marie-kolarova
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  26. 11. 2022

  Není to klasická detektivka, což ale vůbec nevadí. Velmi uměřené, o to silnější a přesvědčivější. Výborně zpracované propojení reálií, tedy postavení žen a kriminální roviny. Said působí o to temněji, oč je zdánlivě klidným nenápadně vystupujícím mužem. „Stal jsem se na tom zabíjením závislým.“ Iránská společnost není vylíčena černobíle, ozývají se hlasy rozumně hodnotící příčiny prostituce, podporovatelů má Said ovšem také dost. Na závěr mrazivý vzkaz od Saidova syna.

 • 100%
  0
  0
  6. 11. 2022
  Kráva (1993)

  Skvělý film. Minimalismus v nejlepším slova smyslu. A herecké výkony, které utáhnou zvolenou formu. A všechno se vešlo do necelých 90 minut. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2022

  Nejvíc mě bavily ty chytré pasáže – jak si pečlivě hlídají vyhrazená místa vpředu, aby se pak dívali na promo – všichni jsme si rovni. Östlund se s tím nemaže a nefandí nikomu. I když se chvíli zdá, že jede levicový tažení proti bohatým, tak prr, vůbec. Moc chutná každému. Za mě lehká inflace blinkajících pasáží, protože na tom není nic třeskutě vtipného, kromě té části, jak se všichni snažili zuřivě předstírat, že jsou OK. Pak super vychytávky, milované zesnulé manželce sundám ty brilianty, páč to fakt stálo majlant. A podobné další třaskavě nemilosrdné scény. Včetně závěrečné pointy. Dost dobrý, ale kvůli délce se nepodařilo udržet tempo.

 • 80%
  0
  0
  5. 11. 2022

  Zábavné, realistické, nevysmívající se. Prostě to tak je. Jsou to uchazeči v druhém kole, tedy ti, kdo slibují jistý potenciál. A vyučující jsou zčásti také svého druhu. Výborně vyváženo dámami z recepce a technickým personálem. Za mě nejlepší už vstup – je tam klasická klika, no cvak dolů, samo se neotevře. Super symbol jako úvod celému uměleckému vzletu. K uměleckému talentu jistá míra ujetosti patří. Pokora před řemeslem v umění přichází s lety, a ne u každého. Je jen tenká linka mezi uměním a exhibicionismem.

 • 75%
  0
  0
  4. 11. 2022

  Začátek je takový rozkolísaný, navíc jsem potřebovala chvíli, abych se správně naladila, protože je to specifické prostředí. Pak už to bylo jen čím dál lepší, kdy se výborným způsobem daří spojit černohumorné situace s vážnými existenciálními otázkami. Odpustit sám sobě, přestat si vyčítat, přijmout sám sebe jako bytost, která chybuje, ale přesto dokáže milovat.

 • 70%
  2
  0
  22. 10. 2022
  Il Boemo (2022)

  Hudba a kostýmy převyšují dějovou složku. Vášně nejvíce promlouvají skrze árie. Až zbytečně moc postav a rádoby orgií. Mysliveček se usilovně modlí o příležitost prosadit se jako hudebník, ale pak zase působí, jako by se mu všechno přihodilo. Nějak přijde a tam se něco stane. Potká nějako ženu a pak se s ní octne v posteli, aniž by do toho vložil něco sám za sebe. Chybělo mně víc niternosti, propracovanější psychologie a větší autentičnost. Na talentovaného umělce působí poněkud neživotně. Není žádná sjednocující linka, žádná hlavní zpráva.

 • 70%
  0
  0
  11. 10. 2022
  Buko (2022)

  Mile pozitivní film s kvalitními hereckými výkony, a to jak hlavní protagonistka, tak zvláště pak Martha Issová. Sladkobolný příběh pro starší. Škoda rozvleklého tempa hlavně v první části. Všímala jsem si snahy o poetické ztvárnění, přesto jsem se dívala na hodinky častěji, než bych považovala za nutné. Mezi českými komediemi jistě o řád výše, než jsou různé ženy na hraně já nevím čeho. Nellis se nevysmívá, nepoužívá podbízivé stereotypy. Velmi laskavý film, který ale nevleze pod kůži a netrhá emoce.

 • 65%
  0
  0
  3. 9. 2022
  Minamata (2020)

  Depp v klasické roli životem unaveného chlapíka, který už nic nového neplánuje, nechce dělat a jen bilancuje s flaškou v ruce. Pak ho cosi přece jen nakopne a mezitím zažije pár průšvihů a pár inspirujících setkání. Obehraný scénář, který přesto má potenciál zaujmout, ale musí to rvát emoce podstatně víc než v tomto filmu. Depp uvěřitelný, protože hraje nejvíc sám sebe. Jinak odtažité, nedokáže přitáhnout pozornost. Navíc, rozervaného alkoholika, neschopného plnit sliby, to by Deppovi šlo dobře. Ale světově proslulého fotografa jsem tam už moc neviděla, což je ale nejvíc chybou slabého scénáře. Škoda, byť téma arogantní korporace versus osamělý bojovník není nic nového pod filmovým nebem, pořád se z toho dá vyždímat podstatě víc než v Minamata.

 • 70%
  0
  0
  25. 8. 2022
  Arvéd (2022)

  Vypiplaný vizuál neutáhne vše. Je to takový manýrismus. Vojtěch Mašek Arvédovi chvíli fandí, chvíli ho posílá do pekla. Hlavně to však nemá vůbec žádnou psychologii. Arvéd se jen snaží přežít za každou cenu a je naštvaný na církev, protože jako homosexuál byl tehdy odmítán. Nic není rozpracované. Studoval teologii, ale takový ty momenty, kdy se mu lámal charakter, tam nejsou. V náznacích, chybí tomu jakákoliv intenzita, takže ve výsledku se divák může s Arvédem propadat do postupného fantasmagoření, ale na dvě hodiny toho není moc.

 • 80%
  0
  0
  22. 7. 2022

  Krásný a dojemný příběh dvou vědců spojených vášní k sopkám a k sobě navzájem. Famózní záběry z blízkosti sopek. I když Katia a Maurice v průběhu času dbali více na opatrnost, sopka nakonec svoji převahu ukázala. Jendo přání jim ale splnila. Příběh kolumbijského města Armero je aktuální výstrahou pro dnešek. Vulkanologové varovali úřady před katastrofou.

 • 75%
  1
  0
  18. 6. 2022

  Lehce rozpačitější začátek, trochu tápání, pak už moc příjemná jízda. Rybanský se svým postavám nevysmívá, byť se zdají na první dobrou jako typičtí burani, v dalším kroku jim dodá rozměr, který je srozumitelně polidšťuje. Jen u některých vedlejších postav to bylo přece jen až moc ploché, což mně drhlo s hlavním stylem vyprávění. Hlavní vzkaz: Jak snadno lze ovládat lidí pomocí strachu a jak rychle to Broňa zjistil. A také to, že lidi, kteří uvěří dezinformací, nejsou magoři z jiné planety, ale mají v sobě onu zajímavou kombinaci osobní poctivosti, naivity, a bezradnosti.

 • 75%
  0
  0
  12. 6. 2022

  Srovnání života tří válečných veteránů – solidně pojaté, co je spojuje, a přesto jak se liší. Milují ten adrenalin a viděli v tom smysl, přitahovali je speciální jednotky. S bojovými zážitky se vyrovnávají různě, dle své nátury. Pro někoho je válka návyková a osobní život doplňkový koníček, pro jiného má rodina první prioritu a pečlivě vyvažuje mezi misí a starostí o rodinu. Rozumím i dalšímu plánu – podpora veteránů, u nás se na veterány dosud kašle.

 • 80%
  0
  0
  30. 5. 2022

  Příjemná zábava s romantizujícími prvky. Super letecké záběry a nálož nostalgie. Jinak je to samozřejmě mile klišoidní, ale neurážlivé. Romantická část nejméně zajímavá a nejvíce otřepené téma. Jinak vztahově celkem fajn a dokonale předvídatelné. Taková pohádka, kdy slabší porazí silnějšího. Slabé místo scénáře: Každý pilot ví, co má po katapultu dělat. Scénárista se flákal a vytvořil si jednoduchý můstek, aby mohli sebrat starou plečku a porazit s ní Goliáše.

 • 70%
  0
  0
  27. 5. 2022

  Natočené z pohledu 15 leté Chiary, dosud nepolíbené mafiánskou realitou. I přes dvouhodinovou délku zůstává výsledkem příběh vnějškově popisující místní poměry bez hlubšího ponoru do jednotlivých charakterů. Postavy Chiary kulhá ohledně vnitřní konzistence, chvíli je rebelující zaškoláčkou, aby se pak bez problémů a na pohodu zařadila do nové rodiny. Film se snaží sdělit tamější realitu, kdy se místní lidé až příliš pasívně podvolí panujícím mafiánským poměrům a opatření ze strany státu, která mají zachránit dospívající děti. Chybí však dramatický oblouk a kulhá spojitost mezi dílčími scénami.

 • 70%
  0
  0
  7. 5. 2022
  107 matek (2021)

  Povedeně zpracovaný vhled do života vězeňkyň – matek, od těhotenství, porod až do tří let věku dítěte, kdy se rozhoduje, zda matka dostane podmínku, aby se mohla starat o dítě. Automaticky se to nestává, jak se zklamaně přesvědčí jedna z nich. Pokud se nenajde někdo z blízkých, kdo by vzal dítě k sobě, odchází do sirotčince. Každodenní rytmus věznice, kontrola korespondence a důvody proč jsou ženy zde.

 • 75%
  0
  0
  7. 5. 2022
  Promlčeno (2022)

  Na české poměry nadprůměrná podívaná, škoda jen závěru, který nemá tu správnou eskalaci. Příjemný minimalismus, který nenudí ani na chvíli, což je podpořeno též solidní hereckými výkony. Propracovaný scénář bez logických zádrhelů v neustálém šikovně udržovaném napětí. Psychologická stránka bez lapsů. Jak se vyrovnat s tím, když se dozvím, kdo skutečně byl můj otec.

 • 80%
  0
  0
  27. 4. 2022

  Akční podívaná, i když je příběh vcelku známý a všichni vědí, že katedrála zůstala stát. Až bolestivě frustrující nedbalost při dodržování protipožárních předpisů, stokrát nastartovaný falešný alarm je jen otravným zpestřením a první, kdo zachytí požár, je žena v Chicagu, která si všimne kouře na fotce.
  Katedrála měla bezpochyby na mále, protože existovala až moc velká jistota, že tak hořet nebude. Nepatetické, věcné, včetně realistického pohledu – lidské životy jsou vždy cennější než šutry. Kvalitně natočený film, s dobře zapracovanými dobovými záběry. Prakticky s absencí humoru, pominu-li úvodní jemně úsměvnou pasáž. Za mě dobrá hláška: Jak vypadá trnová koruna? No, jako na tom kříži.

 • 60%
  0
  0
  15. 4. 2022
  Seveřan (2022)

  Vikingové jak si je představují lidi 21. století. Ezo-pohansko-mysticko všehochuť, atmosférické, emocionální se stylovou hudbou. Když si ale stoupneme nohama na zem, nepředpokládám, že by Vikingové byli zase takoví retardi. Scénář neřeší žádnou logiku, ke štěstí musí divákovi stačí stylizovaní bojovníci s jejich rituály. Psychologie taky vcelku žádná, akorát Kidman si střihla slušnou záludnou mrchu. Jinak klasika o pomstě, a taky trochu lásce.

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2022
  Olga (2021)

  Dynamický film s důrazem na sportovní stránku. Autentický dojem umocňují i hlavní představitelky, reprezentantky v gymnastice. Solidně zvládnutá psychologie postav i třenice mezi matkou a dospívající dcerou, pro kterou je gymnastika vším. Olga je bojovnice, ale musí čelit nejen sportovním dramatům. Působivé, bez zbytečných zákrut, přímočarý film.

 • 70%
  0
  0
  26. 3. 2022

  Jako sportovní film funguje solidně, ale přesto zůstává osten něčeho nedovyprávěného. Hodan se úplně dokázal rozhodnout, zda natočí film o Hanči nebo Rathovi. Vrbatovi už nezbyl vůbec žádný prostor, což je sice škoda, ale není to největší vada filmu. Hodan na začátku navnadí na Rathův příběh, pak ho ale opustí, věnuje se intenzívně Hančovi, a to jak v roli závodníka, tak i budoucího těžce zkoušeného otce rodiny. Rath pak dovypráví svůj příběh pár větami, což vede diváka k oprávněnému dojmu, že byl o něco ochuzen. Všestranně obrovsky talentovaný Rath má neskonale větší potenciál, ale film není o jeho příběhu. Negativní hodnocení vyplývají právě z těchto nesplněných očekávání.

 • 80%
  0
  0
  10. 2. 2022

  Drama silné královny bojující mezi citem k ztracenému a možná znovunalezenému synu Olafovi a rozumem, velícím na prvním místě zachovat nedávno zrozenou těžce vyjednanou unii tří zemí. Rozhodování jí neulehčují ani nevyzrálý Erik, který je formálně králem, a za něhož Margrete zatím drží fakticky vládu, dokud adoptovaný syn nedozraje, ale ani příchozí Olaf. Až už je to, kdo je to, vsadit se na něj také zrovna nedá a Margrete tuší, že by jeho plnou podporou ztratila možná víc než s Erikem. Skvělá Trine Dyrholm v hlavní roli velmi přesvědčivě zvládá roli vnitřně silné vládkyně, pro kterou je důležitý mír a prosperita všech tří zemí, stejně jako poctivost před Bohem. A to je obklopena hafem hráčů s vlastními zájmy, které musí vyvážit a ustát. Dobře pojaté drama vnitřně složitého rozhodování, kde se těžko rozhoduje, které řešení bude nejméně škodlivé.

 • 50%
  1
  0
  3. 2. 2022

  Prapodivná směs bizáru, laciné satiry a grotesky s minimem humoru. Společným jmenovatelem povrchnost. Většina postav připomíná neživotné karikatury. S minimem empatie, málokterá postava dovede upoutat divákův zájem o ni jako o člověka. Nakonec vcelku fajn je ta alkoholička. Někdy jsou vyložené lapsy, byť třeba všechny nepoužitelné telefony, tomu rozumím. Ale ten malý kluk, chodící encyklopedie, který vysype detailní technické parametry motoru a brzd, a netuší, jak se ty brzdy použijí, to si scénarista dělá srandu z diváka. Od Vlastníků výrazný propad dolů.

 • 90%
  0
  0
  27. 1. 2022

  Od prvního záběru skvělá atmosféra, a skryté mrazení vyzařující z Bradleye Coopera. Okamžitě mě vcuclo do sedačky a dlouho jsem seděla bez pohnutí, i když v cirkusu se toho vlastně tolik neděje. Nejisté momenty jsem spíše spatřovala v těch mentalistických vystoupeních, ovšem scéna na hřbitově je dokonalá jízda. Drsnější verze Faunova labyrintu. Špičkové herecké výkony a dokonalý vizuál. Jinak stará škola se základním motivem: pokud je tvoje kariéra založená na vytahování toho horšího z lidí, tak se pak nediv. Před Bohem neutečeš.

 • 90%
  0
  0
  23. 1. 2022

  Naprostá lahůdka podtrhující hlavní rysy Chruščovova Ruska. Stalinův teror už byl pojmenován jako chyby, které se neměly stát. Namísto ráje chybí potraviny, ceny toho, co se dá koupit, stoupají nahoru a mzdy se snižují. Lyudmila je naprosto oddaná soudružka tesknící po dobách, kdy bylo líp, tedy za Stalina. Klidně by vydala vlastní dceru stíhání, ale nikdy ne na smrt. Miluje ji, chci ji naživu a jen pomalu a neochotně ji docvaká, že je něco špatně. Když stávkující byli chuligáni a kriminální živly, proč se nesmí mluvit o těch zastřelených? Lyudmila není nastavena, aby plně otevřela oči, soudružství je její identitou. Bojovala za vlast ve válce a chce věřit jejím představitelům. Už Chruščov jí v tom udělal zmatek a vytoužené ráj, kterému uvěřila, se vzdaluje. Dcera dokonce mluví o právu na shromažďování.
  Pár suprových dialogů a hlášek: - Napadají tě otázky? Hm, ty přece dostáváš příděly pro straníky. - No a? - To, aby tě žádné otázky nenapadaly.
  „To, že žijeme v socialismu, je taky státní tajemství.“
  „V co mám věřit, když ne v komunismus?“

 • 70%
  0
  0
  20. 1. 2022
  C'mon C'mon (2021)

  Inspirativní pasáže představují rozhovory s dospívajícími. Samotný příběh je o okouzlení a zvláštním vztahem mezi novinářem, který evidentně v osobních vztazích moc neexceluje a devítiletého kluka, který na svůj věk produkuje mimořádně nadstandardní úvahy. Lidské sbližování je milé, jen tempo je poněkud víc než rozvážné. Takový lehce vyumělkovaný art, na kterém nejvíce oceňuji interview s teenagery.

 • 70%
  0
  0
  14. 1. 2022
  Klan Gucci (2021)

  Výborné herecké výkon v čele s top výkonem Lady Gaga nedokážou utáhnout film, který je poněkud sterilní a zbytečně dlouhý. Prostředí je krásně stylizované, dobově vymazlené včetně typických italských manýrů. Skutečná vášeň tomu poněkud chybí. Škoda, že není hlouběji rozehrán jeden ze dvou motivů: Patrizie dotlačila Maurizia do role, kterou nechtěl zastávat, a pak se nestačilo divit. Alternativně: Maurizio už to nemůže s tou vypočítavou mrchou vydržet a je mu líp s kamarádkou z dřívějška. Obojí tam je, ale v takové popisné rovině. Patrizii se ta zamilovanost nedá věřit, spíš je čistá touha po pomstě. Ale proč si zase pod sebou podřízla zdroj příjmů při její vášni k majetkovému zabezpečení. Právě proto, že nic z toho není dotažené, divák si odnáší jen faktografického zprávu bez hlubších emocí.

 • 80%
  0
  0
  11. 1. 2022
  Síla (2021)

  Určitě Kamilovi Filovi nelichotí. Solidní vhled do vnitřního života, a proto díky. Toto není žádná stylizace, ale reálné hledání a frustrace člověka, který je talentován schopností vhledu, nikoliv však, co se týká jeho vlastního života. Skvělá postava editorky. Její práci jí teda nezávidím. Spolupráce s Filou fakt musí být pro ni občas na zabití. Takový boj člověka, který pořád hledá sám sebe. A drobná připomínka: tělo lze huntovat i smysluplnějším způsobem. Co s ním udělají steroidy, je už docela dobře popsáno v odborné literatuře a nedopadne to jinak, než přesně tak, jak tam píšou.

 • 85%
  0
  0
  2. 1. 2022

  Po celou dobu filmu jsem čelila nutkavé otázce, zda by to s námi skutečně takto nedopadlo. Scénář sepsaný na základě toho, co se odehrává na konspiračních webech a čím žijí lidí na sociálních sítích. Doktorka XY by bryskně spočítala alternativní dráhu lety komety a docent YX by sdělil, že jediné, na co lidé můžou zemřít, je strach. Kilometrovou tsunami lze podle jeho názoru hravě přeplavat. Film mně nepřipadá třeskutě zábavný, beru ho především jako ostré varování. V okamžiku, kdy bude u moci populista výborně ovládající manipulaci davem, máme k tomuto scénáři proklatě blízko.

 • 100%
  0
  0
  27. 12. 2021
  Gladiátor (2000)

  Několik scén, které se opakovaně pouštím na povzbuzení. První v lese, kdy Maximus otočí výsledek vlastní popravy, otočení bitevní scény, kdy ty určené k porážce, dovede Maximus k vítězství, a pak asi nejsilnější – kdy odmítne poslechnout císaře. Maximus nereaguje na palec dolů, ale daruje poraženému gladiátorovi život. Celé Koloseum bleskurychle pochopí, kdo je silnější – ta práce s davem má neuvěřitelnou sílu. A samozřejmě také, jedna z vrcholných – když prozradí Commodovi své jméno. Historicky nejde o úplnou fantasmagorii – Commodus byl extra magor a přirozenou smrtí nezemřel.

 • 75%
  0
  0
  26. 12. 2021

  Norové logicky těží z krásy zasněžené krajiny a celkově z nesrovnatelných technických i finančních možností, což zaručuje krásný vizuální zážitek. Aktualizace je vedena příjemným způsobem, mile potěšila nevlastní sestra, která je nejvíce ze všeho obětí ambiciózní matky. Svým vlastním založením je to docela milá holka, která má s Popelkou nekonfliktní vztah, tedy pokud zrovna neúřaduje matka. Popelka si je vědoma svého postavení, z kterého se nehroutí, jen s tím snaží nějak vyrovnat. Celkově civilnější, až na matku, která je ukázková hnusná mrcha se zbytečně přestylizovanou vizáží. Příjemně vyakčněný závěr. Pokud si někdo dopředu myslí, že Vorlíček vyhrál na věky mistroství světa v natočení Popelky, nemá smysl, aby se na tuto adaptaci díval. Bonus na závěr: buď sama sebou, nepotřebuješ jiné kostýmy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj

OMůj oblíbený uživatel

0 ×

Poslední aktivita