kknk2
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  28. 2. 2021
  WandaVision (2021)

  Superhrdinské filmy mě už omrzely, naštěstí se seriálu WandaVision daří oprostit od věčného zachraňování světa a taky vrací do hry postavy, které by si v blockbusteru ani neškrtly. Formát evoluce televizních pořadů je vtipnou odlehčující volbou. Pátá epizoda přináší šokující zpestření, ale zda to je významný okamžik i pro celé MCU, není jasné.

 • 70%
  0
  0
  20. 2. 2021

  Na Mistra jinu a jangu by se evropské obecenstvo do kin asi nehrnulo, hned ze začátku vás znechutí béčková grafika. Situaci zachránila ikonická výprava, kostýmy a hudba. Co se týče scénáře, staví na nastražených maličkostech, které by mu měly vnést genialitu, ale upřímně to fungovalo tak z padesáti procent. Vzhledem k mým očekáváním jsem v dobrém překvapena.

 • 70%
  0
  0
  17. 2. 2021

  V prvé řadě patří Revenant do skupiny typických současných westernů – maximum mrtvol, dlouhé, kruté, nechutné – které mnohdy vyžadují předstihující herecké výkony, což tady platí dvojnásob. Z mého pozorování se však děj vyvíjí málo uvěřitelně, ve finále se ukáže, že nejde o nic jiného než o honbu za pomstou.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2021

  Až na Měsíc se neuvěřitelně moc podobá tvorbě Disneyho. Rozdíl je v tom, že netlačí tolik na city (alespoň z mého pohledu). Na druhou stranu bych uvítala důmyslnější pointu. Celkově jde o milý muzikál spíše pro děti, který je plný nápadů a měsíčních koláčků.

 • 75%
  0
  0
  14. 2. 2021

  Nemá smysl přemýšlet nad každou podivností postapokalyptického prostředí Šíleného Maxe, nejlepší je v něm objevit jakési „kouzlo“ a moc nepolemizovat. Název sám o sobě dobře vystihuje akční podstatu, o to překvapivější je pak slušně odvyprávěný příběh s adekvátním množstvím emocí.

 • 95%
  0
  0
  13. 2. 2021
  Počátek (2010)

  Neexistuje film, který by byl sofistikovanější než Počátek. Nolan si dal záležet na každé milisekundě – kvalita je nepopiratelná. Při každém dalším zhlédnutí mě překvapí něco nového, chytrý detail či moment, zkrátka mě baví víc a víc. Člověk si užívá všechno od střihu po hudbu, nemluvě o prvotřídním týmu hrdinů.

 • 90%
  0
  0
  7. 2. 2021

  Dopodrobna zdokumentovaný život pěti fascinujících druhů. Všechny díly se zaobírají jedinečnými zvířecími rodinami, jejichž osudy jsou místy krvavé a drsné, jindy veselé a plné naděje; zachycením tak ohromující skutečnosti se stvořilo nevyzpytatelné drama, jak má být. Mě dostaly hlavně psi hyenovití, avšak i zákulisí.

 • 70%
  0
  0
  6. 2. 2021

  Asi bych nebyla tak kritická, kdybych už před Dannyho parťáky neviděla jeho novější následovníky (Logan Lucky, Ocean‘s Eight…). Připadají mi propracovanější a vtipnější – možná ho zkrátka dohnala doba. Začátek mě moc nezaujal, zato samotná krádež oplývala rafinovaností.

 • 85%
  0
  0
  25. 1. 2021

  Jeden z hodnotných snímků, který si bohužel odbyl premiéru na Netflixu. (Ale zase lepší než čekat.) Chicagský tribunál připomíná skoro akčňák, střih posunul soudní proces o několik levelů výš a výsledkem je salva informací, nečekaných zvratů, charakterů a vodopád emocí doprovázený třískáním soudního kladívka. Kdo by to čekal?

 • 75%
  0
  0
  23. 1. 2021
  Vlkochodci (2020)

  Na Wolfwalkers jsem se nemohla dočkat. Předcházející Píseň moře mě sice nudila, ale možnost znovu vidět tu nádhernou animaci jsem si nemohla odpustit. Teď bych jen chválila. Interpretaci irského folklóru zasadil Tomm Moore tentokrát do 17. století, díky čemuž je ještě pohádkovější. Scénář je fajn, dechberoucí vizuál ho však opět předčil.

 • 70%
  0
  0
  16. 1. 2021

  Dobré rodinné drama, které mohlo být ještě lepší. Ze strany Eddieho Redmayneho jde o excelentní hereckou prácičku, ale vážně moc mi chyběla nějaká ta geniální fyzika. Hlavně když se ve výlohách knihkupectví začaly objevovat Hawkingovy knihy, o jejichž obsah jsou diváci ochuzeni, mi to bylo líto. Překvapivě na city hraje nejvíce hudba, nečekejte nic srdcervoucího.

 • 65%
  0
  0
  16. 1. 2021

  Proč stojí Spirit za pozornost? Jednoznačně kvůli hudbě - a teď nemyslím ty otravné dokreslující retro songy. Hans Zimmer vytvořil k průměrné pohádce soundtrack hodný velkofilmu, bez kterého by se Spirit ztratil v záplavě obyčejných animáků.
  PS: Nečekala jsem, že ústřední postavy = koně budou od začátku do konce jen řehtat.

 • První polovina se strašně táhla, její obsah by se dal smrsknout do 15 minut, protože se tam prakticky nic nestalo. Zároveň mi připadá příliš jednoduchá. Lépe zpracovaná druhá část se drží výraznější myšlenky, nicméně je moc brzo ukončená. Obecně mě tento typ anime nebaví.

 • 80%
  0
  0
  9. 1. 2021
  Gentlemani (2020)

  Mezi nejlepšími filmy roku 2020 si Gentlemani zaslouží své místo. Tato osobitá gangsterka mě dostala svou promyšleností, svižným tempem a silnými charaktery. Způsob, jakým je divákovi vše naservírováno, má styl, poutavě a zábavně rozpitvává komplikovanou situaci okolo krále podsvětí.

 • 85%
  0
  0
  31. 12. 2020

  Arrietty je taková japonská Zvonilka v překrásně kresleném prostředí - pro mě ještě úchvatnějším než u starších animovaných klasik. Taky se mi líbil příběh (který bývá u jiných anime občas „divný“ na evropské poměry) a soundtrack, obojí má jistou úroveň, díky čemuž neodpudí dospělé.

 • 60%
  0
  0
  30. 12. 2020

  Z Wonder Woman v osmdesátkách vzešel další bezcenný člen DC universa. Asi do třetiny šlo o nadějné pokračování. Pak už jsem ztratila přehled, o čem že se to snaží být, ani obstojný padouch neměl jasné motivace. V porovnání se seriózní jedničkou (i to berte s nadsázkou) je WW84 střelená.

 • 55%
  0
  0
  30. 12. 2020

  Když už na tom spolupracovaly dvě země, tak tedy mohlo vzniknout něco lepšího. Dalo se na to dívat do té doby, než jsem málem usnula.

 • 70%
  0
  0
  26. 12. 2020

  Film se rychle odvíjí, příjemně ulítlá Emilia Clarke si svou srdečností získá každého diváka. Pointa byla milá, ačkoli proslulý konec ji ubíral na smysluplnosti. Připravovala jsem se na emocionální nálož, ale tento aspekt se mě vyhnul. Jeden z mála opravdu hodnotných romantických snímků.

 • 80%
  0
  0
  26. 12. 2020
  Sám doma (1990)

  Kterak si malý Kevin úžasně poradí úplně se vším. Škoda, že jsem Sám doma neviděla dřív, teď už bude natrvalo patřit k mým Vánocům. Komedie, která správně naladí.

 • 75%
  0
  0
  26. 12. 2020

  Na Sedmero krkavců se opakovaně dívám a pokaždé mě nadchne slibný začátek. Pak nastává lehký útlum, který mě nicméně neodradí. Drsná a temná pohádka jak se patří.

 • 60%
  0
  0
  26. 12. 2020

  Bohužel podle šablony typické nijak zvlášť povedené české pohádky: divné kostýmy, nečekaně kvalitní efekty, přihlouplé. Dalo se na to dívat, pěkné, ale PROČ ZASE PRINCEZNA?!

 • 45%
  0
  0
  26. 12. 2020

  Zhlédnutí Hodinářova učně bylo zbytečné. Vyplýtvané peníze na dobré kameře a kostýmech, nesnesitelný ústřední pár v ještě více bezduchém ději, který má k pěkné pohádce daleko.

 • 100%
  0
  0
  24. 12. 2020
  Klaus (2019)

  Klaus stojí na vrcholu mojí pyramidy vánočních pohádek i filmů, vedle toho uspěl taktéž mezi oblíbenými animáky. Nemohla jsem se na něj vynadívat, vůbec jsem nečekala, že mě tak strhne, většinou neamerické pohádky podceňuji.

  • Inovativní úhel na legendu známou všem dětem.
  • Nebojí se hlubších emocí.
  • 70%
   0
   0
   24. 12. 2020

   Záchrana Vánoc snad už po milionté. Neuchvátilo mě nic, ale zasmála jsem se a dostatečně odreagovala. Zároveň nevím, co pořádně zkritizovat, Santa Klaus byl sympatičtější než obvykle, pěkný detail je i stará videokamera. Sváteční náladu bohužel nezanechá, stačí vidět jen jednou.

  • 80%
   0
   0
   20. 12. 2020

   Akční snímky se pravidelně vyhýbají nadpřirozenu - tváří se tak reálněji - já si však upřímně myslím, že mnohem logičtější je, když hrdina přežije kvůli toho, že je nesmrtelný než prostě hustý. Oproti tomu nepříliš podstatného záporáka bych zařadila mezi typické průměrné. Líbí se mi nápad, charaktery i akce, Nesmrtelní si získali mé sympatie.

  • 95%
   0
   0
   19. 12. 2020

   Tento lifestylový dokument obecenstvu představuje veganství z perspektivy vrcholových sportovců; je napráskaný vědeckými výzkumy, fakty a životními příběhy, dokáže však být poutavý a racionálně sdělovat své poslání. Jediné, co bych vytkla, je zaměření pro pánské publikum, je možné, že to dámy tolik neosloví.

  • 90%
   0
   0
   13. 12. 2020
   Diova krev (2020)

   O řeckou mytologii se dost zajímám, a proto mě mrzí, jak dopadají její filmová zpracování. Blood of Zeus si v tomhle ohledu zaslouží potlesk, protože nesrovnalostí bylo zanedbatelné množství, mimoto animovaný formát se ukázal ideálním řešením scén „božských“ rozměrů. Epické dobrodružství lidí, bohů a dalších bytostí doprovází velkolepá hudba a hrdinská atmosféra.

  • 85%
   0
   0
   6. 12. 2020

   „Žlutá princezna“ byla v dětství mojí nejoblíbenější Disney postavou a snad to nezapříčinily jen její záviděníhodné šaty. Po tom čase mi připomněla, jak moc mi chybí stará kreslená animace a jak v ní svět vypadá kouzelně. Navíc si nemyslím, že novější live-action verze jí může konkurovat.

  • 65%
   0
   0
   6. 12. 2020
   Čára (2019)

   Natočit film o sociálních problémech spojených s nadměrnou výškou je podle mě 1) originální a 2) blbost. I díky relativně krátké stopáži se v podstatě omývá jen ta samá myšlenka, nerozvíjí se. Vzhledem k mladší cílové skupině se ani nesnaží dosáhnout vážnějšího charakteru. Výsledek je docela vtipný, jinak pěkné.

  • 85%
   0
   0
   29. 11. 2020
   Cobra Kai (2018)

   Díky Karate Kid z roku 1984 jsem si vybudovala odpor vůči osmdesátkám, přesto uznávám, že Cobra Kai ta stylizace velmi sluší a především je zábavná. „Staříci“ z původního filmu dostávají stejný prostor jako nový puberťáci, jejichž chování mě jen výjimečně prudilo, třebaže bylo naivní a extrémní. Druhou řadu musím pochválit za vymakanější akci a méně předvídatelný děj. Ve třetí se konečně ujasní strany, směřuje do finále. Uvidíme, co přinese další pokračování.

  1 2 3 4 5 6 7 8 dalsi posledni

  OMůj oblíbený uživatel

  0 ×

  Poslední aktivita