Terminator: Dark Fate (USA)
« další názvy »
Čína Čína
USA USA
128 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Série/Franchise

Obsah

:
Filmová legenda jménem Terminátor má za sebou několik nepříliš úspěšných pokusů o navázání na první dva díly, které se právem řadí mezi nejlepší akční více »« méně

Režie

:
Tim Miller

Scénář

:
James Cameron David Ellison Charles H. Eglee Josh Friedman David S. Goyer Tim Miller Justin Rhodes Billy Ray Gale Anne Hurd

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Mackenzie Davis Edward Furlong Linda Hamilton Tom Hopper ...
Premiéra: 31. 10. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Terminátor: Temný osud. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Terminátor: Temný osud myslíte! K 16. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27639 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  2
  12. 11. 2019
  Brenan88 (43018 bodů)

  Jakkoli ve mne trailery vzbuzovaly obavy,tak musím uznat,že se film nakonec povedl na výbornou. Recenze nelhaly a Terminátor: Temný osud se svou kvalitou řadí za první dva díly. Akční scény jsou originální,výborně natočené a hlavně je jich opravdu hodně. Linda je super o tom pochyb,ale za mne je tahounem opět Arnie. Od chvíle kdy se poprvé objeví na plátně,tak si krade každou scénu pro sebe. Příběh je přímočarý což filmu hodně prospělo. Za mne teda spokojenost,ale už bych přece jen nechal tuhle značku ležet ladem.

 • 100%
  2
  1
  25. 10. 2019
  Sheldon (15961 bodů)

  Podle mého soudu je to skvělý akční film. Všechno je tam jak má být, akce, napětí a přestože se na tom podílel Cameron také humor. Jinak je to typický film Jamese Camerona, jsou tam vztahy mezi silnými ženskými hrdinkami a je tam samozřejmě chvilku i Arnie, který rozesmál celé kino a i když má méně prostoru než v zapomenutelném Genisys, zde je mnohem lepší. Dvě hodiny utečou jako voda. Fajn zábava na sobotní večer.

 • 70%
  0
  0
  24. 1. 2020
  lamps (14703 bodů)

  Vlastně mi to vůbec nevadilo. Na dvou hodinách se jede v uspokojivém terminátořím tempu, lokace a do nich zasazená escape-akce se proměňují s frekvencí, jakou by jim Greta Thurnberg ze své jachty mohla jen závidět, Arnold si zahláškuje a Linda Hamilton si to celé moc užívá. Režisér Miller ctí první dva díly a nepouští se do žádných rozum ohrožujících obštrukcí ve stylu Genisys a Salvation, takže se divák prostě jen dobře baví.. A nic víc. Nějaká přidaná hodnota, která by existenci tohoto zachraňujícího a znovuustavujícího sequelu plnohodnotně ospravedlnila a posadila dnešní publikum na zadek, tu zoufale chybí. Překvapivě se mi líbil nový rozměr vztahu mezi lidmi a terminátory (což je jediný progresivní prvek) a Arnoldovo cameo jsem si užil do té míry, co mi dovoluje nastavení logiky vnitřního světa filmu (takže z pohledu předchůdců jsem musel rozpačitě kroutit hlavou, když začal vyprávět o přebalování a závěsech). Akce samotná je fajn, ale chybí ji Cameronův náboj a polemika. A celkově většina nových věcí a postav působí v porovnání s jedničkou a dvojkou jako docela neinvenční, byť řemeslně špičkový a zábavný kompilát.

 • 75%
  0
  0
  9. 5. 2021
  Pete69 (14285 bodů)

  Pro mě po velmi dobré jedničce a nepřekonatelné dvojce nejlepší Terminátor po delší pauze. Setkání dvou ikon prvního Terminátora dopadlo skvěle. Sice je to pořád dokola, perfektní Terminátor z tekutého kovu, tento se navíc umí rozdvojit a zastaralý "typ Arnie" Pozměněný osud, ale stejný příběh, zachránit budoucího vůdce lidí... už to prostě nefunguje tak, jako poprvé, či podruhé. Toto je ale velmi dobře vizuálně vytvořený Terminátor se skvělými akčními scénami při útěku před vražedným strojem a na mě to jako celek prostě fungovalo.

 • 70%
  0
  0
  22. 11. 2019
  JosefTomas (7101 bodů)

  Překvapení v nepravém slova smyslu. Díky mizerným trailerům jsme ani moc neočekávali dobrý film, což má za následek ty špatné tržby. Po řemeslné stránce to ale celkem šlape, herci si své party užívají a tempo celkem šlape. Je škoda, že si film nevydělá na pokračování, bylo by zajímavé sledovat, kam by se příběh posunul dál.

 • 70%
  4
  1
  28. 10. 2019
  Tom Hardy (5121 bodů)

  Jednoznačně nejlépe napsaný a obsazený Terminátor od trojky, která si v rámci narativu (vzhledem ke svým kvalitám) ignoraci nezaslouží, ale tvůrci pro to mají sakra dobrý důvod. Duchem se to originálním dvěma dílům blíží, jak jen to jde a osobně mám vlastně jen dva problémy v tom, abych mohl mluvit o maximálním uspokojení. V prvé řadě se Tim Miller extra nevytáhl. Není to tak, že by nějakou akci vyloženě zazdil. Ale současně jí nikdy nedá nic s opravdu wow efektem, ani jí nevyšperkuje takovou dynamikou, aby to bylo jedno. Když to člověk porovná s například posledním Šíleným Maxem, je Temný osud "jen" solidní řemeslo. No a pak kamera. Na můj vkus zabírá až příliš často detaily, takže akce není zdaleka tak přehledná, jak by mohla být. A noční scény mají svým zabarvením takový ten laciný nádech, který je smutnou připomínkou toho, že dnes už se akčňáky na film netočí (úplně stejně mě to rušilo v posledním Rambovi). Cíl se každopádně povedlo splnit - konečně je tu film, který má šanci (a i si zaslouží) odstartovat novou trilogii. Tak snad to tentokrát vyjde.

 • 85%
  0
  0
  12. 3. 2020
  leafroller (2620 bodů)

  Po prvních minutách jsem se těšil, jak Terminátor dostane novou tvář, nové hrdiny, novou budoucnost. Potom se však objevil Arnie a každý jeho vstup byl tragičtější než ten předchozí. Nebýt jeho, mohl si film sáhnout na 100 bodů. Největší pecka samozřejmě byla Linda Hamilton v reálném čase. Je hustá!

 • 70%
  0
  0
  18. 1. 2020
  Vurhor (2009 bodů)

  Přísahám bohu, po prvních pěti minutách jsem měl strašnou chuť to okamžitě vypnout, jít do pokoje, prokopnout knihovnu, otevřít okno a zařvat z něho hlasité: ,,FUCK!" Jako kdyby scénáristé byli sami nějakými stroji, kteří byli naprogramováni, aby napsali film, který pobaví, ale zároveň byli i zbaveni emocí a nebyli schopní pochopit sentimentální a nostalgické pouto mezi dlouholetými fanoušky a geniálním druhým dílem. Když to ale člověk překousne, dostane vcelku zábavný a dobře natočený nový kousek terminátorské série, který se může chlubit tím, že je ze všech dílů po dvojce asi tím nejlepším. Návrat Lindy Hamilton jako Sáry Connorové určitě zahřeje u srdce, plus ani nový padouch není nijak zvlášť hrozný. Strašně mě ale štve, že film si trochu bere příklad z nejhoršího dílu série, tedy Terminator: Genisys, a servíruje divákovi častokrát až moc přemrštěnou a na efekty bombastickou akci. Kdyby s tím krapet zvolnili, vůbec bych se nezlobil. Přeci jenom to byla součást kouzla prvních dvou dílů. Příběhově to je ale takové... jalové. Tvůrci se sice vytasili s pár dobrými nápady, ale celkově to působí ne příliš originálně, plus hlavně z toho má člověk pocit, jako kdyby veškeré ty události ve dvojce byly vlastně takové zbytečné. Celkově se ale jedná o slušnou zábavu, ve které to mezi postavami jiskří, plus některé povídací scény mají šťávu. O žádný skvělý díl se ale nejedná, ke kvalitám dvojky to má i tak hodně daleko.

 • 60%
  1
  0
  13. 11. 2019
  Martrix (1602 bodů)

  Pěkně natočený, s vcelku dobře zvládnutou akcí, několika dobrými nápady, ale co je hlavní...s postavami, které jsme chtěli opět vidět....jenže pořád...SCÉNÁRISTICKÝ ZVRATEK. A nejde jen o to, že v téměř všech ohledech opakuje, co už jsme viděli kdysi; ono to totiž zavání záměrem, jako kdyby někdo řekl...diváci jsou konzervativní fanoušci, u starých značek po velkých změnách netouží, dejte jim co mají rádi. Zcela cíleně tak místo rozšiřování příběhu, dochází k tupé recyklaci. Dogma, že bez Arnolda/Terminátora a příběhu, kdy se někdo vrátí v čase, aby někoho zabil a společně s ním přijde někdo, kdo to překazí, je tady vrchovatě užito. V tomto kontextu se mi mnohem víc líbil scénář Terminator Salvation (2009), kde byla zřejmá snaha jít trochu jinou cestou. Terminátor: Temný osud je čiročirá úlitba fanouškům, kteří chtěli vrátit staré dobré časy. Jenže paradoxně se ukázalo, že samotný příběh je a vždycky byl pitomý, nazírání na UI je (a vždycky bylo, ale tenkrát to nikomu nevadilo, protože akce, cool, Arnie..) dětsky naivní a akce je občas natolik předvídatelná, že přestává být napínavá.. V tomto případě 15 minutová scéna v letadle...naprostá hrůza, hraničící s nějakým béčkem...navíc plynule přechází ke scéně pod vodou, která je až směšná. Neodpustím si srovnání. Svět Star Wars je natolik propracovaný a tvůrci s ním tak dobře pracují, že mohlo vzniknout přes 200 seriálových epizod a i když je úroveň celovečeráků pofidérní, tak se dá tvořit dalších 20 let, aniž by došlo k podobnému scénáristickému kanibalismu, jako v případě Terminátora. Když se chce, tak to prostě jde. Jen doufám, že podobnou cestou nepůjde Cameron i s Avatarem...to by bylo teprve veliké zklamání.

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Nový Terminátor doslovně reflektuje vývoj společenské situace a kompletně převrací význam Johna Connora. Hlavní myšlenka celého filmu totiž absolutně dokonale vykresluje převrácené vnímání role ženy pro budoucnost civilizace. Ne, že by to nějak vadilo, ale ta snaha o myšlenku je tam znát. Samotný film je jinak celkem zábavný, má tempo a několik povedených soubojů. Arnold se povedl a twist, který nám tvůrci naservírují hned na začátku je hodně překvapivý. Přiznám, že z trailerů jsem měl u Mackenzie Davis rozpačité pocity (působila tam jako nějaká hříčka přírody - což do jisté míry sedí i na tento snímek), ale nakonec jsem s ní žádný velký problém neměl. Celkově musím pochválit hlavně to, jak se tvůrcům daří parafrázovat první a druhý díl takovým způsobem, aby jim neudělali ostudu. Sečteno podtrženo... Dark Fate je povedeným nástupcem původních kousků, který může diváka jen překvapit.

 • 70%
  5
  0
  27. 10. 2019
  InJo (1363 bodů)

  Nový Terminátor rozhodně není žádná katastrofa, jak možná někteří čekali. Celkovou kvalitou je to sice pořád daleko za prvními dvěma díly (to už jiný asi nikdy nebude), Salvation a Genisys to ale celkem v pohodě překonává (ale ne zas o moc). Navázání na dvojku je snesitelné (díly 3-5 se ignorují), záporák je solidní (byť opět silně připomíná T-1000), Arnold je skvěle využitý (a 'velmi vtipný') a ústřední trojice (!) žen je nakonec dost fajn (Linda Hamilton vládne, ale to ze mě možná mluví hlavně nostalgie) - díky tomu je nové Téčko suvérenně nejvíce 'ženský' (nezaměnovat s zženštilý!) velký akční film poslední doby (minimálně v tomhle je Cameron, který si potrpí na výrazné ženské hrdinky, znát). V akci je to velmi snaživé, ale vyrovnat se Cameronovi v nápaditosti, filmařské preciznosti a učebnicové schopnosti gradace je prostě téměř nemožné (a těch odkazů a citací dvojky je možná až moc). Taky mi přijde, že eRkový rating není bůhvíjak zužitkován (čekal jsem větší a masitější porcování nevinných v podání zlého T.). Primárně mi ale schází to samé, co u předchozích třech dílů - jedinečná temná osudová atmosféra blížící se apokalypsy a nějaký působivý hlubší vztah mezi postavami (jako byl partnerský v jedničce či otcovsko-synovský ve dvojce). Temný osud se sice minimálně o jeden takový také pokouší, ale bohužel funguje přinejlepším průměrně.

 • 15%
  1
  2
  13. 11. 2019
  tedoun (878 bodů)

  Pokud mi někdo řekne, že tento feministický film je o terminátorovi tak se pos.... Snad James Cameron se zbláznil. Hlavně Miller ať raději natáčí filmy typu Deadpool protože to dobře umí. Abych to uzavřel, jednička a dvojka jsou kvalitou úplně někde jinde a přitom v té době technika teprve začala. Tyhle nové filmové klony Starých hitu je jedna velká hrůza přátele.

 • 95%
  0
  0
  26. 1. 2020
  Speedyxxx (813 bodů)

  Po zkušenostech s předchozímy snímky, jako byl Terminátor Salvation jsem k fimlu zpočátku přistupoval s velkou nedůvěrou. Ale od prvního okamžiku bylo zřejmé, že děj míři správným směrem. Skvěle navazuje na druhý díl jako samostatná časová linie. Opět musím ocenit vizuální efekty, kdy se trikařům podařilo skvěle oživit mladou Sáru, malého Johna i původního terminátora. Děj má spád, odzačátku diváka zadáhne do akčního příběhu plného nečekaných zvratů takovým způsobem, že fanoušek původních terminátorských příběhů film shlédne jedním dechem a ani si neuvědomí, že je konec. Nevěřil jsem, že je možné takto skvěle navázat na původní, více než 30 let starý příběh.

 • 20%
  0
  2
  22. 12. 2019
  sugi (666 bodů)

  … a tohle mělo být co ????? …..již v Terminátoru Genisys tvůrci vytvořili časoprostorovou odchylku a dějově i to dávalo smysl a zapadlo to do dějové linky Terminátor , ale tohle nemá ani hlavu a ani patu , na nic to nenavazuje a ani se to nedotýká předchozích příběhů …. prostě jenom vzali dva hlavní protagonisty s původních dílů a nazvali to TERMINÁTOR …..

 • 95%
  0
  0
  31. 10. 2019
  jarousek1981 (312 bodů)

  Šel jsem na posledního Terminátora.(bez jakékoli recenze či traileru). Po filmu jsem si přečetl recenze, kterou vychvalují 1. a 2. díl. Otázka, kdy je autoři viděli na posledy? Za mě Terminátor: Temný osud luxusní podívaná, při které se nebudete nudit. Pokud tam nejdete na rande a s filmu pak nic nemáte. Těšit se můžete na výbuchy, honičky, dějový spád. Pokud chcete očekávat nějakou romantiku, tak zůstaň raději doma a pusť si na Nově Ordinaci v růžové zahradě.Film tě zklame.

 • 75%
  2
  0
  3. 11. 2019
  ondrej-sladky (257 bodů)

  Asi nejlepší překvapení tohoto roku. Zpočátku mě odradily trailery (které nebyly moc dobré) ale v kině jsem byl mile překvapen. Prvním dvěma terminátorům se to sice nevyrovná, ale určitě je lepší než zbytek terminátorských filmů. Vrací se Linda Hamilton (Sarah Connor) a Arnold Schwarzenwger (T-800), což je za mě super, protože oba hrají dobře a jejich postavy mezi sebou fungují. Trošku mi vadilo, že je z T-800 trochu komediálnější postava, ale není to nic, co by film kazilo. Film rychle odsýpá, je v něm spousta akce a hodně mě bavil. Pokud nejste fanoušky Terminátora tak film v kině vidět nemusíte, ale pokud naopak jste, tak doporučuji.

 • 35%
  0
  0
  21. 4. 2020
  S7evin (250 bodů)

  Žádný John Connor, žádný Skynet. Tvrdý restart a klon, ve kterém, aby se neřeklo, poskakuje depresivní Linda Hamilton. Druhou část recyklace Terminatora osvěží samotný Arnold. Tentokrát jakožto parodie na T-800, který se po splnění mise (která vlastně plive do ksichtu filmu T2) ustálí, najde si rodinu, adoptoval synka, má domeček, práci, pejska. Pak mu rupne v kouli a na stará kolena se opět obětuje a zachrání svět. A toto má pod palcem sám Cameron?!

 • 80%
  0
  0
  15. 5. 2020
  Kverulant (221 bodů)

  Překvapivě slušná akční zábava s výživnou akcí, hodně mě překvapily efekty. Bez návratu Lindy a Arnolda by to měly zbylé ústřední postavy velmi těžké, obě slečny postrádaly charizma.

 • 75%
  0
  0
  27. 1. 2020
  vaclav-pilnik (217 bodů)

  Film se mi líbil, ale mám k němu dvě výhrady.
  První půlka filmu byla přesně to co bych od Terminátora očekával. Po 5 minutách přešel rovnou do akce a kdyby to tak pokračovalo dál, byl by z toho dost solidní akční film a vůbec by to nevadilo. Jenže pak prudce zabrzdil téměř do zastavení protože byl čas na prohlídku rodinných fotek a nějaké ty dialogy při čaji o páté či limonádě na téma Skynet už není Skynet jmenuje se to jinak, i když je to totéž je důležité ten rozdíl vysvětlit hezky pomalu a v klidu aby to všichni pochopili. No a Terminátora přece nemůžeme natočit bez těch důchodců kteří v něm už hráli (nebo nehráli ale jsou tam ve své digitální podobě). Po tom co hrdinové dolemtají své nápoje film začne znovu pozvolna akcelerovat, aby se do svého konce úrovní akce dohrabal skoro tam kde byl na začátku, ale už to není ono. Film už pak tak docela nepopadne dech protože to nejlepší co nabízí si odbyl vlastně už v první půlce.

  Kdybych se považoval za fanouška nějakého herce, tak Schwarzenegera. Jenže to se týká spíš filmů které natočil před svojí politickou kariérou. Řekl bych, že když už nebyl T-101 nahrazen nějakým jiným modelem před nějakou dobou, mělo to být teď. Když už ne kvůli tomu že pochází z budoucnosti která nenastala a tudíž jeho přítomnost nedává smysl, tak proto že už si skoro ani není podobný a chvílemi se nepohybuje jako Terminator, ale jako stařec který upustil chodítko těsně předtím než spustili kameru. Snad už se tedy k téhle roli vracet nebude pokud bude ještě někdy nějaký další Terminator a zakončí svojí hereckou kariéru nějakým důstojnějším způsobem.

 • 45%
  0
  0
  13. 11. 2019
  leriel (213 bodů)

  Dark Fate se mi nelíbil, musím přiznat, že jsem čekala o dost víc a tohle byla jen omletá již několikrát viděná kaše. Genisys ač byl jakkoliv kritizován mě rozhodně víc bavil než Terminator Dark Fate kde samozřejmě byl nejlepší Arnie v roli Carla. Je zbytečné, aby Terminátor jakkoliv pokračoval.

 • 90%
  0
  0
  12. 11. 2019
  JanM (152 bodů)

  Bez okolků tam naperu 90%. Arnie je zpět a to v plné síle. Takového Terminátora jsem si přál vidět už od druhého dílu, ale tak lepší pozdě nežli nikdy. Trailery nebyly sice nic moc, ale o to víc jsem byl během sledování překvapen a to velmi mile. Pokud by přišel ještě jeden díl, tak jsem pro, ale musí mít srovnatelnou kvalitu.

 • 100%
  0
  0
  26. 8. 2020
  puszkailer-marek (30 bodů)

  Každý díl neměl chybu. Film Terminátor: temný osud považuji za důstojné zakončení celé série. Film je skvělé obsazen, Arny nemá chybu. Myšlenka a nápad filmového scénáře je bezkonkurenční. Efekty jsou jsou skutečně nadmíru propracované. Tento filmový skvost lze jen doporucit.

 • 50%
  1
  0
  28. 11. 2019
  Filip 1982 (7 bodů)

  Jsem velký fanda Terminátora. Na vzdory všem kritikám se my předešlé díly líbila. Včetně trojky, kde je bezvadný závěr a pětky, kde se tvůrci dobře poprali se stárnutím Arnolda, který nemohl odcestovat do budoucnosti a musel počkat a zestárnout. Poslední díl měale zklamal. Hned na začátku se objeví Jonh Connor stejně starý jako ve dvojce, chvíli jsem byl nadšený, něž ho po pá vteřinách zabije Terminátor. Pak se objeví žena z budoucnosti která si musí neustálé píchat injekce jak nějaká narkomanka. Arnold, který se objeví až v polovině filmu, který zabil Johna Connora si uvědomí že nemá žádný účel přoč existovat a tak začne žít s e ženou a nevlastním synem. Uvědomí si že je mu líto že zabil Johna Connora a tak začne pomáhat Sáře Connorové. Hodně ujetý. Jak může mít Terminátor city s dojít k takovému závěru? Přišlo mi to jako parodie na Terminátora. Čekal jsem podle recenzí na nejlepší díl od prvních dvou dílů a místo toho divný scény v letadle kde se nachází v otevřené zádi letadla aniž by je to odfouklo a ještě si tam vklidu strkají auto které najíždí na nového Terminátora. Pak padaj do vody v autě které brzdí padáky a pod vodou nový Terminátor popírá fyzikální odpor vody a skáče pod vodou jak Spiderman. Na konec filmu se objeví ošklivá scéna kde se Mexičanka kterou se se snaží zachránit hrabě ve vnitřnostech ženy z budoucnosti a ještě si u toho povídají jak je to mrzí. Nejhorší díl který jsem viděl a nechápu ty kladné recenze a proč všichni kritizují předešlé díly. Jediná Hamilton ten film zachránila a zahrála to skvěle.

75 68 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 75%
 • jan-brejska 75%
 • pavel paleček 45%
 • Overlord_2004 100%
 • cerfik 40%
 • lada-hradilova 65%
 • LoveGun 30%
 • puszkailer-marek 100%
 • jaroslav-nemec 90%
 • Nevka 75%
všechna hodnocení (130)

V TV