Jarhead (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
125 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný, Adaptace knižní, Retro
Motto: Každý muž bojuje svou vlastní válku

Obsah

:
Oscarový režisér Sam Mendes se už podíval pod kůži amerického maloměsta (Americká krása), do světa gangsterů z časů prohibice (Road to Perdition) a teď více »« méně

Režie

:
Sam Mendes

Scénář

:
William Broyles Jr.

Herci

:
Jake Gyllenhaal Scott MacDonald Peter Sarsgaard Jamie Foxx Lo Ming ...
Premiéra: 16. 2. 2006
DVD: 28. 8. 2006
Jste na stránce filmu Mariňák. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mariňák myslíte! K 8. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27522 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  27. 8. 2017
  Brenan88 (42986 bodů)

  K tomuto snímku se nedá nic moc co napsat. Jedná se o poctivé válečné drama,které si vystačí jen s minimem akce. Přesto by Mariňák strčil do kapsy kde jaký starší válečný snímek. Sam Mendes je opět výborný a na snímku to jde znát. Mariňák je dostatečně zábavný a nepostrádá vtip. Svůj lví podíl na úspěchu tohoto snímku nesou hlavně Jamie Foxx a Jake Gyllenhaal,kteří ve svých rolích excelovali.

 • 80%
  0
  0
  21. 7. 2016
  lamps (14654 bodů)

  Od Mendese jsem sice nic jiného neočekával, ale Mariňák se mi fakt moc líbil. Vím, že nejsem první ani poslední, kdo to sem do komentářů napíše, ale natočit válečné drama se sklonem k odborné psychologii, s minimem skutečné akce a s námětem zdánlivě slepeným patosem takhle otevřeně, nevtíravě a až nepříjemně opravdově, za to si Mendes zaslouží když už ne přímo úctu, tak určitě hlubokou poklonu. Je to mrazivá výpověď o hrůzách války, na oko pohodová a nenápadná, ale uvnitř tak silná a hlavně věrohodná, že si v mých očích vydobila pozici mezi myšlenkově zdrcujícími majstrštyky, kterým suverénně vévodí Coppolova Apocalypsa (i na ní se tu ostatně dost výrazně vzpomene). Mariňák sice není nejlépe natočená, nejzábavnější ani emocionálně nejpůsobivější válečná story made in Hollywood, a všechny jeho základní motivy už jsme mohli vidět v mnoha jiných filmech včetně těch, kterým dnes říkáme klasika, ale jako jednomu z mála amerických snímků jsem mu uvěřil všechno, co se v něm odehrálo. Zrovna tady by se ta trapná vložka "podle skutečné události" docela pěkně vyjímala:-)

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2020
  Pete69 (13454 bodů)

  Velmi dobrý kousek o válce v zálivu, který mi dlouho unikal.. Asi nejlepší herecký výkon Jake Gyllenhaala a to mu bylo teprve 25. Kdyby byl snímek trosku vice "rare" a to ve smyslu jak krvavý, tak syrový byla by to opravdová pecka. Film má hloubku, přesto to není přeamerikanizované a přehnané. Milé překvapení.

 • 90%
  0
  0
  30. 10. 2019
  JosefTomas (6920 bodů)

  Netradiční pohled na válku, tentokrát z pohledu vybouřený a natěšených mladíků, kteří chtějí jediné: "Konečně si zastřílet." Výhoda tohoto filmu je, že jste stejně jako vojáci v něm, nehorázně natěšení na to, co přijde a ono to ne a ne přijít. Zároveň je to ale vedené Mendesovou rukou a vše podtrhává nádherná kamera Rogera Deakinse (scéna ropných vrchů by měla viset v muzeu) a to jsem nezmínil výborné herecké výkony (opět můj oblíbenec Jake Gyllenhaal), dynamický střih (na to, že se vlastně "nic" neděje, se tam toho střihově děje celkem "dost") a fantastická hudba, která každou scénu něčím nádherně ozvláštní. Podtrženo sečteno, 90% a míň rozhodně ne.

 • 70%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6367 bodů)

  Mariňáka jsem hrozně dlouho odkládal a musim uznat, že to byla chyba. Sam Mendes ani ve svém třetím film nezklamal, docela se na jeho další filmy těším. Mimo jiné nám ukazuje, že umí natočit prakticky cokoliv. Je vidět, že výcvik mariňáků není žádnej med, osobně bych si na to netroufal :o) A ta část, kde hořeli ropné vrty, byla vážně úžasná!

 • 95%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2968 bodů)

  Opovažuji si tvrdit, že se jedná o nejlepší válečný film 21. století! Tento film se mi líbil mnohokrát víc než Olověná vesta a Četa. Sam Mendes z dramatu přesedlal na válečňák, ve kterým je zabíjení a takový ten Mendesův drama humor. Mariňák je úžasnej!

 • 100%
  0
  0
  27. 2. 2015
  tomas-krenek (54 bodů)

  Jake Gyllenhaal je nejlepší herec!

  • Scénář
  • 95%
   0
   0
   21. 8. 2016
   pavelkoubik (39 bodů)

   Čím víc člověk v životě uvidí válečných filmů, tím víc se zrcadlí výjimečnost Mendesovy pouštní lyriky. Autenticky drásavý válečný film, který v rámci žánru jen ztěží bude hledat vůbec nějakou konkurenci. "Umírání za dlouhého dne" pro nové tisíciletí...

  74 85 ?
  jak hlasovat?
  • Pete69 75%
  • S7evin 80%
  • mims 85%
  • michal-marsalek 80%
  • Sandrastekla 60%
  • InJo 90%
  • JosefTomas 90%
  • lukasopicasso 80%
  • Radek_Belina 95%
  • Futureman 90%
  všechna hodnocení (120)

  V žebříčcích uživatelů