AVP: Alien vs. Predator (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Velká Británie Velká Británie
Kanada Kanada
Česká republika Česká republika
Německo Německo
USA USA
101 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Sci-fi, Thriller, Komiksový, Film s monstry, Série/Franchise
Motto: Ať vyhraje kdokoliv, my prohrajeme.

Obsah

:
Kultovní filmové postavy spolu bojují v akčním sci-fi thrilleru Vetřelec vs. Predátor. Odhalení starobylé pyramidy, pohřbené pod ledovým povrchem Antarktidy, více »« méně

Režie

:
Paul W.S. Anderson

Scénář

:
Dan O'Bannon Ronald Shusett Jim Thomas John Thomas (II) Paul W.S. Anderson

Herci

:
Sanaa Lathan Raoul Bova Lance Henriksen Ewen Bremner Colin Salmon ...
Premiéra: 4. 11. 2004
Jste na stránce filmu Vetřelec vs. Predátor. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vetřelec vs. Predátor myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vetřelec vs. Predátor


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  16. 10. 2016
  martin-mickey-stusak (26819 bodů)

  Dvě mimozemské legendy se konečně střetli mimo komiksů i ve filmu a nutno uznat, že to bohužel přineslo jen veliké zklamání. Snad je to i tím očekáváním, neboť filmové sólovky každého z nich jsou vyhlášeny jako sci-fi klasiky a do dnes velkolepé. Snad každý tedy očekával ohromnou řežbu ve své temné atmosféře za mrazivého strachu z každé následující minuty. To se ale bohužel nekoná. Zpracování téměř vypadá, jakoby to produkovalo studio Walt Disney Company. Příběh je velice krotký a bez jediného překvapení. Zklamáním je také Sanaa Lathan v roli Alexy Woodsové. Tato postava v tomto dějství jakoby nahrazovala Ripleyovou, ale Sanna ji hraje tak nepřesvědčivě, až je to doslova k smíchu. Speciální efekty jsou však na úrovni, tak alespoň něco. Snímek není špatný na večerní bezduchou filmovou zábavu, neboť ve své ohromné jednoduchosti na odpočinkové sledování postačí, ale nic naplat, snad každý komiksový fanoušek musel říct, že než toto, tak raději měl Alien Vs. Predator zůstat v komiksu.

 • 80%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Dobrá akce v boji dvou nejznámějších filmových monster. Slušná kombinace nepřátel a efektních soubojů.

 • 65%
  0
  0
  12. 6. 2016
  squirrelpool (6954 bodů)

  V jedničce nám řekli, že Predátor vyhledává opravdu velký horko. Ve dvojce to ještě podtrhli("horko a konflikt"- Gary Busey). Jo...horko a velký, prostě pařák. No a v tomhle historickým střetnutí nám ty naše teplomilný, vesmírný naturisty pošlou, kam jinam než, na antarktidu. A ta hlavní hrdinka. Fakt mi nevadí, že je to ženská, ale horolezkyni nebo co to je zač? To prostě nejde postavit na stejnou úroveň se 113kg rakouskejch svalů a ,rozhodně ne starým, Rogerem Murtaughem. Dva nekompromisní, nasvalený bíjci a Sanaa Lathan. Nechápu, nechápu, nechápu. Tak ještě, že tam dostal vetřelec na budku, no.

 • 65%
  0
  0
  17. 4. 2017
  Pas (6214 bodů)

  Extravagantní miliardář Charles Weyland (Lance Henriksen) se se svým týmem vedeným odbornicí na přežití v extrémních podmínkách Alexou Woodsovou (Sanaa Lathan) se vydávají prozkoumat starobylou pyramidu, po staletí ztracenou pod vrstvami ledu kdesi na Antarktidě. Už na první pohled je podezřelé, že pyramida obsahuje prvky všech známých prastarých civilizací - egyptské, aztécké i kambodžské, a že by teda mohla být vůbec první pyramidou na Zemi. Ale bohužel se do pyramidy připletou v nevhodný čas, právě do milióny let trvajícího boje vetřelců (Aliens) s predátory. A lidská rasa je pro obě strany tak maximálně výbornou jednohubkou ... Nemůžu si pomoct, ale já se teda skvěle bavil. Pravda, chvilkama jsem musel přivírat oči před spoustou nelogičností (ale ruku na srdce, očekává snad někdo u sci-fi hororu nějaký reálný základ?). Vetřelci i predátoři jsou naprosto dokonale vymodelováni - jen škoda, že je celý boj postaven tak, aby divák "zavčas" poznal tu správnou stranu (být Paulem Andersonem, nechal bych až do posledních minut souboj otevřený).

 • 75%
  0
  0
  11. 9. 2015
  evismaior (4254 bodů)

  Já na to původně šla do kina s tím, že to musí být nějaký vtip, parodie, že přece nikdo nevzal vetřelce a predátora, nevrazil je do jednoho filmu a přitom to nemyslel zcela vážně. A ona se z toho nakonec vyklubala celkem slušná bitka mezi dvěma největšími monstry, která odpověděla na letitou otázku fanoušků sci-fi, kdo by to asi tak natřel komu - byť poněkud předvídatelně, neboť zvíře, byť inteligentní, těžko přestane být zvířetem a mimozemšťan s tunou superzbraní za pasem superkingem. Ale je to pěkná řežba, do které se nedobrovolně připlete skupina lidských antarktických výzkumníků, k tomu celou záležitost tvůrci vybavili vcelku uvěřitelným mystery pozadím sahajícím do dávné minulosti a ještě navíc tam nacpali Lance Henriksena, ne tedy jako starého známého Bishopa, samozřejmě, ale jakožto finančního garanta celé expedice. Vlastně to vůbec nebylo špatné.

 • 90%
  0
  0
  19. 9. 2013
  saboter (3563 bodů)

  Vcelku mě film mile překvapil slyšel jsem že je dvojka utrpení však jednička se povedla vřele doporučuju.

 • 45%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  P.W.S. Anderson by měl zůstat u Resident Evil a "neničit" tak dokonalou mimozemskou rasu ! 45%

 • 65%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2437 bodů)

  Skvěle natočený.

 • 65%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1671 bodů)

  Ti 2 predátoři umřeli celkem lacině, na to, že ten poslední co přežil byl takový řezník.

 • 90%
  0
  0
  26. 3. 2013
  Cechulda (1353 bodů)

  Vzhledem k proběhlému hodnocení zjišťuji, že mám na tento kousek úplně jiný názor. Myslím si, že střet těchto dvou ras je dosti zajímavý. Ať už zbraně Predátora nebo pomoc od hlavní hrdinky lidského pokolení. Konec je zase epesní. Nemůžu si pomoct, ale u mě dobrý...

 • 60%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Relativně povedené skombinování dvou světů, bohužel nedosahuje kvalit komiksů.

 • 50%
  0
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Debilní hybrid, ale stále ještě v koukatelný podobě srovnatelný s nějakejma takovejma slabšíma béčkovejma scifárnama. Takovej výstřik ubohosti jako druhej díl to rozhodně není. Tady se ještě operovalo s penězma a ne s kostýmama který vyráběla režisérova manželka z pneumatik na šicim stroji.

 • 20%
  0
  0
  3. 3. 2016
  Krcma (113 bodů)

  Jednoduše nemohu dát lepší hodnocení filmu, ve kterém si od začátku nepřeji nic jiného, než aby skončil. Nejlépe velmi krvavou smrtí hlavních hrdinů. Přestože sérii vetřelců mám rád a i první predátor je celkem koukatelný, tak tady mi nebylo sympatické vůbec nic (včetně Lance Henriksena, který normálně patří mezi mé oblíbenější herce)

Hodnocení a recenze Vetřelec vs. Predátor

61 36 ?
jak hlasovat?
 • bohemijaspraha2022 90%
 • cerfik 40%
 • Hellboy 40%
 • dominik11 90%
 • Crreed 65%
 • Mikik4444 100%
 • Reacherjack2016 60%
 • Ebonys 100%
 • Alex 100%
 • mims 50%
všechna hodnocení (131)

V žebříčcích uživatelů

199. místo z 355 v žebříčku uživatele Simkova
383. místo z 622 v žebříčku uživatele Mikik4444