Česká republika Česká republika
Slovenská republika Slovenská republika
101 minut

Žánry

:
Komedie
Motto: Komedie pro muže, kteří mají zkušenost s manželstvím, a pro ženy, které mají zkušenosti s muži.

Obsah

:
Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy více »« méně

Režie

:
Radek Bajgar

Scénář

:
Radek Bajgar Mirka Zlatníková

Herci

:
Jiří Bartoška Tatiana Vilhelmová Jiří Havelka Pavla Beretová Jakub Kohák ...
Premiéra: 31. 3. 2016
Distributor: CinemArt CZ

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  1
  0
  13. 3. 2018
  sabule (13772 bodů)

  Takový nenápadný snímek s výborným panem Bartoškou,je hlavně o hledání sebe samého a od útěku před realitou a všedností života.Film je asi zrčen hlavně starší generaci a naváží se do problému normálního chlapa vůči panovačným ženským.Je to taková oddychovka,která nikoho neurazí.

 • 70%
  3
  0
  13. 3. 2018
  Pete69 (9389 bodů)

  Obstojná komedie. Jiří Bartoška hraje svou roli perfektně. Pobavilo.

 • 70%
  1
  0
  9. 6. 2016
  limeta (3946 bodů)

  Světlým a nejplusovějším bodem je Jiří Bartoška, jehož charisma z plátna září a tryská. Jinak se to "dalo vydržet", pohodovka, ale pořád tomu chybí velký kus toho nedefinovatelného čehosi, co film zařadí do zlatého fondu, stane se neokoukatelným. Prostě jsem čekala víc, ale dá se to.

 • 80%
  0
  0
  15. 11. 2016
  Petr Kocfelda (2826 bodů)

  Krásný film s výborným Bartoškou!

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  stantheman (2313 bodů)

  Celkem povedený film , neuráží , baví.....Slušně obsazeno , scénář místy přitažen za uši , ale tento typ komedie to unese. V dnešní české produkci spíše nadprůměr a díky i za to. Jiří Bartoška výborný , stejně zbytek herců.....Příjemné osvěžení...a k tomu docela zábavné

 • 80%
  0
  0
  5. 4. 2016
  marie-kolarova (1745 bodů)

  Teorie tygra se sice tváří, že jedná o věčné téma muži versus ženy, ale naštěstí takto nefunguje, a je to jedině dobře. Byť padají hlášky o mužích a ženách jakožto obecném druhu, potíže se týkají konkrétních vztahů a jejich nefungování. Kritizuje panovačné baby, čímž se můžou bavit jak chlapi, tak i všechny manželky, co nemají ambice organizovat život svých protějšků. Téma filmu bude nepochybně bližší střední a postarší generaci, která ženské pečovatelství více zdůrazňovala

 • 60%
  2
  0
  27. 8. 2016
  king-kurt (1159 bodů)

  Velmi nepravděpodobný děj, situace, velmi nepravděpodobné počínání hrdinů, zkratkovité změny charakterů a vše od samého začátku jasně naplánováno. Chvilkami mimo, chvilkami ok. Přesto chápu, že v notoricky schématickém chování se mohou někteří lidé poznat. Za to plus pro film, který schématicky ukazuje pasti manželství.

  • za debut
  • Jakub Kohák, Lucia Siposová, Jiří Havelka, Pavla Beretová...zajímavější část filmu
  • za nepravděpodobné situace a změny chování hrdinů
 • 80%
  3
  0
  6. 4. 2017
  Tomas_313 (1123 bodů)

  Příjemné překvapení roku 2016 pojednávající o proměně manželství v boj nerovných sil. V případě mužů boj o špetku svobody, v případě žen hon za totální nadvládou nad drahou polovičkou. Již tématika přihrává rozdělení postav na 2 tábory s jednoduchými charakteristikami - ženy touží po vládě a loajální poslušnosti, načež degradovaní muži přitakávají a tiše skrývají náznaky jakékoliv rebelie, až nakonec dojde k procitnutí tygra. Scénář staví na variaci obecně známých vtipů, témat a problémů, které kráčí ruku v ruce s manželstvím. Není to nikterak originální, ba naopak je to naprosto všední a všudypřítomné. A zde Teorie tygra boduje. Příběh je psaný životem, hořce pravdivý a odehraný s roky budovaným nadhledem. Bartoška a Balzerová tvoří skvělý pár, úžasně se doplňují a své dlouholeté přátelství proměňují v telepatické souznění na plátně. Kromě hlavního páru se představí i další dvojice v podobě mladší vlny, která oproti ladnému stáří zaostává se ctí. Dokonce i Jakub Kohák, herec věčně komický a nepříliš herecky uznávaný, se prodral k zajímavé roli vážnějšího rázu a uchopil ji povedeně. Teorie tygra potvrzuje přísloví "v jednoduchosti je krása" a nabízí uhrančivý charakter nezkrotného milovníka nikotinu Jiřího Bartošky. 80%

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  davsuch (1001 bodů)

  Tento film je skvělý příklad toho, že když je dobrý námět se zajímavou zápletkou, že bohatě stačí, aby se divák dobře pobavil a poučil o životě zároveň. Sice tento film nedosahuje žádných velkých kvalit, ale za shlédnutí určitě stojí.

  • dobrý námět
  • filmařský podprůměr
 • 85%
  0
  0
  31. 5. 2016
  tedoun (770 bodů)

  moc moc moc hezký film, hlavně jsem rád, že pan Bartoška se uzdravil z té zákeřné rakoviny. Doufám, že bude druhý díl.
  Jediná záhada je to, že po herecké stránce je velmi obtížné označit někoho za hlavní roli. Nesmíme se v tomto směru nechat svést jednoduchou rovnicí a dát na to, kdo je na plátně nejčastěji.

 • 95%
  0
  0
  14. 7. 2016
  EXpenzza (745 bodů)

  Po opravdu dlouhé době český film, který na mne působil příjemně. Perfektně obsazen! Musím uznat, že zde podal velmi dobrý výkon i Jakub Kohák, jehož bych tu nečekal. Bylo velmi zajímavé ho vidět v seriózní roli, kterou jsem mu okamžitě uvěřil. Jedinou poznámku bych měl k dialogům. Myslím, že to chtělo trochu více péče - konkrétně ve vyškrtání některých floskulí. Jako kdyby si zrovna postavy neměly co říct... Ale to se dá odpustit, když v tom filmu hrál BARTOŠKA

 • 75%
  1
  0
  18. 2. 2017
  Sheemas (734 bodů)

  Jiří Bartoška bojující s ženami svého života, Eliška a Tatiana hrají fúrie takovým způsobem, že člověk snad musí jít gratulovat i Kohákovi co si to našel ze vyjímku mezi ženami. Teorie tygra má velmi dobré obsazení, ať už tedy Bartoška nebo Balzerová, do toho Kohák (pro mě milým překvapením) či popřípadě Jiří Havelka.V příběhu, kde ženy vše vedou pevnou rukou, je sice hodně naivní a hnaný do extrémů, a kde každá postava má přesně daný směr a jen zcela výjimečně ze své škatulky odskočí, ale i tak se nakonec jedná o velmi povedený český film roku 2016, kde humor i dialogy dávají víceméně smysl a netrhají uši.

 • 75%
  0
  0
  14. 4. 2016
  minimoj (579 bodů)

  Teorie tygra je film, který pobaví a neuškodí. Jiří Bartoška odvádí opět vynikající herecký výkon a nemůžete při sledování ani chvilku pochybovat, že si to užívá. Bez něj by celý film byl jen poloviční. Chytrý humor a dobrý výkon i ostatních představitelů umocňuje příjemný zážitek.

 • 80%
  0
  0
  14. 9. 2016
  hofmi (529 bodů)

  Krásný film se skvělým obsazením, především Eliškou Balzerovou, Ivou Janžurovou a také samozřejmě Jiřím Bartoškou, Překvapivě neméně dobří byli i Kohák, Vilhelmová a další. Vtípky i životní moudra se táhnou filmem jako zlatá nit, doporučuji ke shlédnutí všem.

 • 75%
  0
  0
  3. 5. 2016
  marvan (520 bodů)

  Pro mě jeden z nejzajímavějších filmu z poslední doby, včetně hereckého obsazení.

 • 75%
  1
  0
  29. 7. 2016
  Milena107 (465 bodů)

  Český film nemá zrovna na růžích ustláno, takže když obsadíme film výborným hercem Jiřím Bartoškou, tak máme o zábavu, poučení i výborný herecký výkon určitě postaráno. Celkem příjemný film, se zajímavou zápletkou, ale i tak by se dalo vytěžit z námětu více.

 • 70%
  1
  0
  9. 6. 2016
  majhan (442 bodů)

  Naše česká filmová tvorba mi byla vždy blízká jak svým nezaměnitelným humorem, lehkou nadsázkou, čistě českými reáliemi a výborným hereckým uměním zralé herecké generace. Myslím, že tento film určitě stojí za to vidět a udělat si na něj čas. Hurá do kina.

 • 90%
  0
  0
  19. 9. 2016
  sisisi (439 bodů)

  Moc povedený film, u kterého jsem se smála od začátku do konce. Ačkoliv musím konstatovat, že až moc vtipů bylo zamířeno na účet žen (a někdy až moc přehnané), tak jsem se bavila. Několikrát jsem se i v těch postavách našla.

 • 75%
  0
  0
  29. 5. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Skvělý film, s ještě skvělejší Eliškou Balzerovou. Další obsazení je rovněž velmi dobré - Janžurová, Bartoška, překvapivě dobrý Kohák, Vilhelmová atd. Někteří se tu rozčilovali nad tím, že film zasazuje muže a ženy do naprosto zveličených stereotypních představ spojených s oběma pohlavími. Ano, ale proboha, je to film! Brát to s nadsázkou!

 • 75%
  0
  0
  11. 5. 2016
  mil78 (325 bodů)

  Brutalnejsi varianta Vratnych lahvi ma vychytany scenar plny dobre odpozorovanych vztahovych situaci...fajn herecke vykony, Wilhelmova v roli panovacne hysterky na hranici karikatury...bohuzel zdanlive;)
  Velmi příjemné překvapení.Konečně povedená česká komedie...navíc patřičně jízlivá.

 • 80%
  0
  0
  12. 6. 2016
  koudel (317 bodů)

  Film mne pobavil a své ženě jsem doporučil sledovat jej pravidelně, protože je s ní legrace - souhlasila. Jenom by mě zajímalo, zda pan Bartoška všechny ty zapálená cigára opravdu dokouřil:-)Je to zkrátka frajer. Snad to ale s těmi ženami nebude tak zlé, jak to z děje filmu vyplývá.

 • 100%
  0
  0
  8. 4. 2016
  pery34 (283 bodů)

  Výborný film

 • 85%
  0
  0
  29. 4. 2016
  knihovna1 (280 bodů)

  Bezva, poučný a hlavně zábavný film s hvězdným obsazením. Všichni zaručují vynikající podívanou. Pan Bartoška zpět na plátně. Hurá. Eliška Balzerová opět přesvědčila jako v Ženách v pokušení, že umí hrát Ženy! Film je opravdu ze života, v kterém se vidí snad všechny rodiny! Dobře vybrané exteriéry. Scénař psaný krásně do pusy. Vtipná až skoro černá komedie. Doporučuji všem.

 • 90%
  0
  0
  11. 8. 2016
  tyna-berbrova (270 bodů)

  Film se mi moc líbil a dost jsem se pobavila. U jeho slednování si člověk říká, že chování hlavních aktérů je zahnané do extrémů, ale pak si takového chování všimne okolo sebe a nestačí se divit, pak jen stačí řít "Teorie tygra" a kdo viděl, tak hned ví o čem je řeč :-)

 • 100%
  0
  0
  23. 6. 2018
  milada-horka (223 bodů)

  Úžasná komedie s Jiřím Bartoškou, kterému skvěle sekundují další herci v čele s Eliškou Balcerovou, Tatinou Vilhelmovou, Jakubem Kohákem a Ivou Janžurovou. Ani další herci nezůstali pozadu, takže i při třetím shlédnutí jsem objevovala nové gagy. Pobavilo to celou rodinu, takže jednička s hvězdičkou.

 • 65%
  2
  0
  28. 4. 2016
  kozo.roh (204 bodů)

  Úsměvný film, výborný Jiří Bartoška v hlavní roli, ale možná stačilo počkat, až film budou dávat v televizi...
  Trochu hořká komedie, z počátku i uvěřitelná, se postupně překlopí do nereálné podoby a to je asi to, co mi nejvíc vadilo. Jinak by se film mohl zařadit mezi další povedené české společenské komedie vzniklé v posledních letech.

 • 90%
  0
  0
  29. 7. 2016
  shalmirane (175 bodů)

  Povinné pro zadané dámy, pomůže jim pochopit, jak se o toho svého postarat, aby jim po dvaceti letech neutekl za jinou. Pokud tigra spoutáte, přestane být tím tigrem, kterého jste si našly. Snadno ho zláká jiná, které bude stačit jediné - neomezovat.

  • Lucia Siposová, Tereza Těžká
  • 5%
   0
   0
   20. 8. 2016
   pejtanek (154 bodů)

   Bylo to nějaké urputné a Bartoška mi jako vždy připadá v póze, té jediné, kterou teda jako "zvládá" a kterou mu režiséři dávají, ten chlap co to má zmáknutý. A mě vždycky připadá křečovitý a nevěrohodný, jako politik, který se snaží hrát.Sorry, nee.

  • 100%
   0
   0
   9. 6. 2016
   leriel (138 bodů)

   Bartoška v tomto filmu je jako vždy neskutečně parádní. Tématicky se mi to velmi líbilo, je to prostě film ze života, který každému něco připomene. Já jsem se jím pobavila skvěle. Kéž by takových českých filmů bylo povícero. Ale jsem samozřejmě ráda i za tento v poslední době jediný.

  • 90%
   0
   0
   14. 8. 2016
   odla (134 bodů)

   Velice milý český film. Všichni herci podávají dobré herecké výkony i když mnohdy charaktery postav byly mnohdy extrémní. Milým překvapením byl i herecký výkon Koháka, který zde hrál "vážnou" roli. Film je ze života a dost zábavný. Mohu jen doporučit

  1 2 dalsi posledni
  76 74 ?
  jak hlasovat?
  • raca 50%
  • Dany Jones 80%
  • Schneefee 100%
  • LMUh 75%
  • samuela93 100%
  • Kašpárek 70%
  • Kim6 70%
  • yorba 60%
  • jarv 75%
  • hlavněvklidu 75%
  všechna hodnocení (161)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele puda11
  2. místo z 16 v žebříčku uživatele milous-jakes
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: