evismaior
Komentáře

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni
 • 55%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Na doraz (2010)

  Pro mě trochu neuchopitelná komedie, která svedla do jednoho auta vcelku seriózního architekta Roberta Downeyho jr., chlápka na zabití Zacha Galifianakise, který se prý jede stát hercem, jeho zpopelnělého otce v plechovce od kafe a otravného psa. Poslední tři jmenované jsem měla chuť vyhodit z auta po pěti minutách tohoto road movie, nějak mi připadalo, že se s tím humorem tlačí dost na pilu.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2017
  Vyvolený (2000)

  Bruce Willis v roli chlápka, který má v životě štěstí až nadpozemské. A Samuel L. Jackson hraje týpka, který je co do štěstí jeho přesným protějškem, a cokoli se má stát, to se jemu stane. Dobro a zlo, nápadité napojení na komiksový svět a Willisův hrdina, který se nakonec podobným hrdinou opravdu stane.

 • 55%
  0
  0
  5. 8. 2017

  Tak tohle byl teda úlet. Po vizuální stránce zvládnuté parádně, Uma Thurman sexy agentka, Ralph Fiennes její poněkud nemastný protějšek a Sean Connery, který se chce živit prodejem dobrého počasí, a "když nekoupíte všechny vás zničím." Fakt hodně hloupý a nezáživný děj.

 • 70%
  0
  0
  5. 8. 2017

  Julia Roberts jako učitelka, která se formou výuky historie umění pokouší proniknout do duše dívek v jedné prominentní škole Ameriky 50. let, avšak s hrůzou zjištuje, že holkám jde především o včasné vdavky a následný život strávený péčí o manžela a rodinu. Velmi příjemné výkony Kirsten Dunst, Julie Stiles a Maggie Gyllenhaal v roli studentek.

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2017

  Kate a Leo opět spolu v pro mě mnohem příjemnější a uvěřitelnější poloze než v Titanicu, která umožňuje naplno rozehrát herecký talent jich obou. Maloměšťáčtí manželé, kteří kdysi toužili po něčem víc a v ní to pořád přetrvává, přestože on už se podle všeho spokojil s rolí otce živitele a s nepříliš zajímavou prací, ve které je ale čím dál úspěšnější. Ona se opájí vidinou přestěhování do Paříže, což je asi jediná, kdo věří, že by se tím jejich život nějak zásadně pozvedl (a životaznalý cynický divák tomu samozřejmě nevěří už tuplem, tahle ženská nebude šťastná nikde). A tak vše nevyhnutelně směřuje k tragickému konci.

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2017
  Invaze (2007)

  Mohlo by to být tuctové scifíčko o nákaze z vesmíru, která napadá lidi a mění je k obrazu svému, ale účast patřičně vyděšené Nicole Kidman, která je také nakažená, a tak především nesmí usnout, aby u ní nákaza nepropukla a ona stihla zachránit svého syna, tomu dodává celkem sílu.

 • 70%
  0
  0
  24. 7. 2017

  Bylo zajímavé se znovu podívat na tenhle nyní již téměř dvacet let starý kousek a vzpomenout si, jaká tehdy na konci tisíciletí byla sláva, když Lucas uvedl na plátna "další" díl svého eposu. Přesto je to pro mě pořád "ten díl, kde jeden malej kluk a spousta příšerek závodí na rozličných létajících rachotinách na jedný vyschlý planetě". Taky je tam mladinká Natalie Portman (a stejně tak mladinká Keira Knightley), očekávatelně charismatický leč nevýrazný Liam Neeson a neočekávatelně nedovyvinutý Obi Wan Kenobi v podání Ewana McGregora. A k tomu takové množství digitálních týpků, že si divák chvílemi není jistý, jestli nekouká na animák. No a Jar Jar Binks, který si poprávu vysloužil hodnocení jako nejotravnější postava všech dob. Ale i tak - jsou to prostě barvité Hvězdné války a díky za to.

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2017

  Nový příběh ze světa pixarovských rybiček a dalších mořských tvorů, díky kterým i malé děti znají jména jako klaun očkatý nebo bodlok pestrý. Tentokrát se příběh točí kolem Dory, která zašátrala v děravé paměti a začala si vybavovat střípky ze svého dětství včetně ztracených rodičů. A vydala se je hledat. Příběhem i provedením pro mě srovnatelné s jedničkou, synek to ocenil dokonce mnohem víc, protože tady byla opravdu především legrace bez těch srdceryvných scén s mrtvou maminkou a sourozenci, které jeho citlivé srdéčko zasáhly hned na začátku předchozího Hledá se Nemo. Oba filmy mají navíc i překvapivě velmi dobrý český dabing (nahrazení Sigourney Weaver ve skutečné roli vyvolávače v akváriu Markem Ebenem teda ale pobavilo;-)).

 • 60%
  0
  0
  15. 7. 2017

  Jak vidno, tak romantických příběhů z krasobruslařského prostředí na nedělní propršené televizní odpoledne se dá napsat nepočítaně. Tady nastala trochu změna, protože hokejistka je tentokrát holka a krasobruslař, který ji za opět zázračně krátkou dobu dovede k prvnímu místu, je kluk, ale jinak je to jak přes kopírák. Na druhou stranu tyhle filmy si na nic nehrají a jsou prostě tím, čím mají být - nenáročnou zábavou s pěkným pokoukáním na pár piruet a skoků na ledě. Takže proč ne.

 • 70%
  0
  0
  15. 7. 2017

  Děj se v podstatě dá popsat jednou větou, a přesto dokáže beze zbytku vyplnit celou stopáž filmu. Obsazení Toma Cruise a Nicole Kidman do rolí manželského páru, který má zdánlivě všechno a snad právě proto mají oba čas nechat se unášet svými fantaziemi a hrabat se ve vlastním nitru víc než běžný prací sedřený člověk, se ukázalo jako dobrý nápad. U hlavní hrdinky to ústí do znepokojivých erotických snů, u hlavního hrdiny to vede k návštěvám tajných a neméně znepokojivých orgií sektářské pod maskami ukryté společenské smetánky. Scéna, kdy Tom Cruise přichází do sídla a vidí tajemný obřad má včetně démonické hudby vskutku hutnou atmosféru. Přesto to ale není film, který bych musela vidět víckrát.

 • 40%
  0
  0
  15. 7. 2017

  Tenhle (i předchozí) i film je zákeřný v tom, že je natočený za běžný rozpočet hollywoodských trháků, má slušnou režii i obsazení a vůbec celé zpracování je očekávatelně profesionální včetně povedeného soundtracku, a přitom má tak mizerný scénář. Těžko mu to vyčítat, ona knižní předloha je ještě slabší v tom smyslu, že je příšerně rozvleklá a tady film dává divákovi alespoň milosrdnou možnost shlédnout celý ten prvoplánový děj za 2 hodiny (v případě prodloužené verze). Ještě tak kdyby se toho chopili nějací filmaři pornografie, tak z toho mohlo být jakž takž nápadité péčko a aspoň bychom nepřišli o to, co knížku tak proslavilo. Takhle máme podprůměrnou romanťárnu prokládnou pár vzdechy a přírazy, které se v periodických intervalech opakují s ubíjející monotóností. Dakota Johnson se u toho ještě snaží aspoň nějak tvářit, ale co by někoho mohlo přitahovat na výrazu Jamieho Dornana, to opravdu netuším - byť bych měla být cílová skupina knihy a filmu, tak tenhle chlap pro mě má ve své roli sex appeal pod bodem mrazu. Jakékoli erotické napětí mezi postavami jsem nezaznamenala - a to musí být zákonitě u tohoto žánru možná ten největší problém.

 • 70%
  0
  0
  2. 7. 2017

  Pramen zdraví z Posázaví člověk hodně dlouho nedostane z hlavy. Neuvěřitelné, že je tomuhle dílku už přes 40 let a ještě pořád dokáže zaujmout nové diváky, kteří na chvilku odloží dětské tablety a pokouší se vžít do příběhu dětí, které chtějí opravit jednu starou zříceninu a narazí na její někdejší obyvatele. No a i já teda dumám, jak se v 70. letech podařilo natočit ty půvabně uvěřitelné scénky se stavařskými trpajzlíky.

 • 80%
  0
  0
  2. 7. 2017

  Krásnej animák, jehož postavičky si průměrné školkou povinné dítě zamiluje ještě dávno předtím, než je vůbec zralé shlédnout film. Protože ten není pro slabé povahy - na rovinu, začít příběh tím, jak hlavní hrdina bruťácky přijde o mamku ještě předtím, než ji vůbec pozná, a pokračovat tím, jak se pak ztratí taťkovi a všichni jsou z toho hotoví a při pátrání se jim dějou ne vždycky zrovna pohodový věci, to rozslzelo i našeho malého předškoláka a moc se pak nemohl soustředit na obstojné fórky, kterých je ve filmu dost plus pár navíc pro dospěláky. Na druhou stranu dospěl po shlédnutí k závěru, že zvířátka by obecně měla žít v přírodě a ne v zajetí, takže vlastně dobrý, poselství předáno.

 • 70%
  0
  0
  2. 7. 2017

  Tuhle hrdinku si člověk prostě nezamiluje. Vlastně ani jednu z těch tří. Film až na přesun z Londýna do New Yorku poměrně věrně kopíruje knižní děj, a to včetně časových přeskáček, které jsou v knize poněkud únavné, ale ve filmu se je naštěstí podařilo namíchat celkem důstojně. Zase je ale o dost víc polopatický, takže se dost brzy dozvídáme jeden z důvodů, proč byla Rachel tak vypitá i s kým se to Megan muckala na balkoně. Emily Blunt v roli Rachel i přes věrně zahranou ožralku pořád ještě působí dost při smyslech a ani postava Anny není taková zoufalka jako v knížce. Megan je na to, že by to měla být femme fatale, celkem nevýrazná. Vlastně je to však jeden z mála počinů, který mi přišel lepší než kniha i v situaci, kdy jsem knihu četla jako první. Ta deziluze života tří různých žen je dost depkoidní. Asi tak nejlepší je na tom nakonec to ježdění vlakem. A taky slušná hudba Dannyho Elfmana.

 • 65%
  0
  0
  12. 5. 2017
  The Circle (2017)

  Trochu mám z toho filmu rozporuplné pocity - těšila jsem se na něj kvůli Emmě Watson a Tomu Hanksovi a rovněž kvůli zajímavému tématu, překvapivě to pro mě žádný nový vhled do problematiky nepřineslo. To, že takové sledovací možnosti nebudou do pár let problémem, je asi zřejmé, ale přijde mi neuvěřitelné, že by se k tomu někdo takhle ochotně stavěl - vlastně jsem už od okamžiku kdy Mae přišla na přijímací pohovor a následně nastoupila do práce (a následně se zapojila do všech sociálních aktivit) měla takový nepříjemný pocit kolem žaludku, jako že tam bych tedy pracovat fakt nemohla a ze všeho toho nuceného sdílení života i pocitů by se mi dělalo dost šoufl. Nechápu, který magor by po takové práci toužil a nechápu, že by se někdo dobrovolně nechal zatáhnout do podobné reality show pod názvem "tajnosti jsou lži" a "když vím, že mě všichni sledují, chovám se líp". Zřejmě to bude tím, že nevěřím (a film mi to potvrdil), že lidi by za všech okolností chtěli vidět jen to, jak se chovám dobře - protože koukat na to, jak někdo někoho v přímém přenosu třeba zabije, by obávám se pro řadu diváků bylo mnohem zábavnější. V masové společnosti lidí zkrátka nevidím dobro ani nějaké kolektivní svědomí. A právě proto mi naivita hlavní hrdinky připadala příliš neuvěřitelná, byť Emma Watson celou dobu skvěle balancuje na pomezí osvícených myšlenek a vymytého mozku. Zkrátka mi nikdo nevymluví, že za určitých okolností (jako ty případy, kdy někdo natočí nahou spolužačku, pak to vyvěsí na Youtube a holka následně spáchá sebevraždu) vědění rozhodně neznamená dobro.

 • 60%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Rio (2011)

  Postavičkám se nadá upřít neskutečná roztomilost, barvitost a pohlednost, příběh o papouších, kteří musejí vzít osud do vlastních rukou, ničím nevybočuje z podobných obvyklých taškařic a marketingově je to rozhodně jeden z nejzvládnutějších animáků pro děti - ještě teď pořád někde nacházím nějaké Rio kartičky:-)

 • 75%
  1
  0
  9. 5. 2017

  Dvojka Strážců galaxie je pokračování, které nedělá jedničce ostudu. Ke všem barvám pleti nám tu přibyla ještě zlatá, skleněná, sylvesterstallonovská a kurtrussellovská, všichni hrdinové pořád hláškujou (a Drax i Groot dokonce víc, než kdy dřív), ztvárnění vesmíru je barvité a působivé a bitky i bitvy odvázané a technicky vychytané. Ústřední kroužek hrdinů jsme si představili už v předchozím dílu, takže tady se až na ženu, co se vyvinula z larvy, nic moc dalšího nekoná. Tudíž je dostatek času (občas až bohužel příliš času) porýpat se trochu v emocích a vztazích - synovsko otcovských, nevlastněsynovsko otčímovských, sestro sestrovských, mývalovsko grootovských (to je tradičně největší zábava) a Petero Gamorovských. K tomu jedna načuřená kněžka a jeden šílenej egomaniak a může se rozjet další slušná marvelovská jízda. Která, jak už je obvyklé, nekončí ani se začátkem závěrečných titulků:-)

 • 70%
  0
  3
  9. 5. 2017

  To, že je Šmoulinka kupodivu jedinou holkou ve šmoulí vesnici, napadlo asi v raném mládí nejednoho z nás. Jak je to možné? Jak se teda Šmoulové vlastně množí? Nemá Šmoulinka tím pádem docela dost práce? A není Šmoulinka vlastně taky jen další Šmoula, jehož zvláštností (protože každý Šmoula má přece nějakou zvláštnůstku) je jiná sexuální orientace? Tak tenhle film do toho vnese další trochu informací. Protože existuje i vesnice, kde pod taktovkou mamky šmoulí náčelnice žijou samé holky. Gargamel by tu ves rád našel. A Šmoulinka, která za to vlastně tak trochu může, je chce varovat. No prostě Šmoulové jako kdysi - veselí, modří, dobráci až do morku kosti. I ta hrouda jílu by se nad nimi ustrnula. Dítko plesalo, maminka to vcelku přežila a tatínek se pěkně prospal:-)

 • 75%
  0
  0
  11. 4. 2017
  Život (2017)

  Parádně napínavé sci-fi, až jsem nemohla odlepit oči z plátna, a to i při těch nejnechutnějších scénkách. Přestože jde jen o další filmový střet člověka s pekelně vychytralou a vražednou mimozemskou entitou, líbilo se mi tady to realistické podání - vzorek z Marsu přiletí na ISS, tam se podaří zprovoznit jednu buňku a pak to začne. Není to nějaký Star trek nebo Vetřelec, co se odehává za stovky let, tohle by klidně za pět-deset let mohla být krutá realita. Přesto ten film jako celek není zas taková pecka, abych hodnotila výš, ale vzhledem k tomu (celkem předvídatelnému) zakončení napjatě čekám, jestli bude nějaké pokračování.

 • 80%
  0
  0
  11. 4. 2017

  Je to takové pěkně koukatelné. Hlasy spousty známých herců pod maskou pohyblivého malovaného nádobí a jiných starožitností, vtipkující netvor, Luke Evans, který umí zahrát fakt přesvědčivě hezkého, leč omezeného a o to nebezpečnějšího hlupáka, spousta zpěvů a tanců, politická korektnost, která do historické Francie a kostýmů šlechty zařadí bez váhání i osoby ne právě bělostné pleti, o homosexuálech a transvestitech nemluvě, a především Emma Watson, která z našprtané knihomolky Hermiony dorostla v půvabnou knihomolku Belle, krásně pracuje s hlasem i pohyby těla a vůbec je to prostě ta správná sympaťačka. Jen pořád toužím po tom vidět někdy nějakou víc psychologicky rozehranou meziakci, nejen to opakující se "fuj, zvíře, bojím se ho a nesnáším ho, protože mě tady vězní", které zázračně rychle přechází v "miluji ho až k smrti". Ale to jsem v této pohádkové podívané těžko mohla očekávat...

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tehdy ještě bratři Wachowski se opět pustili do scénáře o diktatuře a boji obyčejných (Natalie Portman jako obyč bojácná holka) i neobyčejných (Hugo Weaving jako tajemný V) lidí proti ní. Přestože jsem vývoj sledovala s napětím, moje nadšení (obzvlášť) prvním dílem Matrixu se tady ale bohužel neopakovalo, netuším, zda to bylo tím hrdinou v masce, který po celou dobu zůstal jakoby neskutečný, nebo hrdinkou, které stačilo pár dnů v cele s dojemným příběhem na papírku, aby procitla do té nejstatečnější ženy, přestože se pak dozvěděla, jak to vlastně bylo. Anebo tím pokusem narazit všechno na dávnou historickou událost, která se v Británii kdysi stala, ale která zahraničnímu divákovi zase až tolik neřekne.

 • 75%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tenhle animák se podle mě docela povedl a i dítko udržel v bdělém stavu. Vtipný nápad se psem, kterému celý život namlouvají pro účely natáčení filmu, že je superpes, a on pak v realitě zjistí, že žádné jeho schopnosti vlastně neexistují. A dobře vymyšlení kamarádi - kočka, které se do ničeho moc nechce, a křeček v kouli, který se naopak hrne do všeho. A dlouhá cesta za milovanou paničkou Penny.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Taková docela roztomilá Anne Hathaway v roli dívky, které sudička nadělila bezva vlastnost, a sice že musí každého na slovo poslechnout, To ji často staví do komických situací, když si ale její otecko najde novou ženu a ona dostane nové sestry, nabere to pro ni dost nepříjemný ráz. A ještě horší, když se do ní zamiluje princ (Hugh Dancy) a jeho strejda vymyslí bezva způsob, jak se ho zbavit. Trochu se to občas tváří jako takový hraný Shrek se spoustou songů a zábavy, což ale u hraného filmu působí trochu divně.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Nápad je dobrý, Tom Crusie i Emily Blunt hrají taky dobře, zpracování taky velmi ucházející, děj i přes potíže logicky přemýšlet o stále se opakujícím dnu neztrácí konzistenci, ale nevím, něco mi tam prostě chybělo. Asi to bylo tím stylem - zemřel jsi, game over a jede se znova / jsi zraněný, zastřelím tě, ať se nezdržujem, a jedem znova - jako by tam až na pár výjimek pro samou akci vůbec nezbýval čas na to zamyslet se nad tím, co by s hlavními hrdiny reálně dělalo to, kdyby opakovaně prožívali jeden den zas a znovu - jistě, je to šance zdokonalit se, je to šance připravit se na každé nebezpečí, doslova na každou ránu, je to příležitost zkoušet různé cesty dál a možnost vždy začít hledat nějakou novou, když ta vyzkoušená selže, jenže podle mě něco takového by muselo mít i neuvěřitelně silnou psychologickou stránku, která tady zůstala tak trochu stranou - jaké to je, probouzet se pořád na stejném místě, poslouchat třistakrát za sebou ty stejné kecy, vědět, že v okamžiku, kdy jsem blbě trefil trenažér, tak mě kámoška raději odbouchne, abych nekrvácel, vidět umírat spolubojovníky pořád tím stejným způsobem - a přitom šlo o takového jelimana, který odmítal jít do první linie - tak nějak se mi zdá, že ten by se z toho složil po pár probuzeních. Ale na případné pokračování se podívám jistě se zájmem.

 • 70%
  0
  0
  10. 4. 2017
  Co by kdyby (2014)

  Po smrti otce je židovská rodině nucena údajně podle jeho přání strávit sedm dní pohromadě. Sexuálně náruživá matka, syn, který právě přišel na nevěru své ženy, druhý, který vedl otcův obchod, třetí, který nikdy nebyl schopný převzít zodpovědnost, a ještě jedna sestra, která kdysi hned naproti přes ulici zanechala svoji životní lásku. Staré rány se otevírají, křivdy vylézají na povrch, a třebaže to nebylo nic objevného a všichni se nakonec dali dohromady a měli se zase rádi a zjistili, že rodina je to nejdůležitější (klišé jak hrom), tak se na to koukalo vcelku obstojně.

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Tohle je jednoznačně jedna z nejpovedenějších animovaných sérií, která pořád baví. Ona už by stačila ta veverka se svým žaludem, ale když se k tomu přidá obrovitý bručounský mamut, trhlý lenochod a zavilý, leč v jádru dobrák šavlozubý tygr, je o zábavu postaráno. Baví se děti a je tam dost vtipných narážek i pro dospělé.

 • 85%
  0
  0
  10. 4. 2017

  Těžká nostalgie. Hlavně tedy pro nás, kdo jsme zhruba ve věku hlavních hrdinů a byli jsme v jejich tehdejším věku, už když jsme koukali na Trainspotting z roku 1996. Jasně, člověk kolem čtyřicítky už prostě není takovej pařmen, je tak trochu unavenej a zkrouhlej životem, který se vůbec nevyvedl tak, jak si kdysi možná představoval (pokud o tom teda vůbec tehdy přemejšlel), takže to prostě není taková jízda, jenže o to je to právě pravdivější. A to i přesto, že hrdinové jen pokračují tam, kde skončili před 20 lety, příliš nových motivů film nerozjíždí a o to víc se rochní v těch starých (novodobý spisovatel starých historek Spud je prostě k sežrání:-D). I když teda Begbie a jeho studovaný synek jsou taky boží:-) Hudba z toho, co se v současnosti hraje, vytřískala asi naprosté maximum a zkrátka, já se klidně s klukama ještě za nějakou tu dekádu znova potkám, pokud tedy Danny Boyle udělá ještě nějaké pokráčko:-)

 • 80%
  0
  0
  10. 4. 2017

  První díl byl kdysi pro mě jako zjevení, neboť jsem o životě těchto tvorů nic moc nevěděla. Druhý díl povídání o tučňáčích osudech, pravda, v podstatě jenom dál rozvíjí a nic nového se divák nedozví, ale chápu tvůrce, že s možnostmi stále modernějších natáčecích technologií jim to prostě nedalo, aby se do Antarktidy nevrátili. Obzvlášť podmořské záběry jsou úchvatné a přijde mi neuvěřitelné, že se ten pták dokáže potopit víc než 500 metrů hluboko. Za sebe bych tam nemusela mít tolik časových skoků (na film mohou v pohodě jít i úplně malé děti, ale tyhle skoky mé dítko přítomné na premiéře ve Světozoru docela mátly), ale i tak je to moc pěkně udělaný film. Jen si říkám, že kdyby k tomu rozmnožování měli tučňáci císařští stejný přístup jako dnešní západní lidská civilizace, tak už by museli dávno vymřít...;-)

 • 70%
  0
  0
  8. 2. 2017
  Jackie (2016)

  Veliké rozpaky. Kladně samozřejmě hodnotím bezchybné výkony herců, silná (byť někdy až rušivě) je rovněž hudba. Což jsou dva největší dojmy, jaké z filmu mám. I po téměř týdnu od shlédnutí se totiž stále ptám, co bylo záměrem jeho natočení. Dokument o J. Kennedyové to nebyl. Její hraná biografie také ne. Popis zavraždění Kennedyho a dnů, které následovaly - rovněž ne, na to divák dostane příliš málo informací. Nejspíš to tedy skutečně měla být psychologická sonda do nitra ženy a matky od dětí, které zavraždí manžela, přičemž tímto manželem byl náhodou americký prezident a ona se musí popasovat s následky - tomu by nasvědčovala forma filmu natočeného jakoby z jejího pohledu. Jenže on je problém právě v tom "jakoby" - přestože je Natalie Portman přítomna prakticky v každém záběru, vidíme její reakce a okolní svět vnímáme bublinou stresu do sebe pohroužené ženy, nedozvíme se o ní téměř nic, kamera jen klouže po povrchu její postavy, která se chová vcelku předvídatelně (jak taky jinak by se člověk mohl chovat v takové situaci), hovoří tu s novinářem, tu s knězem, ale své vlastní myšlenky a pocity si až na výjimky nechává pro sebe a já po shlédnutí filmu vyčerpaně zjišťuji, že nevím o Jacqueline Kennedyové o nic víc než předtím. Což je ale škoda.

 • 75%
  1
  0
  9. 1. 2017
  Pasažéři (2016)

  Při sledování filmu převládalo potěšení - zpracování toho, jak vypadá vesmírná loď, bralo dech, vůbec všechny technikálie vypadaly velmi přesvědčivě, vesmír - paráda, dokresleno fajnovou vangelisovskou hudbou, Chriss Pratt přiměřeně roztomilý a Jennifer Lawrence hrála svoji roli bezchybně, zvlášť v těch lidsko-dramatických momentech, a vůbec celá milostná linka příběhu super - film je především taková pěkně dojemná sci-fi romance a konec nepřekvapil. Leč okamžikem opuštění kina se vyvalily všechny ty pochybnosti - jako fakt na lodi, kde jsou údajně náhradní díly na všechno, mají pouze jednu lékařskou diagnostiku? Vždyť tam těch 5000 lidí mělo před přistáním 4 měsíce vegetit - co by jako dělali, kdyby někdo upadl do bezvědomí po pádu ze schodů a někdo další se třeba ve stejnou chvíli přiutopil v bazénku? Trochu účelové, aby se to hodilo do děje, ne? A ta hibernační lůžka a vůbec celá loď, která nikdy neselhala, a přesto jsou všechna důležitá místa včetně spící posádky za neproniknutelnou hradbou - to jako teda proč? A proč vůbec budit ty lidi měsíce před příletem a celých 120 let kvůli tomu zbytečně letět se všemi těmi prázdnými turistickými prostorami? Vůbec údajná komeční báze toho počinu byla dost neskutečná, neumím si představit, že by nějaká soukromá společnost mohla vydělávat v takhle dlouhodobém horizontu a nevím, kolik by musel stát lístek na takovou loď, aby se vůbec let mohl zaplatit (a ještě čekat 250 let, než se loď vrátí zpět). Podivné byly ostatně i ty počty - po 30 letech se vzbudili ve vzdálenosti, odkud laserový paprsek se zprávou měl letět na Zem celých 19 let, přitom oni v té době dosáhli "jen" poloviny rychlosti světla - jak tedy doletěli tak daleko? Ale jak říkám, v kině to bylo bezva a doma aspoň bylo o čem přemýšlet. A to mám ráda.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalsi posledni

Pořadí v kraji

Uživatel nemá vyplněný kraj
Sdílet tuto stránku: 

Poslední aktivita

Sdílet tuto stránku:

Partneři: