kknk2
Komentáře

1 2 3 4 5 dalsi posledni
 • 60%
  0
  0
  25. 5. 2020
  Scoob! (2020)

  Scoob! by asi v kinech moc neobstál. K starému seriálu má žalostně daleko a já osobně znám i lepší filmy se Záhadami s r. o. Zavádějící je i fakt, že hlavní pointou není řešení záhady. Se superhrdinama se smíříte už v traileru, soudobí ráz má určitě i kvůli 3D animaci. Takže, není to úplně Scooby-Doo, ale průměrně hodnocený rodinný animák s kultivovanou atmosférou ano.

 • 45%
  0
  0
  24. 5. 2020
  Dolittle (2020)

  Člověk mluvící se zvířaty – to není tak špatný námět, minimálně na dětský film. Nicméně tvůrci Dolittla zvorali tak účinně, že mi každá minuta připadala nesmyslná. Otravně hloupý děj si přeji radši zapomenout; škoda peněz i herců, výsledek je laciný.

 • 85%
  0
  0
  23. 5. 2020
  Ip Man (2008)

  Takovou pecku jsem od hongkongského filmového průmyslu nečekala. Ip Man demonstruje, že natočit dobrý akční film lze i bez zběsilého tempa a s promyšlenou zápletkou. Bezchybnost soubojů a inspirace skutečným příběhem mě téměř dojaly, bavila jsem se od začátku do konce.

 • 70%
  0
  0
  21. 5. 2020
  Sněhurka (2012)

  Mám pro tuhle Sněhurku docela slabost, i když jde jen o průměrný rodinný film s laciným vizuálem. Scénář se odklání od všeobecně známého originu, na druhou stranu povedení trpaslíci i samotná Sněhurka disponují pohádkovým šmrncem. Jestliže vás nezaujme ani humor, zaměřte se na obsazení.

 • 40%
  0
  0
  11. 5. 2020

  Jediná podstata tohoto filmu je pobavit lidi. Já jsem se zasmála za celou dobu asi třikrát, takže Život Briana hodnotím jako zklamání a poukazuji na nevyužitý potenciál parodického námětu. Zpočátku se na to dalo dívat, ale urážlivý humor mnohdy na úrovni dětí ze školky a pak ta raketa s emzáky to poslaly do hlubin.

 • 95%
  0
  0
  10. 5. 2020

  Asijská kultura je pro evropany extrémně přitažlivá, a to i když se jedná o seriál pro děti od osmi let. Především to mě motivovalo se po dlooouhé době na Avatara znovu podívat. A výsledkem byla… ještě větší závislost než v dětství. S každým dílem se prohlubuje bohatá mytologie, charaktery rostou, vyvíjejí se, příběh se komplikuje a graduje v epický závěr. Spousta momentů balancuje na hraně s omezením 12+, násilí je zde 100% nekrvavé, avšak nepostradatelné. Po mnoha stránkách dokonalé.

 • 80%
  0
  0
  4. 5. 2020
  Chasing Ice (2012)

  Chasing ice musel po zveřejnění mnoha lidem otevřít oči. Má silné poselství umocněné osobnějším pojetím (s člověkem se lépe sympatizuje než s ledovcem), i neznalému dokáže přiblížit problematiku globálního oteplování a ohromit ho pevným skupenstvím vody:)

 • 80%
  0
  0
  3. 5. 2020
  Ratatouille (2007)

  Ratatouille je výlet do Francie v 111 minutách a vašim průvodcem je roztomilá krysa. Pixar zaručuje kvalitní rodinnou podívanou, tentokrát servíruje příběh založený na neobvyklém kontrastu. Nemám, co pořádně vytknout, nad animovaný jídlem se mi sbíhaly sliny a je to ve výsledku pěkný film.

 • 75%
  0
  0
  2. 5. 2020
  Emma. (2020)

  Na Emmu. jsem byla docela zvědavá, zaujal mě především zvláštní trailer a informace, že tentokrát tu nemáme drama. Charakter hlavní hrdinky je zábavné sledovat, pozitivní nálada filmu se přenese na diváka raz dva. Skvělá oddechovka pro širší publikum, než je u Jane Austinové běžné.

 • 80%
  0
  0
  27. 4. 2020

  Překvapivě dobrý animovaný film, který se vám od pohledu může zdát jako blbina o yettim. Naštěstí zde nejde úplně tak o sněžného muže - pardon kluka. Docela obyčejná 3D animace je zajímavá díky netradičnímu prostředí, zábavným charakterům a padouchovi. Děj (místy drhne ALE) dokáže být nečekaný a je prostě jiný.

 • 75%
  0
  1
  27. 4. 2020

  Chris Hemsworth v roli žoldáka Tylera si vede v akčních scénách i bez Thorova kladiva. První dvě třetiny filmu střídá jedna hrubá akce druhou, a příliš pozdě dohání zanedbanou dějovou linku. Když však přimhouřím oči nad mělkou pointou, která bývá u filmů tohoto žánru častá, je Vyproštění doporučeníhodný snímek.

 • 60%
  0
  0
  25. 4. 2020
  Rozum a cit (1995)

  O proti snímku Pýcha a předsudek z roku 2005 (který jsem zhlédla před tímto filmem a připadá mi lepší) mi zde chyběly scény, které by mi připadaly z estetické stránky hezké nebo alespoň zajímavé. Samozřejmě že kostýmy a atmosféra filmu jsou dobové a ladí, ale něco tomu schází. Hlavní postava je zahraná až příliš dobře na romanticky nudný příběh. Rozum a cit mě nepřesvědčil shlédnout ho znova natož pak přečíst předlohu.

 • 85%
  0
  0
  20. 4. 2020

  Tenhle válečný film je výjimečný především svým úhlem pohledu, v hlavní roli totiž není dospělý voják připravený na nespočet mrtvol, krutost a násilí, nýbrž sedmiletá holčička bezmocná zasáhnout či vzdorovat. Rozhodně si nemyslím, že jde o patos, je to jen emocionálně náročné. Vizuálně zajímavý je i teror v kontrastu s nádhernou přírodou Kambodži.

 • 75%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Poprvé mám příležitost napsat o anime, že bylo roztomilé. Totoro a další strašidla jsou jednoduše k sežrání a navíc kontrastují s nádherně nakresleným realistickým prostředím. Je to pohádka pro malé děti, takže starší její přednosti nemusí ocenit, mě se ale líbila.

 • 65%
  0
  0
  19. 4. 2020

  Podle názvu jsem očekávala trochu drsnější pojetí, nicméně film zachycuje především příběh empatického koníka, který se zdržuje spíše na okraji krvavých sporů. Ten plynule střídá majitele, z nichž někteří jsou zanedbatelní vzhledem k délce filmu. Místy nudné a předvídatelné, ke konci naštěstí vidím zlepšení.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Tom Hiddleston, Jeremy Irons a Shakespeare – lepší kombinace umělců pro zachycení konce starého krále snad neexistuje. Jejich scény jsou nejzajímavější, střídají se se zdlouhavými částmi středověké spodiny a o to víc vynikají. Přestože mě začíná štvát trpaslík Falstaff, který si ukradl aspoň polovinu stopáže, stále obstojné.

 • 100%
  0
  0
  14. 4. 2020

  Zbožňuji všechny dokumentární seriály se sirem Davidem Attenboroughem, dokáží poučit, inspirovat a motivovat lidstvo k větší ohleduplnosti k přírodě. Ani tento není výjimkou. Díky nadstandardní technice je každá sekunda pastvou pro oči, navíc smysluplná.

 • 70%
  0
  0
  13. 4. 2020

  Pozitivní vztah k téhle pohádce mám díky jejímu prvotřídnímu předchůdci, jehož slávu se snaží béčková dvojka vyždímat. Nemyslím si, že se jedná o vyloženě špatné pokračování – děj je vcelku promyšlený a písně dobré i když slabší – ale chybí mi tam hrdinská akce, která by ději dala větší šťávu.

 • 100%
  0
  0
  11. 4. 2020

  Mulan je úžasná disneyovka a patří k mým nejoblíbenějším animákům vůbec. Základem jejího úspěchu je humor zahrnující všechny věkové kategorie, sympatické postavy a nadčasový příběh, který by asi nebyl určen pro malé děti nebýt krásné klasické 2D animace. Velmi oceňuji český dabing a to i písní. Retro nádech mi pokaždé připomíná nesmrtelnost této srdcovky.

 • 75%
  0
  0
  9. 4. 2020

  Poslední díl filmové henriády je pojat v odlišném duchu než předešlé epizody. Tentokrát osloví poetičností a celý je „rovnoměrně“ poutavý. Nenasycenost emocemi díky jednoduchému ději nese mírnou plochost, nicméně zase báječně zahrané. Oceňuji, pěkný film.

 • 75%
  0
  0
  8. 4. 2020

  Této divadelní hře vyloženě sluší být filmem. Skvělé herecké výkony v dokonalém dobovém prostředí si doma u televize vychutnáte snad víc než na jevišti. Jedině škoda, že Shakespeare nafukoval svá díla nepodstatnými pasážemi. Kvalitně zpracované, s atmosférou.

 • 75%
  0
  0
  6. 4. 2020
  Lion (2016)

  Oceňovaný snímek Lion se skládá ze dvou odlišných polovin. Ta první, pro mě mnohem zajímavější, se zaobírá drsnou realitou a dynamicky líčí putování malého chlapce. V druhé polovině onen chlapec vyroste a řeší své malicherné dospělácké problémy. Hledání domova pomocí Google Earth je sice realistické, ale „husté“ to tedy není.

 • 65%
  0
  0
  6. 4. 2020

  Takto vypadající animace nejsou moc frekventované, harmonie barev je příjemnou změnou oproti kýčovitosti jiných pohádek pro děti. Irské mýty takto zpracované ještě nebyly, i tak Píseň moře se příliš spoléhá na okouzlující vzhled a zdá se mi, že cílovka bude reptat pro nudný děj.

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2020
  Looper (2012)

  Rian Johnson zrealizoval nápad velmi dobře. Komplikovaná zápletka má jednoduché řešení, výraznou dobu nevíte, co čekat. Sci-fi budoucnost je vysvětlena tak akorát pro potřebu děje. Looper ve všech stránkách vyniká, navíc sympatizuji s hereckým obsazením a Johnson mě zatím nikdy nezklamal.

 • 65%
  0
  0
  2. 4. 2020
  Ophelia (2017)

  Snímek Ophelia není jediné zpracování Hamleta, které jsem viděla, stejně se nemůžu zbavit nelibosti k této hře. Shakespeare je komplikovaný a když není podán srozumitelně ani ve filmu, stane se, že nevím která bije. Kvalitní herecké výkony však staví pevnou základnu a Ophelia nabízí útěchu také v překrásném barevném vizuálu, výpravě, kostýmech a zajímavé atypické hudbě.

 • 50%
  0
  0
  31. 3. 2020

  Pokračování Zvoníka jsem zhlédla náhodou, origin pohádka by mě nepřesvědčila k tomuto činu. Tento typický příživník ničím neohromí; levná animace, slabé písně, předpokládaný děj, přesto přímo neurazí. Disneytoon Studios byla jen pobočka s béčkovými animáky, ve výjimečných případech vyprodukovala i něco dobrého. Toto k nim nepatří.

 • 100%
  0
  0
  30. 3. 2020

  Jak už název napovídá, tento dokumentární film zachycuje jeden den na naší planetě obklopený zvířaty všeho druhu po celém světě. Celkově působí hodně jako film, nezabředává se v odborné terminologii a je snadno „stravitelný“ pro všechny věkové kategorie (i v angličtině s titulky).
  Plusy navíc:

  • kamera
  • hudba
  • 60%
   0
   0
   30. 3. 2020

   Disneyho klasická 2D animace mě pokaždé uchvátí, ten pocit dětství mě snad nikdy u nových animáků nepřepadl. Navíc se Zvoník u Matky Boží může chlubit i snesitelnými písničkami. Na druhou stranu, nechápu myšlenkové pochody tvůrců: vezmeme Hugův román o tragické lásce a smrti, sociálních sporech a prohnilé Paříži a uděláme z něj pohádku. Jo, to prťata bude fakt bavit. Možná jeden z důvodů, proč k tomuto snímku mám od mala averzi.

  • 75%
   0
   0
   27. 3. 2020

   Tohle je přesně ten typ filmu, na který večer zapnete televizi a po jeho zhlédnutí půjdete spokojeně spát. Jde o dobrý, vcelku normální film o agentech, mohl by složit jako ukázková šablona pro tento žánr. I po letech skvěle fungující klasika.

   • část děje se odehrává v Praze
   • 90%
    0
    0
    26. 3. 2020

    Narazit na dobrý animovaný film, který nepatří nějakému slavnému studiu, je docela obtížné. Tento animák je podstatně jiný než na jaké jsme zvyklý a zavděčí se i staršímu publiku. Až na severní pól mě dostal svým novátorským námětem, nedětinskostí a stylovou animací. Užila jsem si to, přestože nejsem malé dítě.

   1 2 3 4 5 dalsi posledni

   OMůj oblíbený uživatel

   0 ×

   Poslední aktivita