Rocky IV (USA)
« další názvy »
USA USA
91 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Blockbuster, Série/Franchise, Vánoční
Motto: Připravte se na další světovou válku

Obsah

:
Úspěšný boxer Rocky Balboa žije nyní v ústraní se svou ženou Adrian a synkem. Boxuje jen občas, pro udržení kondice, se svým přítelem, černým boxerem Apollem více »« méně

Režie

:
Sylvester Stallone

Scénář

:
Sylvester Stallone

Herci

:
Sylvester Stallone Talia Shire Burt Young Carl Weathers Brigitte Nielsen ...
DVD: 11. 6. 2007
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Rocky IV. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rocky IV myslíte! K 7. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28233 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Rocky IV


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  13. 7. 2017
  Brenan88 (46226 bodů)

  Sly za to jednou pořádně vzal a vznikl z toho nejlepší díl série. Už jen,že si napsal scénář,ztvárnil hlavní roli a sedl na režisérkou stoličku je na pořádnou poklonu. Tento díl miluju ze všech nejvíc. První díl nám sice dala tuhle kultovní postavu,ale čtvrtý díl nám k ní nadělil adekvátního protivníka. Ivan Drago v podání Lundgrena je bezcitný stroj s až nadlidskou silou. Kdo jiný je také Rockymu hoden,no ne?Akce v ringu je natočená doslova bombasticky (i když nereálně)- padají tvrdé rány a oba dva stojí až do posledního kola. Je to souboj dobra proti zlu - Amerika proti Rusku - odvěcí rivalové. Scéna kdy Rocky trénuje patří mezi mé nejoblíbenější.

 • 100%
  0
  0
  17. 2. 2020
  martin-mickey-stusak (26579 bodů)

  V polovině 80. let byl Sylvester Stallone na vrcholu a bylo to znát ve všech směrech. Čtvrtý díl Rockyovské série je jiný. Je už koncipován jako ryze akční sportovní film. Určité životní poselství se i zde vyřkne, ale box už je to hlavní, o co jde především. Stejně tak jako u třetího dílu Ramba, i zde Sly velmi citelně zasáhnul do politiky, což výrazným způsobem zvýrazňuje mírovým projevem na konci snímku po vyhraném zápase. Povstane a zatleská i sám Gorbačov, který se šel na zápas podívat. Na filmu je znát technický pokrok a z boxu se stala ohromná komerční show. Tímto filmem vstoupil s velkou vervou do filmového světa Dolph Lundgren, jehož pojetí sověta Dragona je nezpochybnitelné a Sly udělal velice dobře, že ho do této role angažoval. Neporazitelná vysoká blond mlátička byla skutečným vyobrazením sovětského myšlení studené války. Snímek je podporován i mimořádně povedeným soundtrackem, který byl vytvořen velice zodpovědně. Nejkratší díl s celé série je adrenalinový dechberoucí snímek, který dává veliký důraz na akci a který svým pojetím dává najevo, jak má vypadat správný sportovní film.

 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2017
  Pete69 (22069 bodů)

  Nejlepší díl. Nezapomenutelný Ivan Drago a nepřátelská atmosféra v tehdejším SSSR. Sylvester zahrál přitroublého boxera skvostně a je to jeho nevydařenější role. Ve čtyřce už je vyzrálejší a paradoxně nemá v hlavě vyboxováno, ale nabírá rozumu :) Český dabing dal navíc Rockymu ještě větší rozměr. Pro mě je to kult. Až do Rockyho 4, dále už se v tomto komentáři vyjadřovat nebudu.

 • 75%
  0
  0
  27. 4. 2020
  Sheldon (16038 bodů)

  Ideologický sportovní film, který je poplatný své době a éře Reaganovy Ameriky. Film má šablonovitý scénář, postavy napsané jak comicsové karikatury a perfektního záporáka Dolpha Lundgrena, který když se během natáčení do Slye omylem trefil, tak skončil na ARO. Únava materiálu je už ale dost znát.

 • 80%
  0
  0
  20. 5. 2016
  lamps (14913 bodů)

  Takřka všechno, co béčkové osmdesátky tak zdobilo a definovalo, je ve čtvrtém pokračování Rockyho výbušně a celkem dramaticky koncentrováno. Přestože tahle pohádka s klasickým boxerským schématem "dobro vs zlo" (aneb studená válka zdaleka neskončila) čpí až moc velkými frázemi a nadlidským hrdinstvím, vše je poskládáno přesně tak, aby se bavily i generace daleko po italském hřebci. Vždyť dobro vypadá tak sympaticky, poctivě a skromně, zatímco zlo je tolik studené, bezcitné a chamtivé, a finální souboj je emocionálně natolik strhující, že pokaždé stojím u obrazovky a nadávám na hnusné soudruhy, kteří poslali na chudáka Rockyho nadopovanou bestii. A to byl asi záměr.. :))

 • 60%
  0
  0
  21. 1. 2018
  Danny F. (11153 bodů)

  Za kult, boje a Lundgrena, který zde vyhlíží jako rovnocenný soupeř.

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2018
  JosefTomas (8770 bodů)

  Tak jsem ty předchozí díly přeskočil a šel rovnou na 4 a nelituji toho. Takhle nabušenou akční jízdu jsem dlouho, ale dlouho neviděl. Souboje plné adrenalinu, které se snad nikdy neokoukají a dají vám pocit, že můžete lámat skály a ničit vše, co vidíte. A ta montáž, že by i člověk bez fyzičky chtěl zajít do fitka a udělat ze sebe stroj na zabíjení. Sly se překonal a možná i první díl.

 • 70%
  0
  0
  28. 3. 2019
  Jana Květoňová (6537 bodů)

  Tak já nevím, ale tento díl bych osobně hodnotila nejhůř. To blonďaté monstrum nepřipomínalo vůbec člověka, spíš nějakého robota! Kvůli dramatičnosti dávám 70%, tvůrci vědí, jak vzbudit zájem diváků a jak ho udržet, ale ten Ivan i ta jeho žena Olga, to je katastrofa! Zosobnění studeného, bezcitného zla! Vím, že tady z pochopitelných důvodů všichni jásají, ale mně to přece jenom připadá až MOC!

 • 85%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Velmi dobrý příběh o síle lidství.Hlavní myšlenkou,která hýbe dějem je souboj západu(Amerika) a východu(Rusko).Jsou tu prvky,které se nesmí za žádnou cenu spojit v jeden celek a to je: Rocky a Drago:souboj stylů jednání i ideologii,soubojem dvou silných boxerů, kteří se navzájem v ringu zabíjejí. Jeden z nich je hrdý šampion žíznivý po pomstě, trénovaný v nelidských podmínkách pro utužení charakteru alias muž vs příroda.Druhý namakaný stroj pomocí chemie a nejmodernějších strojů v netvrdším výrazu století.Oba předvedou výkon na hranici svých možností, ale film ukazuje že lidské dobro a bojovat srdcem je silnější než všechno ostatní.Udělal bych s ROCKYHO trilogii tohle měl být druhý díl a Rocky Balboa měla být zakončená trilogie.

 • 65%
  0
  0
  24. 11. 2022
  avenis (2079 bodů)

  Při sledování filmu mě napadala hesla. Paralelní vesmír a recyklace. Protože co vymyslet, jako pokračování...? Otočíme to. Bude bojovat Apollo a Rocky né. A vystříháme co nejvíc políček z předchozích filmů, abychom to trochu nastavili. S tím se mi vybavuje babiččin nastavovaný krém do narozeninových dortů...
  A co tam, prokristapána dělá ten robot? Smrt se minule osvědčila, tak necháme umřít Apolla. A vyždímáme co se dá ze studené války. Proč mi jen to Rockyho treningové prostředí tolik připomíná lokace z Mrazíka?
  Záběry a prostřihy vědecké CCCP přípravy versus USA přírodní makačky s tím, co je právě po ruce... to se mi líbilo. Fakt jo.
  A závěrečné přeshubné, to bych oželela, ale protože to tam patří, charašo.
  Čtvrtý Rocky už vaří z vody.

 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1669 bodů)

  Injekce v podobě 4 dílu. Čtverka jasně předčila druhý i třetí díl serie. Sly jakožto "přírodní" muž ukáže světu že je silnější než plně automatizovný Dolph Lundgren který zde hraje Ruskou mechanickou mlátičku Ivana Dragoa. Ivane Bij !!!! :)

 • 100%
  0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1573 bodů)

  Jeden z nejpovedenější serie.

 • 80%
  0
  0
  24. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Překvapivý návrat a po prvním díle nejlepší Rocky vůbec. Atmosféra rusko amerického souboje je opravdu výborně zpracovaná.

 • 75%
  0
  0
  14. 9. 2016
  TomSti (572 bodů)

  Nostalgie je mrcha. Jo, tak na tomhle jsem jako malej taky ujížděl. Neodolatelně naivní dozvuk studené války. To ani nejde, aby jste nefandili američanovi, kterému musí ke tréninku stačit zvedat kládu a běhat po zasněžené krajině, na rozdíl od rusáka, který je opečováván týmem fyzioterapeutů ve špičkových podmínkách. Skoro jsem měl chuť vytáhnout americkou zástavu a fandit Slyovi na plné hlasivky.

 • 100%
  1
  0
  21. 3. 2021
  Honza 13 (502 bodů)

  Tento film a celá série je nezapomenutelnou legendou už na vždy. Sylvester Stallone se k němu skvěle hodí a zvládl to s bravurou. Bál jsem se, že 4 serie půjde opět do útlumu, ale to byl omyl. Tohle mělo úplně vše co čekáte od takového filmu. Super souboj. Odvěký nepřátelé Amerika proti Rusku i v ringu. Akce v ringu jsou úžasné a herci také.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  Lemmy01 (337 bodů)

  "Musím Tě zlomit". Rocky IV je velmi dobrý film sám o sobě a důstojné pokračování série. Ve své podstatě je to film o souboji člověka (Rocky) proti stroji (Drago), což ukazuje i porovnání v tréninkové scéně (Rocky se svým "přírodním" tréninkem a vytrvalostí a Drago pod dopingem cvičící na strojích). Ale také skvělý film o překonání sebe sama pomocí změny v sobě.

 • 90%
  0
  0
  12. 1. 2014
  navrc.007 (189 bodů)

  Režisér: Stallone Scénář: Stallone Hraje: Stallone už za tohle klobouk dolů !! obdivuju jeho kumšt pro film, ale že si tady udělá všechno sám, ať už po stránce castingu, napsání a peněžitých prostředků. Uznávám ho !!!!

Hodnocení a recenze Rocky IV

78 85 ?
jak hlasovat?
 • avenis 65%
 • Hellboy 80%
 • Mrykodaj 85%
 • aquiver 10%
 • Kubys Fencl 80%
 • what is in the box 100%
 • Deacon Frost 100%
 • JosefTomas 90%
 • Crreed 70%
 • Honza 13 100%
všechna hodnocení (177)

V TV

 • 21. 12.
 • 21:00 Filmbox Premium
  Filmbox Premium

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele InJo
7. místo z 7 v žebříčku uživatele InJo
15. místo z 79 v žebříčku uživatele homedo
18. místo z 19 v žebříčku uživatele InJo
24. místo z 29 v žebříčku uživatele Janninna
25. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
26. místo z 67 v žebříčku uživatele henrycruel
29. místo z 96 v žebříčku uživatele Alanna
31. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher