Oldeuboi (Korejská republika)
« další názvy »
Jižní Korea Jižní Korea
Korejská republika Korejská republika
115 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Retro
Motto: 15 let vězení. 5 dnů na pomstu!

Obsah

:
Únos Dae-sua se odehraje rovnou před jeho domem, kde dosud poklidně žil se svou rodinou. Kdesi v podivném domácím vězení se dozví z televize, že jeho žena více »« méně

Režie

:
Chan-wook Park

Scénář

:
Garon Tsuchiya Nobuaki Minegishi Jo-yun Hwang Chun-hyeong Lim Joon-hyung Lim Chan-wook Park

Herci

:
Min-sik Choi Ji-tae Yu Hye-jeong Kang Dae-han Ji Dal-su Oh ...
Premiéra: 5. 5. 2005
DVD: 4. 10. 2006
Jste na stránce filmu Old Boy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Old Boy myslíte! K 1. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27515 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  18. 5. 2017
  Brenan88 (42985 bodů)

  Asijská kinematografie je pro mne španělská vesnice,ale Chan-wook Park mě do ní více než dobře zasvětil. Old Boy patří mezi vůbec ty nejlepší filmy,které jsem měl možnost vidět. Ta kombinace bezmoci,naděje,brutality a msty nabízí prvotřídní podívanou. Scénář to je přímo lahůdka a já po skončení snímku neměl slov. Film si z vás na vyžádání vybere všechny možné emoce a nechá vás v čirém úžasu,že i v dnešní době může vzniknout snímek jenž dokáže překvapit a nadchnout.

 • 100%
  0
  0
  22. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (22562 bodů)

  Příběh pomsty, tentokrát na základě komiksu, který český čtenář do dnešní doby bohužel nezná. https://d2lzb5v10mb0lj.cloudfront.net/covers/300/13/13755.jpg
  Nějaký jihokorejec Oh Dae-su je unesen a uvězněn na 15 let v nějakém podivném vězení. A neví proč. Čas tráví tréninkem bojového umění a k vymyšlení dokonalého plánu k útěku. Okamžitě poté, co se mu útěk povede, se vydá na cestu pomstít se těm, kteří ho uvěznili. A to je vše. Nejedná se ale o lecjaký akční asijský film. Je tu představen vrcholný akt spojující emoce a fyzičnost. Takže nic pro diváky hledající jen pouhopouhý akční zábavný film s bojovým uměním. Vrcholem akční sekvence je choreografie intenzivního násilí v jedné scéně, ve které je mstitel sám proti hordě chlapíků v nějaké chodbě. Takováto scéna byla v pozdějších filmech zopakovaná ještě několikrát, ale nikdy už nedosáhla takové atmosférické dokonalosti. Vizuálně je celý film tmavý pro patřičné vyobrazení akcentu nejistoty a katarze brutality násilí. Dalo by se říci, nic pro slabé povahy. Má to také dosti těžkou uchopitelnost, takže ne vždy u diváků dojde ke správnému pochopení struktury příběhu. Myšlenka má strašlivou psychologickou hloubkou, jehož dna prostě jen tak někdo nedosáhne. Komu se to podaří, má vyhráno. Je to film, který ve své době překvapil stylem kompozice, dějových přechodů a střihem. Je to film, který v rámci tématu udal nový filmový základ, kterého se filmoví tvůrci dodnes inspirují.  Je to film, který je potřeba prostě vidět.

 • 50%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (14642 bodů)

  Po dlouhé době jsem se těšil na asijský snímek, kterým se po většinu času obloukem vyhýbám. Old Boy mě však nalákal vidinou spojení asijské upřímnosti v zobrazování násilí s nápaditým příběhem, o jaký jinde na světě jen tak nezakopneme. No, tolik k očekávání, a nyní k tomu negativnímu- tedy k diváckému zážitku. Ten byl totiž přes veškerou stylovost, originální pojetí celého vyprávění a konečnou pointu naprosto nulový. První polovina ještě docela cool, závěrečná část a msta hlavního hrdiny už mi přišla jako parodie na sebe sama, v návalu vážnosti a nereálných zvratů jsem si připadal úplně nepatřičně a ta očekávaná vsuvka v podobě kvalitně servírovaného násilí se nějak nedostavila, takže jsem vlastně neměl na co koukat. Všemu nasadilo korunu ještě přehnaně efektní finále, které už jsem ale vysloveně protrpěl a emoce mě minuly mílovým obloukem. Omlouvám se všem, kdo mají Old Boye zapsaného na pozici legendy, ale já zatím prostě nemohu jinak. Příště už alespoň nebudu strkat nos někam, kde mu to očividně vůbec nevoní.

 • 80%
  0
  0
  14. 4. 2016
  safraja5 (53 bodů)

  Druhá pomsta je úplně jiná než ta první každopádně minimálně stejně originální. Závěrečná půlhodina od otevření dárku (při téhle scéně sem měl husí kůži po celém těle) je pak režijní lahůdkou. Na první pokus si o filmu jako celku ale pořád nejsem jist hodnocením a tak dávám prozatím 80%.

76 100 ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Nabi 90%
 • Kim6 85%
 • Jan Hans 80%
 • Mondyes 100%
 • Michael Jackson 0%
 • JanTung 85%
 • bohhous22 100%
 • Brenan88 100%
 • bafik 30%
všechna hodnocení (67)

V TV

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 6 v žebříčku uživatele Brenan88