Inglorious Bastards (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
153 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Válečný, Adaptace knižní, Oscarový, Retro
Motto: Hanebně zparchantělá jízda plná krve, potu, slz a touhy po pomstě.

Obsah

:
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino Eli Roth

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Brad Pitt Mélanie Laurent Christoph Waltz Eli Roth Michael Fassbender ...
Premiéra: 27. 8. 2009
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Hanebný pancharti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hanebný pancharti myslíte! K 27. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hanebný pancharti


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  2
  0
  7. 3. 2017
  Brenan88 (45177 bodů)

  Tarantinovo mistrovské dílo! Žádný Kill Bill,nebo "kultovní" Pulp Fiction,ale právě hanebný pancharti dokazují,že Quentin není žádný magor z videopůjčovny,ale režisér patřící mezi světovou špičku ve svém řemeslu. Obrovské plus za skvělého Christophera Waltze,který z postavy důstojníka Hanse Landu dokázal vytvořit takovou svini,že jen těžko uvěříte svým očím. O Bradovi a jeho výkonu není ani třeba psát,vše na co sáhne se ve zlato promění. Opět skvělý styl vyprávění,který umí jenom Tarantino dělá z Hanebných panchartů klenot mezi válečnými filmy. 100% požitek.

 • 100%
  0
  0
  15. 4. 2015
  martin-mickey-stusak (25461 bodů)

  Válečný film ve stylu,   jaký tu ještě   nebyl.Tarantinův rukopis je   tu znát každou vteřinou a   nenechá mysl diváka   napokoji. Netlačí na pilu a   nechává každou scénu,   každý dialog plynule se   rozvinout. O to více šokuje,   co se nečekaně stane.   Spaghetti westernový motiv   tomu přidává grády a   Plukovník Hanz Landa v   úžasném podání do této   chvíle neznámého   Christophera Waltze mi celou   dobu tak pil krev, že trvat   tento film ještě pár minut,   odvezli by mne pro   chudokrevnost. Fantazie je to   dobrá a skutečně škoda,   že takhle nějak ta válka   neskončila. Ano, je to jiný   nezvykle pojatý válečný   film, který nepřilne   každému. Ke mne přilnula   každá jeho vteřina a   dávám plný počet bodů. 

 • 80%
  0
  0
  15. 10. 2017
  Pete69 (20001 bodů)

  Qunetin Tarantino a jeho filmy.. už jsem k tomu napsal dost. Neumí natočit brak. I tento kousek je nezapomenuelný. Nikdo neudělá Tarantinovskou atmosféru a napětí před vcholnou scénou.. nikdo....

 • 60%
  0
  2
  17. 1. 2017
  Sheldon (16014 bodů)

  Podmínkou na Tarantina dosud nejvyššího rozpočtu 70 milionů dolarů byla účast hvězdy a Brad Pitt měl zájem. Hvězda české pravicové politiky Miroslav Kalousek si v té době stále trval na svých siláckých tvrzeních o zbytečnosti filmových pobídek a tak Tarantino točil v Německu, kde se tamní vláda nestydí podporovat domácí průmysl nebo nedej bože vydělat nějaké peníze, fuj! V Čechách tak nezůstala ani část z rozpočtu 1 400 000 000 korun českých. Ale co, my si to přece můžeme dovolit! Shodou okolností se točilo jen pár kilometrů od místa, kde jsem v té době bydlel, ale oblast natáčení byla bohužel neprodyšně uzavřena s typickou německou důkladností. Po skončení jsem se však na některá filmová místa šel podívat a v Čechách by se to dalo natočit úplně bez problémů a s podstatně menšími obtížemi.

   • Fantasticky natočený film selhává na laciném scénáři. O co víc si Tarantino lámal hlavu s geniálními filmovými kompozicemi a přepečlivým výběrem herců, tak o to méně se zajímal o to čemu se říká věrohodnost a uvěřitelnost postav. Film se tak odehrává v paralelním vesmíru a jestli něco připomíná ze všeho nejvíc, tak westerny Sergia Leone. Úvodní scéna je dokonce kompilátem z několika slavných westernů. Když se mu to někdo pokoušel sdělit tak jednou v afektu řekl, že takhle se to skutečně stalo. Film tak rozdělil diváky a kritiku do dvou nesmiřitelných táborů. + Každopádně vydělal jen v kinech 320,4 milionů dolarů a posbíral Oskara a 7 dalších nominací (z toho jen pro Tarantina 2).
  • 95%
   0
   0
   7. 10. 2016
   lamps (14836 bodů)

   Nikoli nejlepší, ale pro mě rozhodně nejzábavnější Quentinův film, který nemá hluchého místa. Jednotlivé kapitolky fungují skvěle jak sami o sobě, tak i jako součást tentokráte soudržného celku (na rozdíl třeba od prvního Kill Bill), hlášky jsou smrtící, dlouhé dialogové předehry over the top a herci dokonalí - Piťák nikdy nebyl zábavnější a při jeho americké italštině jdu pokaždé do kolen, Til Schweiger je hrozný hovado (vhodnější spojení mě zkrátka nenapadá), Mélanie Laurent objev jako hrom a Christoph Waltz objev století. Výborná je práce s rytmem vyprávění na úrovni scén (dynamizování prostřednictvím flashbacků a vypravěče) i celku (promyšlené střídání linií, které se systematicky prolínají až do finále, v němž je každá ze stran silně zainteresována). A, přestože to někomu možná vadí, obrovsky mě bavilo přepisování historie ve prospěch posilování momentu překvapení a zvýraznění jedinečné osobnosti záporáka Landy, jenž i díky Waltzovu bezchybnému projevu přetavuje nejdůležitější a potenciálně pochybný zvrat ve zvrat zábavný a pochopitelný. Jeden z klenotů, na něž se mohu dívat pořád dokola a pokaždé najdu něco nového. "Auf Wiedersehen tvejm náckovskejm koulím" hláškou desetiletí. 

  • 50%
   0
   0
   6. 8. 2017
   Danny F. (11140 bodů)

   Dobré scénky s basebalovou pálkou, skalpem a ke konci s masakrovanou tváří hitlera samopalem. Jelikož je v tomto filmu hóóóódně dlouhých dialogů (typické pro Tarantina) francouzsky a německy (češtiny hodně málo) tak trochu nuda, děj taky nic extra a celkem slabota. Sice je to dobře krvavé a tak solídně drsné, přes to dávám průměr. Zhlédněte a posuďte.

   • brutalita
   • děj
   • dialogy
  • 90%
   3
   0
   2. 1. 2017
   JosefTomas (8394 bodů)

   Je až neuvěřitelné, jak má tento film tak málo scén, a přesto délkou přesahuje většinu filmů, dokáže bavit vypointovaností každého okamžiku a ještě být pořád Tarantinovsky kultovní.

  • 75%
   0
   0
   4. 1. 2015
   Arthur Logoff (7771 bodů)

   Brad Pitt výborný, taky Christoph Waltz v roli Honzíka Landů (a který byl výborný i v dalším Tarantinově kousku Nespoutaný Django jako lovec-zubař King Schultz, i když bych ho tam skoro nepoznal). Veselé dílko s trochou ukrutnosti pro pobavení mi ale přesto přišlo jako slabší ve srovnání s největšími tarantinovskými peckami. Rytinky na čelo ale nakonec všechno zachránily :)

  • 100%
   3
   0
   7. 12. 2017
   SNCIS (6519 bodů)

   Pro Tarantinův styl mám slabost, poctivá filmařina. Dokonale atraktivní prostředí, napětí v každém dialogu, klidné dlouhé scény. "Předpokládám, že tohle bude můj mistrovský kousek." Všichni herci jsou perfektní, nejvíce mne nadchnul Christoph Waltz coby lovec židů Hans Landa. "Řekni Auf Wiedersehen svým nacistickým koulím." Pochopitelně nezapomínám ani na lovece nacistů Brada Pitta. Směs akčních scén, humoru a vynikající hudby. Není tam snad žádné klišé, je to originál - konec to rozsekal. 153 minut uteklo jako voda. Skvělý zážitek, zasloužených 5 hvězdiček. - 100%.

  • 80%
   0
   0
   4. 12. 2012
   jirka26 (6287 bodů)

   Po autu zabiják my Tarantino spravil náladu vibíjením nácků.

  • 80%
   0
   0
   27. 12. 2012
   Standa. (6167 bodů)

   Tarantinovo brilantní scénář doplnila parta známých i neznámých herců a zrodila se stylová honba na nácky.

  • 80%
   0
   0
   24. 2. 2013
   VitvarJane (4479 bodů)

   Prostě dokonalost sama. Brad Pitt jako alda, to dokáže pouze tarantino. Klobouk dolů.

  • 100%
   0
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3339 bodů)

   Quentina Tarantina miluju tak jsem neodolal spokojeně usednout k dalšímu zážitku.Film byl brutální, ale zároveň ohromně uchvacující, kdy si říkáte „humus“ ale potom „wow" to je fakt drsný!“ Dlouhé scény nebyly nudné a opravdu jsem byl ve střehu každou minutu,abych byl připraven na všechno a stejně mě něco nového překvapilo a uchvátilo.Kvalitní film!Tarantinovy se film povedl a těším se na jeho další filmové poselené dobroty,jak se říká sůl nad zlato.Výborně zahrál Brat Pitt a Christoph Waltz.Celkový dojem na 5***** Poručík Aldo Rainea: „Víš ty co ?!" „Tohle by mohl bejt můj mistrovskej kousek!" To by mohl říct sám TARANTINO před každou realizaci jeho budoucího filmu.

  • 80%
   0
   0
   10. 8. 2016
   rkotvald (3158 bodů)

   Když Aldo Rain v závěru snímku říká, "Tohle je dost možná můj nejlepší kousek," zdaleka už to není Aldo Rain kdo mluví k vojínu Ulovitchi, ale Quentin Tarantino mluvící k divákům. HANEBNÉ PANCHARTY jsem očekával už pár dlouhých let (No kolik tak, osm? Kdy se vlastně Tarantino poprvé zmínil, že chystá svoji verzi TUCTU ŠPINAVCŮ?), ale namísto toho, aby moje očekávní s časem byla příliš vysoká, Tarantino je ještě mnohonásobně předčil. Protože komentář píšu až s téměř týdením odstupem, nemá cenu abych se teď rozčiloval nad kritikami typu "příliš mnoho odkazů, které řadový divák nerozluští" (nechápu kde je v tomhle případě problém, Vojtěch Rynda chodí do kina soutěžit, já ne) případně "masturbační maraton mluvení" (to už je příliš). // Líbilo se mi členění snímku do kapitol, které ve finále hezky zapadly. Zamiloval jsem si komický aspekt filmu (poslední hodina filmu je neuvěřitelně vtipná) a práci s několika jazyky, vpodstatě fakt, že spousta dramatických a zasadních scén (leckdy i kolem 20ti minut) je v němčině či francoužštině považuji za geniální. Visuální stránka filmu mě pak v některých momentech přímo uzemnila (projekce na hořícím plátně, například). Herecké obsazení bezchybné, zajímavá je především německá část (Gedeon Burkhart pravděpodobně ve svoji největší roli)

  • 95%
   0
   0
   14. 3. 2013
   výfuk (2971 bodů)

   Nu, coříct o Hanebných panchartech? Zaprvé musím, říci, že mne Tarantino trochu zklamal. Jefakt, že jeho krvelačnost se za žádnou cenu nezapře. Ale byl tu ten hlavní ptoblém, který mi vadil ze všech nejvíc a to cizí mluva bez titulků. To mě opravdu zklamalo. Musím ale říci že role Mélanie Laurent byla překrásná a zasloužila si jí a nás přiváděla na půvabnou stopu filmu, Je jasné, že válka takto neskončila, ale Tarantino nás alespoň překvapil trochu jinak. Waltz v Djangovi válel a tady také, ale příště bych mu dal méně panchartskou roli. Film jsem tedy kvůli cizí mluvě téměř vůbec nechápal, což mě bylo velmi líto. Taky mě vadil Waltzův dabing, ale za to Tarantino nemůže. Pancharti tedy pro mne nakonec dopadli chvalitebně, ale dokud nepochopím celou podstatu scénáře... asi pět neudělím...

  • 95%
   0
   0
   5. 2. 2016
   Ombak_Penari (2758 bodů)

   Pro mě jednoznačně nejlepší Tarrantinův film. Chechtal jsem se od začátku až do konce a byl to poměrně drsný humor. Současně musím uznat, že se jedná o jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem v poslední době viděl. Několikrát jsem si při sledování některých scén říkal, že už vím, jak to skončí, protože to tak je v hollywoodu vždycky a téměř vždy jsem byl rozuzlením překvapen. Vadila mi jen občasná rozvláčnost některých scén, ale to se v ději postupně ztratilo. Pokud jde o herecké výkony a hlavní postavy, tak jsem měl pocit, že Brad Pitt se tam jako hlavní (či nějhlavnější) postava někdy poněkud ztrácel a zaujala mě tam naopak řada dalších herců - skvěle zahrál Christoph Waltz v hlavní záporné roli. Celkově nevím, co filmu vytknout. Ale předesílám všem - Proboha, neberte ten film vážně!

  • 85%
   0
   0
   5. 5. 2013
   harry456 (2436 bodů)

   Quentin Tarantino je geniální herec, který dokáže natočit prakticky cokoliv.
   Hanební parchanti patří mezi mé nejoblíbenější filmy.
   Originální zabíjení, originální Brad Pitt.

  • 95%
   0
   0
   23. 8. 2010
   Krupe (1937 bodů)

   Konečně jednou zase Tarantino natočil dobrý tarantinovský film. Brad Pitt nikdy nezklame, ovšem nepřekonatelná je role CH. Waltze alias plk. Hanse Landy. Přesně takhle vypadá úlisný, vyčůraný ba i chytrý esesák.

  • 95%
   0
   0
   15. 5. 2014
   beseda (1918 bodů)

   Dlouho jsem otálel až jsem se konečně rozhodl podívat se na tento film. Kupodivu toho násilí tam zas až tak moc nebylo (kromě skalpování a vyřezávání svastiky) což mě mile překvapilo. Režie i scénář bravurní. Nějak začínám Tarantinovi přicházet na chuť - tedy alespoň díky jeho posledním dvěma filmům. Tohle mě opravdu bavilo! Mé hodnocení: 95%. Viděno: (bohužel pouze) na DVD.

  • 85%
   0
   0
   29. 12. 2009
   wop (1716 bodů)

   Podle mého názoru zatím nejlepší Tarantinův film od Pulp Fiction a důkaz, že tenhle režisér s věkem roste a má v rukávu mnohem víc, než jenom láhev s umělou krví. Kromě toho asi jediná možnost, jak vidět snímek od Sergia Leoneho 20 let po jeho smrti, protože v některých segmentech jako by se Tarantino do svého idolu přímo vtěloval.

  • 100%
   0
   0
   1. 5. 2020
   Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

   Naprostá lahůdka které nejde nic vytknout, famózní filmové dílo které nikdy neomrzí a ukazuje Tarantinovu Genialitu..Dej krásně odsypa,žádné pasáže kde by se člověk nudil, za mě jeden z nejlepších Tarantinovych filmu. Kamera, hudba kostýmy a především herecké výkony ohromující, jak brad Pitt tak Chris waltz byly naprosto jedinecni

  • 100%
   1
   0
   29. 9. 2012
   brbla666 (1529 bodů)

   Zase po dlouhé době něco dobrého od Tarantina.

  • 100%
   0
   0
   17. 12. 2015
   czech-movie (1474 bodů)

   Jo Q. Tarantino mě nikdy nezklame. Dokonalost sama. Ten pocit, když to někdo v průběhu války nandá tak dokonale náckům, je k nezaplacení. Film o 2. sv. válce, který pobaví tak dokonalým způsobem, že se prostě divák jen a jen baví a diví, jak tohle někdo dokáže vymyslet.

  • 100%
   0
   0
   6. 3. 2015
   Teresie (1107 bodů)

   Brilantní.

  • 95%
   0
   0
   2. 12. 2016
   voleman (925 bodů)

   Pro mně zatím asi nejlepší Tarrantino. Pancharti sice nejsou a nebudou tak kultovní jako Pulp Fiction, ale tohle mě prostě zaujalo víc. Celý film je napěchovaný skvělými scénami a stále je film skvěle zábavný. Všichni herci hrají skvěle, ovšem plukovník Landa v podání Christophera Waltze je nedostižný a oscara dostal zcela zaslouženě. Hanební pancharti na mě dýchaly tím typickým Tarrantinovským stylem a ve spojení s válečným obdobím to všechno vypadalo a dopadlo moc dobře. 95%

  • 90%
   0
   0
   13. 7. 2017
   Punisher (847 bodů)

   Luxus! Nevím který z Tarantinových filmů mám nejraději..Jestli Pulp Fiction, Nespoutaného Djanga, nebo Hanebný pancharty..každý má něco do sebe..Každopádně HP jsou plný drsnýho humoru za co dávám palec nahoru a dál stojí za zmínku Brad Pitt=Aldo=Gorlami a pak Christopher Waltz, který se fakt blejsknul a před ním tedy poklona. Dalo by se tu psát všechno možný a tak to napíšu stručně, film je pecka a vybíjení nácků nebylo nikdy tak stylový!

   • Apač Aldo aka Gorlami
   • Hugo Stiglitz
   • Hans Landa
   • Diane Kruger
   • 85%
    0
    0
    10. 8. 2016
    EXpenzza (747 bodů)

    Osobně nemám moc v lásce Tarantina, ani většinu jeho klasik. Čeho si na něm ale osobně velmi cením, že se netají s tím, že byl a je velkým příznivcem starých "grindhousů, exploiterů, ultra-béček", atd. ... A jak se chlubí tím, kolik a co všechno v životě viděl a ostatní ani neví, o čem mluví, v tom mi naprosto připomíná mne ... :-)) Nehledě na předešlou Tarantinovu kinematografii, tímto filmem se dostal na absolutní vrchol světové kinematografie a stvořil dílo hodné "filmového Boha" ... Tohle totiž není žádné béčko ani nějaký "like-grindhouse", ale naprostá pecka ve všech ohledech. Není možné vystihnout žánr, špatné či dobré stránky filmu, nic z toho ... protože tento film je jenom dobrý a v jisté své podstatě a smyslu DOKONALÝ ... Ano, po mnoha letech jsem konečně zase viděl dokonalý film, který se rodí tak možná jednou za 10 let ... Můj TOP 10 žebříček film nenaboural, protože jsem přece jen specifického založení, ale i tak jej považuji za VRCHOL světové filmové produkce, vrchol mnoha žánrů, poctu a čestnou vzpomínku na Židovské oběti holokaustu a tak trochu i fantazii, jak by mohlo tehdy v těch strašných dobách něco být ... ale nebylo ... Absolutní perlu a skvost z tohoto filmu pak dělají herecké výkony, které jsou v některých případech snad až nad běžnými lidskými možnostmi a my poprvé od Tarantina vidíme, co to znamená, HRÁT!!! Smekám před tímto kouskem a nemám sebemenších výhrad, BRAVO !!!!

   • 95%
    0
    0
    2. 12. 2016
    wtemplar (462 bodů)

    Po opakovaném shlédnutí musím zařadit tento film k mým nejoblíbenějším filmům od Tarantina. Obvyklá kvalita v podobě vynikajícího scénáře, dokonale promyšlených dialogů, drobných detailů v každé scéně je tu doplněna již tradičními hereckými výkony světové špičky. Plynulé přechody z němčiny do francouzštiny a angličtiny si zde užívám nejvíc.

   • 85%
    0
    0
    6. 1. 2016
    kurcova-simona (419 bodů)

    "Each of you owe me 100 nazi sculps! And I want my sculps." Možná tohle někomu posloužilo jako ultimátní pomsta, ale jak je u Tarantina zvykem hlavně se tu žvanilo a to ve stopáži přes 150 minut to už musí za to stát. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Tarantino žvaní a žvaní, aby jeho pointa na závěr měla patřičnou sílu.

   • 100%
    0
    0
    18. 1. 2017
    Žid Baribal (410 bodů)

    • Má Trantinovské kouzlo(viz scéna s představováním postav, Hugo Schtiglitz)
    • Záběr na Hitlerovu smrt
    • Christopher Waltz zahrál tu sviňi hodně dobře
    • Smrt "mužíčka" a "Žida Baribala"
   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Hanebný pancharti

   84 85 ?
   jak hlasovat?
   • frantisek-navorka 80%
   • vlad-nabodavac 45%
   • Psychotronix 90%
   • Mrykodaj 75%
   • Reacherjack2016 90%
   • Lovecour69 90%
   • Evianka 95%
   • Renfield 85%
   • Crreed 85%
   • FrozeNN 100%
   všechna hodnocení (423)

   V žebříčcích uživatelů

   10. místo z 10 v žebříčku uživatele JosefTomas

   „Přestože se jedná o nejkratší přestřelku v celém žebříčku, tak stále dokáže zaujmout. Za dobu asi 20 vteřin, co trvá, se stihne postřílet více než 10 lidí.”

   1. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
   1. místo z 3 v žebříčku uživatele kendice
   1. místo z 12 v žebříčku uživatele Mildik15
   1. místo z 10 v žebříčku uživatele wenne
   2. místo z 45 v žebříčku uživatele Olia
   2. místo z 27 v žebříčku uživatele Temný Pán ze Sithu
   4. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
   3. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk