Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  13. 10. 2019

  I Zdeněk Troška kdysi točil pěkné filmy. Osmdesátkový Jirásek sice není úplně kasaštyk, ale Troškovi se podařilo z námětu vykřesat maximum a ještě vyhrát v Kanadě festival, kde film přijali jako jednoznačné odsouzení komunismu. Ve filmu excelují Blanka Bohdanová a Eduard Cupák. Klobouk dolů před úvodní sekvencí a nyní mě objektivně mrzí, že Báthory netočil Troška, ale Jakubisko.

 • 100%
  0
  0
  12. 10. 2019
  Joker (2019)

  Joker je v mých očích vynikající film. Není to až na poslední rozmáchlou půlhodinku komiksový film, ale poctivé psychologické drama s perfektně napsanými postavami. Je to velmi psychologicky hutný předfilm rozmáchlého Temného rytíře, který je nepřekonaným komiksovým velkofilmem a majstrštykem. Je jasné, že Joker 2 nikdy nebude, stejně jako, že Phoenix se už v roli Jokera nikdy neobjeví. Jednou stačilo. Palec nahoru.

 • 85%
  1
  0
  8. 10. 2019

  Mě bylo v roce 1989 sedm let, takže samozřejmě nemám životní zkušenost o čem film pojednává. Jako filmový publicista a znalec filmové řeči a dějin českého filmu ovšem musím říct, že tento film je hodně zajímavým filmem a objektivně po prvním zhlédnutí v mých sedmatřiceti letech také mým režisérčiným top filmem. Upřímně si nedovedu představit, že bych tento film dokázal promítnout v cizině bez půlhodinového podrobného úvodu, který by vysvětlil, co se vlastně na plátně děje. Tomáš Hanák zde podává podle mého soudu životní výkon a je oproštěn od pro mě poněkud nepříjemné manýry ve filmech Tomáše Vorla.

 • 75%
  1
  0
  23. 9. 2019

  Původní film jsem neviděl, ale musím říct, že Liam Neeson mě nezklamal a režisér Moland zde doufám v Hollywoodu začal a nikoli skončil. Solidní kriminálka ze staré školy s poctivým napětím, skvělými herci, vynikajícím padouchem, mou oblíbenou Emmou Rossum a celkově jsem se bavil. Některé scény jsou hodně přes čáru, ale já se prostě bavil.

 • 85%
  2
  0
  23. 9. 2019

  Scénář napsal Stallone téměř sám a domnívám se, že podstatnou část filmu i režíroval, ale to je prostě Sly. Domnívám se ale, že nápad na závěrečnou sekvenci je dost dobře dílem režiséra Grünberga. Poslední Rambo je vlastně Přání smrti s Charlesem Bronsonem a jemu podobné filmy. Stejně jako Přání smrti je to film velice temný, depresivní a brutální. Je to ale dobrý film. Rambo: Poslední krev je velice důstojným zakončením série a určitě patří do první poloviny nejlepších filmů o Rambovi.

 • 85%
  2
  0
  23. 9. 2019
  Destry (1939)

  Vzpoura žen není čistokrevnou parodií, je to spíš komedie/drama a je to film docela zásadní, protože filmy jako Cat Ballou s Jane Fonda nebo Bláznivá sedla Mela Brookse by měly jistě větší problém s důvěrou studií, kdyby zrovna Vzpoura žen nebyla megahitem. Románová předloha Maxe Branda je v této verzi velice volná. Hollywood jí natočil pro jistotu hned třikrát, poprvé s Tomem Mixem a později ještě v roce 1954 s Audiem Murphym, ale právě tento film s dvojicí Dietrich Stewart je respektovanou klasikou.

 • 100%
  0
  0
  16. 9. 2019

  TO Kapitola 2 opět natočil chráněnec Guillerma Del Tora André Muschietti a snad se na mě nebudete zlobit, když řeknu, že tentokrát žák překonal svého učitele. To v čem Del Toro standardně selhává, tedy v tempu filmu, Muschietti dokonale umí. Muschietti vyděsí, pobaví a dokáže z herců dostat perfektní výkony. Navíc jeho monstra mě neskonale baví. To co dostal tentokrát na plátno je čirá fantazie a jako horrorový fanoušek oceňuji kreativní přístup k příšerám, který připomene jak klasické horrory tak přináší zbrusu nové nápady.

  Filmaři se tentokrát moc nepouštěli do nějakých specifik roku 2006 nebo 7. A to je vlastně docela dobře. Protože se soustředili na vyprávění pokračování příběhu, a to jinak než v jedničce. Dvojka je delší, výpravnější, estetičtější, vtipnější a přestože má vše, co se mi líbilo na jedničce, tak nabídne spoustu nečekaných zvratů a promyšlených fines. Hudba také funguje naprosto skvěle. Pro mě je tohle, stejně jako u jedničky, předčasný vánoční dárek a pro milovníky žánru naprosto povinný kousek k návštěvě kina. Oba díly To se bezesporu zapíší do historie žánru zlatým písmem. Bravo!

 • 100%
  3
  3
  13. 9. 2019
  Ad Astra (2019)

  Zřejmě shoda náhod, že někdo posvětil výrobu filmu jako je tento. Krásně napsaný, výborně natočený a brilantně zahraný film, který bude klasikou. Viděl jsem v IMAX a pecka!

 • 85%
  0
  0
  8. 9. 2019

  Sympatická tragikomedie z pera Neila Simona je sice už trochu out of date, ale herecký výkon fantastického Dreyfusse je mimořádně skvělý a Oskar pro něj je zasloužený. Film z prostředí divadla a zároveň běžného života je skvělý a je to pěkné míchání reality z fikcí. Tento film se mi moc líbil.

 • 100%
  0
  0
  3. 9. 2019
  Pasťák (1990)

  Vynikající film Hynka Bočana, který je ceněný více v zahraničí, než u nás. Důvod je nasnadě. Tady ten film nikdy nikdo neviděl. Byl sice natočený v roce 1968, ale dokončený až v roce 1990. Mezitím se toho ovšem příliš nezměnilo. Sugestivní výpověď o drsných dobách a závažných prohřešcích odporného komunistického režimu a o chování k dětem jako k dobytku a otrokům. Ivan Vyskočil je v hlavní roli naprosto fantastický a v roli mladých chovanců zaujme Václav Sloup a Jiří Krampol, kteří zde podávají vynikající výkon. Skvělý film!

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2019

  Z filmu byl opět jako v případě Růžového pantera hit a pravidlo, že pokaždé, když byla kariéra Edwardse nebo Sellerse u ledu, přišli s novým Closeauem. A že jich bylo! Edwards režíroval hned 8 filmů!

  A jaktože šla do kin dvojka Růžového pantera už tři měsíce po premiéře jedničky? To je příběh! Sellers měl hrát v detektivce podle divadelní hry. Scénář nenáviděl, ale byl k roli smluvně vázán. Požádal proto Edwardse o pomoc. Edwards říkal, tak to přepíšeme na dvojku Růžového pantera. Přepsal scénář, vymysleli postavy sluhy Cata a šéfinspektora Dreyfuse a scenárista William Peter Blatty (Vymítač ďábla) do filmu vymyslel gagy!

  Sellers ovšem na place zdivočel. Začal vymýšlet hovadiny, místo volný pokoj říkal vilný pokoj, místo opice říkal opoce a Edwardse přiváděl k šílenství. Do konce natáčení spolu komunikovali jen přes papírky, které si posílali jako zamilovaní školáci. Jen s opačným znamínkem, že. Aby toho nebylo málo, Sellers bez vysvětlení na jeden natáčecí týden dokonce úplně zmizel.

  Ještě je třeba na místě zmínit animované titulkové sekvence s geniální jazzovou hudbou Henry Manciniho, které obecenstvo milovalo. Ostatně existuje i animovaný seriál Růžový panter, který byl ve své době velkým hitem. Mancini je autorem skvělého hitu Moonriver ze Snídaně Tiffanyho a samozřejmě ústřední melodie The Pink Panther, kterou si jistě mnozí z vás pobrukují a nechybí téměř na žádném plese nebo v milionu televizních reklam.

 • 100%
  0
  0
  2. 9. 2019

  Petera Sellerse si vybral z několika tipů geniální a excentrický režisér Blake Edwards. Edwards byl v té době uznávaný za film Snídaně u Tiffanyho a dramatu Dny vína a růží. Netušil, že se z jejich nečekaného spojenectví brzy stane souboj o moc a peníze a jeden z nejslavnějších příběhů nevraživosti mezi lidmi, kteří se nenávidí, ale bez sebe nedokáží přežít. Tedy dokáží, ale bude to bez jacht, tryskáčů sexy kočiček a kokainu. A to ani Edwards ani Sellers samozřejmě nechtěli.
  Blake Edwards řekl:,,Peníze sehrály podstatnou roli při pokračování filmu o panterovi. Tyto filmy se staly institucí, obchodní licence se postaraly o velké obraty a tato karikatura se stala velmi úspěšnou v televizi. Myslel jsem, že mohu vytvořit něco jako nového Bonda. Zkrátka nechtěl bych se dožít toho, že tento stroj na peníze vyschne.“

 • 100%
  1
  0
  2. 9. 2019

  Tenkrát v Hollywoodu je film, jehož jsem cílovou skupinou. Věděl jsem to od počátku a hned na začátku přiznám, že z posledních filmů se mi od Tarantina mnohem víc líbil western Osm hrozných a Nespoutaný Django, než Hanebný pancharti. Tenkrát v Hollywoodu je Tarantinův nejdospělejší film a pro mě i jeho film nejlepší, který překonal i Pulp Fiction. V mých očích ano.

  Pokud jsem si při sledování vybavil nějaký film, tak to byl La La Land. Chazellova čistá pocta filmařině a hollywoodskému muzikálu je v podstatě jednička k dvojce Tenkrát v Hollywoodu. Pokud máte tento druh filmařiny rádi, tak budete nadšení. Vybavím si ještě nekompromisní vizi Jackie s Natalie Portman, která je rovněž naprostým mistrovským dílem v zachycení doby.

 • 100%
  0
  0
  27. 8. 2019

  Sean Connery ztvárnil kapitána Ramia ve špičkovém thrilleru podle předlohy Toma Clancyho Hon na ponorku, který pro Paramount natočil John McTiernan. Sean Connery měl zrovna u Paramountu dobré renomé, protože jeho role v Indiana Jonesovi a poslední křížové výpravě byla kladně hodnocena kritikou a hlavně byl film megahitem. Connery nejprve roli odmítl, ale McTiernan mu napsal dopis, kde mu vysvětlil, že film bude spíš dobovým snímkem o studené válce než aktuální film. To se Connerymu líbilo. Preprodukce filmu byla očistcem. McTiernan uháněl Harrisona Forda, aby hrál hlavní roli Jacka Ryana, ale ten se ani neozval. V momentě, kdy obsadil Aleca Baldwina se Ford ozval přímo producentům Paramountu, že si teda tu roli Ryana přeci jen zahraje. Mc Tiernan se rozzuřil:,,Co si o sobě zatraceně myslí? To nepřichází v úvahu. Alec kvůli té roli dřel a teď jí má přenechat nějaký primadoně?“ V názoru ho podržel i Tom Clancy:,,Ford je na tu roli starej a vůbec se na to nehodí, ať si hraje Indiana Jonese a nemontuje se do CIA.“ Producenti informovali Forda, že teď roli nedostane, ale v případě pokračování je role jeho. A Ford souhlasil. McTiernan jen pokrčil rameny:,,Dělejte si co chcete, hlavně mě nechte pracovat.“

  John McTiernan byl z vývoje věcí skleslý, v tu chvíli přišel Sean Connery a řekl mu:,,Sem v branži už 30 let, zažil jsem vrcholy a pády a jediný způsob jak se z toho nezcvoknout je věřit sám sobě. Lidi přichází a odchází, s tím nic nenaděláš.“ Hon na ponorku je špičkový high tech thriller, který možná trochu zestárnul triky, ale je to pořád špičková dobrodružná podívaná.

 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2019
  Everwood (2002)

  Kvalitní rodinná podívaná s herci, kteří prorazili v Hollywoodu a objektivně i díky této show. Střet velkého města s malým, venkovanů a měšťáků, rodinných hodnot a práce. Greg Berlanti zde prokázal, že dokáže napsat zajímavé charaktery a dnes je vlastně docela škoda, že se v Hollywoodu točí comicsové sraxky, protože jeho přechod do spandexu sice jde, ale tady byl schopen velkých výsledků.

 • 100%
  0
  0
  18. 8. 2019

  K Julesu Vernovi se Karel Zeman vrátil v roce 1966 s filmem Ukradená vzducholoď. Mělo to být zahájení pětidílného cyklu pro mládež ,,Tajuplný svět Julia Verna“, z kterého ale sešlo. Film začíná na jubilejní světové výstavě v roce 1891 odkud pětice pražských kluků ulétne ,,řiditelnou“ vzducholodí na exotický ostrov uprostřed oceánu. Hudbu složil Jan Novák. Film navštívilo 927 083 diváků.

 • 100%
  1
  0
  18. 8. 2019

  Velká sýrová loupež je od začátku nesmírně dynamický film, výtvarně je mimořádně zdařilý a kombinuje hned několik výtvarných stylů, díky kterým divák hned ví, která část se odehrává v hledišti kina nebo na plátně. Hravou stránku výtvarnou pak brilantně doplňuje hudební kompozice Petra Skoumala kombinující různé hudební styly.
  V NSR získala Velká sýrová loupež ocenění za Nejlepší dětský film roku 1986.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2019

  Film, díky kterému jsem objevil spisovatele Philipa Rotha, který mi neskutečně sedl. Tento film ocení zejména zkušenější diváci a dost dobře budou překvapení, že plakát tak úplně neodpovídá ladění filmu. Sledování filmu není rozhodně nejpříjemněji strávený čas, ale rozhodně tento film neuráží divákovu inteligenci.

 • 95%
  0
  0
  10. 8. 2019
  Love Story (1970)

  Dodnes nepřekonanou sentimentální romancí, která kdy opustila brány Hollywoodu je Love Story Arthura Hillera, jež je kánonem tohoto žánru. Oliver (Ryan O´Neal) je syn z bohaté bostonské rodiny a když se zamiluje do své krásné spolužačky Jennifer (Ali Mc Graw), jež je z chudších poměrů vzbudí tím jaksepatří rozruch. Po svatbě se rozkmotří se svým otcem. Ačkoli dosáhne záhy postavení jako právník jeho žena onemocní leukémií. Kritika na filmu nenechala nit suchou, ale film se stal megahitem a z Ryana O´Neala nečekaná hvězda.

 • 100%
  0
  0
  10. 8. 2019

  Jedním z vrcholů sentimentálních příběhů filmového plátna je Muž a žena režiséra Clauda Lelouche s Jeanem-Louisem Trintignantem a Anouk Aimée, který vzbudil ve své době senzaci a dodnes je inspirací pro spoustu filmařů. Rodiče dvou dětí se seznámí v penzionátě, kde se jejich potomci právě nachází. Anne (Annouk Aimée) a Jean-Louis (Jean-Louis Trintignant) mají za sebou tvrdé rány osudu. Oba jejich partneři zahynuly za tragických okolností. Anne se bojí navázat nový vztah, protože se bojí, že ve svém srdci ještě nenašla místo pro nového partnera. Ten se však nevzdává. On je testovací jezdec a automobilový závodník, jehož žena spáchala sebevraždu a ona filmová skriptka, která oplakává smrt svého milovaného citlivého kaskadéra, jehož nebezpečné povolání se mu stalo osudným.
  Žádná světová kinematografie nedokázala natočit vztahový snímek dvou lidí s takovou přesvědčivostí jako země galského kohouta a právě Muž a žena patří k vrcholům tohoto typicky francouzského subžánru.

 • 80%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Film stojící pevně mimo Hollywood, který je plně v režii Guse Van Santa, který zde ukazuje to, co umí nejlépe - skvěle napsané postavy, outsiderství, pozitivní poselství a zejména práce s hercem. Chápu, že tento film ve své době neuspěl, ale za pár let bude jistě objeven. Joaquin Phoenix je mimořádný.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Co je na filmu nejzajímavější a co vlastně nikdo moc podle mého soudu nepochopil je skladba druhé poloviny filmu. Triple Frontier se totiž v druhé půlce promění v akční jízdu, která je protkaná nepředvídatelnými dějovými zvraty, které staví děj do často až alegorické polohy. Zkrátka tohle není váš typický akční film. A rozhodně to není oddychovka na sobotní večer k popcornu. Posíláme Netflixu další velké plus.

 • 85%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Co jsme dříve ukrývali v šuplících, ukrýváme nyní v mobilních telefonech. Ale co kdyby se všechno, co se objeví na jejich displeji, muselo přečíst nahlas? Co kdyby každý hovor mohli slovo od slova slyšet i lidé kolem vás? Této výzvě čelí skupina sedmi přátel, kteří se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo, kdyby se nezrodil zdánlivě neškodný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet vše, co na ně přijde. Z nevinně vypadající hry se postupně stává dramatická slovní přestřelka plná tajností a klamů. Každá z postav totiž v průběhu hry přizná a přinutí odhalit tajemství, ze kterého vyjde najevo, že jsou pro sebe naprostí cizinci.

  Italské komedie o lžích, tajnostech a nevěře se stala hitem v mnoha zemích. A už se dočkala i čínského remakeu s čínskými herci.

 • 75%
  1
  0
  9. 8. 2019
  Spolujízda (2019)

  Spolujízda je hra s žánrovými klišé, která svým stylem navazuje na filmy jako Jump Street 22. Je to stejně jako zmíněný film ptákovina, ale všichni vědí v čem hrají a ví, že tento film sice nevyléčí všechny bolesti světa, ale dovolí zapomenout na všední starosti. V tom je Hollywood jednička a za sebe musím říct, že jsem rád, že Fox natočil komedii, která si dělá legraci ze všech těch superhrdinů v pláštěnkách a bizarních kovových, ale spíš plastových směšných kostýmech. Spolujízda je parádní letní zábava zejména pro pánské publikum, ale pobaví se i drahé polovičky. Tohle je překvapivě i povedený date movie.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Kořist (2019)

  Scénář má tah na bránu a přesně odpovídá traileru. U horroru Smrt ve tmě to skvěle fungovalo – slepý válečný veterán honí děcka ve sklepě, tady aligátoři honí tátu s dcerou ve sklepě. Uragán a povodeň jsou vítaným bonusem v tomto žánrově precizně natočeném kousku.

  Kořist není letní jednohubkou, to budou dozajista jeho pokračování, protože nepředpokládám, že by zůstalo u jednoho filmu, jak je v Hollywoodu zvykem. Ostatně Paramount chce horrory pořádně rozjet, jak už jsem psal u Řbitova zvířátek. Vzít si do stáje Sama Raimiho a Aju byl skvělý tah nejen pro Paramount, ale i fanoušky.
  PS: Aligátoří svačinka u večerky je geniálně natočená.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Spielberg (2017)

  Fantastický dokument, který sice neobsahuje vyčerpávající pohled na všechny filmy, ale dal by se shrnout jednoduše - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Stevenu Spielbergovi a báli jste se zeptat. Spielberg se nečekaně otevírá, sděluje své niterné úzkosti, životní radosti a odhaluje, kdo vlastně je. Krásný medailon. Byl jsem dojatý.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Tohle není Rychle a zběsile, ale perfektní akční komedie, únikový film s perfektně akčním duem Statham a Johnson, kteří mají mezi sebou tak vynikající chemii, že by vybouchlo kino. Nadupaná akce, vtipné hlášky a úžasní Ryan Reynolds, Eddie Marsan a Kevin Hart v cameo rolích. A samozřejmě mistr padouch Idris Elba a moc mě baví Vanessa Kirby. Akční film roku!

 • 85%
  0
  0
  9. 8. 2019
  The Flash (2014)

  Příjemné guilty pleasure. Vypnout mozek, pustit jako podkres a jen se bavit. Greg Berlanti je obrovská televizní osobnost a tenhle seriál je příjemné překvapení, které potěší nejen puberťáky. Skvělý casting, dobré scénáře a pomrkávání na diváky v každém díle. Moc baví.

 • 70%
  1
  0
  4. 7. 2019
  Annabelle 3 (2019)

  Jsem ročník 1982 a jsem horrorový fanoušek. Annabelle 3 mě tak potěšila, protože mě vrátila do doby, kdy se horrory točily jako rodinná zábava - Creepshow, Poltergeist. Tyto dva filmy nejmenuji jen tak, protože jsou přiznanou inspirací pro trojku Annabelle a Warrenovi byli také konzultanti u Poltergeista. Scénář je velice slušný a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že si myslím, že ty nejděsivější scény na place nerežíroval ani tak Gary Dauberman jako spíš přímo James Wan. Jednička Annabelle byla snadno zapomenutelná, dvojka byl hutný horror a trojka je vlastně docela milý film s rodinnými hodnotami v tradici Stevena Spielberga. Nečekal jsem to a docela mě to bavilo.

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Výborná show, u které je dobré vynechat druhou sérii a nic se nestane. Herecky je to naprosto fantastické, scenáristicky masterpiece, moc se mi líbí výprava a samozřejmě hudba v čele s mým oblíbencem Nickem Cavem. Pro mě velké překvapení a jedna z nejlepších show, co jsem viděl.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: