Platoon (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný
Motto: Slavné válečné drama nás zavádí do vietnamské džungle.

Obsah

:
Vietnam 1967. Mladý, nezkušený student Chris Taylor je přidělen k třicetičlenné pěchotní jednotce Platoon. Úkol zní: Nalézt a zničit. Psychické a fyzické více »« méně

Režie

:
Oliver Stone

Scénář

:
Oliver Stone

Herci

:
Keith David Forest Whitaker Francesco Quinn Kevin Dillon John C. McGinley ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  25. 1. 2015
  muzz (17580 bodů)

  Popvé jsem viděl v kině U hradeb, a co jsme jako kluci ocenili, bylo že cenzor zapomněl vymazat zmínku o čs.kulometech, které schovávali mírumilovní vesničani :) Jako všechny Stoneovy filmy byl i tento natočen velmi profesionálně a poutavě. Dnes už vím, že komunista Stone točí všechno hlavně proto, aby pomluvil Ameriku, tento snímek nevyjímaje. S tím se k jeho tvorbě musí přistupovat.

 • 100%
  0
  0
  31. 10. 2014
  Sheldon (9646 bodů)

  Čím jsem starší tomuhle filmu přicházím na chuť, a to nejen z hlediska silného námětu, ale především díky skvělému režijnímu pojetí a špičkovému technickému provedení. Tohle je prostě jedním slovem dokonalé!

 • 90%
  0
  0
  3. 3. 2017
  lamps (7480 bodů)

  Oliver Stone Vietnam na vlastní kůži zažil, a díky němu nyní také všichni, kdo se podívají na ČETU a mají dostatečně otevřenou mysl, aby ji pozorně naslouchali. Nekonečný a nepochopitelný boj se sebou samým, děsivá konfrontace s odvrácenými stránkami lidství, které se na místě, kde život zdánlivě nemá žádnou cenu, stává stejně irelevantní jako život sám, Na jedné straně Willem Dafoe, který se snaží zůstat člověkem v nelidském pekle, na straně druhé Tom Berenger, bezcitná bestie ve službách jediné životní jistoty - smrti, a mezi nimi nováček Charlie Sheen, stejně jako divák vyděšený a překvapený poměry uvnitř rozpolceného vojenského pluku. Rákosníci jsou jen kulisou, nutným fyzickým zhmotněním všudypřítomného strachu, beznaděje a pocitu nekonečné viny. To, co v tomhle filmu zastává hudba, je podobný lví podíl, jaký odvádí například dlouhé dialogy ve filmech Quentina Tarantina - atmosféra vás její zásluhou od prvních sekund pohltí, a když se pak aktivně zapojí i vizuální čaroděj Richardson, máme zaděláno na dvě hodiny realistického filmařského mistrovství. Společně s APOKALYPSOU nejlepší a filozoficky nejobjemnější válečný opus..

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6270 bodů)

  Peklo Vietnamské války očina Olivera Stoneho.

 • 95%
  0
  0
  19. 7. 2017
  p.a.douch (4322 bodů)

  Pro mě je druhá polovina osmdesátých let Stoneovým režijním vrcholem. Četa je toho příkladem. Na tomhle filmu je dost vidět velké zapojení speciálních poradců (Dale, Ebenhoch). Také je znát účast Olivera Stonea v tomto konfliktu. Tohle dílo zkrátka funguje. Casting je výbornej a mnoho herců zde předvedlo svůj nejpůsobivější výkon (Quinn, Moses, Kevin Dilon, Orwig, Dale).

 • 100%
  0
  0
  13. 4. 2013
  výfuk (2928 bodů)

  První zhlédnutí Čety bylo velmi zajímavé a hlavně premiérové, nicméně konec jsem měl trochu rozostřený (ne že bych ho nechápal, ale on opravdu byl ten zvuk na nic). Druhé zhlédnutí bylo o mnoho lepší a srozumitelnější. Je mi Stonea trochu moc líto, co musel v té válce prožít. Já bejt na jeho místě tak asi už páchám sebevraždu. Stone to zfilmoval opravdu perfektně a příběh dostal pravdivé grády nejen o boji mezi nepřáteli státu, ale i nepřáteli mezi Američany. Skvělá práce, která se musela řádně ocenit až na podruhé.

 • 0
  0
  28. 9. 2013
  miza (2105 bodů)

  Skvělý válečný film.

 • 90%
  0
  0
  17. 6. 2015
  wop (1605 bodů)

  Asi nejlepší film o válce ve Vietnamu, podaný z velmi osobního pohledu vojáka Chrise Taylora v podání Charlieho Sheena.

  • Willem Dafoe
  • Tom Berenger
  • 95%
   0
   0
   12. 12. 2012
   pokladnik (1592 bodů)

   Tak zde téměř netřeba slov. Kultovní pecka z trilogie Olivera Stonea. Viděla jsem ho v kině na premiéře ještě za komančů a věřte, že hláška (při hledání zbraní ve vietnamské vesnici)" české samopaly čz ráže .." se setkaly s velmi bouřlivým ohlasem. Jeden z nejlepších válečných filmů a filmů o Vietnamské válce. Sice už je parodován (Tropická bouře), ale pro mě zůstavá tím nejlepším co Oliver Stone natočil o válce.

  • 90%
   0
   0
   28. 4. 2016
   Dubínka (542 bodů)

   Četa určitě patří mezi jeden z nejlepších válečných filmů co sem kdy viděl. Z válečného prostředí ji překonává jen pro mě dokonalý Vojín Ryan. Co se týče realističnosti a odpudivosti k válce je Četa skvěle vypovídajícím filmem o válce ve Vietnamu i válce jako takové. Zdrcující válečná atmosféra se rozprostírá celým filmem, což je určitě také velikým přínosem pro snímek. Podle mě je Četa nejlepším filmem Olivera Stonea i Charlieho Sheena a Willema Dafoe, který tady předvádí opravdu výborný výkon. Akce, atmosféra, režie, hudba, scénář i herci jsou zde na filmovém vrcholu, proto si Četa určitě zaslouží 5*. 90%

  • 95%
   0
   0
   24. 9. 2015
   Marator (268 bodů)

   Všechny války byly peklo, ale myslím, že Vietnam musel být pětipeklo. Hmyz, horko, bláto, vlhkost až na kost, vietcong a k tomu ještě magorující spolubojovníci. Oliver Stone se vypovídal skrz kameru a ješte k tomu dostal ocenění. A zasloužil si jej!!!

  81 ? ?
  • wiecej 90%
  • Michael Jackson 15%
  • bohhous22 100%
  • lamps 90%
  • Kalkyno 100%
  • Sáček 85%
  • krysar-krysivin 80%
  • Tupá stará treska 95%
  • hansvonalt 95%
  • divid.jh 90%
  všechna hodnocení (141)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  13. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

  „Tak zde téměř netřeba slov. Kultovní pecka z trilogie Olivera Stonea. Viděla jsem ho v kině na premiéře ještě za komančů a věřte, že hláška (při hledání zbraní ve...”

  2. místo z 3 v žebříčku uživatele izevsk
  8. místo z 9 v žebříčku uživatele krejcik.elinka
  8. místo z 21 v žebříčku uživatele Punisher
  8. místo z 12 v žebříčku uživatele kellys2
  3. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  5. místo z 27 v žebříčku uživatele Pas
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: