Terminator: Dark Fate (USA)
« další názvy »
Čína Čína
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi

Obsah

:
Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční více »« méně

Režie

:
Tim Miller

Scénář

:
James Cameron David Ellison Charles H. Eglee Josh Friedman David S. Goyer Tim Miller Justin Rhodes Billy Ray Gale Anne Hurd

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Mackenzie Davis Edward Furlong Linda Hamilton Tom Hopper ...
Premiéra: 31. 10. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  1
  12. 11. 2019
  Brenan88 (40023 bodů)

  Jakkoli ve mne trailery vzbuzovaly obavy,tak musím uznat,že se film nakonec povedl na výbornou. Recenze nelhaly a Terminátor: Temný osud se svou kvalitou řadí za první dva díly. Akční scény jsou originální,výborně natočené a hlavně je jich opravdu hodně. Linda je super o tom pochyb,ale za mne je tahounem opět Arnie. Od chvíle kdy se poprvé objeví na plátně,tak si krade každou scénu pro sebe. Příběh je přímočarý což filmu hodně prospělo. Za mne teda spokojenost,ale už bych přece jen nechal tuhle značku ležet ladem.

 • 100%
  2
  1
  25. 10. 2019
  Sheldon (13982 bodů)

  Podle mého soudu je to skvělý akční film. Všechno je tam jak má být, akce, napětí a přestože se na tom podílel Cameron také humor. Jinak je to typický film Jamese Camerona, jsou tam vztahy mezi silnými ženskými hrdinkami a je tam samozřejmě chvilku i Arnie, který rozesmál celé kino a i když má méně prostoru než v zapomenutelném Genisys, zde je mnohem lepší. Dvě hodiny utečou jako voda. Fajn zábava na sobotní večer.

 • 70%
  0
  0
  22. 11. 2019
  JosefTomas (6327 bodů)

  Překvapení v nepravém slova smyslu. Díky mizerným trailerům jsme ani moc neočekávali dobrý film, což má za následek ty špatné tržby. Po řemeslné stránce to ale celkem šlape, herci si své party užívají a tempo celkem šlape. Je škoda, že si film nevydělá na pokračování, bylo by zajímavé sledovat, kam by se příběh posunul dál.

 • 70%
  4
  1
  28. 10. 2019
  Tom Hardy (4596 bodů)

  Jednoznačně nejlépe napsaný a obsazený Terminátor od trojky, která si v rámci narativu (vzhledem ke svým kvalitám) ignoraci nezaslouží, ale tvůrci pro to mají sakra dobrý důvod. Duchem se to originálním dvěma dílům blíží, jak jen to jde a osobně mám vlastně jen dva problémy v tom, abych mohl mluvit o maximálním uspokojení. V prvé řadě se Tim Miller extra nevytáhl. Není to tak, že by nějakou akci vyloženě zazdil. Ale současně jí nikdy nedá nic s opravdu wow efektem, ani jí nevyšperkuje takovou dynamikou, aby to bylo jedno. Když to člověk porovná s například posledním Šíleným Maxem, je Temný osud "jen" solidní řemeslo. No a pak kamera. Na můj vkus zabírá až příliš často detaily, takže akce není zdaleka tak přehledná, jak by mohla být. A noční scény mají svým zabarvením takový ten laciný nádech, který je smutnou připomínkou toho, že dnes už se akčňáky na film netočí (úplně stejně mě to rušilo v posledním Rambovi). Cíl se každopádně povedlo splnit - konečně je tu film, který má šanci (a i si zaslouží) odstartovat novou trilogii. Tak snad to tentokrát vyjde.

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2020
  Vurhor (1686 bodů)

  Přísahám bohu, po prvních pěti minutách jsem měl strašnou chuť to okamžitě vypnout, jít do pokoje, prokopnout knihovnu, otevřít okno a zařvat z něho hlasité: ,,FUCK!" Jako kdyby scénáristé byli sami nějakými stroji, kteří byli naprogramováni, aby napsali film, který pobaví, ale zároveň byli i zbaveni emocí a nebyli schopní pochopit sentimentální a nostalgické pouto mezi dlouholetými fanoušky a geniálním druhým dílem. Když to ale člověk překousne, dostane vcelku zábavný a dobře natočený nový kousek terminátorské série, který se může chlubit tím, že je ze všech dílů po dvojce asi tím nejlepším. Návrat Lindy Hamilton jako Sáry Connorové určitě zahřeje u srdce, plus ani nový padouch není nijak zvlášť hrozný. Strašně mě ale štve, že film si trochu bere příklad z nejhoršího dílu série, tedy Terminator: Genisys, a servíruje divákovi častokrát až moc přemrštěnou a na efekty bombastickou akci. Kdyby s tím krapet zvolnili, vůbec bych se nezlobil. Přeci jenom to byla součást kouzla prvních dvou dílů. Příběhově to je ale takové... jalové. Tvůrci se sice vytasili s pár dobrými nápady, ale celkově to působí ne příliš originálně, plus hlavně z toho má člověk pocit, jako kdyby veškeré ty události ve dvojce byly vlastně takové zbytečné. Celkově se ale jedná o slušnou zábavu, ve které to mezi postavami jiskří, plus některé povídací scény mají šťávu. O žádný skvělý díl se ale nejedná, ke kvalitám dvojky to má i tak hodně daleko.

 • 15%
  1
  0
  13. 11. 2019
  tedoun (854 bodů)

  Pokud mi někdo řekne, že tento feministický film je o terminátorovi tak se pos.... Snad James Cameron se zbláznil. Hlavně Miller ať raději natáčí filmy typu Deadpool protože to dobře umí. Abych to uzavřel, jednička a dvojka jsou kvalitou úplně někde jinde a přitom v té době technika teprve začala. Tyhle nové filmové klony Starých hitu je jedna velká hrůza přátele.

 • 20%
  0
  0
  22. 12. 2019
  sugi (467 bodů)

  … a tohle mělo být co ????? …..již v Terminátoru Genisys tvůrci vytvořili časoprostorovou odchylku a dějově i to dávalo smysl a zapadlo to do dějové linky Terminátor , ale tohle nemá ani hlavu a ani patu , na nic to nenavazuje a ani se to nedotýká předchozích příběhů …. prostě jenom vzali dva hlavní protagonisty s původních dílů a nazvali to TERMINÁTOR …..

 • 70%
  4
  0
  27. 10. 2019
  InJo (339 bodů)

  Nový Terminátor rozhodně není žádná katastrofa, jak možná někteří čekali. Celkovou kvalitou je to sice pořád daleko za prvními dvěma díly (to už jiný asi nikdy nebude), Salvation a Genisys to ale celkem v pohodě překonává (ale ne zas o moc). Navázání na dvojku je snesitelné (díly 3-5 se ignorují), záporák je solidní (byť opět silně připomíná T-1000), Arnold je skvěle využitý (a 'velmi vtipný') a ústřední trojice (!) žen je nakonec dost fajn (Linda Hamilton vládne, ale to ze mě možná mluví hlavně nostalgie) - díky tomu je nové Téčko suvérenně nejvíce 'ženský' (nezaměnovat s zženštilý!) velký akční film poslední doby (minimálně v tomhle je Cameron, který si potrpí na výrazné ženské hrdinky, znát). V akci je to velmi snaživé, ale vyrovnat se Cameronovi v nápaditosti, filmařské preciznosti a učebnicové schopnosti gradace je prostě téměř nemožné (a těch odkazů a citací dvojky je možná až moc). Taky mi přijde, že eRkový rating není bůhvíjak zužitkován (čekal jsem větší a masitější porcování nevinných v podání zlého T.). Primárně mi ale schází to samé, co u předchozích třech dílů - jedinečná temná osudová atmosféra blížící se apokalypsy a nějaký působivý hlubší vztah mezi postavami (jako byl partnerský v jedničce či otcovsko-synovský ve dvojce). Temný osud se sice minimálně o jeden takový také pokouší, ale bohužel funguje přinejlepším průměrně.

 • 60%
  1
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (311 bodů)

  Pěkně natočený, s vcelku dobře zvládnutou akcí, několika dobrými nápady, ale co je hlavní...s postavami, které jsme chtěli opět vidět....jenže pořád...SCÉNÁRISTICKÝ ZVRATEK. A nejde jen o to, že v téměř všech ohledech opakuje, co už jsme viděli kdysi; ono to totiž zavání záměrem, jako kdyby někdo řekl...diváci jsou konzervativní fanoušci, u starých značek po velkých změnách netouží, dejte jim co mají rádi. Zcela cíleně tak místo rozšiřování příběhu, dochází k tupé recyklaci. Dogma, že bez Arnolda/Terminátora a příběhu, kdy se někdo vrátí v čase, aby někoho zabil a společně s ním přijde někdo, kdo to překazí, je tady vrchovatě užito. V tomto kontextu se mi mnohem víc líbil scénář Terminator Salvation (2009), kde byla zřejmá snaha jít trochu jinou cestou. Terminátor: Temný osud je čiročirá úlitba fanouškům, kteří chtěli vrátit staré dobré časy. Jenže paradoxně se ukázalo, že samotný příběh je a vždycky byl pitomý, nazírání na UI je (a vždycky bylo, ale tenkrát to nikomu nevadilo, protože akce, cool, Arnie..) dětsky naivní a akce je občas natolik předvídatelná, že přestává být napínavá.. V tomto případě 15 minutová scéna v letadle...naprostá hrůza, hraničící s nějakým béčkem...navíc plynule přechází ke scéně pod vodou, která je až směšná. Neodpustím si srovnání. Svět Star Wars je natolik propracovaný a tvůrci s ním tak dobře pracují, že mohlo vzniknout přes 200 seriálových epizod a i když je úroveň celovečeráků pofidérní, tak se dá tvořit dalších 20 let, aniž by došlo k podobnému scénáristickému kanibalismu, jako v případě Terminátora. Když se chce, tak to prostě jde. Jen doufám, že podobnou cestou nepůjde Cameron i s Avatarem...to by bylo teprve veliké zklamání.

 • 95%
  0
  0
  31. 10. 2019
  jarousek1981 (306 bodů)

  Šel jsem na posledního Terminátora.(bez jakékoli recenze či traileru). Po filmu jsem si přečetl recenze, kterou vychvalují 1. a 2. díl. Otázka, kdy je autoři viděli na posledy? Za mě Terminátor: Temný osud luxusní podívaná, při které se nebudete nudit. Pokud tam nejdete na rande a s filmu pak nic nemáte. Těšit se můžete na výbuchy, honičky, dějový spád. Pokud chcete očekávat nějakou romantiku, tak zůstaň raději doma a pusť si na Nově Ordinaci v růžové zahradě.Film tě zklame.

 • 75%
  2
  0
  3. 11. 2019
  ondrej-sladky (233 bodů)

  Asi nejlepší překvapení tohoto roku. Zpočátku mě odradily trailery (které nebyly moc dobré) ale v kině jsem byl mile překvapen. Prvním dvěma terminátorům se to sice nevyrovná, ale určitě je lepší než zbytek terminátorských filmů. Vrací se Linda Hamilton (Sarah Connor) a Arnold Schwarzenwger (T-800), což je za mě super, protože oba hrají dobře a jejich postavy mezi sebou fungují. Trošku mi vadilo, že je z T-800 trochu komediálnější postava, ale není to nic, co by film kazilo. Film rychle odsýpá, je v něm spousta akce a hodně mě bavil. Pokud nejste fanoušky Terminátora tak film v kině vidět nemusíte, ale pokud naopak jste, tak doporučuji.

 • 45%
  0
  0
  13. 11. 2019
  leriel (176 bodů)

  Dark Fate se mi nelíbil, musím přiznat, že jsem čekala o dost víc a tohle byla jen omletá již několikrát viděná kaše. Genisys ač byl jakkoliv kritizován mě rozhodně víc bavil než Terminator Dark Fate kde samozřejmě byl nejlepší Arnie v roli Carla. Je zbytečné, aby Terminátor jakkoliv pokračoval.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  JanM (133 bodů)

  Bez okolků tam naperu 90%. Arnie je zpět a to v plné síle. Takového Terminátora jsem si přál vidět už od druhého dílu, ale tak lepší pozdě nežli nikdy. Trailery nebyly sice nic moc, ale o to víc jsem byl během sledování překvapen a to velmi mile. Pokud by přišel ještě jeden díl, tak jsem pro, ale musí mít srovnatelnou kvalitu.

 • 50%
  1
  0
  28. 11. 2019
  Filip 1982 (7 bodů)

  Jsem velký fanda Terminátora. Na vzdory všem kritikám se my předešlé díly líbila. Včetně trojky, kde je bezvadný závěr a pětky, kde se tvůrci dobře poprali se stárnutím Arnolda, který nemohl odcestovat do budoucnosti a musel počkat a zestárnout. Poslední díl měale zklamal. Hned na začátku se objeví Jonh Connor stejně starý jako ve dvojce, chvíli jsem byl nadšený, něž ho po pá vteřinách zabije Terminátor. Pak se objeví žena z budoucnosti která si musí neustálé píchat injekce jak nějaká narkomanka. Arnold, který se objeví až v polovině filmu, který zabil Johna Connora si uvědomí že nemá žádný účel přoč existovat a tak začne žít s e ženou a nevlastním synem. Uvědomí si že je mu líto že zabil Johna Connora a tak začne pomáhat Sáře Connorové. Hodně ujetý. Jak může mít Terminátor city s dojít k takovému závěru? Přišlo mi to jako parodie na Terminátora. Čekal jsem podle recenzí na nejlepší díl od prvních dvou dílů a místo toho divný scény v letadle kde se nachází v otevřené zádi letadla aniž by je to odfouklo a ještě si tam vklidu strkají auto které najíždí na nového Terminátora. Pak padaj do vody v autě které brzdí padáky a pod vodou nový Terminátor popírá fyzikální odpor vody a skáče pod vodou jak Spiderman. Na konec filmu se objeví ošklivá scéna kde se Mexičanka kterou se se snaží zachránit hrabě ve vnitřnostech ženy z budoucnosti a ještě si u toho povídají jak je to mrzí. Nejhorší díl který jsem viděl a nechápu ty kladné recenze a proč všichni kritizují předešlé díly. Jediná Hamilton ten film zachránila a zahrála to skvěle.

76 68 ?
jak hlasovat?
 • lukasopicasso 70%
 • Bonny4 90%
 • Waters 65%
 • Meky 70%
 • puposlav 65%
 • Vurhor 70%
 • misec 85%
 • Fandysek 100%
 • Connie098 80%
 • Van96 80%
všechna hodnocení (84)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: