Komentáře týdne: Pneumatika jménem Robert vraždí v super hororové komedii

Komentáře týdne: Pneumatika jménem Robert vraždí v super hororové komedii
Guma | UFO Distribution

David Attenborough: Zvířecí dynastie (2018) - Osudy jsou místy krvavé a drsné.

David Attenborough: Zvířecí dynastie
David Attenborough: Zvířecí dynastie | TV Prima
"Dopodrobna zdokumentovaný život pěti fascinujících druhů. Všechny díly se zaobírají jedinečnými zvířecími rodinami, jejichž osudy jsou místy krvavé a drsné, jindy veselé a plné naděje; zachycením tak ohromující skutečnosti se stvořilo nevyzpytatelné drama, jak má být. Mě dostaly hlavně psi hyenovití, avšak i zákulisí." kknk2 / 90 procent

Králičí nora (2010) - Nicole Kidman je vždycky ve všem pěkná a uvěřitelná.

Aaron Eckhart, Nicole Kidman
Králičí nora | Lionsgate
"Nedávno jsme přišli o pětiletého psíka. Tak mě ten film "dostal". Taky ho všude vidím. A Nicole Kidman je vždycky ve všem pěkná a uvěřitelná. Jak dala facku té matce v samoobsluze, to jsem ji úplně chápala. Ta psychologická sezení jsou v USA běžná. Ale já bych na ně rovněž nemohla chodit a poslouchat ty kecy o Bohu. Dost mi to všechno "mluvilo z duše"." Jana Květoňová / 80 procent

Le Mans (1971) - Divák zkrátka hltá každý záběr.

Le Mans
Le Mans | Česká televize
"Jeden z nejfilmovějších filmů, co znám. Jen málokde se to dá říci, jako zde. Příběhově průměr, ale stylizací dotažený do takových výšin, že divák zkrátka hltá každý záběr a je mu jedno, že příběh jde odvyprávět v jedné košaté větě. A tam, kde by jiní tlačili příběh kupředu, se zde nikam nespěchá a to napětí kolem je snad ještě víc nervy drásající, než výsledné závody. Pozoruhodný film, který se tváří jinak, než jaký skutečně je. A je proto skvělý." JosefTomas / 80 procent

Hrdina (2002) - Bojové scény nejsou samoúčelné rubačky, ale choreograficky nádherně zvládnutý výrazový prostředek.

Hrdina
Hrdina | Miramax Films
"Dějiny žádné země nejsou přijímány bez rozporů a téměř žádná historická postava není viděna černobíle. Tudíž je mi úplně jedno, jestli byl sjednotitel Číny despotický maniak, nebo moudrý tatíček lidu. Hrdinu vnímám spíše jako příběh z dob, kdy ještě žil duch starodávných etických kodexů. Bojové scény nejsou samoúčelné rubačky, ale choreograficky nádherně zvládnutý výrazový prostředek, podobně jako tanec. Rozdělení příběhu do tří verzí, odlišených barevným odstínem, nás celou dobu ponechává na vážkách, jak to vlastně bylo. Vše je podkresleno úchvatnými smyčci, herci hrají jako o život, příběh má smysl a dialogy jsou vedeny tak, že neobsahují žádná zbytečná slova. Celým filmem se jako černá nit táhne předurčenost. Všechny postavy mají své místo, svůj úkol který je nadřazen jejich osobním potřebám. Že to zní povědomě propagandisticky? Víte co? Mě to u Hrdiny nevadí. Těch důležitých myšlenek je tam tolik, že celkové vyznění nepokazí ani nějaký ten rudý virus." Martrix / 95 procent

Moje učitelka chobotnice (2020) - Hezká podívaná.

Moje učitelka chobotnice
My Octopus Teacher | Netflix
"Moc pěkný dokument o splynutí člověka s přírodou. Hezké podvodní záběry a jistě jedinečné záběry chování chobotnice, která si "adoptovala člověka". Tak trošku se nemohu zbavit dojmu, že hlavní aktér má trošku problém se socializací a chvílemi mu až nevěřím. Jinak hezká podívaná." Pete69 / 75 procent

Guma (2010) - Jsem nejdříve předpokládala, že bude zabíjet fyzicky, ale nebylo tomu tak.

Guma
Guma | UFO Distribution
"Mně se film Guma velmi líbil, protože mám ráda ujeté filmy a ta pneumatika jménem Robert byla ujetá až až. A navíc byla vražedná. Jsem nejdříve předpokládala, že bude zabíjet fyzicky, ale nebylo tomu tak. Je pravda, že se mi tento film zdál být tak trochu jednotvárný, ale žel jsem ho viděla pouze v originálním znění bez žádných titulků a tak jsem nerozuměla tomu, co tam říkají,ale to mi až tak nevadilo, protože tam až na výjimky byla pořád nějaká akce. Takže za mě je to super hororová komedie." Medulka.013 / 95 procent

Pelé: Zrození legendy (2016) - Pelého příběh je motivující a všem začínajícím fotbalistům dává naději.

Pelé
Pelé: Zrození legendy | IFC Films
"Kdo miluje fotbal musí milovat i Pelého, protože fotbal je Pelé a Pelé je fotbal. Tento pět let starý biografický snímek má sice své mouchy, ale stále se jedná o nadstandartní záležitost, kterou si užijí hlavně fanoušci kulatého nesmyslu. Pelého příběh je motivující a všem začínajícím fotbalistům dává naději, že kdokoliv může vystoupat až na vrchol a je zcela jedno odkud pocházíte. Perfektně to vystihuje hláška z filmu: Jen se bav. Všechno ostatní přijde samo." Brenan88 / 80 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.