Jakub Kohák

Jakub Kohák

Jeden z nejlepších českých režisérů reklam a videoklipů, držitel řady tuzemských i zahraničních ocenění, se po absolutoriu sportovního gymnázia Nad štolou pokoušel neúspěšně dostat na práva, ekonomii i DAMU. Na FAMU byl přijat až na třetí pokus v roce 1996 ke studiu produkce. Od roku 2001 pracuje pro společnost Stillking Film.

Režijně se podílel na seriálu Okresní přebor (2009) a filmu Autopohádky (2011), jako herce jsme ho mohli vidět mj. ve filmech Samotáři (r. David Ondříček, 2001), Perníková věž (r. Milan Šteindler, 2002), Čert ví proč (r. Roman Vávra, 2003), U mě dobrý (r. Jan Hřebejk, 2008) a Hlídač č. 47 (r. Filip Renč, 2008). Největší popularitu mu přinesla postava brankáře Slavoje Houslice v seriálu Okresní přebor (2009).

„Fandím Spartě Praha, ale kdyby byl Baník Barcelona, fandil bych Baníku Barcelona. Nejvíc obdivuju Garrinchu a Hidegkutiho. Ne snad kvůli fotbalu, ale ty jména jsou úplně úžasný. Garrincha! Hidegkuti! To přece zní! Já Hidegkutiho v podstatě jako fotbalistu ani neznám, byl to Maďar, hrál s Ferencem Puskásem, ale díky Hrabalovi, který ho v nějaké knize zmiňuje, vím, že uměl kličku na kapesníku. Hidegkutiho klička na kapesníku,‘ nic nezní líp!“

 

Narození:
10. 10. 1974
Praha, Československo

Znáte z


Jakub Kohák: Filmy a pořady 89

Hraje
Od nejnovějších

Film


Seriál


Minisérie


TV film


Studentský film


FAMU film


TV pořad


Koncertní záznam


Hudební videklip