Zabiják

72%
Zabiják
Strhující thriller Zabiják (The Killer) Davida Finchera vychází ze stejnojmenného komiksu. Sleduje chladnokrevného nájemného vraha v podání Michaela Fassbendera, který pod tíhou vlastního svědomí začne pochybovat o své zločinné práci a životě. Klienti však nadále vyžadují jeho služby a ocitá se v bezvýchodné kriminální pasti, na jejímž konci nečeká nic jiného, než další násilí. Snímek byl součástí soutěže festivalu v Benátkách 2023.Recenze: Zabiják

Kinobox.cz
80%

David Fincher se vrací do formy, Zabiják je jeho další temnou satirickou peckou. Demonstruje režisérovo rostoucí mistrovství, i když se zároveň trochu vzdaluje publiku. Klub rváčů možná vyzněl jinak, než měl, jeho energičnosti a kulturního dopadu však Zabiják nikdy nedosáhne. To však není taková katastrofa, zvlášť když pořád točí tak skvělé filmy, jako je Zabiják.


kknk2
kknk2
2 739 bodů
7
Pokud se už zase chystáte zrušit si Netflix, tak Zabiják a jména jako David Fincher a Michael Fassbender vás ještě chvilku pozdrží. Naprosto skvostný začátek tohoto snímku nasadil laťku hodně vysoko, takže zbytek prostě zaostává; časem se charakter ze satiry mění na standardní akčňák. Nicméně řešení některých situací mi připadalo zajímavé. 75 %
JaraSlama
JaraSlama
1 607 bodů
9
Tvůrce pecek jako Social Network, Se7en nebo Fight Club David Fincher, přináší jeho další film na Netflix. Spojil se tentokrát s bezvadným Michaelem Fassbenderem v mysteriózním thrilleru o nájemným vrahovi, jenž nám po celou stopáž předává svoje myšlenky. Celé dílo je vzaté z komiksu a je doopravdy propracované. Napínavé scény drží diváka na uzdě téměř po celou stopáž. Je to také způsobené velice kvalitními kamerovými záběry a nasvícením, které snímku dodává určitou atmosféru. Přestože to nedosahuje na režisérovy uznávaná díla, tak jde stále o kvalitní podívanou, kterou byste neměli minout.
Duffman97
Duffman97
1 572 bodů
8
Totálně chladný a nekompromisní thriller. Rozhodně nečekejte variaci na Johna Šička. Fincherův Zabiják je daleko pomalejší, temnější a chladnější. Bohužel s tím se pojí i jistá odtažitost kterou divák může špatně vnímat. Nedostatky ovšem vynahrazuje skvělý Michael Fassebender, scénář a Fincherova režie.
  • Nekompromisnost, herecké výkony, scénář a režie
  • Film je k divákům odtažitý, což byl nejspíše záměr. Nicméně lidi to tak vždy brát nemusí.


Dodatečné informace

Původní název:
The Killer (více)
  • USA Zabiják
  • USA The Killer
  • USA ザ・キラー
  • USA A gyilkos
  • USA Der Killer
  • USA Убийца
Premiéra v ČR:
10. 11. 2023
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Přístupnost:
15+
Rozpočet:
175 mil. USD
Tržby:
0,36 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Zabiják je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch