Werk ohne Autor (Německo)
« další názvy »
Německo Německo
Itálie Itálie
188 minut

Žánry

:
Drama, Historický

Obsah

:
Film Nikdy neodvracej zrak vypráví strhující drama o osvobozující síle umění a lidské tvořivosti. Příběh jeho hrdinů je inspirován skutečnými událostmi více »« méně

Režie

:
Florian Henckel von Donnersmarck

Scénář

:
Florian Henckel von Donnersmarck

Herci

:
Tom Schilling Sebastian Koch Paula Beer Saskia Rosendahl Oliver Masucci ...
Přehrát online O2
Kreativní evropa Media
Premiéra: 25. 4. 2019
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu Nikdy neodvracej zrak. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nikdy neodvracej zrak myslíte! K 9. červenci 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26591 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  24. 1. 2020
  Sheldon (15931 bodů)

  Dovedu si představit, že by se z filmu dala sestříhat třídílná minisérie a zřejmě na to i časem dojde vzhledem k finanční angažovanosti řady televizních stanic na výrobě, ale ten film funguje bezvadně i samostatně. Je to díky skvělému scénáři, úžasné kameře a režisérovi, který natočil jak herecky silný film, tak vizuálně naprosto vytříbený s mnoha kinetickými momenty, u kterých jsem nepřestal žasnout. Nádherná scéna vstupu do Akademie v Düsseldorfu je pro mě režijním zjevením, stejně jako uvozující i finální scéna s troubením starých autobusů. Tohle je evropské vyprávění a nebál bych se toho, které tady uměl Fellini, Godard a jiní velcí vypravěči, kam Donnersmarck teď už dozajista patří. Poprvé to může být náhoda, ale podruhé už je to kumšt.

 • 90%
  0
  0
  14. 5. 2019
  marvan (522 bodů)

  Tento trihodinovy film nezklamal, i kdyz jsem se obavala te delky, jestli to vydrzim..ale uz to herecke obsazeni se zdalo zajimave, inspirace nemeckym malirem, ktery mel par let zpet vystavu v Praze, a kde jsem byla, o to vice...Gerhard Richter..obsazeni skvele ...a ta laska, podton filmu...

 • 90%
  0
  0
  26. 6. 2019
  lord (404 bodů)

  Tleskám. Německá kinematografie se již před nějakou dobou stala světovou. Rovněž fakt, že určití herci se stávají známkou kvaltiy o něčem vypovídá. Tento film je sice velmi dlouhý a v určitých momentech ztrácí dynamiku, ale z celkového pohledu vychází vysoce nadprůměrně. Surovost, nacházející se zejména v jeho počátku, je tak silně přenositelná k divákovi, že se musí dotknout snad každého. Určitě velmi doporučuji. Německo se umí se svou historií velmi dobře vypořádat, i filmově.

 • 95%
  3
  0
  22. 9. 2019
  Bori02 (299 bodů)

  Poutavý a smutný příběh filmu mě dostal. Ze začátku jsem měl obavy, že to bude moc dlouhé, moc artové. Ve výsledku je ten film ale tak akorát přívětivý k divákovi,aby si výsledný film většina lidí užila. Příběh ve filmu byl velice zajímavý a nikdy mě nepřestal bavit, byl opravdu komplexní. Tento film patří k tomu nejlepšímu co jsem v posledním roce viděl a určitě se k němu někdy chci vrátit.

 • 100%
  0
  0
  14. 5. 2019
  leriel (176 bodů)

  Německá kinematografie dokazuje tímhle snímkem, že stále má co říct. I přesto, že film trval přes tři hodiny, ani okamžikem nelituji času stráveným v kině. Úžasný film s dopadem na úrodnou půdu. Hodně se mi líbilo i artové prostředí, které film okrášlilo.

 • 100%
  0
  0
  1. 10. 2019
  Lydie (153 bodů)

  Film je zčásti inspirovaný životem německého malíře Gerharda Richtera. Von Donnersmarck se v tomto filmu dokázal kriticky podívat na německou historii, období nacismu, komunismu i rodící se svobodné části Německa. Nádherná kamera, výprava, scénář, kostýmy, malby, zkrátka úžasný zážitek.

 • 80%
  1
  0
  4. 5. 2019
  Georgino (109 bodů)

  Komorní příběh o hledání umělecké identity ve velkolepém provedení. Hned od začátku vás příběh upoutá celkem svižným tempem, jistou režijní rukou a nádhernou kamerou. K první polovině filmu nemám vlastně žádné výhrady. Druhá půlka už ale ztrácí tempo, což je škoda. Ve srovnání s českým Zahradnictvím, které je podobnou freskou na pozadí velkých historických událostí, je však Nikdy neodvracej zrak o několik tříd výš.

84 82 ?
jak hlasovat?
 • Kverulant 100%
 • Tyler221 80%
 • Simms 80%
 • Peterson223 80%
 • Lyons 90%
 • lucia-parnicka 75%
 • Lawerence90 70%
 • Janice23 80%
 • Sheldon 90%
 • Connie098 80%
všechna hodnocení (51)