Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 90%
  0
  0
  9. 5. 2019
  Gepard (1963)

  Ve své podstatě je úplně jedno, že dnes se filmy točí jinak. Oni se filmy točily jinak i v roce 1963, kdy měl Gepard premiéru. Podstatné je, že Visconti byl génius a Gepard je vzácnou symbiózou výtvarného zážitku, dramatu a koncertu. Sicílie je úchvatná, herci jsou přesvědčiví a Nino Rota válel. Majstrštyk.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2019

  Zásadní film, který je inspiračním zdrojem Christophera Nolana pro Temný rytíř povstal a Dunkerk a na kinoboxu má 63%? WTF. Strhující vyprávění o francouzské kolonizaci Alžíru, které dopadlo nechvalně a vzestupu terorismu. V zásadě je úplně jedno o čem ten film je, to co v něm uvidíte ve vás jistě zanechá stopu, jako spíš způsob jak fantasticky je natočený.

 • 70%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Hairspray (2007)

  Tenhle film je přesně tak bizarní jako ten plakát a důkaz toho, že publikum jsou nehorázní úchylové a že se od antiky nic nezměnilo. Zkrátka když chlap hraje ženskou diváci se chytnou. Film má svižné písničky, rychlé tempo a je to zřejmě ta nejbizarnější šílenost, co Hollywood ve velkých studiích vyprodukoval. Klobouk dolů před herci.

 • 85%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Paša (1968)

  Když si jeden hamižný gangster vyřídí účty se všemi a oddělá kamaráda z dětství stárnoucího policajta ze staré školy, nemůže očekávat slitování. Jean Gabin v roli policajta, který se s tím nemaže a zločince má radši na krchově než v poutech, zvláště když má pár dnů do důchodu. Výborný film, ze kterého byli v Americe zděšeni, ale přitom po něm celé sedmdesátky pošilhávali. Klasika.

 • 100%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Dogman (2018)

  V Římě narozený režisér Matteo Garrone patří společně s Paolem Sorrentinem mezi nejuznávanější italské autory současnosti. Jeho průlomovým filmem na mezinárodním poli byla gangsterská freska Gomora, která se pak dočkala veleúspěšného pokračování v podobě seriálu, jež běžel i na obrazovkách ČT. Garrone měl původně v plánu do role Marcella obsadit Roberta Benigniho, který ale s díky odmítl.
  Místo Benigniho ve filmu hraje vynikající Marcello Fonte, který má za sebou pohnutý životní příběh a je naprosto vynikající. Okamžitě si ho oblíbíte, přestože není ani zdaleka kladnou postavou, jak by si zřejmě i on sám přál. Ale v tomto příběhu není nikdo jasně černobílý. Neméně pozoruhodný výkon podává i hromotluk Edoardo Pesce  jako Simoncino.
  Dogman je oproti Garronově Gomoře naprosto odlišný snímek. Není tak dravý a energický, ale pořád to není artistní nuda zprostředkovaná dlouhými záběry pohledu do kamery. U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete. Bezesporu italská klasika.

 • 75%
  1
  0
  2. 5. 2019

  Na základě negativních ohlasů recenzentů jsem tento film záměrně minul. Nyní jsem ovšem při cestě Regiojetem zvolil v nabídce tento film zhlédnout. A světe, on není tak strašný, jak říkají kritici. Hlavní hrdinové jsou chybující a nejednoznační, což je příjemné osvěžení v tomto poněkud mrtvolném limonádovém žánru. Je to především romantický film, není to žádný survival thriller a upřímně, už v traileru bylo patrné, že to není survival drama, tak proč to tomu filmu vyčítat. Párkrát mě film překvapil, párkrát mě naopak šokoval nějakým nepěkným klišé, medvědí past nebo scéna s pumou byly třeba nehorázně průhledné. Film ovšem zachraňují výborní herci. Suma sumárum, oukej Hollywood.

 • 90%
  0
  0
  24. 4. 2019

  Armáda stínů je brilantně natočený film, který neztratil nic ze své působivosti ani několik dekád od doby svého vzniku a potvrzuje nepsané pravidlo, že někdy je špatná nálada a napětí během natáčení často předzvěstí skvělého výsledku. Při sledování filmu se dostaví pocit, že jste sami přítomni děje, prožíváte nesmírně napínavé okamžiky s hlavními hrdiny a naprosto vás usadí katarze snímku se závěrečným dovětkem.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2019

  Známý příběh Bonnie a Clyde už jednou zfilmován byl a Highwaymen je pohled na dopadení legendární dvojice. Přístup o to zajímavější, že ve slavném filmu Bonnie a Clyde byl Hamer ztvárněn jako pěkný pitomec. Skutečnost ale byla trošku jiná a jeho nynější představitel Kevin Costner je dobrá volba. Zajímavé je, že původně to měl být poslední snímek jiné legendární dvojice Paul Newman a Robert Redford. Highwaymen je poctivý kriminální film s promakanou výpravou a skvělým hereckým obsazením slušnými hráči.

 • 100%
  0
  0
  16. 4. 2019

  Už ani nevím kolikrát jsem tento film viděl a ani za těch 11 let nezestárl ani o minutu. Dokonalá filmová režie, skvělí herci, humor a epické scény. Ano, tohle není žádná zábava od Marvelu, ale výborný film, který je náhodou také comics. Pro mě Hollywoodský vrchol a důvod proč chodit do kina.

 • 100%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Kagemuša (1980)

  Kagemuša byl od začátku problémová produkce a japonské investory už přestal udivovat Kurosawův perfekcionismus vedoucí k překročení rozpočtu a neustálému prodlužování natáčecího plánu. Kurosawa, který byl vždy o hlavu větší a ve svém jednání velmi příkrý se také stával častým terčem posměchu japonských novin. Domácí novináři mu dali nelichotivou přezdívku tyran. Zoufalý Kurosawa se ocitl doslova na dně a film mohl dokončit díky americkým kolegům a přátelům, kteří za něj domluvili prodej zahraničních práv. Ti dobrodinci se jmenovali George Lucas a Francis Ford Coppola.

  Výsledek však předčil všechna očekávání. Kagemuša je jedním z nejlepších filmů všech dob a opravdové mistrovské dílo. Ve filmu se střídají lyrické scény s epickými, velkolepé exteriéry i záměrně stylizované scény interiérové (Coppola na ně navazuje ve svých filmech Dracula a Tetro). Kurosawa za snímek obdržel právem nejvyšší ocenění filmového díla – Zlatou palmu v Cannes.

 • 75%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Oko jehly (1981)

  Oko jehly jsou vlastně dva filmy v jednom. Zatímco první polovina je špionážním thrillerem, pak druhá půlka se zaměřuje spíš na milostný trojúhelník, který nakonec vyřeší i špionážní linku. Oko jehly není žádný svižný akční film, ale chytrý příběh a solidně odvedené řemeslo. Marquand nezapře televizní řemeslo, ale i tak si umí s ,,velkým“ filmem poradit. Jestliže dobový Filmový přehled kritizuje hudbu, pak bych na ní rád upozornil. Autorem není nikdo menší než legendární skladatel Miklos Rozsa (Ben Hur).

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2019
  Outland (1981)

  Tenhle film miluju. Viděl jsem ho poprvé ve třinácti a naprosto mě na něm rozsekaly detaily, kterými se to ve filmu jenom hemží. Kapka krve stoupající vzhůru? Sean Connery jako tvrďák na vesmírné stanici? Ale ano. Film se odehrává v reálném čase a je v podstatě remake westernu V pravé poledne.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Velice příjemně natočený film, ve kterém jsou slušné herecké výkony a také brilantní hudební motiv řeckého Vangelise. Nejsem si jist, zda je to oskarový biják, ale to je vždy trochu sázka do loterie. Jsem si ale jistý, že tohle je dobrý film a určitě se dá vidět.

 • 85%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Signul laudis je kvalitní film, který vznikl za normalizace a není v něm žádná politika KSČ. Herecky filmu dominuje Vlado Müller. Na filmu se mi líbí neošizená výprava, herecké výkony a samozřejmě myšlenka, která není šablonovitá a trapná. Velice slušný film.

 • 80%
  0
  0
  4. 4. 2019

  Proč kritizovat film o vzestupu úspěšně zpěvačky. Protože je úspěšný? Protože se zpěvačce splnil sen a její partner se na konci filmu neoběsil? Já tohle uvažování moc nechápu. Toto je příjemný a hezký film s hlavní hvězdou, které divák fandí a navíc je to Sissy Spacek, tedy pochopitelně Češka:-)

 • 75%
  1
  0
  3. 4. 2019

  Spojení Schradera a Gerea je netypické, ale zde funguje velice dobře. Schrader nikdy nebyl braný jako velký režisér, přeci jen je dodnes spíš vnímaný jako brilantní scenárista, ale v tomto filmu mě příjemně překvapil i jako režisér. Ačkoli samozřejmě nese Americký gigolo znaky své doby, rozhodně stojí za vidění.

 • 80%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Kultovní horror, který je ale mnohem kultovnější v zámoří, než u nás. Ze zvědavosti jsem si tento snímek pustil a celkem chápu, proč si získal takovou proslulost. Je totiž dost napínavý, obsahuje pestrý mix humoru, horroru a finální pointa odpovídá době svého vzniku. Celkově se ten film dá vidět i dnes, ale proti Halloweenu Johna Carpentera je to čajíček:-)

 • 60%
  0
  0
  3. 4. 2019

  Velice drahý spektákl, který měl původně točit James Cameron, ale nakonec režii přihrál svému kamarádovi a sousedovi Peteru Hyamsovi. Hyams je podle mnohých príma chlápek a bezesporu talent má, ale ukočírovat tenhle biják, aby dával nějaký logický smysl by nezvládl ani Cameron. Při té hrůze to ale v jednotlivostech celkem funguje.

 • 100%
  0
  0
  3. 4. 2019
  Magnolia (1999)

  Magnolia je vynikající film. Je neuvěřitelně dlouhý, je velice komplikovaný, obsahuje obrovské množství postav, které navíc hrají velké hvězdy a ačkoli to může znít jako fráze, je to film, kde žák překonal svého mistra, tedy P. T. Anderson Roberta Altmanna.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Hollywood objevil v devadesátkách zlatou žílu, když adaptoval Shakespeara do středoškolských romantických komedií. Tohle je Zkrocení zlé ženy. Film ovšem funguje, a to zejména díky castingu, kdy zřejmě nikdo netušil, že z Heatha Ledgera bude novodobý James Dean a také Julii Stiles a Josephu Gordonu-Levitovi. Pobaví a neurazí.

 • 10%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Objektivně jeden z nejdebilnějších filmů, co jsem kdy v životě viděl. Chudák Kurt Russel zce recykluje Snakea Plisskena, jenže Anderson holt není Carpenter. Celé je to trapné a to takovým tím nechtěným způsobem. Padouch Jason Scott Lee je příšerný. Na Connie Nielsen se sice dobře kouká, ale skoro se až nechce věřit, jak úžasně pak zahrála svou roli v Gladiátorovi. Stupidita neskutečná. Mimochodem tahle kravina je prý spin off Blade Runnera!

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Poctivý Hollywood v tom nejlepším slova smyslu a upřímně mám tento film mnohem radši než uslzeného Samotáře v Seattlu. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to opět fantasticky jiskří a neznám nikoho, kdo by s ní nechtěl jít na rande. Film na deštivé odpoledne:-)

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Moderní adaptace Charlese Dickense Alfonso Cuaróna mě nikdy moc nelákala a pustil jsem si jí jednou z nouze v teevizi. Jenže tam mě tenhle film moc mile překvapil. Úchavtná kamera, výprava i herecké výkony spolu velice dobře ladily. Trochu mě ale štvalo pomalejší tempo.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Ano! Vzpomínám, jak jsem se nemohl dočkat premiéry a vyrazil do pasáže Praha, leč jsem měl lístky za sloup! Poněkud bizarní záležitost. Ale někomu se mě zželelo, takže jsem si mohl přesednout. V dabingu můj oblíbenec Vašut jako Banderas, který celkem dobře pochopil o co jde. Až na dementní finále příjemný film pro celou rodinu.

 • 70%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Jak jsem ten film nesnášel v době uvedení, tak to vlastně až tak špatně nedopadlo a myslím si, že je to dost dobře možná jedna z nejlepších hollywoodských adaptací Alexandra Dumase. Je to i díky tomu, že se film celkem věrně drží předlohy a nedělal ho Disney. Di Caprio je jako vždy slušný a skvělý je i Jeremy Irons.

 • 75%
  0
  0
  1. 4. 2019

  V kinech tento film sice beznadějně propadl, ale v době uvedení mi bylo sedmnáct, takže jsem byl cílová skupina, stejně jako moji vrstevníci. Díky tomu mohu říci, že pro nás je tohle kultovní film. Film má fantastický casting a pro normálního diváka je podle mě naprosto nestravitelný. Ale který film od Gilliama je stravitelný pro "normálního" diváka, že?

 • 60%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Jeden z nejdražších filmů toho roku, který mě od trailerů příliš nelákal a když už jsem ho konečně viděl, tak jsem zjistil, že intuice nelhala. Sentimentální psychologické drama o konci světa, které se čas od času musí rozehrát, aby obhájilo obrovský rozpočet, jenže ono to nefunguje. Kdyby to bylo natočeno za zlomek rozpočtu a bez okázalých efektů, tak ano. Takhle ne. Konec je zatraceně velká depka.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Ano, tak tento druh filmů můžu. Vykašlal bych se na nálepky, erotický thriller nebo co. Je to spíš noirová temná záležitost a má to velice dobrou atmosféru, ostatně John McNaughton je výborný režisér a je docela škoda, že to publikum v době uvádění jeho filmů moc nerozpoznalo. Herci zde vědí objektivně velice dobře co hrají a dobře se na ně dívá.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Zřejmě nejlepší Sandlerovka, kterou jsem viděl. Drew Barrymore sice hrála se Sandlerem třikrát a je vidět, že to mezi nimi funguje, ale tady to funguje zdaleka nejlépe. Na filmu se mi líbila milá atmosféra a výborný soundtrack. Samozřejmě, že to není žádné velké umění, ale vejde to a neuškodí. Dobrý film.

 • 65%
  0
  0
  1. 4. 2019

  Vždycky jsem si potrpěl na Gwyneth Paltrow a stejně tak jsem měl vždycky rád Johna Hannaha. Tohle je takový malý filmík, který je spíš hříčkou a experimentem, než nějakým velkým filmem, ale přesto se dá celkem bez problémů vidět. Není to žádná ambiciózní podívaná o osudu, ale spíš ukázka toho, jak se v devadesátkách točilo a co publikum chtělo. Podobných filmů se totiž v té době natočilo skutečně spoustu:-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: