Warrior (Velká Británie)
« další názvy »
USA USA
140 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní
Motto: Rodina stojí za boj.

Obsah

:
Brendan (Joel Edgerton) a Tommy (Tom Hardy) jsou bratři, kteří se zrovna nerozešli v dobrém. Důvodem byl jejich otec (Nick Nolte), který se místo výchovy více »« méně

Režie

:
Gavin O'Connor

Scénář

:
Anthony Tambakis Cliff Dorfman

Herci

:
Joel Edgerton Tom Hardy Nick Nolte Jennifer Morrison Frank Grillo ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Warrior. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Warrior myslíte! K 5. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28228 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Warrior


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  1
  24. 6. 2017
  Brenan88 (46219 bodů)

  Opus magnum pro většinu lidí co se na tomto snímku podíleli. Geniálně natočený příběh dvou bratrů a jejich životů. Všechno to sice působí jako x krát viděná záležitost,ale co na tom,když to všechno jako celek tak dobře šlape. Edgerton -Nolte - Hardy své role jen nehráli,oni je žili. Vše to bylo tak přesvědčivé a poctivě natočené,že jen těžko hledám slov. Bojové scény a hudba patří k samotnému vrcholu snímku.

 • 75%
  0
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (22063 bodů)

  Pěkný film, ale z prostředí bojových sportů mám jiné favority.

 • 85%
  0
  0
  27. 5. 2020
  Sheldon (16037 bodů)

  Příběh jsme viděli milionkrát. Nejmladší syn (Tom Hardy) boxera alkoholika (Nick Nolte) se vrací domů, kde se nechá tatínkem trénovat na velký večer bojových sportů. Zápletka a dramatický rozkol je v tom, že jeho úhlavním nepřítelem má být jeho starší bratr (Joel Edgerton). Výborné rodinné drama, které je také boxerským filmem je hodně dobře natočené.

 • 100%
  0
  0
  4. 10. 2016
  lamps (14913 bodů)

  Film, který je jistě v mnoha ohledech diskutabilní, předvídatelný a hollywoodsky načančaný, ale současně tak úžasně natočený, emocionálně zdrcující a herecky doslova kolosální, že jsem v něm objevil nejen jednoznačný film roku, ale i největší klenot v historii sportovních snímků. Gavin O'Connor předvedl, jak to vypadá, když režisér exceluje, a ústřední herecký trojlístek zase názorně ukázal, jak se excelentní režie zastiňuje. Zlomený otec a trenér Nick Nolte podal zřejmě životní (tudíž oscarový) výkon a chraplající Hardy je jasně nejcharizmatičtější bijec, který vzbuzuje daleko větší respekt než maskovaný Bane, ovšem mým koněm je tu megasympatický Joel Edgerton, jehož postava mi neskutečně přirostla k srdci a hlavně ona způsobila, že bojové scény ve mně vyvolaly tak silnou emocionální odezvu, že jen při vzpomínce na ní mi naskakuje husí kůže. Kritici si k tomu řekli a jistě ještě mnohokrát řeknou své, ale já považuji tenhle nenápadný film s velkým srdcem za to vůbec nejkvalitnější, co jsme zatím po přelomu tisíciletí mohli vidět. A očividně nejsem sám :-)

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2014
  headhunter (10287 bodů)

  Co na to říct?!? - vynikající Nick Nolte i Joel Edgerton a k tomu kurevsky dobrý Tom Hardy. Za těch 140 min sem se ani na chvilku vůbec nenudil, přitom ten příběh "jako by" už tu byl, jen to poskládali s více sportovních filmů, no né? Ale jinak bomba ;-)*

 • 100%
  2
  0
  26. 1. 2017
  JosefTomas (8770 bodů)

  Naprosto strhující příběh, který vás přiková k sedačce a až do závěru se nedokážete odtrhnout. Navíc výborné postavy bratrů, kteří bojují v MMA zápasech, a to ztvárněné Edertonem a Hardym, to prostě nemá chybu. Nádherný film plný emocí, přestože se to tak nemusí z venku zdát.

 • 85%
  0
  0
  10. 8. 2016
  squirrelpool (6953 bodů)

  Sportovní filmy obecně nemám rád, ale tohle je výjimka. Nejprve jsem byl skeptický, ale je to vážně výborný film. Tom Hardy dokazuje, že nemá úspěch jenom díky pěkné fasádě. Edgerton, že není žádná trubka a Nick Nolte hraje snad jako nikdy. Pánové prostě hrají na jedničku. Příběh není nic moc originálního, ale to stejně nejde do nekonečna, aby to mělo hlavu a patu. A nakonec je snímek dalším potvrzením toho, že boj vypadá ve filmu vždy mnohem lépe.

 • 85%
  0
  1
  4. 12. 2012
  jirka26 (6288 bodů)

  Další dechberoucí herecké kreace všech tčí hlavních protagonistů.

 • 90%
  0
  0
  30. 9. 2012
  Standa. (6169 bodů)

  Jako kdybych se na tom konci viděl, když jsme se se starším bráchou prali a já věděl, že je silnější, ale přesto jsem nechtěl ustoupit, a pak jsem vždycky dostal :) Opravdu silný film, jak fyzicky, tak psychicky. Nejenom pro fanoušky bojových umění. Tom Hardy předvedl neuvěřitelný výkon. Při závěru finálového zápasu jsem měl slzy v očích a husí kůži a to se stává fakt málokdy.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Naposledy jsem takhle křičel u finále Rockyho,jenže tady hned při prvních úderech a skákání na špičkách v extázním zážitku v adrenalinu a atmosféry v kleci s buchotem srdce na hrudi.Neuvěřitelný postoj Hardyho,životní příběh Brendana,jeho pohledy v ringu ze mě jen tak nevyšumí a Nick Nolte je naprosto fantastický a musí mu přiletět obrovská poklona za prvotřídní herecký výkon.Oba bratři podávají důvěryhodný výkon,ze kterého tečou emoce proudem a to finále je naprosto nepopsatelné.Výborná kamera,dějové sekvence v přímím příběhu surovostí,emotivností,neskutečně intenzivním a skvělým podání v režijním křesle O'Connora.Proto souhlasím se všemi nadšeně pozitivními recenzemi a jsem rád že něco takového vůbec vzniklo v prostředí klece bojových sportů.Každý den se nestává,aby se objevil film,který se vám prodere na první příčky žebříčků oblíbenosti v nezapomenutelným zážitku(v závěrečným odchodu s klece obou bratrů).

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2020
  kknk2 (2397 bodů)

  Sportovní dramata mívají silnou emocionální stránku, zde je zaměřena na rodinu, především na vztahy dvou bratrů, kteří se střetávají v zápasech MMA. Joel Edgerton dostává o něco víc místa než Tom Hardy, jehož role zůstává tajemná i pro diváky. Film mi rychle uběhl, skvěle zahraný, neupovídaný - za mě lepších 80%.

 • 80%
  1
  0
  23. 11. 2012
  farb (2063 bodů)

  Bezchybný herecký koncert, který z vás pod precizním režijním vedením vyždímá maximum emocí.

 • 100%
  1
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1942 bodů)

  Tohle je tak dokonalý film. Já jsem celou dobu viděl dramatické zápasy a ne jen nějaké bitky. Pár srdcových chvilek a dává to dokonalý film. Tommy je zvláštní postava plná zloby a Brendan je ta osoba, která tu zlobu zlomí a tak úžasně. Už od začátku jsem Tommymu fandil, no a na konci mi bylo úplně jedno že to prohrál. Největší výhra byla to, že jsou bratři zase bratry. Taky role otce byla úžasná, on ten film nabíjel. Takže Nick Nolte svojí roli skvěle zahrál. Joel Edgerton byl taky úžasný. A teď ten poslední a nejlepší ze všech, Tom Hardy je jeden z nejlepších herců současnosti a je naprosto uvěřitelný, přesvědčivý a hlavně zajímavý. Už ani nevím jak si toho člověka představuji v reálu, protože jsem se zatím vžil snad do všech jeho postav. Ještě nutno podotknout že u poslední scény mi ukáplo pár slz.

 • 95%
  0
  0
  7. 12. 2012
  psico (1669 bodů)

  Tenhle film je naprosto super. Silný příběh plný emoci. Dva bratři, kteří se v mládí vydali každý svou cestou se setkávají na bojovém turnaji. Navzájem si vyčítájí, že jeden opustil 2 ale oba chtějí turnaj vyhrát pro svou věc. Parádní herecké výkony obou herců v hlavní roli --> 9,5/10

 • 60%
  1
  0
  23. 10. 2018
  Meky (1104 bodů)

  Nebudu vám nic nalhávat, uhrančivé hodnocení disponujícími plnými 93% červených čísel mi shodilo čelist a v domnění, že uvidím zas konečně něco výjimečného jsem si Warriora nemohl nechat ujít. Tohle jsou skoro jediná kladná slova na tento film. Po shlédnutí můžu jen napsat - WTF?! Dokonce se vedly předzvěsti, že Warrior hravě strčí do kapsy i kultovního Rockyho... abych to uvedl na pravou míru prostřednictvím mého skromného názoru, tak tento film nesahá Rockymu ani po kotníky! Je to pouze drzá vykrádačka Italského hřebce, ve které nefunguje skoro nic. Příběh je až lhostejně klišoidní, kdy dva bratři (mimochodem vlastnostmi podobající se tomu špatnému/zlému a dobrému/slušnému) prožívají těžké chvíle života, otec vyléčený alkoholik neskonale hledající cestu k vzájemné úctě a fungující rodině a pak.... už vlastně nic! Vše se má urovnat prostřednictvím nejlepšího turnaje bojových sportů, který se kdy konal a jehož účastníky jsou i již zmiňovaní oba bratři. Příběh plyne velice rychle, nikde se pořádně nic nevysvětluje, základy obou hlavních postav jsou vybudovány na tenkých stéblech trávy a divák se nenaděje a už jsou oba chlapci ve finále turnaje (jak překvapivé) a srdceryvný souboj může začít... Nevím jak vy, ale semnou to ani nehnulo a to se většinou poddám vypjatějším situacím! Jednoznačně je to špatně vystavěné, strašně naivní a mimo jiné jak už jsem zmiňoval, nechutně to vykrádá Rockyho. Herecké výkony stojí za starou Bellu a faktem je, že Nick Nolte a krásná Jennifer Morrison (na kterou se alespoň pěkně kouká) to fakt neutáhnou. Navíc z proslovů komentátorů zápasů se mi chtělo brečet a klepal jsem si na čelo! Závěr? Vysoká hodnocení absolutně nechápu, protože Warrior je pouze průměrné sportovní drama, tápající ve všech činnostech!

 • 100%
  1
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1101 bodů)

  Výtečný, emočně napjatý film, který nenechá Vaše city zhasnuté i rozsvítí je jak bojovou pochodeň. Brilantní Nick Nolte, úžasný Joel Edgerton a nelítostně skvělý Tom Hardy. Ufffffffffffff a teď si jdu utřít slzy, neb tohle se bez nich snad ani nedá sledovat.

 • 100%
  1
  0
  29. 2. 2016
  PandaPool (851 bodů)

  Podle mě vynikající film, skvělej příběh zpracování zkrátka všechno.Takže podle mě NEJLEPŠÍ film roku 2011

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2016
  adam-tesar (595 bodů)

  Nesmírně intenzivní zápasnická pecka s chytlavým sociálním přesahem. Warrior jede na maximum a během fantastického finále vyškrábne z diváků i poslední zbytky emocí. Ta rozdílnost stylů obou bratrů, Hardy totální zvíře a mrzačící stroj, kdyžto jeho hodně namakanej brácha byl o dost technicky zdatnější a mírnější.Na zrádně povědomou dějovou šablonu se tu nehraje.Tohle je zarputilá show, kde pár ran vydá za tisíc slov.

 • 90%
  0
  0
  27. 3. 2016
  mikewin (569 bodů)

  Příběh je trošku slátanina, ale kupodivu to nakonec vyšlo úžasně Joel Edgerton, Tom Hardy a Nick Nolte se předvedli ve vynikající formě a to nejen v ringu, ale především jako herci :). Nenudil jsem se ani chvíli a vzhledem k tomu, že jsem film sledoval na videu, zastavoval jsem, když jsem byl odvolán k nějaké důležité věci a zakázal jsem pak mě z toho vytrhovat :D.
  Určitě to skoukněte, pokud máte rádi alespoň trošku filmy ze sportovního prostředí, zklamaní nebudete.

 • 100%
  1
  0
  7. 12. 2012
  kapi128 (318 bodů)

  Tak tohle byl pro me jeden z nejlepsich filmu co jsem kdy videl,ba i nejlepsi.Dej,propracovani,film od srdce.SUPER

 • 100%
  1
  0
  31. 10. 2014
  david-cunas-junek (16 bodů)

  Neskutečný,výborný,super,užasný nevím co dodat,tento film na mě udělal takový dojem že dodnes si myslím že v mém pořadníku je na prvním místě zcela oprávněne.Tolik inspirace,napětí a dojemných chvíli sem v jedno filmu v životě neviděl,kdo uvažuje nad tím jestli shlédnout tento film,tak neváhaejte a hned se do toho puste! :) 100% nic víc nic míň-BOMBA

Hodnocení a recenze Warrior

82 87 ?
jak hlasovat?
 • kuratko 100%
 • Mrykodaj 70%
 • hlavněvklidu 70%
 • Crreed 90%
 • Honza 13 85%
 • jaroslav-nemec 90%
 • kknk2 80%
 • tomblackout 100%
 • Sheldon 85%
 • mr.rozi 90%
všechna hodnocení (189)

V žebříčcích uživatelů

53. místo z 56 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Neprávem zapomenutý outsider, který v sobě ukrývá přesně ten typ zábavy, jakou umí jen Američani.”

1. místo z 13 v žebříčku uživatele adam-tesar
4. místo z 10 v žebříčku uživatele Beckett51
9. místo z 12 v žebříčku uživatele lejvar
11. místo z 38 v žebříčku uživatele Standa.
34. místo z 58 v žebříčku uživatele lamps
39. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
3. místo z 13 v žebříčku uživatele Lk1989
17. místo z 20 v žebříčku uživatele Soning