Nejlepší české filmy roku 2014 podle uživatelů KINOBOX.cz

Nejlepší české filmy roku 2014 podle uživatelů KINOBOX.cz

10. Hodinový manžel (2014) - 63.04%

Hodinový manžel
"Na tuto komedii jsem šel s rozpaky zda-li se nebude jednat o nějakou tu komedii, která v kině nemá co dělat a byl jsem velmi překvapen. Vtipné, herecky příjemné, zejména David Novotný je geniální a myslím, že tento film na něm tak trošku stojí. Myslím, že tento film se nezapíše asi nikdy do filmového bestsellerového análu, ale vždycky se u něho pobavím." Salisbury, 70%

9. Něžné vlny (2014) - 63.67%

"Tak tohle byl určitě jeden z nejhezčích filmů, který jsem za posledních několik let viděl. Pan Vejdělek by měl naučit ty ostatní samozvaný režiséry, jak se točí takový film. Tomuhle já říkám oddychovka. Už ani nevím, kdy jsem naposled dal českému filmu tak vysoké hodnocení." Standa., 75%

8. 10 pravidel jak sbalit holku (2014) - 64.33%

"Jan Dolanský - nepřekonatelná role :-)) Oddechovka, pobaví." kominice, 70%

7. Krásno (2014) - 66.11%

"Na české poměry velmi zajímavý počin. Vtipný a zábavný!" Alism, 80%

6. Díra u Hanušovic (2014) - 67.12%

"Pan Krobot mě docela pobavil tímto snímkem a myslím to vážně. Vůbec mi nevadilo pomalé tempo , to jen dokreslovalo komickou atmosféru dění ve vesničce někde u Hanušovic. Slušná práce , neurážející stupiditou , jako většina domácí komediální produkce...spíše naopak..." stantheman, 75%

5. Vejška (2014) - 67.50%

"Bohužel se ani já nevyhnu srovnávání s Gymplem. Podle mě je Vejška slabší ve scénáři ( až na samotné ukončení filmu) . Naopak lepší je v hudbě, kameře a hereckém obsazení zejména E. Josefíková září. Proto dávám 70%, 65 by bylo málo a 75 už by bylo moc :-)" Mibaf, 70%

4. Tři bratři (2014) - 69.15%

"Jak všude píší, tři pohádky v jednom filmu, přetažené písničkami, souhlas. Kdo to chce vidět, musí být naladěn na třetí třídu základní školy, na dospělé se myslelo míň, ale trocha humoru tam je. Myslivec je skutečně lehce pedofilní. Jednoduché písničky s jednoduchými texty, loutky místo triků, Holub Liška je fajn. Pro vyznavače vánočních pohádek v televizi úplně OK. Zdeněk Svěrák prostě umí psát jednoduše a pochopitelně:), i když Tři bratři nejsou Tři veteráni, dvakrát napsal Zdeněk Svěrák a Oldřich Lipský vyrežíroval veterány opravdu nezapomenutelně. Uvidíme, co udělá čas s bratry, kteří jsou pro mladší publikum." Hare77, 70%

3. Fair Play (2014) - 69.25%

"Český film, který je o něčem a kvůli němuž by měli přijít do kina i ti, kteří běžně na (české) filmy nechodí. Téma velmi vyjímečné, hlavní představitelka není známá tvář a tak se jí to dá věřit. Věřím, že na mezinárodním poli ještě více zaboduje." amatfilm, 85%

2. Cesta ven (2014) - 73.00%

Cesta ven
"Obsazení neherci zvyšuje autenticitu prožitku, na druhé straně je dost obtížné vyrazit z nich opravdu silný film. Cesta ven je limitována právě tímto lavírováním mezi dokumentem a hraným dramatem. Velkým kladem filmu je nečernobílé vidění. Romové nejsou oběťmi, mají své limity, které nejsou schopni prolomit ze dne na den." marie-kolarova, 80%

1. Pojedeme k moři (2014) - 75.25%

"Smekám před Jirkou Mádlem. Zanechalo to ve mě natolik silné emoce, že jsem již v první třetině filmu o plném počtu hodnocení vůbec neváhal. Půl roční hledání dvou hlavních hrdinů se vyplatilo. Bylo to přirozené, vtipné a byl jsem (po dlouhé době u českého filmu) i na závěr správně dojatý. Doufám, že tohle nebyl poslední Mádlův režijní počin!" beseda, 95%
Do pomyslného Top 10 jsme zahrnuli celovečerní snímky, které byly uvedeny v kinech a mají na svých kartách minimálně 15 uživatelských hodnocení. Celý žebříček nejlepších českých filmů roku 2014 podle uživatelů najdete zde.
Děkujeme Vám za to, že nás sledujete. A do roku 2015 přejeme hodně pohody, lásky a samozřejmě též neopakovatelné filmové zážitky.