Lady Bird (USA)
USA USA
94 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Vyletět z hnízda

Obsah

:
Christine je osmnáct a má pocit, že ještě nic nezažila. Že umírá zaživa. Že se dusí, ve škole i doma pod dohledem matky, která ví všechno nejlíp. Jako více »« méně

Režie

:
Greta Gerwig

Scénář

:
Greta Gerwig

Herci

:
Saoirse Ronan Laurie Metcalf Tracy Letts Lucas Hedges Timothée Chalamet ...
Premiéra: 1. 3. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  4
  0
  7. 1. 2018
  Brenan88 (39492 bodů)

  Podle předních amerických kritiků je Lady Pták nejlepším filmem roku 2017 a má i nejlepší scénář. Inu nejspíš to bude tím,že nejsem přední americký kritik,ale já si tedy nemyslím,že je právě tento film tím nejlepším filmem roku,nebo že by měl nejlepší scénář. Pro mě je tento film takovou milou sondou do života dospívající dívky (čti puberťačky) a jejího vztahu ke své matce,rodině a přátelům. Greta Gerwig věrně zachytila "problémy" života mladé dívky (láska,první sex,přátelství,chudoba a alkohol),ale nic víc v tom vážně nevidím. Ty hádky co zde má se svou matkou občas přivodí nějakou zábavnou,nebo zajímavou scénu,ale stále to není nic co by tento film dělalo něčím extra oproti konkurenci. Hodně se mluví o výkonu Saoirse Ronan,která byla vážně výborná a svou postavu ztvárnila dokonale. Samozřejmě musím také vypíchnout Laurie Metcalf,která v roli matky předvádí vynikající výkon a Timothéeho Chalamet jenž se pro mne stal objevem roku. Snad i za ten závěr to ve výsledku vidím na solidních 70 procent.

 • 85%
  3
  0
  30. 12. 2017
  lamps (12976 bodů)

  Stačí mít za matku hysterickou sobeckou kravku a vznikne drama jak vínko. Nutno dodat, že je k tomu potřeba ještě velká nálož režijního mistrovství, kterým Greta Gerwing naštěstí oplývá stejně jako Saoirse Ronan hereckým nadáním. Nic kultovně převratného (hlavně pro jistou repetitivnost v konfliktech s vedlejšími postavami), ale přesto dost možná nejlepší a rozhodně nejlépe natočený film o útrapách středoškolského dospívání vůbec. Takhle originální hru se střihem, zvukem a proměnlivým tempem jsem minimálně letos jinde neviděl, nemluvě o chytrém scénáři a uvěřitelně dávkovaných emocích. Malý velký film.

 • 65%
  2
  0
  20. 2. 2018
  rkotvald (3119 bodů)

  Z traileru jsem byl nadšený a po těch všech oceněních a recenzích z USA, že jde o pecku typu The Perks of Being a Wallflower, byla má očekávání opravdu velmi vysoká... Nicméně musím říct, že ono nadšení se nakonec bohužel nekoná. Lady Bird sice není vyloženě zklamání, je to i celkem fajn - dobře zahráno, pohodová atmosféra, snad i pár podařených vtípků a tak dále a tak dále. Faktem však je, že snímek je tak trochu o ničem, chybí mu jakýkoli silnější moment a především větší tah na branku. Celkově tedy jen velmi lehký nadprůměr. Velká škoda, mělo to fakt na víc.

 • 70%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (1382 bodů)

  Po letech "teen school" drama, které se konečně trochu vymaňuje z toho klišé formátu, kdy je hlavní hrdina atraktivní "wallflower" bez přátel a pořádného sociálního života. Už bylo načase, protože mi to začínalo lézt seriózně na nervy. Sympaťačka Lady Bird není žádná krasavice, ani není příliš chytrá. COŽ JE SUPER!! Její charakter je sice už maličko vohraný, ale rozhodně patří mezi jedny z nejzajímavějších protagonistek teen dramatu od dob Juna. Což mi připomíná, že Ronanová by toho Oscara klidně dostat mohla. Pravá síla filmu však podle mého tkví v úžasném vztahu mezi hlavní hrdinkou a její matkou, který dodával filmu unikátní šťávu, jenž se v podobných snímcích zas až tolik nevidí. Mimo to však Lady Bird nenabídne zas až tak jedinečnou podívanou, je to milé, je to hezké, ale člověk z toho bude mít takovou povědomou pachuť v puse, která mu rozhodně nebude nepříjemná, ale ani s ním příliš nezamává. Na debut ale dost slušná práce. Btw, jo, taky bych se od ní asi nechal sbalit.

71 79 ?
jak hlasovat?
 • DoomSlayer 85%
 • Vurhor 70%
 • ViolettaS 85%
 • Rabadi 65%
 • tomas-mach 40%
 • Sany51 70%
 • Psisko59 80%
 • Bemiurg 65%
 • andyw94 80%
 • Elizabett 70%
všechna hodnocení (38)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: