Posledná aristokratka (Slovensko)
Česko Česko
110 minut

Žánry

:
Komedie

Obsah

:
Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti více »« méně

Režie

:
Jiří Vejdělek

Scénář

:
Jiří Vejdělek

Herci

:
Hynek Čermák Tatiana Dyková Yvona Stolařová Martin Pechlát Eliška Balzerová ...
Premiéra: 24. 10. 2019
Distributor: Falcon
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Poslední aristokratka. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Poslední aristokratka myslíte! K 28. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28304 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Poslední aristokratka


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  1
  0
  9. 3. 2020
  Pete69 (22487 bodů)

  Kdepak.. spíše než na film jsem se díval na lokace ve kterých byl film natáčen, protože jsem na většině byl, což mi spíše dojem z filmu pokazilo. Humoru pramálo, scénář šitý horkou jehlou a závěr stál také za prd. Nudný snímek, který bych už vidět nikdy nemusel. 50%.

 • 55%
  0
  0
  15. 7. 2021
  JosefTomas (8861 bodů)

  Docela smutný pohled na odfláknutí důležitých prvků a plýtvání talentu a času několika schopných lidí. Rodilý Newyorčan, co žije se svojí manželkou Vivien a dcerou Marií od nepaměti v Americe a jsou potomky českých přistěhovalců, mluví plynně česky a bariéra mezi národy je tak ukázána pouze mezi americkou a českou náturou, kde Češi vzhlíží na Amíky z patra za jejich nadutost a Amíci zase nevěřícně hledí na Čechy jako na líné hypochondry pod vlivem (všechno řádně rozděleno do tří postav). K tomu si připočíst, že Frank je vlastně idealista, který věří, že se na zámku a obecně v Čechách zůstane i s rodinou, i když je na tom s penězi dost bídně, Vivien je naopak rozmazlená blbka, která vidí jen peníze a co nevidět zámek prodat a k tomu Marie, která, ač se chová jediná trochu rozumně, nakonec přehodnotí kvůli mladému princi z vedlejšího zámku. Všechny postavy tak jednají proti svému uvážení a na konci to WTF vyletí do extrému, ale nebudu prozrazovat (ale kdo má nakoukáno, asi ví, jak to dopadne). Je mi vážně líto, že se plýtvá talentem a časem u lidí, co mají zkrátka navíc- Čermák všechny dialogy zahraje velmi dobře, jen to, co ho scénář nutí říkat, je vážně tragédie, Vilhelmová (pardon, Dyková) tam vlastně moc prostoru nemá a když už ano, u Yvony Stolařové bychom měli být v pozoru, tam se skrývá velký talent, Liška je tradičně v roli blbečka, jen škoda, že úplně zbytečně a jeho postava tam nebýt, moc by se toho nestalo. A to nepočítám herecké kapacity, jako je Kotek, Balzerová, Procházková a nebo třeba i Nárožný. A pár cameo rolí taky potěší. Nejvíc jsem ale rozesmutněný z kameramana Vladimíra Smutného (ty České lvy doma nemá jen tak) a díky jeho kameře jsem se kochal skvělými záběry, že jsem překousal i ten hrozný plochý děj. Vážně škoda, tolik talentů na jednom místě a vlastně pro nic.

 • 35%
  1
  2
  13. 11. 2019
  tedoun (916 bodů)

  A tomu se ještě říká film? Český národ Měl Martina Friče,Věru Chytilovou, má Honzu Svěráka nebo Hřebejka - tyhle natáčejí nebo natáčeli kvalitní filmy. Omlouvám se ale po 30 minut jsem odešel z kina a zůstali tam dětí s babičkou protože tohle už není normální. Doufám, že brzo uvidím nové filmy typu pelíšky, s tebou mě baví svět atd.

 • 40%
  1
  1
  13. 11. 2019
  Milena107 (669 bodů)

  Tak jsme si zase jednou užili hradního humoru, který se odehrával na několika našich českých a moravských zámcích, ovšem celý chudý děj by natočilo starší dítě za pomoci videokamery, a možná by byl zajímavější. Proč vůbec na takové filmy plýtvat penězi?

 • 55%
  0
  0
  12. 11. 2019
  TomSti (583 bodů)

  Po odporně debilních Mužích v naději a polovičně invalidní Tátově volze to vypadá, že Vejdělek má zase pevnou půdu pod nohama a ačkoliv se místy jedná o lehce infantilní a přehrávaný humor, jako celek to celé působí velice kompaktně. Jak už to tak u českých filmů bývá, i tady zase veškerou slávu hlavním hercům seberou menší, ale důležité role - Hospodyně Balzerová, která pro černý humor a alkohol nejde daleko, hypochondrický správce Liška a unylý, až balzamovaně navoskovaný kastelán Pechlát. Viděno v kině, což taky asi umocnilo celkový dojem z filmu.

 • 75%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Bad (464 bodů)

  Byl jsem donucen jít na tento film a upřímně jsem od něj toho moc nečekal, doufal jsem aspoň, že se zasměji a pobavím, ale česká komedie upadá a nějak se zasekla na podprůměru, kde nepoznáte, jestli sledujete pořád jeden film nebo jste začali sledovat jiný. Film je mi až pohádkově milý, hlavně díky skvělému hereckému obsazení a atmosféře. Ale bohužel jsem se nesmál, což je velké mínus.

 • 60%
  3
  0
  13. 11. 2019
  mil78 (384 bodů)

  Vcelku příjemný vánoční podívaná s dobrými hereckými výkony.
  Nejedná se o nic světoborného, ale v rámci české produkce jde rozhodně o lepší průměr.Škoda jen té hudby, dobrý pop by dojem a švih filmu výrazně zlepšil.
  Píseň No Name je katastrofa.Přesto jako rodinná zábava snímek obstojí.

 • 40%
  0
  0
  4. 8. 2020
  lukas-gajdos (168 bodů)

  Co mám k tomuto snímku napsat. Snad jen to, že česká kinematografie jde krásně do černé díry. Film ze začátku působil dost mile, vtipně a krásně se pozoruje kamera a výprava, každopádně po chvíli děj spadá, není tam nic nového a začíná typické čecháčkovsé humory, které nepřišly vtipné ani mně. Výkon Dykové se mi jako vždy, nelíbil, nechápu, proč ji pořád všude obsazují, Hynek Čermák je šikovný táta a výborný herec ztvárněním role, ale jinak snímek nic nenabídne, kromě marnotrapného Lišky, který aspon trochu pobaví.

 • 55%
  3
  0
  1. 11. 2019
  Hugo Ball (10 bodů)

  Kastelán Evžen Boček rozesmál svou tetralogií patrně mnohem více čtenářů než její filmová adaptace. Film osciluje mezi pohádkou (Max v zasněžené krajině uhání na bílém koni) a romantickou komedií ( trojnásobný polibek hlavních dvojic, koneckonců také pohádkový).Smíchu bylo v publiku minimálně, zajímavý by byl poměr pouhých diváků a diváko-čtenářů v souvislosti s jejich očekáváním. Hraběcí rodinka nepůsobí zrovna přesvědčivě, zato onatáčkovaná E.Balzerová v roli ořechovkové kuchařky a nepřítel všech "muflonů" kastelán M.Pechlát rozhodně pobaví. Kamera je asi nejsilnější stránkou celého filmu, který neurazí, ale taky nenadchne.

 • 90%
  0
  1
  11. 3. 2020
  patricia-willander (3 bodů)

  Film se mi celkově líbil. Zdařilá komedie, příjemné odlehčení od starostí všedních dnů. Dobré herecké výkony. Oblíbení herci a herečky. Celkově 90%, protože hudba mohla být lepší! :)

Hodnocení a recenze Poslední aristokratka

67 57 ?
jak hlasovat?
 • miza 65%
 • nikola-voznikova 60%
 • HanO 65%
 • aquiver 40%
 • Psychotronix 65%
 • Evson 80%
 • JosefTomas 55%
 • Viva 85%
 • misa-bila 95%
 • jirik-smerda 80%
všechna hodnocení (97)

V žebříčcích uživatelů

226. místo z 352 v žebříčku uživatele elza1