Iva Baslarová

Iva Baslarová

Autor
Vystudovala mediální studia a žurnalistiku a sociologii. Pracovala jako šéfredaktoka Filmových listů na LFŠ Uherské Hradiště, publikuje v Cinepuru, Alarmu či Heroine. Pracuje jako vysokoškolská učitelka.

Články autora

 1. Johnny Depp zachránil koně před smrtí. Jeho milovaný parťák z Ospalé díry měl jít na jatka
  Téma1. 2. 2024
  Johnny Depp zachránil koně před smrtí. Jeho milovaný parťák z Ospalé díry měl jít na jatka

  Johnny Depp si mnohokrát zahrál ve filmu, kde měl za společníka koně. Jeho jezdeckých schopností využil Mrtvý muž (Dead Man), Ospalá díra (Sleepy Hollow), Osamělý jezdec (The Lone Ranger) či Muž, který plakal (The Man Who Cried). Právě v Ospalé díře však došlo k osudovému setkání herce a lichokopytníka. Kůň Goldeneye měl totiž rovnou po dokončení natáčení putovat na jatka. To Johnny Depp nemohl dopustit a čtyřnohého kamaráda, kterého si oblíbil, proto adoptoval.

 2. Pedro Almodóvar chystá první film v angličtině. Obsadil do něj herecké ikony
  Filmy29. 1. 2024
  Pedro Almodóvar chystá první film v angličtině. Obsadil do něj herecké ikony

  Španělský král komedií i dramatu Pedro Almodóvar chystá svůj vůbec první celovečerní film v angličtině. Budou v něm hrát Julianne Morre a Tilda Swinton, název jeho nového snímku je The Room Next Door. Podle instagramového postu se bude jednat o drama matky a dcery, natáčet by se mělo na jaře v New Yorku a v režisérově domovském Madridu.

 3. Scorsese si připsal nový oscarový rekord. Překonal Stevena Spielberga
  Téma26. 1. 2024
  Scorsese si připsal nový oscarový rekord. Překonal Stevena Spielberga

  Ve svých jednaaosmdesáti letech se letos Martin Scorsese stal nejnominovanějším žijícím režisérem. Postarali se o to Zabijáci rozkvetlého měsíce (Killers of the Flower Moon), kteří mu umožnili nechat za zády Stevena Spielberga, jenž se tímto pomyslným titulem mohl pyšnit doposavad.

 4. Představitel oblíbeného plukovníka Henryho Blakea se do seriálu M*A*S*H dostal oklikou
  Seriály25. 1. 2024
  Představitel oblíbeného plukovníka Henryho Blakea se do seriálu M*A*S*H dostal oklikou

  V Hollywoodu se vypráví řada historek o konkurzech, nicméně ten McLeana Stevensona do seriálu M*A*S*H už patří do ranku mytologie sitcomů. Herec se díky výběru castingového ředitele Eddieho Foye na tři sezóny zhostil role oblíbeného plukovníka Henryho Blakea. Zajímavé je, že Stevenson se o tuto roli nikdy neucházel, Foy si ho vytipoval během zkoušky pro úplně jiný pořad.

 5. Jon Bon Jovi se objeví v dokumentární minisérii, jaká tady ještě nebyla
  Seriály25. 1. 2024
  Jon Bon Jovi se objeví v dokumentární minisérii, jaká tady ještě nebyla

  Dokumentární minisérie s názvem Thank You, Goodnight: The Bon Jovi Story o zpěvákovi Jon Bon Jovim se v dubnu objeví v televizi a na streamu. Práva na ni získala Hulu, takže ji u nás s největší pravděpodobností uvidíme na Disney+, případně na Netflixu. Čtyřdílný projekt bude vůbec první dokusérií, která se zaměří na historii kapely Jona Bon Joviho za hudebníkovi plné spolupráce. Představí jeho minulosti i současnost a slibuje také nahlédnutí do jeho soukromého života.

 6. Gosling se zlobí, že Margot Robbie a režisérka Barbie nebyly nominovány na Oscara. Co vzkázal Akademii?
  Téma24. 1. 2024
  Gosling se zlobí, že Margot Robbie a režisérka Barbie nebyly nominovány na Oscara. Co vzkázal Akademii?

  Ryan Gosling veřejně prohlásil, že je zklamaný ohlášeným seznamem nominací na zlatou sošku, kdy Akademie přezíravě opomenula Gretu Gerwig a Margot Robbie v kategoriích nejlepší režie a nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Gosling se přitom sám nominace za film Barbie dočkal, to mu však nezabránilo v tom, aby se zastal svých kolegyní.

 7. Legendární Avatar míří na Netflix. Trailer láká na jednu z největších fantasy roku
  Seriály24. 1. 2024
  Legendární Avatar míří na Netflix. Trailer láká na jednu z největších fantasy roku

  Seriál Avatar: Legenda o Aangovi (Avatar: The Last Airbender) vypráví o osudech mladého vzdušného nomáda Aanga, který se ocitne ve světě zmítaném válkou. S novými přáteli Sokkou a Katarou vyrazí na napínavou cestu, aby se mohl stát tím, čím má po právu být – příštím vládcem Avatarem.

 8. Hit Podruhé mě neoklameš se dočká nástupců. Netflix odhalil další plány
  Seriály24. 1. 2024
  Hit Podruhé mě neoklameš se dočká nástupců. Netflix odhalil další plány

  Netflix vyjednal s Harlanem Cobenem po celosvětovém úspěchu seriálu Podruhé mě neoklameš (Fool Me Once) adaptace dalších dvou knih. Dvaašedesátiletý autor svůj román napsal a publikoval v roce 2016. Netflix teď sáhl po publikacích s názvy Missing You a Run Away, jejichž produkce by měla začít letos na jaře. Coben u projektů zůstane jako výkonný producent.

 9. Drama Birthday Girl otevírá citlivé téma znásilnění. Testuje vztah hrdinek i publikum
  Recenze21. 1. 2024
  Drama Birthday Girl otevírá citlivé téma znásilnění. Testuje vztah hrdinek i publikum

  Snímek dánského režiséra Michaela Noera (Motýlek, R, Tři slova) s názvem Birthday Girl můžete najít v letošní nabídce přehlídky serverských filmů Scandi. Hodinu a půl dlouhé drama vás vezme na záoceánskou zábavní loď plující z Miami na Bahamy, kde Cille se svou matkou a kamarádkou slaví osmnácté narozeniny. Jenže nic není takové, jak si představovala.

 10. Nejočekávanější korejské seriály roku: druhá Hra na oliheň, pomsta i zombie
  Seriály21. 1. 2024
  Nejočekávanější korejské seriály roku: druhá Hra na oliheň, pomsta i zombie

  Korejské seriály a filmy jsou v poslední době žádaným zbožím, za což vděčíme nejen Parazitovi (Parasite) či Hře na oliheň (Squid Game). V letošním roce se v seriálovém světě z Jižní Koreje urodí zajímavé novinky, těšit se můžeme i na pokračování některých zavedených pořadů. Pojďte se podívat na jedenáct nejočekávanějších k-dramat letošního roku. Najdete v nich touhu po pomstě, klasickou romantickou linku, sociální drama či zombies. Určitě je z čeho vybírat.

 11. Jenna Ortega láká na druhou řadu Wednesday. Bude víc akce a hororu
  Seriály18. 1. 2024
  Jenna Ortega láká na druhou řadu Wednesday. Bude víc akce a hororu

  Jenna Ortega, hvězda seriálu Tima Burtona Wednesday, se už dřív nechala slyšet, že ve druhé řadě poněkud vychladne její romantická linka, zatímco se dočkáme více akce a strachu. Každou epizodu si prý vychutnáme, jako kdybychom se dívali na film. Produkce seriálu se teď stěhuje z Rumunska do Irska, natáčení nic nestojí v cestě. Ortega proto prostřednictvím rozhovorů v médiích vábí fanoušky a fanynky.

 12. Kde se natáčela čtvrtá řada Temného případu? Aljašku opravdu nečekejte
  Seriály17. 1. 2024
  Kde se natáčela čtvrtá řada Temného případu? Aljašku opravdu nečekejte

  Oblíbený detektivní seriál Temný případ (True Detective) v pondělí na HBO vypustil první z šesti dílů čtvrté řady, které budou mít premiéru vždy po týdnu. Má se odehrávat na Aljašce během polární noci, ale protože natáčení v této lokaci by bylo velmi nebezpečné, filmový štáb postavil kompletní městečko na úplně jiném kontinentu.

 13. Proč je Matthew Macfadyen nejlepším Darcym? V čem překonal Firtha?
  Téma16. 1. 2024
  Proč je Matthew Macfadyen nejlepším Darcym? V čem překonal Firtha?

  Matthew Macfadyen ztvárnil pana Darcyho ve filmu Pýcha a předsudek (Pride & Prejudice) z roku 2005, kde byla jeho partnerkou jako Elizabeth Bennet Keira Knightley. A přestože adaptací románu Jane Austen vznikla v dosavadní historii kinematografie i televize řada, tudíž jsme se dočkali i spousty Darcyů, mnozí považují právě výkon Matthewa Macfadyena za nejlepší vůbec. A to byla laťka z roku 1995 hodně vysoko, protože tam v produkci BBC zazářil Colin Firth.

 14. Kdo je největší vycházející hereckou hvězdou? Nominace na prestižní ceny odhalují kandidáty
  Festivaly a ceny12. 1. 2024
  Kdo je největší vycházející hereckou hvězdou? Nominace na prestižní ceny odhalují kandidáty

  Britská akademie oznámila nominace v kategorii Rising Star (Vycházející hvězda), což je jediná z cen BAFTA, v níž nehlasují členové a členky, ale kde rozhoduje veřejnost. Diváci a divačky letos můžou vybírat mezi čtyřmi ženami a jedním mužem, kteří zazářili na stříbrném plátně, televizní obrazovce či na streamu.

 15. Sedmilhářky se vrátí. Reese Witherspoon potvrdila přípravy na třetí řadu
  Seriály10. 1. 2024
  Sedmilhářky se vrátí. Reese Witherspoon potvrdila přípravy na třetí řadu

  Seriál Sedmilhářky (Big Little Lies) z produkce HBO s hvězdným hereckým obsazením byl hitem roku 2017. V adaptaci knihy Liane Moriarty zazářily Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Zoë Kravitz a Shailene Woodley. Obsazení druhé řady z roku 2019 navíc rozšířila Meryl Streep. Witherspoon letos po slavnostním večeru, kdy se udílely Zlaté glóby, prozradila, že spolu s Nicole Kidman pracuje na třetí řadě.