Downton Abbey (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
122 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Retro
Motto: Jste očekáváni

Obsah

:
Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný více »« méně

Režie

:
Michael Engler

Scénář

:
Julian Fellowes

Herci

:
Matthew Goode Maggie Smith Michelle Dockery Tuppence Middleton Elizabeth McGovern ...
Premiéra: 12. 9. 2019
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Panství Downton. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Panství Downton myslíte! K 10. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28237 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Panství Downton


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  10. 1. 2020
  Brenan88 (46226 bodů)

  Ač seriálem nepolíbený,tak jsem s filmem spokojený.Věřím,že fandové seriálu budou nadšení,ale i ti pro které to bude první setkáni si rozhodně nebudou stěžovat. Dobová atmosféra a kostýmy jsou dokonalé. Herecky taktéž bezchybná práce. Velice příjemná podívaná.

 • 70%
  0
  0
  21. 2. 2022
  evismaior (4253 bodů)

  Jako člověk, který ze seriálu viděl asi tak pět minut, nejsem úplná cílovka tohoto filmu, protože postavy pro mě nejsou starými známými, ke kterým se s nadšením vracím. Takže hodnotím spíš atmosféru, kdy film se točí kolem toho, že na Downtonu má někdy koncem 20. let 20. století přespat britský král a všichni se na to chystají. Je zábavné sledovat, jak mezi sebou soupeří šlechta (zejména střet postav, které ztvárnily Maggie Smith a Imelda Staunton, potěší každého fanouška Harryho Pottera a střetů profesorky McGonagallové a Dolores Umbridgeové) a ještě úsměvnější je koukat se na to, jak se předhánějí "poddaní". Už tak málem bojují o to, kdo donese lordstvu dopis, a teď se ještě dozví, že král si s sebou vozí vlastní personál od správcové přes komořího, kuchaře, garderobiérku, komorné, až po sluhy, kteří v livreji nosí jídlo na stůl. A to nelze nechat jen tak - a tak je záhy vymyšlen ďábelský plán, jak tyhle týpky odstavit a uvařit a naservírovat králi jídlo přímo z vlastních lidských i materiálních zdrojů. Což mi přišlo dost přitažené za vlasy, neboť mi přijde logické, že král byl alespoň tehdy zvyklý na nějaký standard a čekala bych, že se místní personál s tím prostě smíří. Ale zas o čem by pak byl ten film (jo tedy kromě povinné vsuvky na podporu LGBT komunity).

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Člověk by to nečekal, ale ten film má skoro všechno. Krásné okolí, pěkný hudební motiv, povedené herecké výkony s dobře napsanými dialogy a vtipné slovní výměny mezi dvěma skupinami služebnictev, které se snaží "ty druhé" připravit o práci. Ale to není všechno! Ke všemu je tam královská rodina, zdánlivě rafinované atentáty na hlavu státu a dokonce gay zápletka, která obsahuje i jeden dobový gay klub. K všeobecné spokojenosti všech vrstev bodrého anglického lidu už tak chybí jen nějaký ten černoch a asiat... Zkušenost s původním seriálem nemám, takže nemůžu posoudit, jak moc se snaží Dowton Abbey jít s dobou, ale ono je to asi jedno. Snímek funguje dobře i bez předchozí znalostí (i když nějakou tu narážku možná nepochopíte úplně tak, jak byla v návaznosti na seriál myšlena) a na minimalistickém prostoru dokáže zaujmout "oko i duši". Postavy sice někdy spoléhají na velké množství náhod (unavený kuchař, zlodějka), ale ve finále to ani tak nevadí. Pocitově bych hodnotil někde mezi trojkou a čtyřkou, ale zvolím druhou možnost.

Hodnocení a recenze Panství Downton

67 65 ?
jak hlasovat?
 • p.a.douch 80%
 • evismaior 70%
 • bafik 5%
 • Nevka 75%
 • nikol-jankovicova 75%
 • mims 80%
 • Vojtas87 50%
 • Riverdon 60%
 • dav.bal 80%
 • Brenan88 60%
všechna hodnocení (28)