The Lincoln Lawyer (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
118 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Adaptace knižní

Obsah

:
Ve strhujícím thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří více »« méně

Režie

:
Brad Furman

Scénář

:
John Romano Michael Connelly John Romano

Herci

:
Matthew McConaughey Marisa Tomei Ryan Phillippe William H. Macy Josh Lucas ...
Premiéra: 11. 8. 2011
Distributor: Bioscop
Jste na stránce filmu Obhájce. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Obhájce myslíte! K 6. březnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27518 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  6. 1. 2018
  Brenan88 (42985 bodů)

  V rámci žánru nepřináší Obhájce vůbec nic nového,ale to co nabízí dělá prostě dobře a kvalitně. Soudních dramat se točí v posledních létech čím dál méně a proto je třeba každý takový inteligentní snímek ocenit. Po dvě hodiny má film stále co nabídnout a já se ani minutu nenudil.

 • 80%
  0
  0
  3. 5. 2015
  martin-mickey-stusak (22592 bodů)

  Inu, je to svým způsobem vcelku působivé soudní drama, ale v jistém smyslu s určitým nadhledem. Příběh trestního právníka na drobné případy ale za slušný honorář trávicí většinu času buď u soudu nebo v autě používající jako svou kancelář, zpočátku naznačuje spíše odlehčený zábavný snímek ze soudního prostředí. Jeho živelnost a styl života tomu všemu bez výhrad odpovídá. Když se však objeví velký případ po kterým chňapne všemi deseti, náhle se vše mění v drama a boj za spravedlnost, které diváka doslova uhrane. Pravda, jistá odlehčenost zůstává, ale přeci jen určité náhle vzniklé napětí nenechá chladným nad touhou se dozvědět jak to celé tedy dopadne. Matthew McConaughey ve své roli působí přesně tak jak ho známe a nijak se nesnaží zabřednout do ztemnělé vážnosti a důležitosti. Tady je asi jádro oné odlehčenosti, což dává všanc spíše filmové popkornové zábavě. A vůbec to není na škodu. Vznikl tak snímek sice s vážným tématem, ale s vkusným humorem sobě vlastním k jednoduché zábavné podívané.

 • 80%
  0
  0
  27. 5. 2020
  Sheldon (15954 bodů)

  Jsou filmy, které lákají již od traileru a pak jsou takové, od kterých nic nečekáte. Obhájce je přesně ten typ filmu, jež vyhlíží jako tuctové americké právní drama a nakonec se z něj vyklube film o spravedlnosti ulice plný zajímavých zvratů a slušné práce s klišé žánru. Obhájce je solidní právnický thriller ze staré školy, který neurazí jak příznivce advokátů typu Paula Newmana, tak odpolední diváky kriminálek odkudkoli, doplňte si podle libosti.

 • 80%
  0
  0
  9. 7. 2018
  lamps (14652 bodů)

  Kvalitní, do poslední chvíle nečitelný scénář, stylová Furmanova režie, která plive na diváka jednu napínavou scénu za druhou a uhlazený McConaughey ve své zatím nejlepší roli po přelomu tisíciletí. Výsledek sice není tak působivý jako v Schumacherovu ČASU ZABÍJET, ale přesto se jedná o jeden z těch lepších právnických thrillerů, kterých už je Hollywood bohužel přecpán k prasknutí :-) Druhá projekce je povinností...

 • 80%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Vynikající thriller z ne až tak zábavného prostředí advokátů a rozmazlených protekčních spratků, kteří si myslí, že jim vždycky všechno projde. Ale od toho je tady neúplatný obhájce Matthew McConaughey, který jim stylově zatne tipec.

 • 75%
  0
  0
  24. 2. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Kdo by to byl do toho Louise řekl, že se z něj vyklube takový prevít! Film se povedl. I Když jsem místy trochu ztrácel přehled v právnických kličkách, přesto jsem neodtrhnul oči od obrazovky, nezašel pro chipsy, neuvařil čaj a jestli se vyskytla nějaká komerční pauza, asi jsem jen tupě zíral před sebe, dávaje si dohromady, co se událo v předešlém bloku. A myslím, že je to hlavně díky charismatu Matthew McConaugheyho, o jehož existenci jsem doteď vlastně neměl tušení.

 • 100%
  0
  0
  18. 7. 2012
  pantak (3269 bodů)

  Velice zdařilý snímek.Jen chvála.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Nenápadné a neočekávané (o to víc potěšující) inteligentní právnické drama. A těch není nikdy dost. Nejlepší McConaugheyho role ( určitě by si zasloužil víc takových příležitostí) a se Zrozením Planety opic nejpříjemnější překvapení roku (už dělám prostor v DVD poličce).Pokračování bych se nebránil. Zrajících 8/10.

 • 80%
  0
  0
  8. 1. 2018
  mikewin (569 bodů)

  Zprvu jsem se obával, že telku za pár minut přepnu, ale nakonec mě děj vtáhl, přestože byl mnohdy velmi předvídatelný. Téma bylo zpracováno mistrně a i herci se činili, takže mohu jen pochválit. Už nějakou dobu jsem žádný tak dobře zpracovaný příběh z prostředí soudu neviděl (seriály jsou jen takové nemastné odvary).

 • 100%
  0
  0
  4. 8. 2020
  Stanulda007 (243 bodů)

  Abych mohl právnickému filmu, které zas až tolik přehnaně nevyhledávám, udělit maximum, musí se sejít hned několik důležitých věcí. Především je to chytrý případ, na kterém hlavní protagonista pracuje, dále je to právě kvalitní herec v hlavní roli, neuškodí ani přesvědčivě ztvárněné role vedlejší, film nesmí být příliš protahovaný a nesmí nudit a nakonec bych si z něj měl vzít alespoň nějaký ten pocit. Lincoln Lawyer pak obsahuje snad úplně všechno dohromady. Případ je dostatečně zajímavý a spletitý, Matthew McConaughey dokonalý, vedlejší role (R. Phillippe) také výborné, dvouhodinová stopáž je akorát, nuda se nedostavila a celkové vyznění tohoto zajímavého právnického thrilleru bylo také zapamatování hodné. Navíc když se k tomu přidal i moc fajn soundtrack a milá narážka na Mickeyho Cohena, nemusel jsem nad plným počtem dlouho přemýšlet.

77 75 ?
jak hlasovat?
 • Mikik4444 100%
 • Stanulda007 100%
 • Sheldon 80%
 • mims 80%
 • xjane 85%
 • Kašpárek 80%
 • homedo 75%
 • Kim6 80%
 • ZARaz 95%
 • cerfik 100%
všechna hodnocení (84)

V žebříčcích uživatelů

56. místo z 91 v žebříčku uživatele Mikik4444
76. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak