pája DJ (506 bodů)

  Tajuplný název skrývá název ulice, která rozehrává svoji filmovou klaustrofobickou linie. Po krátké úvodní scéně se tak dostáváte role hlavní hrdinky, která se ocitá v situaci, které rozum přestává rozumět a je jen na ní, jak se se vším srovná a komu ve finále uvěří.

 • 60%
  0
  0
  9. 4. 2016
  Liki12 (445 bodů)

  Zajímavý film, ale trochu nešikovně zpracovaný, rozohodně ale skvělý John Goodman ho táhne nahoru.

 • 50%
  0
  0
  11. 5. 2016
  Llucinka (307 bodů)

  Párkrát jsem se fakt silně lekla. Bylo to brutální a psychicky to člověka týrá pěkně dlouho a pomalu jako když vám jehla zajíždí pod kůži a nemůže najít cévu. Nicméně pak už se to zvrhne do béčkovýho scifi. Některý věci mají navazovat na Monstrum a pravděpodobně bude i další díl.

 • 75%
  0
  0
  15. 4. 2016
  Mr.T (246 bodů)

  Kvalitní komorní napínák s pár skorohororovými okamžiky. Plusem je super Goodman, mínusem poslední desetiminutovka, která se k filmu vůbec nehodí a slušně kazí celkový dojem. Každopádně název Cloverfield je zcela zbytečný a filmu spíš ubírá než něco dává.

 • 65%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Lily-Rose666 (79 bodů)

  Pro mě jako by to byli 2 různý filmy. Jeden, kde máme úchyla, kterej unáší holky a dělá si z nich svoje dcerušky a druhej kde se nám Zemi napadli mimozemšťané. Kdyby bylo natočený každý zvlášť a dotažený pořádně do konce, tak možná ok, ale dohromady mi tok sobě prostě nesedělo. A nejvíc mě dokáže vytočit, když hodinu koukám, je to docela zajímavý ale nijak to nevyčnívá a v posledních 20 minutách BUM, závěr jako kráva. Navíc se ukázalo že alkohol je metla nejen lidstva :D

 • 95%
  0
  0
  14. 4. 2016
  martin-svab (74 bodů)

  Perfektní komorní drama. Hutná atmosféra díky, které jsem byl napnutý až do konce. Nikdy jsme netušil zda postavy mluví pravdu nebo jaké jsou jejich motivace. Vše bylo vykresleno děsně uvěřitelně, chování jednotlivých postav bylo uvěřitelné. Také bych vyzdvihl herecké výkony Johna Goodmana a Mary Elizabeth Winstead.

 • 0
  0
  30. 7. 2016
  Host
  Host

  takováá píčovina. jinak to ani nejde napsat:-)))

71 70 ?
jak hlasovat?
 • Philotes 90%
 • netherlord 70%
 • VendyHauss 95%
 • Jan Hans 45%
 • VojacekMatej 80%
 • Riverdon 70%
 • Petrson 40%
 • Vildolf 20%
 • Mondyes 100%
 • Chimpanzee21 65%
všechna hodnocení (103)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: