Creed (USA)
« další názvy »
USA USA
133 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Sportovní, Retro, Série/Franchise
Motto: Legenda je zpět!

Obsah

:
Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj více »« méně

Režie

:
Ryan Coogler

Scénář

:
Ryan Coogler Aaron Covington Sylvester Stallone

Herci

:
Michael B. Jordan Sylvester Stallone Tessa Thompson Phylicia Rashad Andre Ward ...
Premiéra: 31. 12. 2015
Distributor: Forum Film CZ
Jste na stránce filmu Creed. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Creed myslíte! K 11. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27635 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Brenan88 (43018 bodů)

  Co si mi to Rocky jenom udělal? Stejné jako u SW je Rocky srdcovka už od mala a proto má natěšenost byla na nejvyšším levelu. To čekání se vyplatilo,protože Creed je skvělý film na který je radost pohledět. Líbilo se mi,že Rockyho neuvrtali do pozadí,ale nechali mu hodně prostoru zazářit. Svým způsobem můžu říct,že si Balboa ukradl film pro sebe a já hltal každou scénu ve které se objevil.

 • 100%
  1
  0
  6. 1. 2016
  martin-mickey-stusak (23003 bodů)

  Snímek by se dal řadit do kategorie dva v jednom. Byť se jedná o příběh Adonise Johnsona, synu  slavného světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, je od začátku do konce více než jasné, že se jedná hlavně o rekapitulaci celé Balboovské série a to se vším všudy. Rocky se stal Adonisovi trenérem a po celou dobu jako by jsme v něm viděli Mickeyho. Adonis jde do toho se stejným zápalem a přesvědčením jako kdysi Rocky. Ten mu jako Mickey jemu předává zkušenosti a moudra. I Rockyho další vývoj jakoby šel po Mickeyho životní dráze. A co Adonisův protivník v ringu? Podobnost se žhavým Apollem čistě náhodná? A když už jsme u toho zápasu, jeho průběh a zakončení je jen připomenutím prvního zápasu mezi Rockym a Apollem. A jako třešnička na dortu poslouží matka Adonise sledující zápas doma u televizoru prožívajíc každou vteřinu. Ano, stejně jako Adriana kdysi takto sledující zápas Rockyho. Řekl bych že lepší rozloučení snad být ani nemohlo. Silný plynulý děj posílený artovou kamerou a dnes tolik populárními dlouhými akčními záběry použité hlavně během zápasů. Pocta, úcta, věhlas všeho, co Rocky pro filmový svět znamená.  

 • 85%
  0
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (15961 bodů)

  Creed je současný film, je to snímek s propracovanými charaktery, zajímavými dějovými zvraty a skvělými hereckými výkony. Není to zběsilý film a nesnaží se diváka šokovat nějakou ujetou bizarností, ale naopak vypráví hluboký lidský příběh o základních lidských pravdách, o lásce, smrti, nemoci, kartách osudu, touze nebo štěstí. Úspěch filmu u diváků i kritiky plně chápu a pokud máte tento druh filmů rádi, tak si Creeda nenechejte ujít, je stále v českých kinech.

 • 65%
  0
  0
  4. 5. 2016
  lamps (14703 bodů)

  Stojím si za tím, že tahle série měla definitivně skončit před deseti lety nostalgickou "šestkou", které se povedlo parádně, s výpomocí starých známých postav, navázat na formální a především pocitové ladění prvních čtyř filmů. Creedovi se to bohužel nepovedlo. Příběh není špatný, v charakterovém světě své slavné dějové značky naopak hezky stmeluje dvě boxerské generace a potěší svým existenciálním přesahem, který staví ring a boj do stínu osobního života a výborně načrtnutého vztahu Creeda juniora se stárnoucím (už definitivně) italským hřebcem. Ale přesto pro mě není ničím víc než nadbytečnou variací na nechutně ohrané příběhové schéma, které zkrátka ničím nepřekvapí, a nezachrání ho ani skrz na skrz průměrný režijní dotek, ani láskyplně tlukoucí srdíčko Rockyho Balboy, kvůli kterému celou sérii tak milujeme a respektujeme. Coby motivační song o buldočí vůli byla jednička nepopsatelně účinnější a dojímavější, jako strhující přímočaré drama o cestě za zadostiučiněním proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli byla čtyřka emocionálnější a fyzicky mnohem hmatatelnější. Creed by chtěl být zřejmě obojím, ale daří se mu na úplně jiné, nenápadnější frontě - za zavřenými dveřmi, při vzájemných dialozích dvou postav, které jsou opravdu tím jediným, co má tu moc vynést tenhle film z prachu zapomnění. A alespoň za to mu děkuji...

 • 70%
  0
  0
  8. 12. 2017
  Pete69 (14212 bodů)

  Creed nedosahuje takové kvality, jako třeba ROcky 1 a 4 ale není to vůbec špatné. Já osobně jsem čekla velký propadák a jsem rád, že si Rocky a hlavně Sylvester zachovla tvář a nesmetla renomé Rockyho na dno. Trošku z nostalgie dávám 70% ,ael nebýt tam Rocky, je to spíše průměr.

 • 85%
  0
  0
  30. 11. 2018
  JosefTomas (7101 bodů)

  Návrat ke kořenům a to se vším všudy. Sly sice měl rozloučení s Rockym už v Rocky Balboa, ale nyní mohl předat žezlo dál, a i když si nemyslím, že Michael B. Joardan je ta pravá náhrada, dokázal se s tím poprat celkem obstojně. Jenže to, co předvádí Coogler v režii, to nemá obdoby. Souboje jsou vychytané do nejmenších detailů a každý západ (vlastně kolo) je něco úplně jiného a nevídaného (souboj na jeden záběr je fenomenální). Jen škoda, že ten scénář by mohl být trochu lepší. Úkol sice plní, ale krom jedné motivační změny jede na stejný princip. Skvělý návrat, ale přeci jen mám Rockyho raději.

 • 80%
  0
  0
  17. 4. 2019
  Jana Květoňová (5898 bodů)

  Ve filmu, který se česky jmenuje Rocky: Nová krev, mě velice mrzelo, že už je Rocky starý a dokonce že mu diagnostikovali rakovinu, ale takový holt už je život. "Musíme tam všichni". Potěšilo mě, že to tvůrci nehnali až do NAPROSTÉHO konce, no a tak jako vždy to zas byla pořádná porce adrenalinu. Jak ale zjišťuji, tak existuje ještě zas Creed II. z roku 2018. Rocky už nerozdává rány, ale rady. Jenomže všichni kolem něho, které jsem měla ráda (trenér Mickey, jeho žena Adrian, Paul) už jsou po smrti, o jeho synovi Robertovi už se jenom mluví, zůstává pouze Adonis, syn Apolla Creeda. A musím říct, že Michal B. Jordan mi zas až tolik k srdci nepřirostl, abych musela vidět celou plejádu filmů s ním. (Vyjádřil se údajně, že má zájem natočit další filmy s postavou Adonise Creeda.) Prý má dojít na souboj synů, Victor Drago, syn Ivana Draga, versus Adonis Creed. No, možná, že se ze zajímavosti přece jenom podívám, ale že bych se na ta pokračování nějak extra těšila, to se nedá říct.

 • 85%
  2
  0
  28. 12. 2015
  Tom Hardy (5115 bodů)

  Čím se letos - v rámci nostalgie - stala pro mnohé Epizoda VII Star Wars (tedy ideálním završením letošního filmového roku), to mě osobně splnil sedmý Rock... vlastně Creed. Citlivě a správně dávkované drama v tepajícím městě, které má i po čtyřiceti letech pořád stejně silný pouliční feeling. Sylvester Stallone už zřejmě lepší nebude. Pokud si ho má filmový svět nějak pamatovat, tak určitě takhle. Jako citlivého herce, který vyzrál a umí prodat i ty nejotřepanější fráze. Pro mě radost.

  • atmosféra
  • režie (zápas na jeden záběr je fenomenální)
  • herci
  • scénář
  • nic nového pod sluncem
 • 85%
  0
  0
  5. 2. 2016
  rkotvald (3156 bodů)

  Nečekal bych jako vlnu nostalgie dokáže Creed vzedmout, ale Rocky je pro několik generací srdeční záležitostí, včetně té mé, takže nějaké to zamáčknutí slzy je na místě. Nejklasičtějšímu příběhu na síle nic neubírá, když se umí podat a se Slyem na vedlejší koleji není prostě co vytknout, nostalgická radost.

 • 80%
  0
  0
  15. 6. 2016
  Petr Kocfelda (2881 bodů)

  Bezva film.Dávám mu 80 procent.Stallone za něj dostal Zlatý glob.

 • 100%
  0
  0
  29. 4. 2016
  krakenvalo (1418 bodů)

  Dobrý večer,som velký fanda Slyho jeho filmy mám rad a mam jeho zbierku dvd ako čakám na origos dvd creed bude 11.5.2016

  Ako perfekne spracovany dej na novu generaciu len co ma najviac sokovalo ze proste rockymu nasli raka, vedel som ze chce rukavice zanechat novej generacii a to sa mu aj podarilo len neviem ci si zahraje aj v dalsiej casti je to uz len nanom lebo dalsi diel mozu tocit aj bez rockyho bola by to skoda lebo aj ked film sa vola creed je to o rockym lebo vsetko sa toci okolo neho.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2016
  brcolka (1039 bodů)

  Jsem odkojený filmy o Rockym Balboovi a jsem jeho upřímným milovníkem a tak jsem se velmi těšil až uvidím v akci nestárnoucího Silvestra. Musím říct že film je lépe propracovaný než třeba Rocky I jen scénář pokulhává a říkáte si že tohle už jste někde viděl. Bavil jsem se dobře a i vtípky se mi líbili. Třeba nám na to dřív stačila jedna ruka když mladej Creed klikuje v nemocnici

 • 80%
  0
  0
  29. 1. 2016
  Rapaport (1016 bodů)

  Rocky 7: Creed - Stallone na sebe strhává veškerou pozornost. I když nechtěně, stojí celý film na něm. Snaží se stát ( nebo sedět ) jen v povzdálí, ale přesto táhlne celý film sám. Bez něj by to byl suchý ne moc výrázný boxerský kousek. Ale takhle musím uznat, že jde o pěkné a důstojné rozloučení se s legendou chlapáckých sportovních ikon, velkým a příjemně ukecaným Rockym.

 • 85%
  0
  0
  16. 3. 2016
  batal (893 bodů)

  dobrý příběh dobře vyprávěný

 • 85%
  1
  0
  17. 3. 2018
  myllyn (885 bodů)

  adonis creed dostal vlastní film a už se chystá i pokračování. Myslel jsem, že to bude další typický boxerský film ale mile mě to překvapilo. dokonce i sylvester, on umí dokonce i hrát, škoda že neproměnil tu oscarovou nominaci za postuavu, kterou hraje celý život.

 • 95%
  0
  0
  8. 3. 2016
  KajkaFajka (719 bodů)

  Priaťel miluje filmy o Rockym a tak jsom to začala milovať aj ja. Prvý rocky byl fantasticky a preto nebuďem srovnávat s prvým Creedom. Je to prostě film který je o tom ako sa meňia osudy dvoch ludí po jejich stretnutí a do toho boxujů a učí sa novým veciam. Dobrý film a jsou rada že som opet viděla Silvestera vo svojom živli

 • 100%
  0
  0
  7. 1. 2016
  CrypzzXD (573 bodů)

  • emoce
  • dialogy
  • životní moudra
  • Stallone v životní formě
  • 90%
   0
   0
   17. 4. 2016
   Fricino (458 bodů)

   Film Creed mne opravdu překvapil. Před zhlédnutím jsem očekával spíše průměrný film, ale byl jsem mile překvapen. Skvělí herci, parádní hudba vyjadřující v každém okamžiku jeho důležitost a v neposlední řadě také humor i v nepříliš šťastných situacích dělají z tohoto filmu opravdu zajímavou podívanou. Coogler, jakožto režisér, má do své režisérské kariéry opravdu dobře nášlápnuto.

  • 85%
   0
   0
   21. 2. 2016
   patrick-sarin (438 bodů)

   Mezi boxerskými filmy je to unikát. Něco nového. Jsou tam věci, které v jiných boxerských filmech nejsou. Není to typické (nejchudší ze čtvrti, ostatní se mu smějí. První velký zápas prohraje - o to víc cvičí. Velký zvrat - má bojovat se šampionem -> a úplně nečekaně vyhraje).. Ne, tady je to naštěstí jinak. Ač to na první pohled nevypadá - dejte tomuto filmu šanci, je lepší, než jeho "vrstevníci".

  • 90%
   0
   0
   21. 3. 2021
   Honza 13 (408 bodů)

   Tento film a celá série je nezapomenutelnou legendou už na vždy. Sylvester Stallone se k němu skvěle hodí a zvládl to s bravurou. Tento, vlastně už 6 film jsem podle názvu myslel, že bude jen o synovi Creeda, ale opak byl pravdou. Bylo to spíše o naší legendě ........... Rockyyy Balboaaa. Nebo aspoň tak napůl. Skvělý film ve všech směrech. Rocky Balboa je prostě nesmrtelný.

  • 100%
   0
   0
   8. 1. 2016
   pery34 (298 bodů)

   Krásný film

  • 70%
   0
   0
   16. 3. 2016
   lukas-korunak (284 bodů)

   Film byl dobře zpracovaný, ale příběh mi přišel opravdu málo skutečný. Když opomenu stejný konec jako v 1. díle Rockyho tak mi přijde opravdu přehnané, že by nováček, někdo, kdo vlastně poprvé stál v ringu proti takovému soupeři na takové úrovni, by téměř vyhrál a tak rozdrtil šampiona.
   Na druhou stranu se mi opravdu líbilo propracování charakterů postav. Velmi se mi líbilo, že i přes velmi ambiciozní povahu Creeda, byl odhodlaný přestat bojovat, kdyby vzdal boj s rakovinou i Rocky.
   Kromě, dle mého názoru, odbytého konce byl film povedený, uměl zaujmout a nenudil jsem se. Mohu doporučit. :)

  • 60%
   0
   0
   6. 1. 2016
   taliz (257 bodů)

   Film se dle mého názoru celkem táhnul a byl trochu naruby - outsider není kluk z ulice, ale zbohatlík a konec neskončí jako americkej film.

  • 80%
   0
   0
   6. 1. 2016
   Markovel (250 bodů)

   Hezky natočený film. Nečekal jsem, že po filmu Rocky Balboa vznikne další film s Rockym, ale tohle je perfektní pokračování. Předání boxerské rukavice mladší postavě. Opravdu hodně se mi film líbil.

  • 80%
   0
   0
   4. 3. 2016
   leriel (213 bodů)

   Ač nejsem milovnicí těchto filmů tak u tohoto asi musím udělat vyjímku, protože se mi to hodně líbilo.

  • 85%
   0
   0
   10. 6. 2016
   mustafee (169 bodů)

   Stallone je pro mě ikonou. A v tomto snímku to jen potvrdil. Velmi se mi v roli trenéra líbí. Ten mladej je taky v poho. Je to hezkej příběh a podle mého i dobře zpracovaný. Nic převratného, ale co čekat od nastavování jedné z nejlepších sérií vůbec. Myslím, že se jednalo o hezkou tečku za Rockym. Film přidám ke sbírce Rocky!

  • 75%
   0
   0
   17. 3. 2016
   Silvie_ART (106 bodů)

   Nostalgie to je a na Adonise se opravdu hezky kouká. Pro lidi, co nemají vztah ke starým ROCKY filmům, to bude asi jen další sportovní americký film. Ale pokud od toho nic jiného nečekáte, pobavíte se. Boxerské filmy jsou prostě super! Zápasy jsou udělané dobře realisticky.

  • 80%
   0
   0
   15. 4. 2016
   safraja5 (53 bodů)

   Důstojné pokračování Rockyho ságy, scénář je v podstatě kopii jedničky Rockyho Balboy (jen Rocky dělá trenéra Apollovu synovi)... hodnocení vlastně ani nemůže být objektivní...ale když ono je to natočeno tak zatraceně dobře. Proto dávam 80%, všem doporučuji.

  • 100%
   0
   0
   4. 1. 2016
   Verdyn (32 bodů)

   krásný film s úžasným příběhem! Další úžasný boxerský film s Rocky Balboou ! Doufám že Adonis Creed neboli Michael B. Jordan, bude mít další sérií filmů jak to měl Rocky :) Za mě plný počet procent!!

   • Scénář
   • Nová tvář (Creed)
   • Úžasný příbeh
   • 90%
    0
    0
    8. 4. 2016
    martin sosnovec (15 bodů)

    Velmi dobré navázání na serii Rocky:)

   80 73 ?
   jak hlasovat?
   • slevin 70%
   • krna 70%
   • Honza 13 90%
   • cerfik 80%
   • Reacherjack2016 75%
   • InJo 80%
   • Lucy Lu 75%
   • Pyrkh86 90%
   • mims 75%
   • paly 80%
   všechna hodnocení (145)

   V TV

   V žebříčcích uživatelů

   37. místo z 85 v žebříčku uživatele Alanna