kknk2
Komentáře

 • 90%
  1
  0
  19. 7. 2019
  Lví král (2019)

  Nový Lví král je povedený film, přestože nedosahuje na původní pohádku z roku 1994. Graficky je to hotový zázrak, opravdu nejlepší CGI, jež jsem doposud viděla. Příběh se nezměnil a to je dobře, přidali pár nových scén a upravili některé dialogy, ale v podstatě jen maličkosti. Také se však ubíralo, především všechno „nezvířecí“ a to je škoda, protože snímek ztratil svůj původní šmrnc. Co se týče soundtracku, možná Hans Zimmer mohl udělat pár změn, dále písně mají lehce modernější ráz. Ráda bych si poslechla i jejich originální dabing. Jsem velmi spokojená, že jsem šla na tento film do kina.

 • 65%
  0
  0
  19. 7. 2019

  Originální pohádka s jednoduchým dějem v netradičním provedení. Písně byly nic moc, kromě klavírní, ta se povedla. Chybí zde nějaká hlubší myšlenka "všeobecného dobra," jaká bývá zvykem u pohádek, konec sice byl smutný, ale jinak filmu chybí i emoce → charaktery jsou trochu strohé.

 • 90%
  0
  0
  18. 7. 2019

  K tomuto filmu jsem se dostala díky písni Good morning, kterou jsem jednou někde zaslechla a když jsem měla před lety udělat prezentaci do hudebky, řekla jsem si o Zpívání v dešti aniž bych věděla, co to je. No a tak jsem zhlédla nejúžasnější a můj nejoblíbenější muzikál/komedii/romantický film. Žasnu nad tehdejší hereckou úrovní.

 • 75%
  0
  0
  17. 7. 2019

  Captain Marvel je příjemný snímek, který pobaví a zároveň je dobře vymyšlený. Zasazení na „začátek“ MCU je velmi věrohodné, hlavní hrdinka, jež je ztvárněna moji oblíbenou Brie Larson, má neuvěřitelnou moc, a přece si nehraje na obří drsňačku, chová se lidsky a vůbec, v tomhle filmu se nějak lidi více smějí. Trochu mi vadí provedení vracejících se vzpomínek hl. postavy a vrcholná akční scéna je sice epická, ale nějak mi připadá, že film vyvrcholil už dříve.

 • 90%
  0
  0
  16. 7. 2019

  Nápaditý animák s prvky sci-fi, které se zde na rozdíl od Planety pokladů povedly. Hlavní postavy nejsou okoukané, hezký dojemný příběh (ale žádný patos), vcelku málo písniček, mnohdy velmi komické scény a samozřejmě krásná tradiční animace. Jen je mi líto, že jsem tuhle Disneyovku neviděla už jako malá.

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2019
  Gravitace (2013)

  Tento film se dostal i do Guinessovy knihy rekordů za nejvíc použitých LED světel na scéně, takže jde o klasiku, kterou by měl vidět každý, aby si uvědomil, jak vypadá technicky dokonalý film. Jsem ráda, že film má pouze hodinu a půl a ne dvě a půl jako Interstellar. Tím se velmi jednoduchý děj nezdá být tak zdlouhavý, ale psychicky promyšlený s všudypřítomnou kapkou naděje. Konec je dech beroucí, protože si i vy připadáte, jako byste unikli z nekonečného točení a narážení ve vzduchoprázdnu.

 • 45%
  0
  0
  14. 7. 2019

  Zbožňuji pejsky corgi, takže jsem byla samozřejmě zvědavá, jak si film povede. A… nic moc.
  1) jediný hezký a vizuálně vydařený pejsek byl hlavní hrdina, ostatním paradoxně chyběly psí rysy
  2) to, že namyšlený královský pes se dostane mezi obyčejné psy a psychicky se změní k lepšímu, je pěkné, ale všechno okolo je prostě hrůza
  Na film bych se už znova nekoukla a ani nikomu nedoporučila.

 • 60%
  0
  0
  13. 7. 2019

  Na Zámek v oblacích jsem se dívala jen kvůli jeho knižní předloze, jež se mi velmi zamlouvala a podle které bylo krásných prvních 55 minut, kde se zřídka ukáže takové to typické anime psycho. Od scény u krále se film začíná kazit ve nesrozumitelnou a nelogickou protiválečnou romantiku. Takže se smějete, protože je to neskutečně divné, místy vás zahřeje u srdce stále pěkná animace a mě i několik knihou inspirovaných scén. A málem bych zapomněla, že vás neustále prudí nová hlavní pointa: VÁLKA. Můžu říct, že režisér si z knihy vzal jen postavy a celou „omáčku“ a zabalil do toho protiválečnou reklamu. Ale když to pojede v telce, stejně se kouknu aspoň na první hodinu.

 • 90%
  0
  0
  4. 7. 2019

  Autoři tohoto pirátského snímku byli velmi věrní knižní předloze Roberta Louise Stevensona a to se rozhodně vyplatilo. Charaktery, kostýmy, hudba, prostředí… vše se krásně k sobě hodí. Nesmím zapomenout zmínit, že Jima Hawkinse hraje Christian Bale.
  Budete mít jednoduše z celého filmu hezký pocit.

 • 80%
  0
  0
  23. 6. 2019

  Mám ráda psy, ale trailer Psího poslání mě nijak nezaujal. Nakonec jsem film zhlédla a musím uznat, že je film velmi zajímavě podaný, s roztomilým hlavním hrdinou, často patetický, takže ideální rodinná podívaná, po které budete nahlížet na svého psa (pokud nějakého máte) trochu jiným pohledem.

 • 70%
  0
  0
  23. 6. 2019

  Příjemný film o kazašské dívce, která se chce stát sokolinicí. Přiznávám se, že jsem film viděla 1/3 v angličtině, zbytek v mongolštině a to celé jen se španělskými titulky, takže jsem pochopila maximálně 2/3, ale i tak mi to přišlo fajn. Pořádně si nejsem jistá, jestli je snímek dokumentem, takže pokud hledáte fakta, tak vám moc nepomůže. Nesmím zapomenout na ústřední píseň Angel by the wings od Sii!

 • 70%
  0
  0
  18. 6. 2019
  Mauglí (2018)

  Moc ráda bych Mauglího od Serkise nesrovnávala, ale asi to nejde. Do hry můžeme aspoň zapojit i knihu. Z té vypíchli známou klasiku, takže děj moc nepřekvapí. Některá CGI zvířata jsou opravdu ošklivá, zbytek průměrný. Naopak Mauglí je jednoduše dokonalý, Rohan Chand si zasluhuje obdiv. Potěší i hlasy propůjčené obyvatelům džungle. Co je však plus i mínus, je drsnější zpracování. Někdy je to skvělé, někdy zbytečné. Zřejmě to záleží i na postavách. Musím uznat, že film má na diváka větší dopad po emoční stránce než dřívější snímek Kniha Džunglí, avšak pohádku do toho netahejme. Shrnutí: Není to perfektní a Serkis měl aspoň rok počkat. Mauglí (ten chlapec, celý snímek bohužel ne) je boží. Doporučuji.

 • 70%
  0
  0
  16. 6. 2019
  Shazam! (2019)

  Shazam! má, co nabídnout nejen fanouškům komiksových filmů. Pěkný rodinný film, u kterého se zasmějete (někdy trapným) vtipům, CGI vám vypálí oči jak černobílá telka a pokud místy vypnete mozek, tak se vám zalíbí i děj. Budu ráda, když se v dalších DCEU filmech objeví aspoň narážky na Shazama, než přijde čas na druhý díl.

 • 60%
  0
  0
  16. 6. 2019
  Stmívání (2008)

  Na tento film jsem se dívala z povinnosti, takže jsem nečekala, že se mi bude docela líbit. Velmi mě potěšilo, že to nebylo moc přiblble zamilované, spíše pohádkově milé. Některé scény mě nezáměrně pobavily, především efekty a dialogy. Chápu, že snímek zaujal už holčičky na prvním stupni ZŠ i postarší dámy. Nevím, jak pro kluky. Celkově vtáhne do děje a superhrdinové pijící krev mohou být zajímavé téma. První polovina 70%, druhá 45%, z toho plyne 55% - 60%

 • 85%
  1
  0
  6. 6. 2019

  Už to, že v celém sále byli jen dva lidé, nasvědčuje tomu, že o trhák se zrovna nejedná, což mi je popravdě líto. Film je bez jediného vtipu (to mi nevadí) a má napínavou atmosféru. Co se mi nelíbilo: začátek byl málo dopodrobna, chyběly Quicksilverovy zpomalené scény s nějakým božím songem a snímek by mohl být delší. To je vše ke kritice, maximálně, že je to poslední díl. Já o reboot nestojím!!! Jdeme chválit: Hans Zimmer je hudební génius, charaktery postav přímo křičí nikdo-není-dokonalý (to se mi na této sérii velmi líbí), epická závěrečná akční scéna, dojemný konec. Ti, kteří mají rádi První třídu, Budoucí minulost nebo Apokalypsu, by neměli vynechat ani tento díl. Takže 89%

 • 35%
  0
  0
  5. 6. 2019

  Tenhle film mě nebral. Virtuální realita mi připadá už docela ohraná, postavy bez charisma – hlavní hrdina: naivní kluk zakoukaný do „drsňačky“ = NUDA! Zdlouhavé scény, prostý děj. Co se mi líbilo byly popkulturní narážky, myšlenka filmu byla hezká a aktuální (trochu naivní konec). I přes doporučenou přístupnost od 12 let, si myslím, že by film zaujal mladší diváky, pro puberťáky byl snímek moc „měkký.“ Na závěr chci zmínit zajímavou vizuální stránku filmu, i když já fandím realitě.

 • 75%
  0
  0
  2. 6. 2019
  Robin Hood (2018)

  Příjemně mě tento film překvapil. Byla jsem připravena na katastrofu, myslela jsem, že to rychle přeskáču a omrknu jen ty věhlasné „legolasovské“ dovednosti Tarona Egertona. Už jsem jednou vztahovala ruku na klávesnici, to byl opravdu nezáživný a hodně plochý prolog, nakonec jsem to však přetrpěla a pak už nebylo potřeba. Dále mi zpočátku vadily kostýmy, ale na ně se dalo zvyknou stejně tak i na historické nesmysly. Děj byl zajímavý, pěkná grafika a vydařené akční záběry (na kterých stál vlastně celý film), občas vázl scénář. Kdyby to nebyl Robin Hood, tak bych si myslela, že to je podle videohry.

 • 80%
  0
  0
  29. 5. 2019

  Tento díl je důstojné zakončení celé trilogie, zbytečně se příběh nenatahoval jako u některých jiných animáků a i filmů, u kterých si říkáte jen „proboha, kolik to má dílů!?“ Pointa byla milá, nic složitého, smála jsem se a ne nějakým „trapným“ vtipům, které poslední dobou kazí světovou kinematografii. Padouch byl nic moc, pochopila jsem, že se film nezaměřoval na výhru dobra nad zlem, ale spíše na smíření se se skutečností, jež byla předem jasná, ale aspoň jsem se mohla psychicky připravit na konec. Když jsem zase po dlouhé době uslyšela tu skvostnou hudbu, musela jsem si okamžitě najít noty. Odpustila jsem jim i ty rohaté přilby, přece jenom se to odehrává v trochu jiném světě. Děti musí tuhle sérii zbožňovat, konečné hodnocení: 80%
  PS: Bílá běska se nikdy nevyrovná Bezzubkovi, stejně jako tenhle dít tomu prvnímu.

Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: