Komentáře týdne: Jednomu z nejvýznamnějších filmových počinů všech dob musí rozumět i zarputilí ateisté

Komentáře týdne: Jednomu z nejvýznamnějších filmových počinů všech dob musí rozumět i zarputilí ateisté
Ben Hur (1959) | Pannonia Entertainment

Ben Hur (1959) - Skvělá režie, Heston, hudba...

Ben Hur
Ben Hur (1959) | Pannanoia Entertainment
"Veliký příběh vyprávěný prostým jazykem, kterému musí rozumět i zarputilí ateisté, převedl William Wyler na plátno natolik realisticky, že spolu s naléhavou hudbou tvoří jeden z nejvýznamějších filmových počinů všech dob. Každý jeden Oscar, který Ben Hur získal je na správném místě a skoro je mi líto všech ostatních, kdo byli společně s ním nominovaní. I dnes, po šedesáti letech tento film vyčnívá nad většinu filmové tvorby. Skvělá režie, Heston, hudba...zkrátka pro mě nejlepší filmový zážitek a nejpříjemnější filmové překvapení posledních pár let." Martrix / 95 procent

Schůzka naslepo (1987) - VÝBORNÁ komedie.

Bruce Willis, Kim Basinger
Schůzka naslepo
"Schůzka na slepo je VÝBORNÁ opakuji VÝBORNÁ komedie ,která je k její smůle docela přehlížená. Sám jsem se o tomto filmu dozvěděl až nedávno. Hlavní role se zde z hostila Kim Basinger a v té době ještě docela "neznámý" Bruce Willis. Začátek je docela vláčnější, ale s první sklenkou se roztáčí kolotoč šílených situací u kterých si říkáte kdo je vlastně největší šílenec. Jsem fanda Bruce a tak není divu, že mne právě jeho postava nejvíce bavila. Měl jsem pocit že s každou další minutou je film bláznivější a bláznivější. Od scény u soudu se film neskutečně rozjede a servíruje jednu vtipnější scénu než druhou. Jde vidět, že Blake Edwards je v komediálním žánru jako doma a v určitých momentech (hlavně v závěru) dává vzpomenout na svou známější sérii - Růžový panter." Brenan88 / 75 procent

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015) - Originál je respektován, což u podobných snímků nebývá obvyklé.

Henry Cavill, Armie Hammer
Krycí jméno U.N.C.L.E.
"Dva největší američtí agenti Napoleon Solo a Illya Kuriakyn v boji proti nepřátelům míru, zejména pokud jsou z organizace T.H.R.U.S.H. Jedná se o další celovečerní ryze popcornový snímek v řadě na základě klasického seriálu, v tomto případě ´The Man from U.N.C.L.E.´ (1964). Vlivem toho se i děj odehrává v šedesátých letech, kdy je studená válka v plném proudu a proti sobě stojí CIA a KGB. Ale jak už to ve špionážních etudách bývá, někdy se naskytnou situace, kdy musí spolupracovat. A o co že jde? No jasně, o atomovou bombu. Je to něco jako bondovka, ale zpracované to není jako bondovka. V rámci patřičných klišé se to bere vážně a sebeparodicky zároveň, čímž v rámci čiré filmové špionážní zábavy celý koncept vychází. Vidět automobilovou honičku s Trabantem či Wartburgem se jen tak nepoštěstí. Originál je respektován, což u podobných snímků nebývá obvyklé. Každopádně snímek silně konkuruje obdobnému počinu ´Kingsman: Tajná služba´ (2014) a tak je jen na divácích, který je lepší. Souboj je hodně těsný. V obou případech jde především o zábavný potenciál sloužící coby mechanismus ve spojení akčních sekvencí, humoru a soundtracku pro zábavnost převážně svým smyslem pro ironii. I když tady se také hodně sází na šedesátkové retro." martin-mickey-stusak / 80 procent

Vlkochodci (2020) - Jsou pro mne animovaným filmem roku 2020.

Vlkochodci
Vlkochodci | Apple TV+
"Vlkochodci jsou pro mne animovaným filmem roku 2020. Nádherná vizuální stránka a výborný příběh dělají z Vlkochodců filmový zážitek jak se sluší a patří. Tohle je přesně tip animovaného filmu ,který by jste měli pouštět vaším dětem. Je zde vše co by měl dobrý animák mít." Brenan88 / 85 procent

Smrt do roku 2020 (2020) - Takto si představuju počin bez politické korektnosti.

Smrt do roku 2020
Smrt do roku 2020 | Netflix
"Vtipný, tento humor miluju. Sarkastické komentáře nejdůležitějších událostí 2020, padni komu padni. Takto si představuju počin bez politické korektnosti, ne urážet oponenta, ale trefovat se do pokrytectví, ať ho předvádí jedna nebo druhá strana." marie-kolarova / 80 procent

Anastázie (1997) - Příběh dojemný.

Anastázie
Anastázie
"Na můj vkus moc hudby, málo děje. Chvílemi hezká animace, někdy zase celkem nevydařené postavy. Rasputin hodně zvláštní. Příběh dojemný. Na pohádku se mi ale celkově moc dobře nedívalo. Více než 60% dát nemohu, je spousta lepších animovaných kousků.." Pete69 / 60 procent

Zaujal vás některý z filmů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.