Komentáře týdne: Neuvěřitelná ptákovina, která má děj řidší než Padesát odstínů šedi

Komentáře týdne: Neuvěřitelná ptákovina, která má děj řidší než Padesát odstínů šedi
9 a 1/2 týdne (1986) | Metro-Goldwyn-Mayer
Ještě jeden pohled na Poslední aristokratku (2019), která se drží na špici statistik tržeb a návštěvnosti českých kin, přináší tento výběr vašich komentářů a hodnocení. Často se vracíte ke starším snímkům, pohříchu pozapomenutým. Dojde na western se Samem Shepardem, válečné drama oscarového Sama Mendese nebo adaptace slavné knihy, na níž se podílel kameraman Miroslav Ondříček. Ale konec řečí, teď už máte slovo vy. Komentáře uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Jatka číslo 5 (1972) - Tento film za vidění rozhodně stojí...

Jatka číslo 5
Jatka číslo 5 | Universal Pictures
"Kamera Miroslava Ondříčka je výborná. Taktéž režie G.R. Hilla. Ale asi je obtížné tuto literární předlohu zfilmovat, aby to bylo dostatečně srozumitelné. Každopádně tento film za vidění rozhodně stojí. A jsou tam výborná místa, jak ze zničených Drážďan za druhé světové války, tak třeba šílená jízda Billyho manželky do nemocnice v bílém cadillaku, apod. Scény z vymyšlené planety Trafalmador mi přišly méně zajímavé. Ale je to pouze můj osobní dojem." Jana Květoňová / 80 procent

Terminátor: Temný osud (2019) - V kině jsem byl mile překvapen...

Linda Hamilton
Terminátor: Temný osud | 20th Century Fox
"Asi nejlepší překvapení tohoto roku. Zpočátku mě odradily trailery (které nebyly moc dobré) ale v kině jsem byl mile překvapen. Prvním dvěma terminátorům se to sice nevyrovná, ale určitě je lepší než zbytek terminátorských filmů. Vrací se Linda Hamilton (Sarah Connor) a Arnold Schwarzenwger (T-800), což je za mě super, protože oba hrají dobře a jejich postavy mezi sebou fungují. Trošku mi vadilo, že je z T-800 trochu komediálnější postava, ale není to nic, co by film kazilo. Film rychle odsípá, je v něm spousta akce a hodně mě bavil. Pokud nejste fanoušky Terminátora tak film v kině vidět nemusíte, ale pokud naopak jste, tak doporučuji." ondrej-sladky / 75 procent

Blackthorn (2011) - Užil jsem si ho...

Sam Shepard
Blackthorn
"Pěkný "western" a skvělý hlavní představitel Butche Cassidyho. Celý film má skvělou poklidnou a silnou atmosféru. Příběh spíše průměrný, zpracování dobré.. Film mě nenudil ani v těch klidnějších pasážích a užil jsem si ho." Pete69 / 75 procent

9 a 1/2 týdne (1986) - Mickey Rourke tam vypadá ještě jako lidská bytost...

9 a 1/2 týdne
9 a 1/2 týdne | Metro-Goldwyn-Mayer
"Obsahově je ten film neuvěřitelná ptákovina, která má děj řidčí, než Padesát odstínů šedi, jenže Kim Basinger je v tom filmu tak nádherná a Lyne tenhle kýč tak úžasně zrežíroval, že těch sedmdesát procent je za hodnocení pohyblivých obrazů bez těch pitomých dialogů a nesmyslných zápletek. A Mickey Rourke tam vypadá ještě jako lidská bytost." Sheldon / 70 procent

Poslední aristokratka (2019) - Neurazí, ale taky nenadchne...

Eliška Balzerová
Eliška Balzerová ve filmu Poslední aristokratka | Česká televize
"Kastelán Evžen Boček rozesmál svou tetralogií patrně mnohem více čtenářů než její filmová adaptace. Film osciluje mezi pohádkou (Max v zasněžené krajině uhání na bílém koni) a romantickou komedií ( trojnásobný polibek hlavních dvojic, koneckonců také pohádkový).Smíchu bylo v publiku minimálně, zajímavý by byl poměr pouhých diváků a diváko-čtenářů v souvislosti s jejich očekáváním. Hraběcí rodinka nepůsobí zrovna přesvědčivě, zato onatáčkovaná E.Balzerová v roli ořechovkové kuchařky a nepřítel všech "muflonů" kastelán M.Pechlát rozhodně pobaví. Kamera je asi nejsilnější stránkou celého filmu, který neurazí, ale taky nenadchne." Hugo Ball / 55 procent

Mariňák (2005) - Konečně si zastřílet...

Jake Gyllenhaal
Mariňák | Universal Pictures
"Netradiční pohled na válku, tentokrát z pohledu vybouřený a natěšených mladíků, kteří chtějí jediné: "Konečně si zastřílet." Výhoda tohoto filmu je, že jste stejně jako vojáci v něm, nehorázně natěšení na to, co přijde a ono to ne a ne přijít. Zároveň je to ale vedené Mendesovou rukou a vše podtrhává nádherná kamera Rogera Deakinse (scéna ropných vrchů by měla viset v muzeu) a to jsem nezmínil výborné herecké výkony (opět můj oblíbenec Jake Gyllenhaal), dynamický střih (na to, že se vlastně "nic" neděje, se tam toho střihově děje celkem "dost") a fantastická hudba, která každou scénu něčím nádherně ozvláštní. Podtrženo sečteno, 90% a míň rozhodně ne." JosefTomas / 90 procent

Zaujal vás některý z filmů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.
Poznáte kdo je na fotce? Perfektní maskérské výkony!