Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 0
  0
  18. 11. 2019

  Bláznivý Petříček je nejznámějším filmem Jeana Luca Godarda, dokonce známější než U konce s dechem. Je to formální a živelná hříčka s dada humorem, která musela být ve své době nesmírně vtipná a osvěžující, ale dnes se tento film stal kulturní institucí a je vlastně dost obtížné jej hodnotit. Je to lyrický film o věcech, které dnes už nikomu moc neříkají, ale pořád je tam Belmondo a Anna Karina. Objektivní klasika pro cinefily. Pro normálního diváka dost nestravitelný film, ale to byl vlastně už tenkrát.

 • 70%
  0
  0
  16. 11. 2019

  V Pacific Heights byste po tomhle filmu bydlet tedy nechtěli, tedy minimálně v sousedství Michaela Keatona, který je zde obsazený proti typu a je naprosto odporný bastard. Trápené manžele si zde střihli Matthew Modine a půvabná Melanie Griffith. Natočené je to slušně, ale scénář chtěl trochu vypilovat a závěr je naprosto předvídatelný.

 • 75%
  0
  0
  16. 11. 2019
  Oko za oko (1996)

  Hodně přehlédnutý film, který se může pyšnit hned třemi brilantními hereckými výkony Sally Field, Eda Harrise a naprosto odporného Kiefera Sutherlanda, který by si za svůj výkon rozhodně zasloužil oskarovou nominaci. Schlesinger sice točil nejlépe v 60. a 70.letech, ale toto je zručně natočený revenge thriller s temnou zápletkou a slušnou výpovědí.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2019

  Bitva u Midway je bezesporu reparát Hollywoodu za pop cornový Pearl Harbor, který urazil koho mohl a vyvolal zlou krev. Bitva u Midway je důstojný film, nevymýšlí si nové postavy a podle všeho je historicky věrný, pochopitelně na bezpečné hájemství hraného filmu. Herci odvádí velmi dobré výkony a celkově těch 138 minut uteče jako voda. Emmerich nenatočil násilný film jako Steven Spielberg při Zachraňte vojína Ryana, takže nečekejte grafické násilí, ale je to válečný film. Velké plátno tomuto snímku sluší a troufám si říct, že do budoucna to bude televizní trvalka. Povedený film.

 • 100%
  0
  0
  16. 11. 2019

  Knihu Doktor Spánek vydal Stephen King v roce 2013, ale vymýšlel jí od roku 1998, a já jí četl zhruba o dva roky později. Kniha se mi velmi líbila a na rozdíl od novějších Kingových knih, které jsou samozřejmě skvěle napsané, měla ještě něco víc. Byla opravdu děsivá, měla perfektně rozepsané nové charaktery a přitom se vracela k událostem knihy Osvícení i k jejím charakterům, které jsem si oblíbil.

  Doktor Spánek je film, o kterém se bude mluvit, a hodně dlouho. Bude mít své věrné odpůrce, ale zcela jistě i zastánce, mezi které se řadím. Film není ilustrovaná kniha, ale tento snímek má opravdu skvěle adaptovaný scénář. Je tam všechno, co je v knize, tedy vše podstatné a zároveň obsahuje momenty odkazující k románu Osvícení i filmu a zejména drží myšlenku předlohy. Masterpiece.

 • 70%
  0
  0
  12. 11. 2019

  Docela slušný vánoční film, který je snesitelnější než všelijaké jiné americké ,,klasiky" jako pro mě i v dětství nestravitelný Sám doma nebo snad Vánoční skřítek. Vánoční skřítek nabízí oskarové herce, které v komediích věru příliš často nevidíme. Mě se to celkem líbilo.

 • 65%
  0
  0
  12. 11. 2019

  Když šla jednička do kin, bylo mi čtrnáct a byl jsem cílová skupina. Po pravdě netuším, co na to řeknou dnešní čtrnáctiletí, docela si myslím, že je to moc neosloví, ale na druhou stranu co je dneska osloví, komiksový hrdina Deadpool znásilněný připínákem od své přítelkyně? Pro ně bude Den nezávislosti vpravdě starosvětský. Za sebe musím říct, že jsem se bavil. A stydím se za to? No, možná trošku jo.

 • 65%
  0
  0
  12. 11. 2019
  Curiosa (2019)

  Příběh jsme viděli už mnohokrát, ale to obsazení je opravdu dobré. Neokoukaná zpěvačka a herečka Noémie Merlant zachraňuje, co se dá. Bohužel v polovině filmu se to z hravého erotického art filmu zvrtne v poněkud předvídatelné drama. Film je sice komorní, ale kostýmy jsou kvalitní a režisérka se zjevně zamýšlí i nad hudbou a celkovou koncepcí. Na festival je to dobré a filmu bude jistě časem slušet uvedení na ČT Art.

 • 80%
  0
  0
  11. 11. 2019

  Tak toto byla paráda. Hitchcockův motiv neprávem obviněného muže, zde scenáristé dotáhli do absurdního a naprosto parádního akčního rozměru. Film nenechá diváka vydechnout a od prvního záběru je kinetickou, střelhbitou akcí s výbornými francouzskými, arabskými a španělskými herci. Nechápu, proč se to nehrálo v kinech.

 • 100%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Pátrání (2018)

  Málokdy mě něco překvapí, ale tento film ano. Skvělý příběh, neotřelá forma, která bude za deset let hodně mimo, ale dnes funguje. Úžasný John Cho v hlavní roli. Detektivka se zajímavou premisou, jejíž finále jsem neodhalil, a to se mi hodně dlouho nestalo a za to přidávám. Jinak detektivka je nepodstatná, film je o jiných věcech, o kterých vypráví nečekaně přesně a citlivě. Na to jak vážné téma film má, mě bavil v tom nejlepším slova smyslu.

 • 85%
  0
  0
  11. 11. 2019

  Bergmanovský civilizační náboženský horror natočený scenáristou Taxikáře s Ethanem Hawkem v životní roli. Nečekal jsem nic a nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout. Skvělý scénář, jeden z nejlepších vůbec, jež dokáže tolik vypovědět o stavu dnešní civilizace. Masterpiece.

 • 75%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Red Hill (2010)

  Velmi zajímavý western, kriminálka s doslova horrorovou atmosférou sice má určité znaky, že ho režíroval začínající filmař, ale zase má tolik výborných záběrů a celých scén, že naprosto chápu, že byl Hughesův talent rozpoznán Sylvesterem Stallonem, který jej angažoval jako režiséra třetích Postradatelných. Film je to temný, od začátku hraje s divákem hru, na co se to vlastně dívám a rozuzlení přinese hodně nečekanou katarzi. Příjemný přehlédnutý thriller.

 • 75%
  0
  0
  10. 11. 2019
  Overlord (2018)

  Overlord samozřejmě nemá nic společného s realitou, má mnohem blíž k videohře, ale není podle ní natočen. Vraťme se ale k filmu. Díky štědrému rozpočtu se těšte na bláznivou výpravu a snad až comicsové triky. Dánský herec Pilou Asbaek si svého náckovského kapitána hodně užívá a ve chvíli, kdy mu ustřelí půlku obličeje, tak si to užívá ještě víc pod zběsilým make-upem, který mu každý den nanášeli maskéři čtyři hodiny. Z filmařského hlediska je to samozřejmě klasa, vše funguje jak má a pokud budete mít šanci vidět ho v kině a máte tento druh přiznaných béček rádi, tak vyražte. Na monitoru počítače nebo mobilu to nebude ono.

 • 80%
  0
  0
  9. 11. 2019
  JCVD (2008)

  Pro filmové fanoušky a filmaře je zajímavé sledovat zákulisí byznysu, který JCVD odkrývá – drahé právníky, falešné agenty a vůbec špinavé zákulisí továrny na sny, kde bez ostrých loktů a ohebného hřbetu nic nedokážete. Za mě je dobře, že tento film vznikl a i když to není film roku, rozhodně jsem se u něj nenudil.

 • 80%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Přehlédnutá černá komedie, u které jsem se v době premiéry v kině královsky bavil. Douglas a Reiser film kradou pro sebe a Liv Tyler je ve filmu naprosto úžasná. Tento film je přesně ten typ snímku, kde herci hrají pro radost, aby si ho užili a to se jim, minimálně na mě, podařilo přenést. Palec nahoru!

 • 60%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Synonymum pro spojení blbej americkej film. V tomto filmu je špatně snad úplně všechno. Dobří herci, oskaroví, Douglas a Brooks, Robin Tunney vyhrála hereckou cenu na MFF v Benátkách! A film? Stokrát viděná špionážní komedie s absolutně nesmyslným dějem bez špetky invence. Film pro nejméně náročného diváka.

 • 55%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Intelektuální americká nezávislá komedie Mikea Cahilla, která je do Ameriky zasazeným příběhem Dona Quijota. Douglas je do role sice obsazený zajímavě, ale celkově je ten film neuvěřitelně ujetý a Cahill prostě není Terry Gilliam. Jinak je to film, který jsme viděli mnohokrát o dysfunkčním vztahu otce a dcery. Herci se snaží, ale dívat se na to příliš nedá.

 • 60%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Ačkoli mám rád asi tak 90% castingu - McConaugheyho, Douglase, Garner a Emmu Stone, tak tenhle film je naprosto příšerná ptákovina, jejíž existence se dá omluvit jen tím, že herci potřebují hrát a filmaři musí platit nájem. Dějově to je strašná ptákovina, premisa je úplně stupidní, ale má to pár hezkých momentů. Guilty pleasure, ale ne moc. Spíš guilty než pleasure.

 • 65%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Typický film natočený seniorským režisérem, kdysi extraligou - Misery nechce zemřít, Stůj při mě, Pár správných chlapů, Když Harry potkal Sally se seniorskými herci, kteří jsou vynikající, jen už prostě zestárli. Mě je ale 37 a senior nejsem, takže se u toho nebavím tolik jako máma. Třeba se u toho za třicet let zasměju víc.

 • 60%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Film jsem zhlédl jenom kvůli Douglasovi. Film má neuvěřitelně nesmyslný děj a obávám se, že tam byl zásadní problém už ve scénáři. Douglas jako démonický záporák na to samozřejmě má, ale on hlavní postavou není. Přemýšlím nad tím, komu má být tento film určen, ale nějak se to nepovedlo. Zapomenutelný snímek.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Můj neoblíbenější komediální seriál současnosti, který má pro mě perfektní casting. Douglase mám velmi rád skoro ve všem, Alan Arkin mě vždy rozesměje a Nancy Travis se mi líbí už asi dvacet let. Není to žádná limonáda, je to dost těžký seriál, který je sice vtipný, ale vypráví krásně o smutných věcech. Nikdy nebude masovka, ale má šanci být kultem. Zhltnul jsem první sérii a těším se na druhou.

 • 85%
  1
  0
  3. 11. 2019
  Greta (2018)

  Jako milovník psychologických thrillerů Rosemary má děťátko a zejména Misery podle Stephena Kinga jsem byl trochu odrazen komerčním neúspěchem tohoto filmu v amerických kinech. Pak jsem ale zjistil, že to je irský nezávislý film, který není Hollywoodem a okamžitě jsem zatoužil ho vidět a ejhle. Ona je to naprostá pecka. New York je ve skutečnosti Dublin a dámské trio Moretz, Monroe a zejména Huppert je naprosto báječné. Byl jsem příjemně překvapen.

 • 70%
  1
  0
  3. 11. 2019

  Tenhle film jsem zahlédl v době svého dospívání během mého pravidelného nočního pátečního bdění na TV NOVA, kdy jsem ještě nechodil do barů a díval se večer na všemožné horrory, co se hráli v bedně a tenhle film mě rozhodně zaujal. Rané dílo Neila Jordana, ze kterého je patrné, že tenhle irský filmař umí točit.

 • 75%
  1
  0
  3. 11. 2019

  Remake v Americe velmi známého filmu, který ale v Česku nikdo nezná byl v zemi svého vzniku totální propadák. Jenže on to vlastně až takový propadák není, zvláště když Robert De Niro a Sean Penn hrají naprosto skvěle a sekunduje jim mladá Demi Moore v době, když ještě nebyla přešitá na super sexbombu. Mě se to docela líbilo.

 • 80%
  1
  0
  3. 11. 2019

  Nejlepší film Neila Jordana v první dekádě 21. století. Nick Nolte, který je zde obsazený hodně proti typu hraje postavu, kterou by před dvaceti lety hrál Alain Delon nebo spíš Lino Ventura. Film má pomalejší tempo, ale k tomuto druhu kriminálky se to hodí. Krásné scenérie, dobrý příběh a slušné obsazení. Dobrý film.

 • 70%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Přání smrti v sukni, kromě toho, že místo CHarlese Bronsona je tady Jodie Foster, která ve skutečnosti měří asi 150 centimetrů a její obsazení do role mstitelky s bouchačkou je samozřejmě velmi nepravděpodobné. To se ale zkušenému Jordanovi podařilo celkem slušně zakamuflovat. Scénář je plný klišé, ale je v tom pár slušných scén. Vidět se to určitě dá.

 • 55%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Říkal jsem si, že spojení režiséra Neila Jordana a mých oblíbených hereček Saoirse Ronan a Gemmy Arterton v notabene upírském příběhu nemůže dopadnout blbě a ejhle. Místo zajímavého filmu jsem dostal velmi vleklý nezajímavý příběh s neparosto nezajímavými postavami a bez atmosféry. Jediné, co tam bylo dobré byly kostýmy a hudba. Promarněná šance a zklamání.

 • 100%
  0
  0
  3. 11. 2019

  Knihu jsem četl v době puberty, kdy jsem příběh stárnoucího páru, který si okoření víkend tím, že manžel svou ženu při milostných hrátkách spoutá v posteli a při tom náhle zemře, úplně nedocenil. S přibývajícími léty, nastupujícími kouty a milostnými zkušenostmi ovšem příběh naopak oceňuji, protože strachy, které se v příběhu objevují můžete v pokročilejší fázi vztahu dozajista zažít a nemusíte být zrovna Dorianem Greyem se sedmiocasou kočkou, abyste věděli o čem je řeč. Perfektní film.

 • 75%
  0
  0
  3. 11. 2019
  Puls (2006)

  Nedoceněný horror, který vznikl v módní vlně amerických remakeů japonských horrorů. Originál jsem neviděl, ale přiznám se, že mám mnohem větší slabost pro americký Kruh a Nenvist, než pro jejich japonské předobrazy. Film má zajímavý casting a velice solidní rozpočet a rozhodně se dá vidět. Je tam pár solidních lekaček.

 • 80%
  0
  0
  2. 11. 2019

  Poslední Bondovka s Connerym, kterou si ale natočil sám, navzdory producentům Bonda rodině Broccoli, jež ve stejný rok poslali do kin Chobotničku s Rogerem Moorem. Tenhle film by ale zapadl i do hlavní série kvůli přepálené akci, aristokratickému padouchovi Klausi Maria Brandauerovi a krásné bond girl Barbara Carrera.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: