Komentáře týdne: Jak ten náš svět sakra funguje?

Komentáře týdne: Jak ten náš svět sakra funguje?
Sniper z Bangkoku (2000) | Film Bangkok
Zloba: Královna všeho zlého vybídla k jedinému komentáři. Zato jste se vraceli k tuzemským hitům letoška, jedné pozapomenuté asijské akční klasice, osmému filmu Quentina Tarantina a jedné novince, která s největší pravděpodobností do českých kin vůbec nedorazí. Ale konec řečí, teď už máte slovo vy. Komentáře uvádíme bez jakýchkoliv redakčních úprav.

Zloba: Královna všeho zlého (2019) - Fantasy pro dospělé...

Angelina Jolie
Zloba: Královna všeho zlého | Walt Disney Studios
"Tento film rozhodně nelze nazývat pohádkou pro děti nýbrž fantasy podívanou pro dospělé"
libro-lojin / 90 procent

The Laundromat (2019) - Doporučuji každému, koho zajímá, jak ten náš svět sakra funguje...

Antonio Banderas, Gary Oldman
Prací automat | Netflix
"Parádní. Výborně natočené a ztvárněné, pěkně sděluje myšlenku, aniž by to bylo místy nudné nebo školně vysvětlující, jak se u podobných filmů někdy stává. Meryl Streep je v každé situaci výborná, Gary Oldman s Antonio Banderasem jsou až na přehrávaný přízvuk jako vypravěči velice příjemní a zábavní.Doporučuji každému, koho zajímá, jak ten náš svět sakra funguje." wop / 90 procent

Osm hrozných (2015) - Brilantní dialogy mě neskutečně bavily.

Samuel L. Jackson, Kurt Russell
Osm hrozných
"Výborný western po všech stránkách. Nepostrádá napětí, nebezpečná zasněžená krajina s blizardem, typickým pro severní Ameriku, perfektní herecké výkony, hudba Ennio Morriconeho, která člověka "dostane". Už hned při začátku jsem si řekla, když jsem ji slyšela: "To bude dobrý!" A bylo. Ty brilantní dialogy mě skutečně bavily. Scéna s otráveným kafem je přímo hororová. A rozdělení na kapitoly je zajímavé. Jak když člověk čte knihu. Délka filmu mi v tomto případě nevadila, i když jsem musela být vzhůru do půl druhé ráno. Pochválila bych i kameru Roberta Richardsona. Opravdu skvělá!" Jana Květoňová / 100 procent

Ženy v běhu (2019) - Tahle hodně jednoduchá česká komedie prostě zafungovala...

Tereza Kostková, Ondřej Vetchý
Ženy v běhu | CinemArt
"Kdyby se u nás točilo takovýchto komedií více, tak by mi to vůbec nevadilo. Ženám v běhu by se nechalo určitě hodně věcí vyčíst, ale nějak se mi ani nechce, protože tahle hodně jednoduchá česká komedie prostě zafungovala a Ondřej Vetchý mě velmi pobavil." VasaFlasa / 80 procent

Sniper z Bangkoku (2000) - Obrazy hovoří za vše.

komentare-tydne-hluchonemy-najemny-vrah-obycejna-drama-a-shakespearovske-drama
Sniper z Bangkoku | Film Bangkok
"Bezohledný a spolehlivý hluchoněmý nájemný vrah začne zpochybňovat svůj způsob života poté, co se zamiluje do obyčejné dívky, což samozřejmě přinese neblahé následky. Antihrdina bez bázně a hany, kterému divák prostě musí fandit. A to obzvlášť, když se doslova jedná o shakespearovské drama. Celý snímek je plný různých nápadů a zajímavých přístupů k dané věci. Jedná se o čistý filmový úder geniality dvojčat Oxide Pang Chun a Danny Pang, údajně čerpající z filmových děl hrdinského krveprolití v přímé tradici Johna Woo a Wong Kat Wai. Je-li tomu tak, musí posoudit už jen diváci. Každopádně je ve filmu znát tradiční žánrová, temná, melancholická, zákeřná a krvavá atmosféra v rámci pevného příběhu a to s minimem dialogů. Ano, dohromady se tady toho moc nenamluví. Obrazy hovoří za vše. Bratři Pangové se snažili o svůj vlastní styl a to jak ve vyprávění, tak i ve vizualitě daných scén. Například emocionální finále nemůže nikoho nechat na pochybách. V rámci uměleckého vnímání se však přeci jen místy zbytečně až moc tlačí na pilu, čímž krapet vzniká nejasnost ve struktuře děje. Každopádně se dá považovat snímek, coby debutový film bratrů Pangových v rámci akčního thrilleru za povedený filmový start. A to ten film ani moc finančně nestál." martin-mickey-stusak / 80 procent

Zaujal vás některý z filmů / seriálů? Našli jste doporučení k dílům, která vás zajímají? Pokud ne, napište komentář na kartu snímku z naší databáze. Příště třeba vybereme právě ten váš.
Všechny komentáře najdete přehledně seřazené od nejnovějšího zde. Dejte "palec" těm, které vás zaujaly.