Komentáře týdne: Filmu Lockdown se daří věrně zachytit koronavirovou atmosféru, která sužuje i naši zemi

Komentáře týdne: Filmu Lockdown se daří věrně zachytit koronavirovou atmosféru, která sužuje i naši zemi
Lockdown | HBO Max

Lockdown (2021) - Ve výsledku průměrná záležitost.

Lockdown
Lockdown | Warner Bros.
"Nejspíš za to může fakt, že jsem také v Lockdownu už nějaký ten pátek, ale já s filmem nemám nějaký extra problém. Kritika k filmu je zdrcující, ale osobně nechápu proč. Jasně film není žádná pecka, ale místy se mu daří věrně zachytit tu koronavirovou atmosféru, která sužuje i naši zemi. Romantická linka mezi Anne a Chiwetel moc nefunguje, ale dialogy se dobře poslouchají a nenudí. V menších vedlejších rolích potěší i plejáda známých tváří. Ve výsledku průměrná záležitost." Brenan88 / 50 procent

Mlsné medvědí příběhy (2020) - Jsou pro mě nejlepším z novodobých Večerníčků.

Mlsné medvědí příběhy
Mlsné medvědí příběhy | Česká televize
"Mlsné medvědí příběhy jsou pro mě nejlepším z novodobých Večerníčků, který se ale nesnaží vypadat příliš moderně. Líbí se mi na něm animace jak prostředí a věcí, tak zvířat a lidí. Příběhy jsou jednoduché na pochopení, protože v nich je mnoho vysvětleno. A také po morální stránce je seriál v pohodě. Všechny díly se točí okolo vaření, ale i o vztazích, kamarádství a má v sobě pro nás poučení. Na webových stránkách seriálu se navíc můžeme naučit uvařit či upéct jídla, která jsou inspirovaná každým dílem seriálu. Takže vám Miško a Nedvěd moc děkuji. Brum!" Medulka.013 / 100 procent

Monster Hunter (2020) - Tento film totiž žádný scénář nemá.

Monster Hunter
Monster Hunter | Screen Gems
"Narozdíl od jiných, já Paul W.S. Andersona za schopného režiséra nepovažuji. Že kdysi udělal Horozont událostí? No a co, já zase kdysi uběhl patnáctistovku za čtyři minuty. Posledních deset let dělá načančaná béčka a přesně tam patří i Monster Hunter. Někdo namítne, že je to podle videohry, že nikdo nemohl čekat shakespearovský scénář. No, ale ono to jde i s jednoduchým scénářem, viz třeba David Twohy a jeho Černočerná tma, nebo klidně i poslední Riddick. To byly ve srovnání s Monster Hunters, promyšlené a atmosferické pecky. Tento film totiž žádný scénář nemá. Jsou to jen storyboardy naskládané za sebe. Andersonovi se navíc podařilo na stará kolena zesměšnit Ron Perlmana, který má sice ve své filmografii i mnohem horší kousky, ale 100% v žádném z nich nevypadal tak trapně. Jožin z bažin hadra. U mě má pan Anderson vrub ještě za Vetřelec vs Predátor, takže nebýt Milky Jovovičové a zdařilých monster, asi bych byl v hodnocení nekompromisní. Ale co, nic dobrého jsem od něj nečekal...a nic dobrého jsem ani nedostal, takže proč si otloukat prsty dlouhou kritikou." Martrix / 30 procent

Zajatci mlhy (2005) - Úplná paráda!

Zajatci mlhy
Zajatci mlhy | Nikola Film
"Rusové válečné filmy prostě umí. Má to úplně jinou syrovost až mrazivost než filmy americké. A ta hudba Andreje Antoněnka! Úplná paráda! Rovněž kamera Andreje Vorobjova je skvělá! Ten karneval byl vynikajícně natočen. Film má pomalejší rozjezd, ale to vůbec nevadí. Má grády! A typickou ruskou romantickou duši. Ta polární záře, to bylo velice poetické!" Jana Květoňová / 95 procent

Vykopávky (2021) - Opatruje hrníček po babičce, čímž dává najevo hodnotu věci, ale už se vůbec nezamyslí nad babiččiným osudem.

Vykopávky
Vykopávky | Netflix
"Povznášející biografický příběh o archeologické události, která málokomu co řekne. Představa zapomenutých ukrytých pokladů čekající na na své objevení vždy přitahoval zájem diváků povětšinou v dobrodružném kabátě. Tento příběh je ale poněkud z jiného soudku. Píše se rok 1939 a v Anglii bohatá v doba Edith Pretty, o archeologii se zajímající, je přesvědčena, že na jejím pozemku v pohřebních mohylách mohou být ukryté poklady. A tak si najme hledače pokladů Basila Browna, úterý se okamžitě pustí do práce. "Kopeme dolů, abychom se setkali s mrtvými," říká Edit s představou, co by se mohlo nalézt. Málokterého diváka v tuto chvíli napadne, že skutečný význam příběhu je poněkud jiný. Historické vykopávky jsou odezvou lidstva v rámci svého žití a budování světa, který se časem rozpadá do naprostého zapomnění. "Umíráme a rozpadáme se", pronese Edith se slzami v očích v době svého podlomeného zdraví, čímž dává najevo, že nehledí do budoucnosti s pocitem naděje, ale naopak je upřena na svou vlastní zranitelnost a smrtelnost. Myšlenka příběhu tedy není přímo o vykopávkách, ale o osudu lidí, který v daný moment žijí v myšlenkách, že po nich někde něco zůstane. Svým způsobem krapet filozofie, ale naprosto srozumitelná. Scénář je zpracován na základě románu Johna Prestona, jehož teta se na vykopávkách podílela, takže dle jejího vyprávění moc dobře věděl o čem psal. Snímek má vlastní atmosféru v určitém romantismu celého konceptu námětu, který, samozřejmě jako obvykle, je cílen spíše pro náročného diváka. Jedná se o lyrický příběh pomalejším tempem vyprávěný ilustrující fascinaci a vášeň poznat historii lidstva a zamyslet se nad sebou samým. Každý archeologický nález je spojen s nějakým lidským osudem, nad kterým se povětšinou vůbec nepřemýšlí. I dnes se například najde někdo, kdo opatruje hrníček po babičce, čímž dává najevo hodnotu věci, ale už se vůbec nezamyslí nad babiččiným osudem. A k tomu tento příběh vyzývá." martin-mickey-stusak / 100 procent

Intimní osvětlení (1965) - Zvláštní počin.

Jan Vostrčil
Intimní osvětlení | NFA
"Tak je to hodně zvláštní film. Díval jsem se n něj dvakrát a nikdy jsem se s příběhem, který vlastně není moc neztotožnil. Mírně to připomíná první Homolkovi, ale toto není komedie za každou cenu, z herců sálá amaterismus v dobrém slova smyslu, atmosféra naprosto pohodová a v dnešní době je to balsám na duši. O scénáři snad raději pomlčím. Zvláštní počin. Za osobitost 70%." Pete69 / 70 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.