Where Eagles Dare (mezinárodní název)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
158 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Válečný, Adaptace knižní, Retro

Obsah

:
R. Burton a C. Eastwood musí osvobodit generála, který je uvězněn na nejnebezpečnějším místě Říše - v "orlím hnízdě", zámku Schloss Adler. Akce prokládaná více »« méně

Režie

:
Brian G. Hutton

Scénář

:
Alistair MacLean

Herci

:
Richard Burton (I) Clint Eastwood Mary Ure Patrick Wymark Michael Hordern ...
DVD: 10. 12. 2003
Jste na stránce filmu Kam orli nelétají. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Kam orli nelétají myslíte! K 20. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27761 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  1
  0
  11. 6. 2020
  Sheldon (15979 bodů)

  Tenhle film jsem viděl v pubertě a přišel mi jako děsná kravina. Dnes po Tarantinových Hanebných panchartech, které válečný film pohřbilo někam mezi pokleslou zábavu k čtvrtlibráku se sýrem a pěti točeným pivům mě to ale docela bavilo. Válečný film to tedy moc není, spíš dobrodružný akčňák s vynikajícím Burtonem a Eastwoodem, kdy vlastně ještě šlapal do pedálů. Nenáročná zábava.

 • 95%
  2
  0
  21. 2. 2019
  lamps (14750 bodů)

  Ultimátně nadčasový válečný akčňák, jemuž se dá vytknout absence němčiny a nadnesený bojový skill hlavní dvojice, které nikdy nedojdou náboje ani dynamit, avšak takhle inscenačně strhující a prďáckými dějovými zvraty našlapaný průsečík hned několika populárních žánrů je naprosto ojedinělý a nádherný. Jak film plyne, nikdy nestihne nudit, jelikož systematicky přesouvá pozornost mezi jednotlivými nikoli dějovými, ale spíše předpokládanými liniemi výpravy - počítá se s tím, že divák si vytváří hned od úvodního seznámení s misí očekávání, podle nichž se snímek "musí" vyvíjet. Film tenhle předpoklad v průběhu sice naplňuje, ale promyšlenou distribucí informací ho zároveň zpochybňuje a přináší otazníky, které vedou k neodhadnutelnému vývoji identit a vedle epických akčních sekvencí se buduje paralelně špionážní příběh, jenž následně zcela obrací motivace postav a jejich účasti ve válečném podniku, v nějž se závěr snímku opět překlápí. Scénář je tak promyšlený, že řada scén z první poloviny začne dávat smysl až po klíčovém odhalení, čímž se dotváří inteligentní využití špionážních tradic, které procházely celým filmem, jenže zpočátku v podstatě neviditelně, formujíce divákovu vnucovanou představu o podobě fabule, posléze velmi explicitně (skvělá scéna u krbu) a nakonec jako dozvuk v akčním závěru, kdy musí hrdinové s nabytými informacemi prchnout z nepřátelského území. ___ A kdyby někomu nestačilo natolik rafinované vyprávění, může se spolehnout ještě na vynikající herce a prvotřídní režii, která servíruje jeden nápaditý roller-coaster za druhým (s vrcholem v podobě legendární adrenalinové scény na lanovkách). Jeden z nejdůležitějších inspiračních zdrojů seriózní filmové akce, který až na pár trochu úsměvných momentů nezestárnul ani o minutku...

 • 80%
  0
  0
  19. 7. 2015
  p.a.douch (5221 bodů)

  Alistair MacLean byl dobrej spisovatel, jeho knihy jsou velmi akční a podle toho vypadaj i filmy natočené podle nich. "Kam orli nelétají" je toho zářným příkladem. I přes jeho délku, pěkně rychle uběhne. Herecké výkony jsou dobré, výprava perfektní, triky odpovídají době vzniku. Za těch 158 minut strávených při jeho sledování stojí i dnes. 80 %. PS.: Mary Ure zde taky předvedla pěkný výkon. Škoda že pouhých 7 let po uvedení tohoto filmu zemřela ve věku 42 let.

 • 85%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Výborný válečně špionážní film. Scénář dělal Alistair MacLean a později ho přepracoval do knihy Generál nesmí promluvit!

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  jakub-zmeskal (21 bodů)

  Zbesilou akci mixnutou Herculem Poirotem jsem rozhodne necekal :)) Aspon je mi uz konecne jasny, kde se berou ty parodie na agenty zrazene jinymi agenty, ktere zradi dvojiti agenti treti strany. Ze jsem to pochopil povazuju za holy zazrak a svuj osobni uspech. K tomu pridame na tu dobu neuveritelny trikovy zabery, Richarda Burtona s klasickym pokerfacem, Eastwooda kosiciho Nemce po desitkach (Komando hadr), jednu pro me uz ted nezapomenutelnou scenu z jidelny a je vymalovano.

76 ? ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 80%
 • InJo 90%
 • Carcin 85%
 • jakub-zmeskal 80%
 • Mikik4444 80%
 • petr-sedivec 65%
 • lamps 95%
 • Trable 100%
 • cerfik 60%
 • bayern 85%
všechna hodnocení (38)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 7 v žebříčku uživatele InJo
14. místo z 19 v žebříčku uživatele InJo