Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
101 minut

Žánry

:
Komedie
Motto: Komedie pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži.

Obsah

:
Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy více »« méně

Režie

:
Radek Bajgar

Scénář

:
Radek Bajgar Mirka Zlatníková

Herci

:
Jiří Bartoška Tatiana Dyková Jiří Havelka Pavla Beretová Jakub Kohák ...
Premiéra: 31. 3. 2016
Distributor: CinemArt CZ
Jste na stránce filmu Teorie Tygra. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Teorie Tygra myslíte! K 1. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28172 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Teorie Tygra


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  13. 3. 2018
  Pete69 (21245 bodů)

  Obstojná komedie. Jiří Bartoška hraje svou roli perfektně. Pobavilo.

 • 60%
  1
  0
  13. 3. 2018
  sabule (14226 bodů)

  Takový nenápadný snímek s výborným panem Bartoškou,je hlavně o hledání sebe samého a od útěku před realitou a všedností života.Film je asi zrčen hlavně starší generaci a naváží se do problému normálního chlapa vůči panovačným ženským.Je to taková oddychovka,která nikoho neurazí.

 • 80%
  0
  0
  27. 1. 2020
  JosefTomas (8696 bodů)

  Netradičně pojatá komedie, která vrhá na českou kinematografii konečně svit naděje. Jiří Bartoška si roli náležitě užívá a ostatně, každý z herců si užije svůj moment slávy. Pokud ale někdo vyloženě dominuje, je to ženské obsazení (Dyková, Balzerová, Janžurová) a pokaždé, když je jedna z nich na scéně, začíná one-woman show. Je-li jich tam víc, začíná herecký koncert. Film má zároveň příjemné tempo a poselství, že se na něj dá bez problémů kdykoliv podívat znovu.

 • 70%
  1
  0
  9. 6. 2016
  limeta (4981 bodů)

  Světlým a nejplusovějším bodem je Jiří Bartoška, jehož charisma z plátna září a tryská. Jinak se to "dalo vydržet", pohodovka, ale pořád tomu chybí velký kus toho nedefinovatelného čehosi, co film zařadí do zlatého fondu, stane se neokoukatelným. Prostě jsem čekala víc, ale dá se to.

 • 80%
  0
  0
  15. 11. 2016
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Krásný film s výborným Bartoškou!

 • 80%
  0
  0
  5. 4. 2016
  marie-kolarova (2524 bodů)

  Teorie tygra se sice tváří, že jedná o věčné téma muži versus ženy, ale naštěstí takto nefunguje, a je to jedině dobře. Byť padají hlášky o mužích a ženách jakožto obecném druhu, potíže se týkají konkrétních vztahů a jejich nefungování. Kritizuje panovačné baby, čímž se můžou bavit jak chlapi, tak i všechny manželky, co nemají ambice organizovat život svých protějšků. Téma filmu bude nepochybně bližší střední a postarší generaci, která ženské pečovatelství více zdůrazňovala

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2398 bodů)

  Celkem povedený film , neuráží , baví.....Slušně obsazeno , scénář místy přitažen za uši , ale tento typ komedie to unese. V dnešní české produkci spíše nadprůměr a díky i za to. Jiří Bartoška výborný , stejně zbytek herců.....Příjemné osvěžení...a k tomu docela zábavné

 • 60%
  2
  0
  27. 8. 2016
  king-kurt (1229 bodů)

  Velmi nepravděpodobný děj, situace, velmi nepravděpodobné počínání hrdinů, zkratkovité změny charakterů a vše od samého začátku jasně naplánováno. Chvilkami mimo, chvilkami ok. Přesto chápu, že v notoricky schématickém chování se mohou někteří lidé poznat. Za to plus pro film, který schématicky ukazuje pasti manželství.

  • za debut
  • Jakub Kohák, Lucia Siposová, Jiří Havelka, Pavla Beretová...zajímavější část filmu
  • za nepravděpodobné situace a změny chování hrdinů
 • 80%
  3
  0
  6. 4. 2017
  Tomas_313 (1173 bodů)

  Příjemné překvapení roku 2016 pojednávající o proměně manželství v boj nerovných sil. V případě mužů boj o špetku svobody, v případě žen hon za totální nadvládou nad drahou polovičkou. Již tématika přihrává rozdělení postav na 2 tábory s jednoduchými charakteristikami - ženy touží po vládě a loajální poslušnosti, načež degradovaní muži přitakávají a tiše skrývají náznaky jakékoliv rebelie, až nakonec dojde k procitnutí tygra. Scénář staví na variaci obecně známých vtipů, témat a problémů, které kráčí ruku v ruce s manželstvím. Není to nikterak originální, ba naopak je to naprosto všední a všudypřítomné. A zde Teorie tygra boduje. Příběh je psaný životem, hořce pravdivý a odehraný s roky budovaným nadhledem. Bartoška a Balzerová tvoří skvělý pár, úžasně se doplňují a své dlouholeté přátelství proměňují v telepatické souznění na plátně. Kromě hlavního páru se představí i další dvojice v podobě mladší vlny, která oproti ladnému stáří zaostává se ctí. Dokonce i Jakub Kohák, herec věčně komický a nepříliš herecky uznávaný, se prodral k zajímavé roli vážnějšího rázu a uchopil ji povedeně. Teorie tygra potvrzuje přísloví "v jednoduchosti je krása" a nabízí uhrančivý charakter nezkrotného milovníka nikotinu Jiřího Bartošky. 80%

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  davsuch (1028 bodů)

  Tento film je skvělý příklad toho, že když je dobrý námět se zajímavou zápletkou, že bohatě stačí, aby se divák dobře pobavil a poučil o životě zároveň. Sice tento film nedosahuje žádných velkých kvalit, ale za shlédnutí určitě stojí.

  • dobrý námět
  • filmařský podprůměr
 • 85%
  0
  0
  31. 5. 2016
  tedoun (879 bodů)

  moc moc moc hezký film, hlavně jsem rád, že pan Bartoška se uzdravil z té zákeřné rakoviny. Doufám, že bude druhý díl.
  Jediná záhada je to, že po herecké stránce je velmi obtížné označit někoho za hlavní roli. Nesmíme se v tomto směru nechat svést jednoduchou rovnicí a dát na to, kdo je na plátně nejčastěji.

 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016
  EXpenzza (747 bodů)

  Po opravdu dlouhé době český film, který na mne působil příjemně. Perfektně obsazen! Musím uznat, že zde podal velmi dobrý výkon i Jakub Kohák, jehož bych tu nečekal. Bylo velmi zajímavé ho vidět v seriózní roli, kterou jsem mu okamžitě uvěřil. Jedinou poznámku bych měl k dialogům. Myslím, že to chtělo trochu více péče - konkrétně ve vyškrtání některých floskulí. Jako kdyby si zrovna postavy neměly co říct... Ale to se dá odpustit, když v tom filmu hrál BARTOŠKA

 • 75%
  1
  0
  18. 2. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Jiří Bartoška bojující s ženami svého života, Eliška a Tatiana hrají fúrie takovým způsobem, že člověk snad musí jít gratulovat i Kohákovi co si to našel ze vyjímku mezi ženami. Teorie tygra má velmi dobré obsazení, ať už tedy Bartoška nebo Balzerová, do toho Kohák (pro mě milým překvapením) či popřípadě Jiří Havelka.V příběhu, kde ženy vše vedou pevnou rukou, je sice hodně naivní a hnaný do extrémů, a kde každá postava má přesně daný směr a jen zcela výjimečně ze své škatulky odskočí, ale i tak se nakonec jedná o velmi povedený český film roku 2016, kde humor i dialogy dávají víceméně smysl a netrhají uši.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2016
  minimoj (587 bodů)

  Teorie tygra je film, který pobaví a neuškodí. Jiří Bartoška odvádí opět vynikající herecký výkon a nemůžete při sledování ani chvilku pochybovat, že si to užívá. Bez něj by celý film byl jen poloviční. Chytrý humor a dobrý výkon i ostatních představitelů umocňuje příjemný zážitek.

 • 75%
  0
  0
  3. 5. 2016
  marvan (565 bodů)

  Pro mě jeden z nejzajímavějších filmu z poslední doby, včetně hereckého obsazení.

 • 75%
  1
  0
  29. 7. 2016
  Milena107 (535 bodů)

  Český film nemá zrovna na růžích ustláno, takže když obsadíme film výborným hercem Jiřím Bartoškou, tak máme o zábavu, poučení i výborný herecký výkon určitě postaráno. Celkem příjemný film, se zajímavou zápletkou, ale i tak by se dalo vytěžit z námětu více.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  hofmi (532 bodů)

  Krásný film se skvělým obsazením, především Eliškou Balzerovou, Ivou Janžurovou a také samozřejmě Jiřím Bartoškou, Překvapivě neméně dobří byli i Kohák, Vilhelmová a další. Vtípky i životní moudra se táhnou filmem jako zlatá nit, doporučuji ke shlédnutí všem.

 • 70%
  1
  0
  9. 6. 2016
  majhan (453 bodů)

  Naše česká filmová tvorba mi byla vždy blízká jak svým nezaměnitelným humorem, lehkou nadsázkou, čistě českými reáliemi a výborným hereckým uměním zralé herecké generace. Myslím, že tento film určitě stojí za to vidět a udělat si na něj čas. Hurá do kina.

 • 90%
  0
  0
  19. 9. 2016
  sisisi (441 bodů)

  Moc povedený film, u kterého jsem se smála od začátku do konce. Ačkoliv musím konstatovat, že až moc vtipů bylo zamířeno na účet žen (a někdy až moc přehnané), tak jsem se bavila. Několikrát jsem se i v těch postavách našla.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Skvělý film, s ještě skvělejší Eliškou Balzerovou. Další obsazení je rovněž velmi dobré - Janžurová, Bartoška, překvapivě dobrý Kohák, Vilhelmová atd. Někteří se tu rozčilovali nad tím, že film zasazuje muže a ženy do naprosto zveličených stereotypních představ spojených s oběma pohlavími. Ano, ale proboha, je to film! Brát to s nadsázkou!

 • 75%
  0
  0
  11. 5. 2016
  mil78 (384 bodů)

  Brutalnejsi varianta Vratnych lahvi ma vychytany scenar plny dobre odpozorovanych vztahovych situaci...fajn herecke vykony, Wilhelmova v roli panovacne hysterky na hranici karikatury...bohuzel zdanlive;)
  Velmi příjemné překvapení.Konečně povedená česká komedie...navíc patřičně jízlivá.

 • 80%
  0
  0
  12. 6. 2016
  koudel (318 bodů)

  Film mne pobavil a své ženě jsem doporučil sledovat jej pravidelně, protože je s ní legrace - souhlasila. Jenom by mě zajímalo, zda pan Bartoška všechny ty zapálená cigára opravdu dokouřil:-)Je to zkrátka frajer. Snad to ale s těmi ženami nebude tak zlé, jak to z děje filmu vyplývá.

 • 100%
  0
  0
  8. 4. 2016
  pery34 (299 bodů)

  Výborný film

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2016
  knihovna1 (283 bodů)

  Bezva, poučný a hlavně zábavný film s hvězdným obsazením. Všichni zaručují vynikající podívanou. Pan Bartoška zpět na plátně. Hurá. Eliška Balzerová opět přesvědčila jako v Ženách v pokušení, že umí hrát Ženy! Film je opravdu ze života, v kterém se vidí snad všechny rodiny! Dobře vybrané exteriéry. Scénař psaný krásně do pusy. Vtipná až skoro černá komedie. Doporučuji všem.

 • 90%
  0
  0
  11. 8. 2016
  tyna-berbrova (270 bodů)

  Film se mi moc líbil a dost jsem se pobavila. U jeho slednování si člověk říká, že chování hlavních aktérů je zahnané do extrémů, ale pak si takového chování všimne okolo sebe a nestačí se divit, pak jen stačí řít "Teorie tygra" a kdo viděl, tak hned ví o čem je řeč :-)

 • 65%
  2
  0
  28. 4. 2016
  kozo.roh (252 bodů)

  Úsměvný film, výborný Jiří Bartoška v hlavní roli, ale možná stačilo počkat, až film budou dávat v televizi...
  Trochu hořká komedie, z počátku i uvěřitelná, se postupně překlopí do nereálné podoby a to je asi to, co mi nejvíc vadilo. Jinak by se film mohl zařadit mezi další povedené české společenské komedie vzniklé v posledních letech.

 • 100%
  0
  0
  23. 6. 2018
  milada-horka (223 bodů)

  Úžasná komedie s Jiřím Bartoškou, kterému skvěle sekundují další herci v čele s Eliškou Balcerovou, Tatinou Vilhelmovou, Jakubem Kohákem a Ivou Janžurovou. Ani další herci nezůstali pozadu, takže i při třetím shlédnutí jsem objevovala nové gagy. Pobavilo to celou rodinu, takže jednička s hvězdičkou.

 • 90%
  0
  0
  29. 7. 2016
  shalmirane (223 bodů)

  Povinné pro zadané dámy, pomůže jim pochopit, jak se o toho svého postarat, aby jim po dvaceti letech neutekl za jinou. Pokud tigra spoutáte, přestane být tím tigrem, kterého jste si našly. Snadno ho zláká jiná, které bude stačit jediné - neomezovat.

  • Lucia Siposová, Tereza Těžká
  • 90%
   0
   0
   14. 8. 2016
   odla (214 bodů)

   Velice milý český film. Všichni herci podávají dobré herecké výkony i když mnohdy charaktery postav byly mnohdy extrémní. Milým překvapením byl i herecký výkon Koháka, který zde hrál "vážnou" roli. Film je ze života a dost zábavný. Mohu jen doporučit

  • 100%
   0
   0
   9. 6. 2016
   leriel (213 bodů)

   Bartoška v tomto filmu je jako vždy neskutečně parádní. Tématicky se mi to velmi líbilo, je to prostě film ze života, který každému něco připomene. Já jsem se jím pobavila skvěle. Kéž by takových českých filmů bylo povícero. Ale jsem samozřejmě ráda i za tento v poslední době jediný.

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Teorie Tygra

  77 74 ?
  jak hlasovat?
  • ErizChan 75%
  • Psychotronix 80%
  • Mrykodaj 70%
  • InJo 60%
  • Panda123 65%
  • misa-bila 85%
  • gumoch 80%
  • Brenan88 80%
  • Pyrkh86 90%
  • MLFN 90%
  všechna hodnocení (196)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele puda11
  2. místo z 16 v žebříčku uživatele milous-jakes