In Time (USA)
USA USA
109 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Gotický
Motto: Žij navěky. Nebo to aspoň zkus.

Obsah

:
Představte si, že můžete žít jen do 25 let. Pak zemřete. Pokud nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas navíc. Děj filmu akčního scifi thrilleru více »« méně

Režie

:
Andrew Niccol

Scénář

:
Andrew Niccol

Herci

:
Olivia Wilde Justin Timberlake Alex Pettyfer Amanda Seyfried Matt Bomer ...
Premiéra: 3. 11. 2011
Distributor: Bontonfilm
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Vyměřený čas. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vyměřený čas myslíte! K 20. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27989 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vyměřený čas


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (45177 bodů)

  Díky zajímavému námětu dokáže Vyměřený čas diváka strhnout a pobavit. Niccol to celé velmi precizně režíruje a je ho vize budoucnosti nepotřebuje k atraktivitě žádné roboty,nebo futuristické vznášedla. Audio vizuální stránka je poutavá a příběh příjemně odsýpá.

 • 80%
  0
  0
  10. 1. 2017
  martin-mickey-stusak (25437 bodů)

  Velmi zajímavý námět sci-fi příběhu, kde mimo jiné vyznívá i určitá kritika moderního kapitalismu. Platí se tu za vše s využitím času ze svého vlastního života. Jít do práce, vydělávat několik hodin, potřeba nakoupit nějakého jídla a prostě nějak žít. Odpočítávání má každý na ruce, kde se ukazuje, kolik času komu zbývá. A tak tzv. elita žije věčně, protože věda našla způsob, jak zastavit lidem stárnutí. A jak jinak, je to všechno na úkor chudých. Manipulace lidí tak, aby z toho měli prospěch jen ti bohatí. Snímek by sice mohl být daleko živější a snad i akčnější, ale i tak se jedná o zajímavý filmový koncept k zamyšlení.

 • 95%
  0
  0
  1. 1. 2018
  Pete69 (19941 bodů)

  Tento film mě úplně pohltil. Viděl jsem ho jen jednou, ale chystám se na něj znovu s odstupem času. Skvělý nápad, i když se někomu může zdát přitažený za vlasy. Nápad, že si kupujete čas, který můžete být na živu je prostě famózní. Tento film dělá reklamu žánru akční sci-fi. Perfektní.

 • 85%
  0
  0
  27. 5. 2020
  Sheldon (16014 bodů)

  Design celého filmu je příjemné futuristické retro plné skla, drahého luxusního dřeva a krásných zámeckých interiérů. Niccol si už vybudoval režijní rukopis a viděl jsem ve filmu řadu scén, které použil ve svých filmech a dojde i na camea jeho oblíbených herců z předchozích filmů. Film Vyměřený čas by si rozhodně neměli nechat ujít fanoušci dobrého sci-fi a diváci, kteří se nebojí u filmu přemýšlet a rádi se podívají na profesionálně skvěle udělaný film.

 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11140 bodů)

  Taková typická naháněčka s tím rozdílem že zde nejde o peníze ale o čas. Vůbec mě film nepřekvapil. Moderní prostředí slabé a akce jen ze setrvačnosti.

 • 100%
  1
  0
  9. 11. 2014
  cerfik (7184 bodů)

  Milé překvapení - skvělý ústřední námět a vůbec celková originalita příběhu není nijak sražena do plitkosti. Justin Timberlake a jeho herecký výkon mě také mile překvapil a nutno dodat, že spolu s Amandou Seyfried jim to opravdu skvěle ladí. Možná to mohlo být ještě lepší, ale já si tenhle originální filmový počin opravdu vychutnal a užil.

 • 50%
  0
  0
  6. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  Nedotáhlé, flustrující, sice s nápadem, ale bez nutnosti vidět to znovu.

 • 80%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Jasný důkaz, že když má film dobrý nápad a svižné tempo, tak nepotřebuje předražené digi triky a podobné zbytečnosti. Na film jsem se těšil a nebyl jsem zklamán ani v nejmenším.

 • 75%
  0
  0
  20. 5. 2013
  VitvarJane (4479 bodů)

  skvělej film o vážně zajímavé myšlence. Dokázal mě vážně zaujmout a celou dobu jsem z toho nedokázala spustit oči. Opravdu dobré texty a zpracování, jen trochu naivní představa, že ta holčina vydrží běhat celou dobu v těch podpadcích...:D Jinak vážně krása!

 • 75%
  0
  0
  20. 10. 2015
  evismaior (4252 bodů)

  Jednoho dne si asi někdo z tvůrců tohoto filmu řekl, že čas jsou peníze, vzal to doslova a převedl tohle pořekadlo do působivé zápletky - člověk stárne jen do 25 let, pak dostane rok života a s tím už si musí vystačit. Kafe stojí pět minut, lístek na autobus dvě hodiny a nocleh v luxusním hotelu dva měsíce. Nejdražší je ovšem přesun do lepší časové zóny a zahrát si tam s místními boháči poker, to už jeden musí počítat s třeba stoletými sázkami. S časem se obchoduje, nejbohatší bankéři ho vlastní celé věky, a tak si hlavní hrdina (Justin Timebrlake) logicky položí otázku, co by se stalo, kdyby vykradl časové trezory a rozdal čas lidem. Dcerka z bohaté rodiny (Amanda Seyfried) je mu s radostí nápomocna, jenže jsou tu strážci času (Cillian Murphy a spol.), kteří to jen tak nedovolí. V takovém nápadu bych sice očekávala větší potenciál, ale nebylo to vůbec špatné.

 • 75%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3798 bodů)

  Napoprvé jsem byl z toho filmu krapet znechucený. Má drahá polovička se chtěla zase po čase podívat na nějaký romantický film a tenhle s Justýnem Fejsbukem Timbrlejkem se jí zdal docela zajímavý, tak jsme se na něj podívali spolu. Říkal jsem si, má to být zároveň sci-fi, tak to přežiju a obsah jsem si nepřečetl. Po prvním minutách už mi bylo jasné, že jde o klasickou dystopii, kterou přežiji jen s rukou na rychle pulzujícím srdci. Nějak jsem na tenhle svébytný žánr zanevřel. Z filmů jako Brazil nebo Never Let Me Go mám v lepším případě deprese. Vize společnosti, která se vyvinula jiným směrem než který považujeme za normální, má na mne větší účinek než povedený horor. Vždycky to ve mně zanechá stopu a výjimkou nebyl ani tenhle film, kterému navíc nemohu upřít pár skvělých filmových momentů, jako noční koupání v moři ve světle hodinek timex indiglo. Oenil jsem také absenci reklam, která je sice pochopitelná, ale z jiného pohledu téměř nepochopitelná. A dost.

 • 80%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Novější sci-fi podívanou prostřenou Andrewem Niccolem,jsem hltal naplno a 109 minut utíkalo rychleji,než životní čas Justina a Amandě.ORIGINÁLNOST,hudba,výprava,myšlenka,která vleze pod kůži a nepustí ani v dalších projektech.Dobrá filmařina Andrewa Niccola,který nepoužil přehnanost a soustředil se především na herecké výkony,než na triky.Kamera je fascinující a barevnostní detaily ve všech směrech dokonalé.

 • 90%
  1
  0
  4. 1. 2014
  výfuk (2971 bodů)

  Úplně nová a originální vize budoucnosti, která je tak dobře zpracovaná, že se neodtrhnu. Trochu mi to připomíná zcestnou verzi Hunger Games a méně kriminální verzi Minority Report. Spojení těchto dvou filmů by mohlo vyznít úchylně, ale v rukách Andrewa Niccola se z toho stalo 105 minut plných napětí, akce a novo-sféry. Jedna z nejlepších vizí budoucnosti s dokonalým příběhem a úžasným zpracováním.

 • 75%
  0
  0
  31. 12. 2017
  marie-kolarova (2479 bodů)

  Perfektní parabola ukazující kam vede důsledné zneužití Darwinovy teorie na mezilidské vztahy. Logika děje místy dost kulhá, ale je to přiměřený ústupek, pokud je prioritou symbolika. Smrt matky působila nejvíce ze všeho jako klišé, které si režisér mohl odpustit. Originální nápad a přítomnost myšlenek se cení. Anarchismus však není řešení, to se holt budeme točit pořád v kruhu. Škoda, že hlavní hrdinové nedokázali rozbít systém. Pak by film neměl chybu.

 • 60%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Dobrý původní nápad, který byl zcela rozmělněn nudným zpracováním.

 • 65%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2016 bodů)

  Trošku s prošvihem, ale přece. Naprosto parádní námět film bohužel příliš nezachraňuje od poněkud chaotické dějové linky, která ve své podstatě téměř nikam nevedla. Možná to bude i tím, že Justin Timberlake je pro mě takovej "meh" herec, plus patřím k té menšině mužů, kterým se Amanda Seyfried fakt nelíbí. Třešničku tomu dává asi nejzajímavější postava Cilliana Murphyho, jenž ve filmu jen tak marně běhá a na konci je naprosto promrhaná. Ke konci jsem mu dokonce fandil víc než hl. hrdinům. Ono celkově bylo těm dvoum obtížné fandit, když se snaží nastolit takovej rádoby "komunistickej" ideál společnosti. Totálně jsem chápal hlavní záporáky, že je chtěli zastavit. Nic moc.

 • 70%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1941 bodů)

  Od první scény mě to neuvěřitelné chytlo. Jen jsem žasl nad skvělým zpracováním toho nápadu. Už jen to se cenní. Ale i zápletka se povedla, dobrý scénář, dobrá hudba a dobří herci. Prostě kvalitní podávaná, ať jde už o akci nebo o prosté prchání před těmi špatnými. Justin Timberlake ze sebe vydal dostačující výkon, na to, že není čistě jen herec, hraje přesvědčivě. To většinou hrající zpěváci nebo zpěvačky nezvládají.

 • 80%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1100 bodů)

  Jsem rád, že existují sci-fi ve kterých se vymýšlejí všelijaké zajímavosti o tom jak by to vypadalo kdyby..... Tyto představy nás pak nutí přemýšlet o dané situaci a většinou jsme rádi za to jak ve finále "spokojeně" žijeme. Zajímavý nápad s velmi slušným zpracováním.

 • 80%
  0
  0
  24. 8. 2017
  Lukreczia (781 bodů)

  Dosaďte za čas peníze a dostanete realitu....

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  scarecrow (708 bodů)

  Po dlouhé době originální sci-fi. Opravdu zaujme.

 • 75%
  0
  0
  17. 10. 2015
  kurcova-simona (419 bodů)

  Každý máme vyměřený čas. Na rozdíl od filmu v tom reálném světě jen tušíme, kolika by se dalo dožít. Ale jednou to přijde. Spravedlivě - ke každému. ¤¤¤ Jak využít vyměřený čas, když nevím, zda ještě zítra budu? No, záleží na tom, čemu věřím... ¤¤¤ Touha po věčnosti? Ano, máme ji v sobě. Lze získat věčnost? Ano, v porovnání s filmem ji však může získat každý. Zdarma. ¤¤¤ Časové zóny mi nápadně připomínají kastovnictví v hinduismu (nejen tam).

 • 85%
  0
  0
  1. 4. 2014
  TemnýProrok (336 bodů)

  Snímek se mi líbil. Rčení že čas jsou peníze je zde uděláno ad absurdum.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2011
  Djkoma (109 bodů)

  Krásné v detailech, ale celek je trochu nejistý...podrobněji: Jako by můj velký oblíbenec Andrew Niccol neměl sám dostatek času, aby zaoblil všechny ostré hrany fikčního světa a jeho vnitřní logiku. Byl jsem doposud zvyklý na uhlazenost jeho děl s až děsivými detaily, které se v In Time částečně opakují a částečně jsou ponechány na "vůli diváka". Když však pominu tyto detaily jako odčerpávání času, tak mi zůstává velmi zábavný (tempem, atraktivitou světa i humorem!) film, který s ničím neztrácí zbytečně čas. Fascinující je rozhodně forma (kamera, výtvarné pojetí), které je u Niccola vždy decentní, ale prakticky bezchybné. Příklad barva peněz? Zelená. Ve filmu představuje hodiny, kterou jsou "peněženkou času" a stejně tak jsou zelené i hodnoty "časových uložišť". K tomu přidejte rozdílnost jednotlivých zón, architektonicky i barevností a hned vidím několik důvodů, proč film vidět znovu. A to ještě neřeším všechny ty časové odkazy (Greenwich=GMT), ekonomickou metaforu, absurdní "lidské" situace a cameo Rachel "S1m0ne" Roberts. Jak koukám na hodinky, tak už tady píšu moc dlouho, takže jedno oko zavírám, druhé přivírám a přestože skoro nevidím na klávesnici, dopisu komentář, dávám lehce nadhodnocených 5* a jdu si 4 minuty luhovat černý čaj (hlavně, že to včera byly tři minuty). PS: zásadní postřeh, všimli jste si, že všechny (!) důležité postavy filmu mají modré oči?:-) Kam až dokáže zajít autor při barevném sladění... PPS: Amanda je velmi sexy, nejen v té úžasné podprsence... Více zde.

 • 75%
  0
  0
  22. 11. 2017
  Solaris (72 bodů)

  Zaujímavá kritika neoliberálneho kapitalizmu (sociálneho darwinizmu) v duchu študentských revolt 60. rokov, trocha okorenené anarchizmom. Doslovný výklad metafory, že čas sú peniaze. Je to trocha jánošíkovské - hlavný hrdina bohatým berie, chudobným rozdáva. Ak by vykrádal skutočné banky, bolo by to viac eticky neprijateľné, no ak ide o čas, dokážeme to hlavným protagonistom viac tolerovať. Rozdaním času chudobným ho však hlavný hrdina zároveň devalvuje a tým ničí systém. Ak by sa to niekto v realite urobil s peniazmi, mohol by dosiahnuť podobný efekt. Ale či by tým urobil ľudí šťastnejšími, to je problém, túto otázku si nakoniec kladie aj film. V niečom mi film pripomenul Thelmu a Luisu, ale nájdem v ňom odkazy aj na Matrix, možno až príliš. Záver je trocha rozpačitý, akoby ho nevedel režisér ukončiť.

Hodnocení a recenze Vyměřený čas

77 68 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 85%
 • aquiver 40%
 • josef-gregor 80%
 • Renfield 60%
 • juggler 90%
 • Crreed 85%
 • divid.jh 75%
 • homedo 90%
 • tomblackout 100%
 • Sheldon 85%
všechna hodnocení (249)

V TV

 • 26. 5.
 • 20:00 Paramount Network
  Paramount Network
 • 28. 5.
 • 13:50 Paramount Network
  Paramount Network

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 2 v žebříčku uživatele Krasojezdka
7. místo z 27 v žebříčku uživatele motolka
38. místo z 74 v žebříčku uživatele Kirishima
38. místo z 49 v žebříčku uživatele Riverdon
41. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
41. místo z 89 v žebříčku uživatele Pete69
45. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
88. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
183. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
8. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka