Creed 2 (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Etnicky orientovaný, Série/Franchise

Obsah

:
Adonis Creed (Michael B. Jordan) bojuje se životem i sám se sebou. Snaží se ze všech sil, aby se věnoval svým nejbližším a zároveň nezanedbával přípravu více »« méně

Režie

:
Steven Caple Jr. Steven Caple Jr.

Scénář

:
Sylvester Stallone Cheo Hodari Coker Ryan Coogler Sascha Penn

Herci

:
Michael B. Jordan Sylvester Stallone Dolph Lundgren Tessa Thompson Russell Hornsby ...
Premiéra: 22. 11. 2018
Distributor: Forum Film
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Creed II. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Creed II myslíte! K 25. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Creed II


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2021
  Brenan88 (46332 bodů)

  Creed 2 nabizí typickou Rockyho zápletku o tvrdém pádu na dno a následné cestě zpět na vrchol. Je to možná klišé jako prase, ale já to miluji. Můj nejoblíbenější díl Rockyho je právě ten proti Dragovi a to víc jsem se na tento film těšil. Creed 2 doručil co slíbil a já už se těším na další díl.

 • 60%
  0
  0
  2. 11. 2019
  Pete69 (23407 bodů)

  Klasický "Rocky" Výzva, prohra, trvrdý trénink a výhra - viděno mockrát. Boxu málo, Rocky také nedostal moc prostoru.. příběh předvídatelný a žádná přidaná hodnota. Ivan Drago a jeho syn mohli také dostat více prostoru.. Mě Creed 2 ničím nepřekvapil. 60%

 • 65%
  5
  0
  27. 11. 2018
  lamps (14934 bodů)

  Film, u něhož si odškrtáváte očekávané zvraty stejně, jako muž ve středním věku odhadne manželčiny vzteklé výlevy po návratu z přátelských nočních posezení. Celá tahle restartovaná frančíza čerpá energii i dollary z objevování nové pozice legendárního boxera / akčního hrdiny minulé generace, z nostalgicky laděných kontrastů mezi dvěma společenskými a filmařskými etapami a také ze skvělých herců, protože Slyovi tahle mudrcovská poloha sedí jak pěst na tvář, Michael B. Jordan pobral celej ring charismatu a Tessa Thompson může klidně jenom stát a koulet očima, a dá vám zaručené K.O. Jenže dvojka Creeda mi ukázala, že v té nostalgii byla přeci jen lepší přívětivě lidská šestka Rockyho a že dynamický filmařský styl osmdesátek, v nichž se řezal italský hřebec s tupou ruskou mlátičkou, je už dneska nenapodobitelný. Nový Creed zapojuje do hry nejslavnějšího Rockyho soupeře i s jeho medvědím synem, a nedělá to vůbec blbě - oba Dragové mají dobrou motivaci k návratu a obzvlášť starý dobrý Ivan je opět ikonickou figurkou, skrze níž minulé časy mohutně zavanou. O to víc, když rozumnou motivaci má i samotný Creed. Scénář se rozhodl sveřepě kopírovat vývoj čtvrtého dílu, bohužel ale s tím rozdílem, že přidává mnohem více psychologie, postavené čistě na stokrát ohraných klišé, a pomalých konverzačních pasáží, které se pak stylisticky hrozně bijou s uchvátaným fyzickým procesem, který je jak z jiného filmu. A hlavně, režie je hrozně nevýrazná a scény z ringu, až na pár světlých výjimek, podává bez kýžené osudovosti a bolesti.___ Na jednu stranu mě hodně bavilo celé dění okolo Draga a vážím si setrvačného předkládání rodinné filozofie, díky čemuž postavy zkrátka přirostou ještě více k srdci, na druhou stranu nenacházím na tomhle pokračování nic, co by mě dokázalo nad rámec očekávaného překvapit a donutit mě k dalším projekcím (což čtyřka dokáže navzdory osmdesátkové imbecilitě opakovaně). Pořád si to však drží více než přijatelnou úroveň, o tom žádná..

 • 50%
  0
  0
  1. 4. 2021
  Riverdon (7112 bodů)

  Po x-té vylouhovaný sáček čaje a ještě se zápachem retra.

 • 60%
  1
  0
  24. 2. 2019
  Tom Hardy (5313 bodů)

  Špatné tvůrčí rozhodnutí, kdy film urputně v hlavním proudu drží linie, kde už prakticky vše bylo řečeno a to opravdu zajímavé slouží jen jako křoví. Creed II se určitě v sérii neztratí, ale je podobně nadbytečným komentářem k důležitosti rodiny, jako byl v rámci Smrtonosné zbraně čtvrtý díl. Osobně bych byl mnohem raději, kdyby místo Creeda II vznikl Drago I. V jejich příběhu byla opravdová síla konfliktu i motivace k tomu, aby postava něčeho dosáhla, což by rozhodně stálo víc za vyprávění než story o klukovi, který sice získá titul, ale pořád má pocit, že to není dost. Koho to upřímně zajímá?

 • 55%
  3
  0
  26. 11. 2018
  Petrson (4137 bodů)

  V prvé řadě moc "nechápu", jak jsem se na ten film dostal, ale stalo se (vtáhla mě partička). Rocky je vlastně nekonečný seriál a jednou až Sylvestr nebude, tak může "vesele" pokračovat dále. Vždy se stane to samé, jako v jakémkoliv sportu, jednou vyhraješ, pak prohraješ, aby to bylo zajímavější a přimícháš do toho těžký osud hrdinů. V tomto případě ještě politiku. Řemeslně dobře natočeno. Dostat jen jednu filmovou boxerskou ránu, tak asi neexistuji:). Nejlepší výpověď o filmu zpívá Tessa Thompson. Něco ve smyslu, že boxu nerozumí, nechápe ho, ale nese to dolary.

  • řemeslo
  • Victor Drago a jeho otec nejsou černobíle vykresleni
  • stále dokolečka, doblba
  • nechápu proč se lidi mlátí a mají z toho radost, jeden z podivných sportů
 • 55%
  0
  0
  2. 5. 2019
  VasaFlasa (2818 bodů)

  Celá série točící se kolem Rockyho Balboa (ať již v roli boxera nebo trenéra) se určitě zapsala do historie kinematografie. Tento díl, ačkoliv se jednalo o dobře promyšlený odkaz na Rockyho IV, byl již na mě přeci jen trochu moc. Opět zde vidíme osvědčenou linku děje a předvídatelný konec. Myslím, že stačilo.

 • 70%
  4
  0
  26. 11. 2018
  Siddharta (1764 bodů)

  Celkem dobře natočeno, akorát nevím, proč u těchto jednoduchých sportovních filmů bylo tolik scénáristů. Některé díly jsem neviděl, ale blíží se to zpracování asi nejblíže IV a je to s ní dobře provázané.

 • 75%
  2
  0
  26. 11. 2018
  Vildolf (567 bodů)

  Ten film byl dobrej, plnej adrenalinu a prostě to bylo OK me KO:). Zajímavá byla role Vitora Draga.

 • 80%
  0
  0
  21. 3. 2021
  Honza 13 (519 bodů)

  Tento film a celá série je nezapomenutelnou legendou už na vždy. Sylvester Stallone se k němu skvěle hodí a zvládl to s bravurou. Tento, vlastně už 7 film mě trošku zklamal tím, že se děj opakuje s tím co už jsme viděli u Rockyho Balboa a jeho soupeření Amerika - Rusko. Takové otřepané a předvídatelné, ale stále koukatelné a pro fanoušky Rockyho úžasné.

 • 60%
  0
  0
  5. 3. 2019
  sexipsik (443 bodů)

  Oproti prvnímu dílu mi vše přišlo o dost více zkratkovité. Velmi mě zamrzela postava Biancy, protože Tessa dle mého hrát umí, ale tady nemá co. Je z ní puťka, co jen čeká, jak se její Creed (ne)rozhodne. Velmi se mi líbil Doplh, je to frajer. Ze Silvestra mně spíš bylo smutno, vypadá tady jako Georgy Malenkov ze Ztratili jsme Stalina. Zápasy vypadají docela v pohodě, chvílemi hezky strhující, ale působí občas, jak z počítačové hry. Oproti RB nebo Creed I, kde se snažili o realismus, co se týče crew, přenosu... Tak tady to vypadá nepřirozeně, komorně - došly prachy?

  Největší potíž ale vidím v tom, co bylo (skoro) vždy hlavním trumfem filmů s Rockym - motivace. Většinou docela jasně definovaná, strhující... tady jsem jen kroutil hlavou a říkal si, že mu to prostě nežeru. Tréninková montáž, často hřeb celého filmu, opět kde nic tu nic. Řekl bych, že zklamání, ale už z trailerů to nevypadalo na silný příběh, a hold se to naplnilo. Škoda.

  • Dolph Lundgren
  • Příběh
  • Postavy
 • 80%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Malond (72 bodů)

  Sérii o Rockym mám rád, člověka to spávně namotivuje. Stallone a Lundgren opět spolu, jejich setkání bylo skoro dojemné. Oproti předchozím filmům nic nového, ruská mašina válcuje Adonise, který na poslední chvíli obrátí a vyhraje zápas ve svůj prospěch.

Hodnocení a recenze Creed II

72 67 ?
jak hlasovat?
 • Lucas90 100%
 • dominik11 100%
 • nikol-jankovicova 90%
 • Mrykodaj 65%
 • Deacon Frost 80%
 • Riverdon 50%
 • Honza 13 80%
 • cerfik 60%
 • Reacherjack2016 80%
 • InJo 70%
všechna hodnocení (55)

V TV

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 8 v žebříčku uživatele Lucas90
27. místo z 99 v žebříčku uživatele Lucas90
27. místo z 99 v žebříčku uživatele Lucas90
34. místo z 164 v žebříčku uživatele Lucas90