Sheldon
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 75%
  0
  0
  10. 12. 2019

  Jennifer Garner se mi vždycky dost líbila a díky své atletické figuře jsem s ní nikdy neměl potíž jako s akční hrdinkou. Peppermint je revenge thriller podle té nejvíc klišovité šablony, kterou si dovedete představit, ale překvapivě funguje slušně. Film má dobrou napínavou atmosféru a Garner válí. Nic pro slabé nátury.

 • 20%
  0
  0
  9. 12. 2019

  Jeden z nejzbytečnějších, nebizarnějších filmů, jehož humor je založený na nevěřícném WTF!

 • 40%
  0
  0
  9. 12. 2019

  Za co Bože za co? Proč úspěšná divadelní režisérka Josie Rourke natočí takovou kravinu? Vzít dvě špičkové herečky a natočit dvouhodinovou nudu s odfláklou viktoriánskou výpravou, ano kostýmy jsou opravdu o několik století mimo, herečky zahalit, přidat scény gay sexu (zřejmě chtěla autorka překročit stokrát překročené tabu), občas odcitovat nějakou antickou repliku a bojové scény odfláknout bez kapky krve a jediného detailu. Mohla se před tím mrknout ke Gibsonovi na Statečné srdce nebo na Bessonovu Johanku z Arku, jak se to má dělat. Totální ztráta času a propadák roku. Sedmdesátková Marie, královna skotská je mimochodem skvělý film, který funguje i po letech.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Irčan (2019)

  Pokud si přehrajete v jednom sledu Mafiány, Casino a Irčana, budete mít volnou trilogii, která má v podstatě stejné obsazení a pojednává o hodně podobných věcech. To ale není na škodu, protože Scorsese se v žádném filmu neopakuje. Přiznám se, že navzdory neuvěřitelně agresivnímu marketingu pro art film za 160 milionů dolarů jsem od tohoto filmu nic moc nečekal a nakonec jsem se od toho vyprávění nemohl přes tři hodiny a dvě desítky minut odtrhnout. Herci jsou výborní, triky jsou neobvyklé, ale klobouk dolů před nimi. Místy mě make-up na hercích neskutečně rozesmíval. Robert De Niro je v tomto filmu naprosto jedinečný a klobouk dolů před scenáristou, to je paráda.

 • 75%
  0
  0
  9. 12. 2019
  Vox Lux (2018)

  Tenhle film klame tělem, protože je o něčem úplně jiném, než jsem o něm četl. Předně není to film Natalie Portman, protože ta se objeví až v polovině filmu. Režisér a scenárista Brady Corbet, který tenhle film natočil zhruba kolem dosažení třicítky se rozhodl pro docela ambiciózní film, který má trochu z Wese Andersona, trochu z Darrena Aronofského a trochu z Guse Van Santa. Rozhodně to není perfektní podívaná, ale vždyocením, když přijde někdo s něčím originálním a neotřelým. Oproti třeba hodně přeceněné blbosti Zrodila se hvězda, je tohle povedený biják.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2019

  Východoevropská kriminálka, která je natočená solidně a staví na charakterech. Chápu, že proti show HBO mladší diváky moc neosloví a čeští kritici jí nepochopí. Ona to totiž není ani tak detektivka a už vůbec ne cestopis, jak píše Spáčilka. Je to psychologicky rozehraná partie se třemi hodně zajímavými hrdiny a mě těší, že největší sympaťák je Čech Karel Roden, který zde hraje snad nejnormálnější roli ve své kariéře. Hlavní roli má ale polská kriminalistka v podání perfektní herečky Malgorzaty Buczkowske, která mě moc baví a skvělý je i ukrajinský detektiv. Scenárista objektivně přečetl hodně kauz a jeho příběh je hodně barvitý, i když si myslím, že 10 dílů je na tuto show skutečně až moc. Otřesný český dabing tuhle show pohřbil a hodnocení platí pro verzi 18+ s českými titulky.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2019

  Herce dělá hlas nebo mimika a někteří čeští herci mají pocit, že když ,,šumlují“ nebo zírají upřeně je to vynikající herecký výkon. V tomto ohledu je vítanou změnou obsazení Jana Vlasáka (Hostel, Vratné lahve) do jeho zřejmě největší filmové role, který hraje hodně zajímavou figuru a za mě by si měl odnést Českého lva nebo cokoli co má nějaký význam pro herecký výkon, ať už se to jmenuje jakkoli, stejně jako Martin Hofmann, který hraje estébáka s průpravou esenbáka z kriminálky, aniž by byl karikaturou a směšnou figurkou. Táňa Pauhofová je jako houslistka velice přesvědčivá a Martin Myšička podle mě zahraje cokoli, ale bohužel má zoufale málo prostoru. Na hodně malém prostoru exceluje také Lenka Vlasáková a velkým překvapením je pro mě obsazení pro mě dosud nepříliš známé Lucie Juřičkové.

  Bez názvu je velmi solidní produkce HBO, která si zaslouží divákovu pozornost a oproti výrazně thrillerovějšímu Rédlovi je Bez vědomí o třídu lepší projekt, zejména po scenáristické stránce, i když i zde je několik faktografických lapsů, psychiatrie takto nefungovala, snaha o zmatení pronásledování estébáky je hodně mimo ve světle informací, že v každé ulici byli dva uliční důvěrníci a po Marii šla KGB, STB i MI6 najednou a domnívám se, že sekvence z vojenského prostoru Ralsko je spíš do Postradatelných, než do tohoto seriálu. Každopádně palec nahoru.

 • 100%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Gladiátor (2000)

  Film se vydařil po všech stránkách. Výborná výprava i strhující režie a skvělé herecké výkony z něj dělají jeden z nejlepších historických filmů ze starého Říma, potažmo jeden z nejlepších hollywoodských historických filmů. Ještě během natáčení se na place objevil Dino de Laurentiis, který Scottovi nabídl režii Hannibala. Scott měl pronést, že nestojí o žádný další historický velkofilm, protože si myslel, že má točit film o překračování Alp na slonech legendárním vojevůdcem. Když zjistil, že se jedná o Hannibala Lectera bez váhání podepsal smlouvu. Měl k tomu ostatně dvacet milionů dobrých důvodů!

  Gladiátor nakonec předčil očekávání. Film nejenom, že vydělal jen v kinech v USA 181 mil. dolarů, ale celosvětově utržil ještě vyšší částku. Nakonec zvítězil i v oskarovém klání. Scott se však musel sklonit před Stevenem Soderberghem při vyhlašování nejlepší režie.

 • 65%
  0
  0
  2. 12. 2019
  Satan (2006)

  Francouzská moralita, která je takovým folklórem, městskou legendou a nikdo od ní neočekával, vyjma kritiků. Přitom tohle není film pro filmovou kritiku ani pro držitele kartiček filmových klubů, ale vlastně není úplně pro fanoušky žánru, protože je spíš divný, než hrůzný. Vidět se ale dá.

 • 85%
  0
  0
  2. 12. 2019

  Film sice obsahuje několik bizarních chyb, ale ty velkoryse přehlédnete, protože to vůbec nejsou chyby, jak říkají škarohlídi. Ve filmu to musela být bomba a naplno jsem snímek docenil až na pořádné uhlopříčce a v originálním znění. Ačkoli je to film Audrey Hepburn, herecky jí předčí Alan Arkin dokonce v trojroli a perfektní je také Richard Crenna, který je jedním z nejzajímavějších záporáků, protože vlastně jako záporák vůbec nevypadá! Jeden čas to vypadalo na remake, na divadle si totiž role hlavních herců střihla Marisa Tomei a Quentin Tarantino, ale v tomto složení bych už s tím asi nepočítal. Honě dobrá klasika a závěrečná půlhodina je skutečně perfektní.

 • 90%
  0
  0
  29. 11. 2019

  Herzog (Aguirre, hněv boží) se svým typickým sklonem k bizáru uvede do filmu neskutečné věci, kvůli kterým jeho filmy mám rád, jako třeba, že pád železné opony odvysílala Rakouská veřejnoprávní televize až po zprávě o boji zemědělců se slimáky, a přitom na hranicích byli fronty lidí a nejmarkantnější je, jak Gorbačov odmítá být loutkou šéfa ruského zpravodajství. To je velké podobenství.
  Film má velkou sílu také v Gorbačových dojemných vzpomínkách na jeho řenu Raisu. Jestli Oliver Stone hovořil s Putinem o politice a představil jej v jiném světle v sérii Svět podle Putina než média, pak Herzogův dokument je hluboce lidský snímek, který je také o politice.

 • 65%
  0
  0
  29. 11. 2019

  Nečekaná sranda. Je to samozřejmě naprostá ptákovina, ale absolutně se netváří, že by byla cokoli jiného. Ve filmu je opravdu hodně povedených vtipů. Mila Kunis je báječná a Kate McKinnon je přesně to, co od ní čekáme, naprosto over the top. Uznávám, že někdo to nemusí, ale dobrá oddechovka.

 • 90%
  0
  0
  24. 11. 2019

  Film, o jehož existenci jsem až do včerejška nevěděl, mě příjemně překvapil. Scénář je perfektní, herci úžasní a musím smeknout před kostýmy a rekvizitáři, to bylo naprosto fenomenální. Film má velmi dobře napsané dialogy a čiší z něj docela drsná beznaděj, která se nosí mnohem více dnes, než v rozjásaných sedmdesátkách, byť samozřejmě ryze účelově, protože byla Studená válka nebo se střílelo ve Vietnamu. Je tam nečekaně trochu víc erotiky, než bývá obvyklé a špičkový Patrick McGoohan jako shnilý bratr Marie Stuartovny, který padouchy hrál vždy skvěle, jeho anglický král ve Statečném srdci je fenomenální.

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2019
  Le Mans '66 (2019)

  Film postavený na stejném půdorysu jako Rivalové, který má méně klišé, než je obvyklé v těchto drahých filmech. Celý film šlape jako hodinky, vyjma jedné scény, která se měla vystřihnout, a to jízda v autě s manželkou, která je skutečně trapná, hodně dlouhá a ne příliš dobře zahraná. Nicméně nic by se nestalo, kdyby byl film o dvacet minut kratší. Obrovskými devizami filmu jsou herecké výkony, ústřední duo je špičkové a mě osobně překvapil Josh Lucas, který byl obvykle obsazován do rolí sympaťáků a tady si střihl moc pěkného padoucha. Bál jsem se, že to bude moc americké, v takovém tom blbém slova smyslu, ale překvapila mě uměřenost. U Fordu z tohoto filmu mít radost asi moc nebudou, Ferrari vyhrává na plné čáře. Kvalitní film.

 • 85%
  0
  0
  22. 11. 2019

  Paul Feig filmy točit umí, ale nemá úplně šťastnou ruku při výběru scénářů. Tentokrát měl k dispozici břitkými dialogy nabitý scénář a jestliže mu to posledně s pointou věru nevyšlo, tak teď to dopadlo o poznání lépe. Nebýt Emilie Clarke, Henryho Goldinga, Emmy Thompson a Michelle Yeoh, měl by o poznání horší práci. Já se královsky bavil a přiznám se, že mě to i dojalo. Hezký vánoční film.

 • 50%
  1
  0
  22. 11. 2019
  Vlastníci (2019)

  Konverzační film, kterému to bude spíš slušet v televizi. I přes relativně střízlivou stopáž by se nic nestalo, kdyby byl o půl hodinu kratší.

 • 0
  0
  18. 11. 2019

  Bláznivý Petříček je nejznámějším filmem Jeana Luca Godarda, dokonce známější než U konce s dechem. Je to formální a živelná hříčka s dada humorem, která musela být ve své době nesmírně vtipná a osvěžující, ale dnes se tento film stal kulturní institucí a je vlastně dost obtížné jej hodnotit. Je to lyrický film o věcech, které dnes už nikomu moc neříkají, ale pořád je tam Belmondo a Anna Karina. Objektivní klasika pro cinefily. Pro normálního diváka dost nestravitelný film, ale to byl vlastně už tenkrát.

 • 70%
  0
  0
  16. 11. 2019

  V Pacific Heights byste po tomhle filmu bydlet tedy nechtěli, tedy minimálně v sousedství Michaela Keatona, který je zde obsazený proti typu a je naprosto odporný bastard. Trápené manžele si zde střihli Matthew Modine a půvabná Melanie Griffith. Natočené je to slušně, ale scénář chtěl trochu vypilovat a závěr je naprosto předvídatelný.

 • 75%
  0
  0
  16. 11. 2019
  Oko za oko (1996)

  Hodně přehlédnutý film, který se může pyšnit hned třemi brilantními hereckými výkony Sally Field, Eda Harrise a naprosto odporného Kiefera Sutherlanda, který by si za svůj výkon rozhodně zasloužil oskarovou nominaci. Schlesinger sice točil nejlépe v 60. a 70.letech, ale toto je zručně natočený revenge thriller s temnou zápletkou a slušnou výpovědí.

 • 85%
  0
  0
  16. 11. 2019

  Bitva u Midway je bezesporu reparát Hollywoodu za pop cornový Pearl Harbor, který urazil koho mohl a vyvolal zlou krev. Bitva u Midway je důstojný film, nevymýšlí si nové postavy a podle všeho je historicky věrný, pochopitelně na bezpečné hájemství hraného filmu. Herci odvádí velmi dobré výkony a celkově těch 138 minut uteče jako voda. Emmerich nenatočil násilný film jako Steven Spielberg při Zachraňte vojína Ryana, takže nečekejte grafické násilí, ale je to válečný film. Velké plátno tomuto snímku sluší a troufám si říct, že do budoucna to bude televizní trvalka. Povedený film.

 • 100%
  1
  0
  16. 11. 2019

  Knihu Doktor Spánek vydal Stephen King v roce 2013, ale vymýšlel jí od roku 1998, a já jí četl zhruba o dva roky později. Kniha se mi velmi líbila a na rozdíl od novějších Kingových knih, které jsou samozřejmě skvěle napsané, měla ještě něco víc. Byla opravdu děsivá, měla perfektně rozepsané nové charaktery a přitom se vracela k událostem knihy Osvícení i k jejím charakterům, které jsem si oblíbil.

  Doktor Spánek je film, o kterém se bude mluvit, a hodně dlouho. Bude mít své věrné odpůrce, ale zcela jistě i zastánce, mezi které se řadím. Film není ilustrovaná kniha, ale tento snímek má opravdu skvěle adaptovaný scénář. Je tam všechno, co je v knize, tedy vše podstatné a zároveň obsahuje momenty odkazující k románu Osvícení i filmu a zejména drží myšlenku předlohy. Masterpiece.

 • 70%
  0
  0
  12. 11. 2019

  Docela slušný vánoční film, který je snesitelnější než všelijaké jiné americké ,,klasiky" jako pro mě i v dětství nestravitelný Sám doma nebo snad Vánoční skřítek. Vánoční skřítek nabízí oskarové herce, které v komediích věru příliš často nevidíme. Mě se to celkem líbilo.

 • 65%
  0
  0
  12. 11. 2019

  Když šla jednička do kin, bylo mi čtrnáct a byl jsem cílová skupina. Po pravdě netuším, co na to řeknou dnešní čtrnáctiletí, docela si myslím, že je to moc neosloví, ale na druhou stranu co je dneska osloví, komiksový hrdina Deadpool znásilněný připínákem od své přítelkyně? Pro ně bude Den nezávislosti vpravdě starosvětský. Za sebe musím říct, že jsem se bavil. A stydím se za to? No, možná trošku jo.

 • 65%
  1
  0
  12. 11. 2019
  Curiosa (2019)

  Příběh jsme viděli už mnohokrát, ale to obsazení je opravdu dobré. Neokoukaná zpěvačka a herečka Noémie Merlant zachraňuje, co se dá. Bohužel v polovině filmu se to z hravého erotického art filmu zvrtne v poněkud předvídatelné drama. Film je sice komorní, ale kostýmy jsou kvalitní a režisérka se zjevně zamýšlí i nad hudbou a celkovou koncepcí. Na festival je to dobré a filmu bude jistě časem slušet uvedení na ČT Art.

 • 80%
  0
  0
  11. 11. 2019

  Tak toto byla paráda. Hitchcockův motiv neprávem obviněného muže, zde scenáristé dotáhli do absurdního a naprosto parádního akčního rozměru. Film nenechá diváka vydechnout a od prvního záběru je kinetickou, střelhbitou akcí s výbornými francouzskými, arabskými a španělskými herci. Nechápu, proč se to nehrálo v kinech.

 • 100%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Pátrání (2018)

  Málokdy mě něco překvapí, ale tento film ano. Skvělý příběh, neotřelá forma, která bude za deset let hodně mimo, ale dnes funguje. Úžasný John Cho v hlavní roli. Detektivka se zajímavou premisou, jejíž finále jsem neodhalil, a to se mi hodně dlouho nestalo a za to přidávám. Jinak detektivka je nepodstatná, film je o jiných věcech, o kterých vypráví nečekaně přesně a citlivě. Na to jak vážné téma film má, mě bavil v tom nejlepším slova smyslu.

 • 85%
  0
  0
  11. 11. 2019

  Bergmanovský civilizační náboženský horror natočený scenáristou Taxikáře s Ethanem Hawkem v životní roli. Nečekal jsem nic a nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout. Skvělý scénář, jeden z nejlepších vůbec, jež dokáže tolik vypovědět o stavu dnešní civilizace. Masterpiece.

 • 75%
  0
  0
  11. 11. 2019
  Red Hill (2010)

  Velmi zajímavý western, kriminálka s doslova horrorovou atmosférou sice má určité znaky, že ho režíroval začínající filmař, ale zase má tolik výborných záběrů a celých scén, že naprosto chápu, že byl Hughesův talent rozpoznán Sylvesterem Stallonem, který jej angažoval jako režiséra třetích Postradatelných. Film je to temný, od začátku hraje s divákem hru, na co se to vlastně dívám a rozuzlení přinese hodně nečekanou katarzi. Příjemný přehlédnutý thriller.

 • 75%
  0
  0
  10. 11. 2019
  Overlord (2018)

  Overlord samozřejmě nemá nic společného s realitou, má mnohem blíž k videohře, ale není podle ní natočen. Vraťme se ale k filmu. Díky štědrému rozpočtu se těšte na bláznivou výpravu a snad až comicsové triky. Dánský herec Pilou Asbaek si svého náckovského kapitána hodně užívá a ve chvíli, kdy mu ustřelí půlku obličeje, tak si to užívá ještě víc pod zběsilým make-upem, který mu každý den nanášeli maskéři čtyři hodiny. Z filmařského hlediska je to samozřejmě klasa, vše funguje jak má a pokud budete mít šanci vidět ho v kině a máte tento druh přiznaných béček rádi, tak vyražte. Na monitoru počítače nebo mobilu to nebude ono.

 • 80%
  0
  0
  9. 11. 2019
  JCVD (2008)

  Pro filmové fanoušky a filmaře je zajímavé sledovat zákulisí byznysu, který JCVD odkrývá – drahé právníky, falešné agenty a vůbec špinavé zákulisí továrny na sny, kde bez ostrých loktů a ohebného hřbetu nic nedokážete. Za mě je dobře, že tento film vznikl a i když to není film roku, rozhodně jsem se u něj nenudil.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

OMůj oblíbený uživatel

2 ×
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: