In Time (USA)
USA USA
109 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller
Motto: Žij navěky. Nebo to aspoň zkus.

Obsah

:
Představte si, že můžete žít jen do 25 let. Pak zemřete. Pokud nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas navíc. Děj filmu akčního scifi thrilleru více »« méně

Režie

:
Andrew Niccol

Scénář

:
Andrew Niccol

Herci

:
Olivia Wilde Justin Timberlake Alex Pettyfer Amanda Seyfried Matt Bomer ...
Premiéra: 3. 11. 2011
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  10. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (10394 bodů)

  Velmi zajímavý námět sci-fi příběhu, kde mimo jiné vyznívá i určitá kritika moderního kapitalismu. Platí se tu za vše s využitím času ze svého vlastního života. Jít do práce, vydělávat několik hodin, potřeba nakoupit nějakého jídla a prostě nějak žít. Odpočítávání má každý na ruce, kde se ukazuje, kolik času komu zbývá. A tak tzv. elita žije věčně, protože věda našla způsob, jak zastavit lidem stárnutí. A jak jinak, je to všechno na úkor chudých. Manipulace lidí tak, aby z toho měli prospěch jen ti bohatí. Snímek by sice mohl být daleko živější a snad i akčnější, ale i tak se jedná o zajímavý filmový koncept k zamyšlení.

 • 50%
  0
  0
  6. 12. 2012
  jirka26 (6270 bodů)

  Nedotáhlé, flustrující, sice s nápadem, ale bez nutnosti vidět to znovu.

 • 100%
  0
  0
  9. 11. 2014
  cerfik (5821 bodů)

  Milé překvapení - skvělý ústřední námět a vůbec celková originalita příběhu není nijak sražena do plitkosti. Justin Timberlake a jeho herecký výkon mě také mile překvapil a nutno dodat, že spolu s Amandou Seyfried jim to opravdu skvěle ladí. Možná to mohlo být ještě lepší, ale já si tenhle originální filmový počin opravdu vychutnal a užil.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (5586 bodů)

  Jasný důkaz, že když má film dobrý nápad a svižné tempo, tak nepotřebuje předražené digi triky a podobné zbytečnosti. Na film jsem se těšil a nebyl jsem zklamán ani v nejmenším.

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2013
  VitvarJane (4421 bodů)

  skvělej film o vážně zajímavé myšlence. Dokázal mě vážně zaujmout a celou dobu jsem z toho nedokázala spustit oči. Opravdu dobré texty a zpracování, jen trochu naivní představa, že ta holčina vydrží běhat celou dobu v těch podpadcích...:D Jinak vážně krása!

 • 75%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3775 bodů)

  Napoprvé jsem byl z toho filmu krapet znechucený. Má drahá polovička se chtěla zase po čase podívat na nějaký romantický film a tenhle s Justýnem Fejsbukem Timbrlejkem se jí zdal docela zajímavý, tak jsme se na něj podívali spolu. Říkal jsem si, má to být zároveň sci-fi, tak to přežiju a obsah jsem si nepřečetl. Po prvním minutách už mi bylo jasné, že jde o klasickou dystopii, kterou přežiji jen s rukou na rychle pulzujícím srdci. Nějak jsem na tenhle svébytný žánr zanevřel. Z filmů jako Brazil nebo Never Let Me Go mám v lepším případě deprese. Vize společnosti, která se vyvinula jiným směrem než který považujeme za normální, má na mne větší účinek než povedený horor. Vždycky to ve mně zanechá stopu a výjimkou nebyl ani tenhle film, kterému navíc nemohu upřít pár skvělých filmových momentů, jako noční koupání v moři ve světle hodinek timex indiglo. Oenil jsem také absenci reklam, která je sice pochopitelná, ale z jiného pohledu téměř nepochopitelná. A dost.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Novější sci-fi podívanou prostřenou Andrewem Niccolem,jsem hltal naplno a 109 minut utíkalo rychleji,než životní čas Justina a Amandě.ORIGINÁLNOST,hudba,výprava,myšlenka,která vleze pod kůži a nepustí ani v dalších projektech.Dobrá filmařina Andrewa Niccola,který nepoužil přehnanost a soustředil se především na herecké výkony,než na triky.Kamera je fascinující a barevnostní detaily ve všech směrech dokonalé.

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  evismaior (3105 bodů)

  Jednoho dne si asi někdo z tvůrců tohoto filmu řekl, že čas jsou peníze, vzal to doslova a převedl tohle pořekadlo do působivé zápletky - člověk stárne jen do 25 let, pak dostane rok života a s tím už si musí vystačit. Kafe stojí pět minut, lístek na autobus dvě hodiny a nocleh v luxusním hotelu dva měsíce. Nejdražší je ovšem přesun do lepší časové zóny a zahrát si tam s místními boháči poker, to už jeden musí počítat s třeba stoletými sázkami. S časem se obchoduje, nejbohatší bankéři ho vlastní celé věky, a tak si hlavní hrdina (Justin Timebrlake) logicky položí otázku, co by se stalo, kdyby vykradl časové trezory a rozdal čas lidem. Dcerka z bohaté rodiny (Amanda Seyfried) je mu s radostí nápomocna, jenže jsou tu strážci času (Cillian Murphy a spol.), kteří to jen tak nedovolí. V takovém nápadu bych sice očekávala větší potenciál, ale nebylo to vůbec špatné.

 • 90%
  0
  0
  4. 1. 2014
  výfuk (2928 bodů)

  Úplně nová a originální vize budoucnosti, která je tak dobře zpracovaná, že se neodtrhnu. Trochu mi to připomíná zcestnou verzi Hunger Games a méně kriminální verzi Minority Report. Spojení těchto dvou filmů by mohlo vyznít úchylně, ale v rukách Andrewa Niccola se z toho stalo 105 minut plných napětí, akce a novo-sféry. Jedna z nejlepších vizí budoucnosti s dokonalým příběhem a úžasným zpracováním.

 • 60%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2051 bodů)

  Dobrý původní nápad, který byl zcela rozmělněn nudným zpracováním.

 • 70%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1925 bodů)

  Od první scény mě to neuvěřitelné chytlo. Jen jsem žasl nad skvělým zpracováním toho nápadu. Už jen to se cenní. Ale i zápletka se povedla, dobrý scénář, dobrá hudba a dobří herci. Prostě kvalitní podávaná, ať jde už o akci nebo o prosté prchání před těmi špatnými. Justin Timberlake ze sebe vydal dostačující výkon, na to, že není čistě jen herec, hraje přesvědčivě. To většinou hrající zpěváci nebo zpěvačky nezvládají.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (936 bodů)

  Jsem rád, že existují sci-fi ve kterých se vymýšlejí všelijaké zajímavosti o tom jak by to vypadalo kdyby..... Tyto představy nás pak nutí přemýšlet o dané situaci a většinou jsme rádi za to jak ve finále "spokojeně" žijeme. Zajímavý nápad s velmi slušným zpracováním.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  scarecrow (689 bodů)

  Po dlouhé době originální sci-fi. Opravdu zaujme.

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  kurcova-simona (367 bodů)

  Každý máme vyměřený čas. Na rozdíl od filmu v tom reálném světě jen tušíme, kolika by se dalo dožít. Ale jednou to přijde. Spravedlivě - ke každému. ¤¤¤ Jak využít vyměřený čas, když nevím, zda ještě zítra budu? No, záleží na tom, čemu věřím... ¤¤¤ Touha po věčnosti? Ano, máme ji v sobě. Lze získat věčnost? Ano, v porovnání s filmem ji však může získat každý. Zdarma. ¤¤¤ Časové zóny mi nápadně připomínají kastovnictví v hinduismu (nejen tam).

 • 85%
  0
  0
  1. 4. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  Snímek se mi líbil. Rčení že čas jsou peníze je zde uděláno ad absurdum.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2011
  Djkoma (109 bodů)

  Krásné v detailech, ale celek je trochu nejistý...podrobněji: Jako by můj velký oblíbenec Andrew Niccol neměl sám dostatek času, aby zaoblil všechny ostré hrany fikčního světa a jeho vnitřní logiku. Byl jsem doposud zvyklý na uhlazenost jeho děl s až děsivými detaily, které se v In Time částečně opakují a částečně jsou ponechány na "vůli diváka". Když však pominu tyto detaily jako odčerpávání času, tak mi zůstává velmi zábavný (tempem, atraktivitou světa i humorem!) film, který s ničím neztrácí zbytečně čas. Fascinující je rozhodně forma (kamera, výtvarné pojetí), které je u Niccola vždy decentní, ale prakticky bezchybné. Příklad barva peněz? Zelená. Ve filmu představuje hodiny, kterou jsou "peněženkou času" a stejně tak jsou zelené i hodnoty "časových uložišť". K tomu přidejte rozdílnost jednotlivých zón, architektonicky i barevností a hned vidím několik důvodů, proč film vidět znovu. A to ještě neřeším všechny ty časové odkazy (Greenwich=GMT), ekonomickou metaforu, absurdní "lidské" situace a cameo Rachel "S1m0ne" Roberts. Jak koukám na hodinky, tak už tady píšu moc dlouho, takže jedno oko zavírám, druhé přivírám a přestože skoro nevidím na klávesnici, dopisu komentář, dávám lehce nadhodnocených 5* a jdu si 4 minuty luhovat černý čaj (hlavně, že to včera byly tři minuty). PS: zásadní postřeh, všimli jste si, že všechny (!) důležité postavy filmu mají modré oči?:-) Kam až dokáže zajít autor při barevném sladění... PPS: Amanda je velmi sexy, nejen v té úžasné podprsence... Více zde.

77 68 ?
 • ondra-dulak 90%
 • Michael Jackson 0%
 • Pajmen 80%
 • Liboul 70%
 • Akarot 85%
 • Brenan88 70%
 • enrico-bonsch 75%
 • Mikik4444 100%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • zbynekvila 85%
všechna hodnocení (209)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 2 v žebříčku uživatele Krasojezdka
38. místo z 74 v žebříčku uživatele Kirishima
38. místo z 45 v žebříčku uživatele Riverdon
45. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
88. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
183. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
8. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: