American Sniper (USA)
USA USA
133 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Válečný, Biografický, Oscarový
Motto: Nejobávanější odstřelovač v dějinách USA

Obsah

:
Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání více »« méně

Režie

:
Clint Eastwood

Scénář

:
Jason Hall Chris Kyle James Defelice

Herci

:
Bradley Cooper Kyle Gallner Ben Reed Elise Robertson Troy Vincent ...
Premiéra: 5. 3. 2015
Distributor: Warner Bros. CZ
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Americký sniper. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Americký sniper myslíte! K 13. srpnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28097 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Americký sniper


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (45573 bodů)

  Clint furt umí a to víc než dobře. Mladí rejžové by se od něj klidně mohli učit,protože mu nedělá problém natočit jakýkoliv žánr. Americký sniper je poctivý válečný film,který je silný hlavně v akčních scénách. Pravda je,že film má na můj vkus pomalejší začátek a občas je až moc vlastenecký,ale to není nic tak hrozného.

 • 90%
  0
  0
  9. 2. 2016
  martin-mickey-stusak (25904 bodů)

  Clint Eastwood se coby režisér opět tímto snímkem trefil do černého, stejně jako oceňovaný americký sniper poslední doby ve své činnosti, o kterém to všechno je. Pocta vojákovi, který byl dobrým střelcem se srdcem na pravém místě. Pozitivem příběhu je především fakt, že se nebojí krutých drsných scén, takže je poukázáno i na krutosti války vůči dětem. Nikoho snad nenechá klidným scéna, kdy je chlapci akumulátorovou vrtačkou rozvrtána nejdříve noha a poté přímo lebka fanatikem s Al-Káidy. Americká armáda tu v žádném případě není vedena jako bezchybná, jak bývalo vždy zvykem. Je tu vidět co se jim povedlo i co ne. Děj je poctivě vyváženy, takže tu vidíme osudy hrdiny jak z bojiště, tak i s domova. Válečné scény nejsou vedeny do krajnosti rádoby drsných akčních etůd. Stejně jako v reálu mají tyto scény svá pravidla a tak i daleko větší uvěřitelnost. Krapet zaráží neposkvrněnost hlavního hrdiny. To opravdu neměl žádný přestupek nebo nějaký malér, že to tu vůbec není uvedeno? To až zaráží. Každopádně film je povedený. Poodhaluje život člověka těm co ho neznají nebo o něm snad i nikdy neslyšeli. Fotografie z jeho rozloučení národem a pohřbu v samém závěru jsou zcela na místě.

 • 75%
  0
  0
  14. 10. 2018
  Pete69 (20657 bodů)

  autentický příběh, kterého se chopil pan režizér a dopadlo to dobře. Vytknul bych hlavně scény ve tmě a písečné bouři ze kterých by neměl nic ani istříž, jinak dobré zpracování příběhu snipera včetně zakomponování syndromu z války do děje. Občas mi jen přišly chvíle u manželky až moc přislazené, ale nevím, jak to ve skutečnosti bylo, takže třeba se mýlím. dobrý film, ale stačí ho vidět jednou.

 • 85%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16022 bodů)

  Předně Americký sniper je řemeslně nejlépe odvedeným filmem ze všech filmů, které se letos na Oskarech objevily. Eastwood nezdržuje, od začátku svižně vypráví svůj příběh a přitom nepotřebuje žádné formální berličky ani kamerové rakursy. Přiznám se, že jsem měl trochu obavy z přílišné okaté propagandy, která tento druh filmu většinou provází, ale naprosto zbytečně. Velkou výhodou je také obsazení Bradleyho Coopera, který ve filmu podává mimořádný výkon, kvůli roli dokonce přibral 20 kilogramů svalové hmoty.

 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14886 bodů)

  Americký sniper nepojednává o fyzickém utrpení uprostřed bitevní zóny, nýbrž spíše o diametrálně odlišných pohledech, kterým je válka v Iráku vystavována jednak ze strany nic netušících amerických občanů v zámoří, jednak z pozice přímých aktérů krvavých bojů, a také o pochybných motivacích, které vedou řadu mladých Američanů vstříc vysněné "službě vlasti". Eastwood sice pracuje s velmi obecnou filmovou rovnicí, když jeho hlavní hrdina přichází do války pln nadšení a vlasteneckých přísah a nakonec odchází coby zlomený muž, který ztratil iluze o cti i existenci dobra, avšak film vyzdvihuje nad průměr neskrývaná nechuť k vlastenectví, které je chabou náplastí na konání či snad oplácení zla, přirozená civilnost emocí, díky níž válečná i psychologická rovina filmu krásně splývá, a samozřejmě Clintův formální génius, který ho ani po osmdesátce neopouští. Vzhledem k tolika oscarovým nominacím se možná vnucuje myšlenka, že Američané mají pro Eastwooda zkrátka slabost, ale já si při sledování Snipera, stejně jako u Gran Torina nebo Million Dollar Baby, uvědomoval, že on si tu oblibu prostě zaslouží...

 • 80%
  2
  0
  15. 4. 2017
  JosefTomas (8638 bodů)

  Hodně silný příběh, zachycený tak úžasně a vnesen na filmové plátno s takovým přehledem, jaký může Eastwood dát. Úžasné.

 • 90%
  0
  0
  14. 3. 2015
  Jana Květoňová (6491 bodů)

  Zajímavý film, sice místy dost americký, ale rozhodně mnohá místa stojí za zamyšlení. A herecký výkon hlavního představitele skutečně suprový!

 • 70%
  1
  0
  10. 10. 2015
  leafroller (2870 bodů)

  Je těžké být objektivní. Nemám rád americkou zahraniční politiku a jejich vojenské výpady zvlášť. Jak se mám ztotožnit s hrdinou, jenž chladnokrevně likviduje desítky mužů, žen a dětí, kteří se provinili tím, že brání svou vlast před nelegální invazí? Jak se mám ztotožnit s hrdinou ,který si dobrovolně způsobuje trauma a ničí tak život svůj i svých blízkých? To jsou otázky, na které budu muset najít odpověď.
  Povznesu-li se však nad tyto úvahy a připustím-li, že existují lidé, jako je náš hrdina, dostanu solidní příběh a studii vývoje amerického vojáka od přijímače po návrat z války z pohledu nezaujatého a skoro by se dalo říct objektivního. Jen ty náhledy do soukromého života nemusely být tak rozplizlé. Válka člověka jednou provždy změní, to vím už od Remarqua, nicméně je dobré to dnešní "Call of duty" generaci občas připomenout.
  Jinak je film natočen jako reklama na US Army - kdo ví, jestli to armáda částečně nefinancovala, takže jsem se dočkal spousty zbraní, vynikajícího zvuku i slepé poslušnosti. Přesně jak se na armádu sluší.

  • realita
  • zvuk
  • stopáž
 • 95%
  0
  0
  17. 10. 2015
  hp24 (2830 bodů)

  Na film jsem sel bez pripravy, takze me nemohl predem ovlivnit fakt, ze jmeno rezisera je zarukou kvality, to jsme zjistil az na konci filmu, ale vubec to neprekvapilo. Obvykla preciznost jeho prace vyzaruje z celeho filmu, nevyhyba se ani ukazce traumatu po ukonceni svych misi ve valce. - Nevim, zda je to pravda, ale nekde jsem zaslechl, ze realna predloha ostrelovace zdaleka nebyla tak solidni. Nicmene film si zaslouzi pochvalu a Clint Eastwood obdiv.

 • 55%
  0
  0
  13. 3. 2015
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Očekávání bylo mnohem větší.

 • 80%
  0
  0
  7. 3. 2015
  marie-kolarova (2509 bodů)

  Chris Kyle není velký filozof, ale ani žádný Rambo. Normální kluk přesvědčený o smyslu toho, co dělá, i když ženy a děti se také zabíjejí. Ale jen proto, že jinak by zemřelo ještě víc lidí. Ten, kdo si promítá do filmu ve výsledku poněkud zpackanou misi Američanů v Iráku, odmítne příběh jako další americkou propagandu. Nadšený nebude ani ten, kdo očekává neprůstřelného superhrdinu. Clint Eastwood nezapře starou dobrou školu s přímočarostí a jasnými sděleními, současně je až překvapivě civilní a nevyhýbá se práci s psychologií jednotlivých postav.

 • 80%
  0
  0
  12. 2. 2015
  stantheman (2397 bodů)

  Počiny Eastwooda - myslím režiserské mi tak úplně nesedí , ale tebnhgle film si myslím se mu docela povedl. Výborně obsazena hlavní role.

 • 100%
  0
  0
  17. 3. 2015
  Mirdas (1947 bodů)

  Clint Eastwood opět ukázal že je exelentní režisér s ambicemi na Oskara,skvělý film

 • 70%
  0
  0
  27. 2. 2015
  wop (1716 bodů)

  Několik silných scén z jinak docela obyčejného akčního filmu velké drama nedělá. Kdyby ještě nebyly filmy Smrt čeká všude (2008), Království (2007), nebo Černý jestřáb sestřelen (2001), byla by to asi větší pecka. Takhle je to jenom další dobře natočený film v rámci žánru. Není mu moc co vytknout, ale od Clinta Eastwooda jsem čekal víc. Bradley Cooper je dobrý, ale až na těch pár psychologických scén bohužel nemá, kde to ukázat.

  • Bradley Cooper
  • realističnost (většinou)
  • je to točeno jako pocta americkému hrdinovi, takže tam o něm, nebo o USA nepadne křivé slovo
  • nerealističnost (občas)
 • 0%
  1
  1
  19. 12. 2015
  czech-movie (1475 bodů)

  USA zase jako nejlepší lidé na světe... Z těchto filmů oslavující žoldáky jako největší hrdiny mi dělají v žaludku divný pocit... Ne bohužel tohle mě nikdy nepřesvědčí... Připadá mi to jako propagandistické film ze sovětské doby, nebo z dob nacistické okupace.

 • 100%
  0
  0
  22. 2. 2015
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Další z Eastwoodových opusů, kde opět dokazuje, že je ve skvělé formě a v žádném případě se necítí jako důchodce. Film je natočen velmi svižně, nepateticky, dokonce, kdybych nevěděl, kdo je režisérem, hádal bych nějakého mladého talentovaného. Bradley Cooper v hlavní roli exceluje a vlastně všechny herecké výkony jsou na stejné úrovni, nikdy nevyčnívá ať v kladném či záporném směru. Film je opravdovou poctou americkým vojákům bojujícím v Iráku. Čím nás Eastwood překvapí příště? Velmi trefně bych v jeho případě poznamenal - čím starší, tím lepší.

 • 70%
  0
  0
  8. 3. 2015
  jvempire (1208 bodů)

  Poměrně povedený akční film s několika zajímavímy nápady.

  • informační hodnota
  • 100%
   0
   0
   9. 4. 2015
   Jakub.Selesi (1166 bodů)

   Povedený film, slouží jako pocta americkému hrdinovi a tím čím si prošel, mě osobně se film líbil a hodnotím ho pozitivně.

  • 80%
   1
   0
   5. 3. 2015
   Ciiiri (943 bodů)

   Po těžkém dni, těžký film nakonec. Musím říci, že i když jsem četla anotaci a věděla jsem, že jde o knižní předlohu, netušila jsem, že jde o skutečný příběh. Film byl velmi povedený a ukazuje těžkosti války z jiného pohledu. Přišel mi velmi ponaučný, zvláště v dnešní době... Film je samozřejmě smutný. Chybělo mi na konci podrobnější vysvětlení, proč (za jakých okolností) k tragedii došlo. Titulky jako pocta, rozhodně zajímavé. Mohu doporučit.

  • 80%
   0
   0
   14. 3. 2015
   voleman (926 bodů)

   Americký sniper je prvotřídní ukázkou syrového válečného dramatu natočeného podle skutečnosti kde je americký patriotismus ukazován sice ve velké, ale ještě poměrně snesitelné míře. Eastwoodova režie je jako obvykle brilantní a herecký výkon Bradleyho Coopera je opravdu vynikající a uvěřitelný. Snímek sice neobsahuje nějaké buhvíjak strhující akční pasáže, což ale určitě není na škodu. Ukazuje život amerického vojáka bez přikras a s hutnou dávkou tíživé a bezvýchodné válečné amosféry. Podobných snimků tu sice byla již spousta, ať už lepších nebo horších, myslím si ale, že stejně toto válěné drama, hned tak do průměru nezapadne. 80%

  • 90%
   0
   0
   13. 3. 2015
   tedoun (879 bodů)

   snad nejlepší film o sniperu lepší než co hrál Berenger

  • 80%
   0
   0
   19. 2. 2015
   Pája DJ (644 bodů)

   Film je natočen podle knižní předlohy, která sama je založena na skutečném příběhu, a je to na výsledku velmi znát. Vše působí velmi reálně, nevyumělkovaně a divák si připadá jako jeden z členů týmu. Eastwood jako režisér se opět chopil silného tématu a nezklamal.

  • 95%
   0
   0
   5. 3. 2015
   Kick077 (596 bodů)

   Opravdu povedený film z prostředí, do kterého by se většina lidí neměla jinak šanci dostat. Těžko lze odhadnout, co všechno bylo opravdu skutečné a co bylo vymyšlené (scény z průběhu bitev), nicméně vyobrazení války ve filmu je většinou poměrně uvěřitelné. K zamyšlení film pobídne poměrně spolehlivě. Nejenom, že téma samo o sobě je dost silné, ale Clint Eastwood navíc ještě umí udělat film působící na emoce..

  • 80%
   0
   0
   13. 3. 2015
   perfekta (546 bodů)

   Pověst, která filmu předcházela, splnila očekávání. Dozvěděla jsem se nové zajímavé informace. Je to i pocta americkým vojákům bojujícím v Iráku.

  • 85%
   0
   0
   5. 3. 2015
   dis (461 bodů)

   85%
   Válka je vůl... S lidma, který se do ní dostanou, udělá divný věci. Ale Eastwoodův další válečnej film je dokonalej -i když je to vlastně legenda (jak jinak, tuhle přezdívku údajně Chris Kyle v Iráku dostal) spíš než (auto)biografie. Dobrou zprávu představuje, že snímek nepůsobí třeskutě proamericky / vlastenecky, i když tam tyhle momenty nechybí, protože a) Eastwood je uvědomělej Američan b) Kyle byl Texasan z venkova, věřící člověk a upřímnej vlastenec. Asi šlo o docela férovýho chlápka, i když se zřejmě rád vytahoval a drobet přeháněl. Bradley Cooper mu taky fantasticky pomáhá, jednak je Hrdinovi dost podobnej, jednak mu dodává spoustu drobnej sympatickejch rysů. A je to silně potřeba, protože Eastwood předvádí Kyleho jako rytíře bez bázně a hany, bez jedinýho negativního rysu, tudíž ty drobný zlidštění Cooperovy výroby jsou sakra nutný. V jádru hodnej chlap, milující manžel, táta, parťák, rovnej protivník, chytrej i vtipnej. Má v sobě prostotu válečníka - ne jednoduchost nebo prosťáčkovství, ale celistvost, jasný představy o světě kolem sebe. Americký sniper ve filmový adaptaci nevypovídá v prvý řadě o osudu jednoho amíka, co se dal na vojnu, ale přináší nadčasovou hrdinskou píseň o znamenitém válečníkovi (ten pojem není totéž, co bojovník, ani se úplně nekryje s vojákem). Ztvárnění Kyleovy postavy ho zařazuje k El Cidovi a DuGuesclinovi a dalším historickým i bájným jménům podobný charakteristiky i osudu. Válka a zabíjení totiž účastníky poznamená, ať se jednalo o oběti, nebo ozbrojence - i když to Kyle moc nepřiznával, taky měl problémy s adaptací na civil. V druhým sledu můžeme samozřejmě sledovat Iráčany, "divochy" - jenže takhle braly místní obyvatelstvo veškerý intervenční armády v dějinách. A kdo chce, může meditovat nad tím, jestli je to takhle v pořádku (bylo to), nebo jestli jsou Arabové v právu, když se pokoušeli všemi způsoby proti vetřelcům bojovat. Eastwood vypíchne hned na začátku pár morálních pouček, teroristický akce a Twin Towers, takže princip First Blood je jasnej. Režisér fandí Americe a Kylea pro film na jednu stranu vypulíroval, na druhou posílil emoce kolem něho a v něm, ale přitom je především umělec. Z Amerického snipera dělá mimořádně působivý dílo právě neokázalá lidskost pohledu: drží palce americkejm vojákům, ale Iráčanům dopřeje stín pochopení a nenápadnýho soucitu. Jo, a na závěr, film byl hodně poučnej z vojenskýho hlediska, reálie seděly, a novej zvukovej systém dokonale přenášel dojmy, v přestřelkách šla přesně rozeznat každá jednotlivá zbraň. Budu na to muset ještě jednou, ujasnit a zrekapitulovat si určitý momenty... I když tenhle film na rozdíl od Smrt číhá všude utkví pořádně v paměti.

  • 70%
   0
   0
   13. 3. 2015
   majhan (453 bodů)

   Tak to by bylo moc fajn, kdyby se to dalo říct, jak se mi film líbil. Nejde to protože byla fronta a moje místo bylo až sedmé, a tak to i zůstalo.
   Zájem byl zřejmě převeliký. Asi to byl super film.

  • 95%
   0
   0
   5. 3. 2015
   sisisi (440 bodů)

   Skvělé zachycení současné situace, zaznamenání krutosti války - a také krutosti lidí, kteří chtějí válku vést. Bylo zajímavé sledovat, jak se hlavní postava postupně mění pod vlivem války. Je neuvěřitelné, jací jsou Američani patrioti. Jediné, co mi ve filmu chybělo bylo objasnění komce - proč to udělal? Rozhodně doporučuji.

  • 85%
   0
   0
   5. 3. 2015
   lord (404 bodů)

   Je to velmi složitý film. Jeden z těch co se špatně hodnotí. Jistě, už jsem zažil mnohem lepší válečné filmy, které více vtáhnou do děje a člověk je prožívá od začátku do konce. Tady tomu alespoň u mě tak nebylo. První část dějství jsem se občas ztrácel, bylo to takové rozkouskované, člověk poznal, že předlohou je kniha. To tak často dopadá. Pak mě to ale vtáhlo, film začal mít hloubku a myšlenku. Přerod dobrého člověka ve válečný stroj. Závěr... No abych ho neprozradil těm, co na film teprve půjdou... Byl celkem silný i když trošku s patosem. Jinak, a to si neodpustím, pro všechny, kterým se film nelíbí proto, že je silně proamerický a plný patriotismu - ten film je točen primárně pro americké publikum, komu je to proti srsti, ať na vlastenecké filmy USA nechodí. Já se těm ruským taky vyhýbám... Za mě celkový dojem 85%, přece jenom to mělo nějaké chybky. Ale Bradley Cooper, ten tou rolí opravdu žil, ten má u mě 100%.

  • 90%
   0
   0
   5. 3. 2015
   cirkusačka (325 bodů)

   Dle mého názoru velmi dobrý film... vůbec nevadí jeho délka přes 2 hodiny.. válečné scény vynikají napětím a zároveń se divák odreaguje u scén domácích, film vygraduje nečekaným koncem, který je umocněn tím, že film je natočen dle skutečné události...

  • 80%
   0
   0
   10. 4. 2015
   mkubalikova (313 bodů)

   Je několik věcí, které by měl ctěný čtenář vědět, než se pustím do vlastního hodnocení filmu: nemám ráda americkou propagandu a militarismus, zbraně jsou mi proti srsti a vzít vědomě lidský život z jakéhokoliv důvodu (i pro "vyšší dobro") je neomluvitelné. Americký sniper by se mi tedy měl nelíbit. Opak je ale pravdou. Já z filmu necítila propagandistický ani agitační záměr. Pouze snahu o co nejvěrnější obraz reality bez ambice ji jakkoliv komentovat. Ať si každý udělá vlastní názor. Za to Clintovi velká poklona a gratulace k odvaze. Pecka!

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Americký sniper

  81 66 ?
  jak hlasovat?
  • nikol-jankovicova 75%
  • Mrykodaj 70%
  • aquiver 65%
  • Deacon Frost 80%
  • Crreed 90%
  • InJo 65%
  • PRINC180 80%
  • Nosnica 80%
  • jaroslav-nemec 100%
  • Lucy Lu 65%
  všechna hodnocení (256)

  V žebříčcích uživatelů