Primal Fear (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller
Motto: Pokud má člověk 2 tváře, dříve či později zapomene, která je ta pravá...

Obsah

:
Hlavní postavou příběhu je prominentní chicagský právník Martin Vail, sebevědomý a samolibý muž, který si nedělá žádné iluze o své práci a bez výčitek více »« méně

Režie

:
Gregory Hoblit

Scénář

:
William Diehl Steve Shagan Ann Biderman

Herci

:
Richard Gere Laura Linney John Mahoney Alfre Woodard Frances McDormand ...
Premiéra: 18. 7. 1996
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Prvotní strach. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Prvotní strach myslíte! K 29. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27110 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15941 bodů)

  Úplně mě svrbí prsty na klávesnici, abych Vám prozradil konec příběhu, ale pokud jste film dosud neviděli, tak by to byla jednoduše podpásovka. Vzpomínám si velmi dobře, kdy jsem film viděl poprvé. Prvotní strach byl očekávanou událostí sezóny, o které se mluvilo řadu měsíců dopředu. Knižní předloha Williama Diehla (kterou jsem četl i s dalšími 2 díly) se stejným názvem jako film, je totiž mimořádně zdařilá. Film pochopitelně musí redukovat dějové linky a v tomto případě se soustředí především na vztah právníka a klienta, zatímco v knize přijde na řadu i rušný noční život právníka Vaila. Ostatně i to je důvod, proč byl Gere skvělá volba, i když bez znalosti předlohy by mě napadlo 10 stejných hvězd, které by film zahráli úplně stejně dobře. Každopádně ok film!

 • 80%
  0
  0
  16. 12. 2017
  lamps (14232 bodů)

  Thrillery odehrávající se převážně v soudní síni sice výrazně zavánějí nudou, ovšem já s nimi mám tu nejlepší zkušenost a jejich sledování mě vždy baví. Prvotní strach navíc patří k těm lepším snímkům z této kategorie. A to i přes stokrát omílanou zápletku, která tu je ale výborně zpracována a výrazně podpořena opravdu skvělým výkonem psychopatického Edwarda Nortona. Ten tu doslova zazářil a podle mě dodal pojmu filmový psychopat zase trochu jiný rozměr. Ovšem pochvalu si zaslouží i Richard Gere, který v hlavní roli také nezklamal a postavu arogantního advokáta vystihl velmi dobře. Dialogy v dané míře snesitelné a smysluplné, a byť je příběh dost zdlouhavý a plyne si spíše pěkně pozvolna, dobře se na to kouká a po shlédnutí jednoznačně převažují pozitiva v podobě herců a také režie.

 • 70%
  1
  0
  31. 3. 2020
  Pete69 (12144 bodů)

  Velmi dobré drama o narušeném vrahovi. Většina se sice odehrává v soudní síni, ale přesto je to velmi dobrá podívaná. Skvělé výkony Richarda Geera a Edwarda Nortona, pěkný pozvolná spád filmu, který vás nikam netlačí a vše je velmi přehledné a tak si lze užít film bez většího nároku na pozornost. Celkově na mě tento film dělá velmi dobrý dojem a za těch 24 let od natočení jsem ho viděl myslím třikrát a s odstupem se na něj dá vždy znovu podívat.

 • 100%
  0
  0
  1. 7. 2018
  JosefTomas (6702 bodů)

  Neskutečný zážitek, který nabízí přesně to, co k soudní síni patří. Intriky, dominance, chytré tahy a podobně. Vše zabaleno tak precizně, důkladně a natolik lidsky, že je úplně jasné, proč budu mít tento film ve svém žebříčku tak vysoko postaven. Čím více na něho myslím, tím z něho mám lepší pocit.

 • 75%
  0
  0
  15. 9. 2013
  bidlobox (3794 bodů)

  Že je Edward Norton schopný režisér, jsme se přesvědčili v jeho eskapádách s Benem Stillerem a Milošem Formanem v "duchovní" komedii Keeping The Faith (Rabín, kněz a krásná blondýna). Ale on je především skvělý herec, jak jsme mohli vidět jak v tomto jeho režijním debutu, tak i ve vážnějších filmech jako byl Iluzionista, Barevný závoj, Hráči, Fincherův Klub rváčů, Formanův Lid versus Larry Flint nebo právě v tomto snímku, kde ztvárnil dvojakou a nevyzpytatelnou osobnost, ze které jde mráz po zádech. Bravo, pane Stres.

 • 80%
  0
  0
  26. 8. 2020
  voleman (923 bodů)

  Zdařilý thriller z prostředí soudu a vyšetřování. Takových filmů je spousta ovšem ne každý dokáže zabavit a na konci překvapit. Pomáhá k tomu hlavně povedený scénář a skvělý výkon Edwarda Nortona, který absolutně zastínil všechny ostatní hvězdy v tomhle snímku. Richard Gere nijak extra nevadí a Laura Linney mě občas trochu štvala, ovšem to její postava asi měla. K plnému hodnocení mě ovšem kapku něco chybělo, i když ne moc. 80%

73 ? ?
jak hlasovat?
 • voleman 80%
 • Petrson 55%
 • limeta 65%
 • Pete69 70%
 • Futureman 80%
 • Kim6 65%
 • JosefTomas 100%
 • Standa. 75%
 • lamps 80%
 • jarv 80%
všechna hodnocení (48)