Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  18. 8. 2019
  Everwood (2002)

  Kvalitní rodinná podívaná s herci, kteří prorazili v Hollywoodu a objektivně i díky této show. Střet velkého města s malým, venkovanů a měšťáků, rodinných hodnot a práce. Greg Berlanti zde prokázal, že dokáže napsat zajímavé charaktery a dnes je vlastně docela škoda, že se v Hollywoodu točí comicsové sraxky, protože jeho přechod do spandexu sice jde, ale tady byl schopen velkých výsledků.

 • 100%
  0
  0
  18. 8. 2019

  K Julesu Vernovi se Karel Zeman vrátil v roce 1966 s filmem Ukradená vzducholoď. Mělo to být zahájení pětidílného cyklu pro mládež ,,Tajuplný svět Julia Verna“, z kterého ale sešlo. Film začíná na jubilejní světové výstavě v roce 1891 odkud pětice pražských kluků ulétne ,,řiditelnou“ vzducholodí na exotický ostrov uprostřed oceánu. Hudbu složil Jan Novák. Film navštívilo 927 083 diváků.

 • 100%
  1
  0
  18. 8. 2019

  Velká sýrová loupež je od začátku nesmírně dynamický film, výtvarně je mimořádně zdařilý a kombinuje hned několik výtvarných stylů, díky kterým divák hned ví, která část se odehrává v hledišti kina nebo na plátně. Hravou stránku výtvarnou pak brilantně doplňuje hudební kompozice Petra Skoumala kombinující různé hudební styly.
  V NSR získala Velká sýrová loupež ocenění za Nejlepší dětský film roku 1986.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2019

  Film, díky kterému jsem objevil spisovatele Philipa Rotha, který mi neskutečně sedl. Tento film ocení zejména zkušenější diváci a dost dobře budou překvapení, že plakát tak úplně neodpovídá ladění filmu. Sledování filmu není rozhodně nejpříjemněji strávený čas, ale rozhodně tento film neuráží divákovu inteligenci.

 • 95%
  0
  0
  10. 8. 2019
  Love Story (1970)

  Dodnes nepřekonanou sentimentální romancí, která kdy opustila brány Hollywoodu je Love Story Arthura Hillera, jež je kánonem tohoto žánru. Oliver (Ryan O´Neal) je syn z bohaté bostonské rodiny a když se zamiluje do své krásné spolužačky Jennifer (Ali Mc Graw), jež je z chudších poměrů vzbudí tím jaksepatří rozruch. Po svatbě se rozkmotří se svým otcem. Ačkoli dosáhne záhy postavení jako právník jeho žena onemocní leukémií. Kritika na filmu nenechala nit suchou, ale film se stal megahitem a z Ryana O´Neala nečekaná hvězda.

 • 100%
  0
  0
  10. 8. 2019

  Jedním z vrcholů sentimentálních příběhů filmového plátna je Muž a žena režiséra Clauda Lelouche s Jeanem-Louisem Trintignantem a Anouk Aimée, který vzbudil ve své době senzaci a dodnes je inspirací pro spoustu filmařů. Rodiče dvou dětí se seznámí v penzionátě, kde se jejich potomci právě nachází. Anne (Annouk Aimée) a Jean-Louis (Jean-Louis Trintignant) mají za sebou tvrdé rány osudu. Oba jejich partneři zahynuly za tragických okolností. Anne se bojí navázat nový vztah, protože se bojí, že ve svém srdci ještě nenašla místo pro nového partnera. Ten se však nevzdává. On je testovací jezdec a automobilový závodník, jehož žena spáchala sebevraždu a ona filmová skriptka, která oplakává smrt svého milovaného citlivého kaskadéra, jehož nebezpečné povolání se mu stalo osudným.
  Žádná světová kinematografie nedokázala natočit vztahový snímek dvou lidí s takovou přesvědčivostí jako země galského kohouta a právě Muž a žena patří k vrcholům tohoto typicky francouzského subžánru.

 • 80%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Film stojící pevně mimo Hollywood, který je plně v režii Guse Van Santa, který zde ukazuje to, co umí nejlépe - skvěle napsané postavy, outsiderství, pozitivní poselství a zejména práce s hercem. Chápu, že tento film ve své době neuspěl, ale za pár let bude jistě objeven. Joaquin Phoenix je mimořádný.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Co je na filmu nejzajímavější a co vlastně nikdo moc podle mého soudu nepochopil je skladba druhé poloviny filmu. Triple Frontier se totiž v druhé půlce promění v akční jízdu, která je protkaná nepředvídatelnými dějovými zvraty, které staví děj do často až alegorické polohy. Zkrátka tohle není váš typický akční film. A rozhodně to není oddychovka na sobotní večer k popcornu. Posíláme Netflixu další velké plus.

 • 85%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Co jsme dříve ukrývali v šuplících, ukrýváme nyní v mobilních telefonech. Ale co kdyby se všechno, co se objeví na jejich displeji, muselo přečíst nahlas? Co kdyby každý hovor mohli slovo od slova slyšet i lidé kolem vás? Této výzvě čelí skupina sedmi přátel, kteří se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo, kdyby se nezrodil zdánlivě neškodný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet vše, co na ně přijde. Z nevinně vypadající hry se postupně stává dramatická slovní přestřelka plná tajností a klamů. Každá z postav totiž v průběhu hry přizná a přinutí odhalit tajemství, ze kterého vyjde najevo, že jsou pro sebe naprostí cizinci.

  Italské komedie o lžích, tajnostech a nevěře se stala hitem v mnoha zemích. A už se dočkala i čínského remakeu s čínskými herci.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Spolujízda (2019)

  Spolujízda je hra s žánrovými klišé, která svým stylem navazuje na filmy jako Jump Street 22. Je to stejně jako zmíněný film ptákovina, ale všichni vědí v čem hrají a ví, že tento film sice nevyléčí všechny bolesti světa, ale dovolí zapomenout na všední starosti. V tom je Hollywood jednička a za sebe musím říct, že jsem rád, že Fox natočil komedii, která si dělá legraci ze všech těch superhrdinů v pláštěnkách a bizarních kovových, ale spíš plastových směšných kostýmech. Spolujízda je parádní letní zábava zejména pro pánské publikum, ale pobaví se i drahé polovičky. Tohle je překvapivě i povedený date movie.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Kořist (2019)

  Scénář má tah na bránu a přesně odpovídá traileru. U horroru Smrt ve tmě to skvěle fungovalo – slepý válečný veterán honí děcka ve sklepě, tady aligátoři honí tátu s dcerou ve sklepě. Uragán a povodeň jsou vítaným bonusem v tomto žánrově precizně natočeném kousku.

  Kořist není letní jednohubkou, to budou dozajista jeho pokračování, protože nepředpokládám, že by zůstalo u jednoho filmu, jak je v Hollywoodu zvykem. Ostatně Paramount chce horrory pořádně rozjet, jak už jsem psal u Řbitova zvířátek. Vzít si do stáje Sama Raimiho a Aju byl skvělý tah nejen pro Paramount, ale i fanoušky.
  PS: Aligátoří svačinka u večerky je geniálně natočená.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019
  Spielberg (2017)

  Fantastický dokument, který sice neobsahuje vyčerpávající pohled na všechny filmy, ale dal by se shrnout jednoduše - Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Stevenu Spielbergovi a báli jste se zeptat. Spielberg se nečekaně otevírá, sděluje své niterné úzkosti, životní radosti a odhaluje, kdo vlastně je. Krásný medailon. Byl jsem dojatý.

 • 100%
  0
  0
  9. 8. 2019

  Tohle není Rychle a zběsile, ale perfektní akční komedie, únikový film s perfektně akčním duem Statham a Johnson, kteří mají mezi sebou tak vynikající chemii, že by vybouchlo kino. Nadupaná akce, vtipné hlášky a úžasní Ryan Reynolds, Eddie Marsan a Kevin Hart v cameo rolích. A samozřejmě mistr padouch Idris Elba a moc mě baví Vanessa Kirby. Akční film roku!

 • 85%
  0
  0
  9. 8. 2019
  The Flash (2014)

  Příjemné guilty pleasure. Vypnout mozek, pustit jako podkres a jen se bavit. Greg Berlanti je obrovská televizní osobnost a tenhle seriál je příjemné překvapení, které potěší nejen puberťáky. Skvělý casting, dobré scénáře a pomrkávání na diváky v každém díle. Moc baví.

 • 70%
  0
  0
  4. 7. 2019
  Annabelle 3 (2019)

  Jsem ročník 1982 a jsem horrorový fanoušek. Annabelle 3 mě tak potěšila, protože mě vrátila do doby, kdy se horrory točily jako rodinná zábava - Creepshow, Poltergeist. Tyto dva filmy nejmenuji jen tak, protože jsou přiznanou inspirací pro trojku Annabelle a Warrenovi byli také konzultanti u Poltergeista. Scénář je velice slušný a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že si myslím, že ty nejděsivější scény na place nerežíroval ani tak Gary Dauberman jako spíš přímo James Wan. Jednička Annabelle byla snadno zapomenutelná, dvojka byl hutný horror a trojka je vlastně docela milý film s rodinnými hodnotami v tradici Stevena Spielberga. Nečekal jsem to a docela mě to bavilo.

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Výborná show, u které je dobré vynechat druhou sérii a nic se nestane. Herecky je to naprosto fantastické, scenáristicky masterpiece, moc se mi líbí výprava a samozřejmě hudba v čele s mým oblíbencem Nickem Cavem. Pro mě velké překvapení a jedna z nejlepších show, co jsem viděl.

 • 70%
  0
  0
  3. 7. 2019
  Rocketman (2019)

  Rocketman má zajímavou scenáristickou stavbu. Vypráví Eltonův život od jeho dětství, ale není to klasický velký životopisný film. Retro scény z dětství jsou variacemi, fantaziemi, které oživuje jejich zpívaná podoba. Zpívá téměř celý herecký ansámbl a je to velké překvapení, protože ve vedlejších rolích se objevují herci, jež jsme dosud nikdy v žádném filmu zpívat neviděli.
  Scény z dospělosti jsou bez časových určení. Divák neznalý života Eltona Johna se toho o něm příliš nedozví, Rocketman totiž není faktografický, ale emocionální film. Příběh Eltona Johna vypráví přes sdělování pocitů – vztah k rodičům, ryzí přátelství, láska, nenávist, odpuštění.

  Rocketman je slušný životopisný film, který je dobře natočený a pokud máte jeho hudbu rádi, tak neváhejte. Pokud nevíte, kdo je Elton John, tak si tenhle film stejně asi necháte ujít. Pokud mám srovnat s Bohemian Rhapsody, tak Rocketman prohrává na body.

 • 100%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Bolest a sláva je zajímavý film, špičkově profesionálně natočený a potvrzuje po Julietě, že Almodóvarovi v dnešní fázi jeho kariéry sedí spíš vážněji laděná tvorba. Je to objektivně film pro starší diváky a užijete si ho o to víc, čím máte nakoukáno jeho předešlé filmy. Zejména pak ty, které byly psány podle Almodóvarových vzpomínek, tedy zejména Volver nebo Špatná výchova.

 • 75%
  0
  0
  3. 7. 2019
  John Wick 3 (2019)

  Keanu Reeves je důvod úspěchu Johna Wicka a nepředpokládám, že se na film vypravíte, pokud ho nemáte rádi. A zklamáni nebudete jistě ani tentokrát, ale jestli neznáte předchozí díly, tak budete docela zírat na plátno. Název Parabellum je podle latinského příslovi, chceš-li mír, chystej válku a chystej válku je para bellum.  Je to kinofilm a na monitoru počítače ztratí minimálně 50%. Za sebe bych rád dodal, že některé akční scény jsou tak za hranou, že jsem se musel smát, některé scény jsou nesmyslně brutální a dialogy Marca Dacascose mi přišly jak z filmu jiného žánru a jiné přístupnosti. Myslím, že počtvrté už by se John Wick ale vracet neměl.eanu Reeves je důvod úspěchu Johna Wicka a nepředpokládám, že se na film vypravíte, pokud ho nemáte rádi. A zklamáni nebudete jistě ani tentokrát, ale jestli neznáte předchozí díly, tak budete docela zírat na plátno. Název Parabellum je podle latinského příslovi, chceš-li mír, chystej válku a chystej válku je para bellum.  Je to kinofilm a na monitoru počítače ztratí minimálně 50%. Za sebe bych rád dodal, že některé akční scény jsou tak za hranou, že jsem se musel smát, některé scény jsou nesmyslně brutální a dialogy Marca Dacascose mi přišly jak z filmu jiného žánru a jiné přístupnosti. Myslím, že počtvrté už by se John Wick ale vracet neměl.

 • 65%
  0
  0
  3. 7. 2019

  Horror má velice slušný úvod, pak ale přichází nudná první polovina filmu, která dojíždí na nepříliš originální scénář, který čerpá ze Stáhni mě do pekla, V zajetí démonů a Mamy. Výrazně lepší druhá a kratší polovina má hned dvě super scény. Chaves ve svém debutu dokázal diváky zaujmout a talent má. Jsem zvědavý, zda s vyšším rozpočtem, slušnými herci a zaběhlou značkou Conjuring obstojí.

 • 90%
  0
  0
  30. 5. 2019
  Incendies (2010)

  Já opravdu nevím, zda je tento film pravda a je to hraný film, takže mě to až tak nepálí. Co mě ale pálí, že Požáry fungují jako temné psychologické drama beze zbytku a nabízí silnou pointu z dob antiky a pořád funguje stejně silně. Přiznám se, že se mi tento film hrubě nelíbil a podruhé se na něj dívat nehodlám. Jsem ale rád, že jsem ho viděl a jistě neprohloupíte, pokud se na něj podíváte také.

 • 90%
  0
  0
  9. 5. 2019
  Gepard (1963)

  Ve své podstatě je úplně jedno, že dnes se filmy točí jinak. Oni se filmy točily jinak i v roce 1963, kdy měl Gepard premiéru. Podstatné je, že Visconti byl génius a Gepard je vzácnou symbiózou výtvarného zážitku, dramatu a koncertu. Sicílie je úchvatná, herci jsou přesvědčiví a Nino Rota válel. Majstrštyk.

 • 100%
  0
  0
  9. 5. 2019

  Zásadní film, který je inspiračním zdrojem Christophera Nolana pro Temný rytíř povstal a Dunkerk a na kinoboxu má 63%? WTF. Strhující vyprávění o francouzské kolonizaci Alžíru, které dopadlo nechvalně a vzestupu terorismu. V zásadě je úplně jedno o čem ten film je, to co v něm uvidíte ve vás jistě zanechá stopu, jako spíš způsob jak fantasticky je natočený.

 • 70%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Hairspray (2007)

  Tenhle film je přesně tak bizarní jako ten plakát a důkaz toho, že publikum jsou nehorázní úchylové a že se od antiky nic nezměnilo. Zkrátka když chlap hraje ženskou diváci se chytnou. Film má svižné písničky, rychlé tempo a je to zřejmě ta nejbizarnější šílenost, co Hollywood ve velkých studiích vyprodukoval. Klobouk dolů před herci.

 • 85%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Paša (1968)

  Když si jeden hamižný gangster vyřídí účty se všemi a oddělá kamaráda z dětství stárnoucího policajta ze staré školy, nemůže očekávat slitování. Jean Gabin v roli policajta, který se s tím nemaže a zločince má radši na krchově než v poutech, zvláště když má pár dnů do důchodu. Výborný film, ze kterého byli v Americe zděšeni, ale přitom po něm celé sedmdesátky pošilhávali. Klasika.

 • 100%
  1
  0
  2. 5. 2019
  Dogman (2018)

  V Římě narozený režisér Matteo Garrone patří společně s Paolem Sorrentinem mezi nejuznávanější italské autory současnosti. Jeho průlomovým filmem na mezinárodním poli byla gangsterská freska Gomora, která se pak dočkala veleúspěšného pokračování v podobě seriálu, jež běžel i na obrazovkách ČT. Garrone měl původně v plánu do role Marcella obsadit Roberta Benigniho, který ale s díky odmítl.
  Místo Benigniho ve filmu hraje vynikající Marcello Fonte, který má za sebou pohnutý životní příběh a je naprosto vynikající. Okamžitě si ho oblíbíte, přestože není ani zdaleka kladnou postavou, jak by si zřejmě i on sám přál. Ale v tomto příběhu není nikdo jasně černobílý. Neméně pozoruhodný výkon podává i hromotluk Edoardo Pesce  jako Simoncino.
  Dogman je oproti Garronově Gomoře naprosto odlišný snímek. Není tak dravý a energický, ale pořád to není artistní nuda zprostředkovaná dlouhými záběry pohledu do kamery. U tohoto filmu se rozhodně nudit nebudete. Bezesporu italská klasika.

 • 75%
  1
  0
  2. 5. 2019

  Na základě negativních ohlasů recenzentů jsem tento film záměrně minul. Nyní jsem ovšem při cestě Regiojetem zvolil v nabídce tento film zhlédnout. A světe, on není tak strašný, jak říkají kritici. Hlavní hrdinové jsou chybující a nejednoznační, což je příjemné osvěžení v tomto poněkud mrtvolném limonádovém žánru. Je to především romantický film, není to žádný survival thriller a upřímně, už v traileru bylo patrné, že to není survival drama, tak proč to tomu filmu vyčítat. Párkrát mě film překvapil, párkrát mě naopak šokoval nějakým nepěkným klišé, medvědí past nebo scéna s pumou byly třeba nehorázně průhledné. Film ovšem zachraňují výborní herci. Suma sumárum, oukej Hollywood.

 • 90%
  0
  0
  24. 4. 2019

  Armáda stínů je brilantně natočený film, který neztratil nic ze své působivosti ani několik dekád od doby svého vzniku a potvrzuje nepsané pravidlo, že někdy je špatná nálada a napětí během natáčení často předzvěstí skvělého výsledku. Při sledování filmu se dostaví pocit, že jste sami přítomni děje, prožíváte nesmírně napínavé okamžiky s hlavními hrdiny a naprosto vás usadí katarze snímku se závěrečným dovětkem.

 • 80%
  0
  0
  24. 4. 2019

  Známý příběh Bonnie a Clyde už jednou zfilmován byl a Highwaymen je pohled na dopadení legendární dvojice. Přístup o to zajímavější, že ve slavném filmu Bonnie a Clyde byl Hamer ztvárněn jako pěkný pitomec. Skutečnost ale byla trošku jiná a jeho nynější představitel Kevin Costner je dobrá volba. Zajímavé je, že původně to měl být poslední snímek jiné legendární dvojice Paul Newman a Robert Redford. Highwaymen je poctivý kriminální film s promakanou výpravou a skvělým hereckým obsazením slušnými hráči.

 • 100%
  0
  0
  16. 4. 2019

  Už ani nevím kolikrát jsem tento film viděl a ani za těch 11 let nezestárl ani o minutu. Dokonalá filmová režie, skvělí herci, humor a epické scény. Ano, tohle není žádná zábava od Marvelu, ale výborný film, který je náhodou také comics. Pro mě Hollywoodský vrchol a důvod proč chodit do kina.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

1 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: