Česká republika Česká republika
100 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan více »« méně

Režie

:
Miroslav Krobot

Scénář

:
Miroslav Krobot Lubomír Smékal

Herci

:
Tatiana Dyková Lenka Krobotová Johana Tesařová Ivan Trojan Jaroslav Plesl ...
Premiéra: 24. 7. 2014
Distributor: A-Company Czech.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Díra u Hanušovic. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Díra u Hanušovic myslíte! K 24. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Díra u Hanušovic


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  2
  0
  29. 1. 2018
  Psisko59 (32772 bodů)

  Film, který se (pro mě podobně jako Kurvahošigutntág) vyklube až na druhé nebo třetí shlédnutí: Hanušovice jsou vážně díra a mnoho šancí k příjemnému životu nedávají. Maruna nemá moc na vybranou - zajímavý chlap nikde, dusící a vyčítavá matka jí předhazuje prázdný život, podobný tomu jejímu. Vypočítavá sestra ji při první příležitosti nechá na holičkách a odjede se starým vdovcem Hansem do Mnichova, ačkoliv už ví, že sestra je těhotná a po mrtvici nemohoucí matka jí zůstane na krku. I Maruna, otrávená a rezignovaná, jako by zapadla do místního bahna buranství a nihilismu ... Krobot jako scénárista a režisér je nemilosrdný, nešetří nic a nikoho.

 • 55%
  0
  0
  28. 1. 2018
  Pete69 (23395 bodů)

  Tento film je trošku přitažený za vlasy. takto prohnilá vesnice plná pitomců přeci nemůže v ČR existovat. Přesto že je film nabitý českými hvězdami je obtížně stravitelný. Nemluvil bych ani o černé komedii, ani o dramatu. JE o takový film na který koukáte s otevřenou pusou, i když se tam vlastně nic neděje.

 • 5%
  0
  5
  7. 9. 2016
  Sheldon (16048 bodů)

  Jeden z nejhorších českých filmů v dějinách. Po úvodní desetiminutovce, kdy si každý film zaslouží šanci se nic nestane. je to strašný, blbě napsaný, blbě zrežírovaný a o ničem. Totální ztráta času.

 • 95%
  1
  0
  26. 12. 2014
  Riverdon (7112 bodů)

  Konečně dobrý český film! Herci přesně zapadají do rolí, vědí co hrají a slouží filmu. Nářečí mě tak nakazilo, že jsem ho používal celý večer.

 • 90%
  0
  0
  24. 11. 2022
  avenis (5499 bodů)

  Za mě dobrý. Už proto, že jsem vděčná, že nebydlím v takové prdeli světa. A vůbec, tento film bych ordinovala jako lék na depresi všem zpovykaným a rozmazleným vyhledavačům psychologické podpory od drahých koučů. Tenhle Krobotův mistrně vykreslený maras musí povzbudit každého, kdo si myslí, že je nešťastný, protože nevidí svůj smysl života... Akorát ten podivný dialekt. Asi to byl záměr, ale Moraváky to tahá za uši. (Su z Brna.)
  (24.11.2020)

 • 70%
  1
  0
  1. 8. 2014
  limeta (5116 bodů)

  • Film, kterému věřím, vede k zamyšlení nad životem a zároveň nijak podbízivý. Kvalitní herecké výkony všech protagonistů.
  • 50%
   0
   0
   15. 3. 2015
   Schneefee (4282 bodů)

   Průměrné dílo od jinak nadprůměrného režiséra, které nepochopitelně sbírá české lvy na počkání. Atmosférou mi to silně připomínalo film Divoké včely, kde výkon také stojí v podstatě na Vilhelmové. Navíc prostředí díry se mi, jako městskému člověku, zdá natolik utopické, že je těžké se s ním ztotožnit. Nezachraňují to ani herci Dejvického divadla, kteří zde sice sdílí stejný prostor, ale synergie mezi nimi nějak nefunguje.

  • 60%
   0
   0
   29. 8. 2014
   Petrson (4137 bodů)

   Pomalé, pomalé a ještě pomalejší a to mě pobavilo, zejména pohledy na krajinu. Záběry dlouhé jak u Hanekeho, téměř žádný střih. Jak je u českého filmu nyní dobrý zvyk, hlavně aby hercé nehrálé a nebylé to blbé a pitomé a bylé to i s nářečím jako dobré a vše vypadalé "přirozené" nejlépe s é. Dejvické divadlo si udělalo svou exhibici, ale o nic ve filmu moc nešlo, i když se umíralo a mohlo to mít dramatický podtext. Nejlepší scéna je o tom, kdo je kurva, tam jsem se probudil z nudy a šedi postav. Vlastně nakonec tím pádem všechny herecké výkony nevýrazné, protože nikdo nehrál nic, "jen" dobře. Výborná kamera, zvuk a na debut v 62 letech zajímavé, kéž by takto odvážně točili chlapci a dívky z FAMU:).

   • kamera, zvuk, vláčnost filmu
   • dobrý filmový debut v 62 letech
   • ploché, neuvěřitelné, všude stejné, ať v hospodě, nebo doma v kuchyni
   • apatické i vůči divákovi
  • 70%
   0
   0
   10. 4. 2015
   hp24 (2833 bodů)

   Hm. Dobre. neco jako Divoke vcely nebo jeste ziju s placackou.... takovy jakoby hrany dokument. Ale ze by to bylo neco tak zaadniho a svetoborneho, aby to posbiralo par Ceskych lvu? To tedy NE!

  • 10%
   0
   0
   26. 11. 2014
   VasaFlasa (2818 bodů)

   Těžko uvěřit, že je pod tím podepsaný pan Krobot a téměř celý ansámbl Dejvického divadla. Doufal jsem, že tato prvotina bude závan čerstvého vzduchu do slabé současné tuzemské filmové tvorby, ale bohužel. Ani nevím, proč jsem tomu dal těch deset procent a né méně.

  • 60%
   0
   0
   27. 7. 2014
   marie-kolarova (2639 bodů)

   Michal Krobot se snaží, Díra není prvoplánová ani hloupá. Obsahuje poetické momenty a pár dobrých hlášek, ale také slušnou dávku deprese. Stopáž není přehnaně dlouhá, přesto by jí další zkrácení jedině prospělo. Jednotlivé epizody se určitě odehrávají nejen na vesnici. Je to ale hodně popisné. Není pravda, že vesničané nic neprožívají, to se jen lidem z Prahy tak zdá.

  • 80%
   0
   0
   3. 12. 2014
   stantheman (2399 bodů)

   Pan Krobot mě docela pobavil tímto snímkem a myslím to vážně. Vůbec mi nevadilo pomalé tempo , to jen dokreslovalo komickou atmosféru dění ve vesničce ,někde u Hanušovic. SLušná práce , neurážející stupiditou , jako většina domácí komediální produkce...spíše naopak...

  • 5%
   1
   1
   14. 4. 2020
   tomlery (2141 bodů)

   Tento film byl tak hrozný, že jsem napsal recenzi na své stránky http://tomlery.cz/dira-u-hanusovic/ a pokud budete chtít, můžete si ji přečíst celou. Podle mě je to snad nejhorší film v dějinách kinematografie. Neskutečná nuda. Věřili byste, že by někdo mohl natocit scénu u jídla, jak všichni sedí, neřeknou ani slovo, ale režie si hraje se lžícemi a polévkou až po polknutí sousta? Chceš umřít budou? Pusť si tento film.

  • 70%
   1
   0
   8. 4. 2016
   pitryx (851 bodů)

   Velmi příjemné překvapení, pro mne, který počítal s další blbinou. Herci to pojali naprosto přirozeně i s podivným nářečím. Sice jsem nenašel ve filmu žádnou postavu, se kterou bych, byť jen částečně sympatizoval, ale ani mi to moc nevadilo. Ona každá ta figurka měla něco zvláštního do sebe. Děj to nemá, a kupodivu, také mi to nevadilo, bylo to jen dobře. Myslím, že jde o mírně nadprůměrné dílko, které stojí za vidění.

  • 50%
   0
   0
   31. 1. 2015
   Pája DJ (681 bodů)

   Ani velmi známé tváře a české herecké osobnosti nedokáži zachránit to, o co se režisér během necelých 90 minut snaží svým režijním podáním divákům předat. Vykreslení jednotlivých postav postrádá vše, co od nich divák čeká. Prvoplánovitá jednoduchost, špatně volený humor nekoresponduje s ukázkami filmu a divák se tak cítí podveden.

  • 25%
   0
   0
   29. 1. 2015
   hrona (599 bodů)

   Pro mojí personu jednoznačně největší zklamání od českého filmu, kterého se mi v uplynulých letech dostalo. Bezduché tlachání postav, u kterých i díky nářečí neslyšíme z 90 % nic jiného než sprostá slova jsem od formátu pana Krobota a jeho dejvických svěřenců v skutku nečekal. Naprosto nehumorné, dějově prázdné, chvílemi i dost nechutné.

  • 70%
   0
   0
   1. 8. 2014
   hofmi (532 bodů)

   docela jsem se bavil :)

  • 55%
   0
   0
   19. 7. 2015
   baranovakova6 (445 bodů)

   Trochu film o ničem. Zajímavý pohled na život na vesnici. Nelíbili se mi charaktery hlavních hrdinek. Dost drsná vražda ve vedlejším příběhu.

  • 90%
   2
   0
   12. 8. 2014
   katush (160 bodů)

   Včera jsem zašla na tenhle kousek. Musím říct, že jsem se bavila od začátku do konce. Sama žiju na vesnici, kde nás je 5 a 1/2. Musím říct, že jsem se někdy až zděsila, když jsem sama sebe spatřila v podání báječných herců. Kouzlo vesnice je nevyčerpatelné!
   Když jsem přišla domů, ptali se mě, o čem film je. To nejde podat. Tohle se musí vidět! Dlouho se mi nestalo, že bych se smála i tehdy, když nikdo nic neříkal. To dokonalé mi přišlo právě v tom tichu a občasných dialozích (možná spíše monolozích).
   Herecké obsazaní bylo na jedničku. K dokonalosti posloužio i nářečí. "Já chcu žít nonstop a s tím co přinde, mám chuť se rvát." No není to super?! Sice mě osud Maruny kapánek překvapil, ale jako jedna z postav byla boží! Vlastně všechny byly boží! Nedá se snad ani říct, kdo byl hlavní postavou. Všichni měli prostor.
   Stopáž byla kapánek delší, ale dle mého to bylo akorát.
   Mě Krobot velice uspokojil. Bylo to přesně takové, jaké jsem očekávala. Palec nahoru ;-)

  • 45%
   0
   0
   16. 8. 2015
   cesnecka (83 bodů)

   Nuda, nuda a nuda. Nechápu, jak mohl film získat vůbec nějaké ocenění. Film nepřináší vůbec nic neobyčejného, nepřináší ani lehce nadprůměrnou podívanou. Ztráta času.

  • 5%
   0
   0
   31. 1. 2015
   genduna (83 bodů)

   Nuda nuda nuda. Aneb jak vyhodit 129 Kč za vstupenku do kina. Za takovýto snímek by měl být někdo trestně stíhán, jak je to stupidní. Odpuzující postavy s mastnými vlasy a ušmudlané kostýmy všech obsazených. Všudypřítomné nadávky, které ani nebyly vtipné. No ještě že takového odpadu je v kinech jen hrstka.

  • 45%
   0
   0
   23. 2. 2015
   Silvuš (68 bodů)

   No, není to prostě film pro každýho.
   Pro mě rozhodně ne.

  • 100%
   0
   0
   31. 7. 2014
   zdenek-vrba (58 bodů)

   Podle recenzí jako slabota, realita je lepší. Prvoplánovitost je sice obsazením jednoznačná, ale hotl i producenti raději šahají po osvědčených tahácích, než po neznámých hercích. A Ti neznámí se snaží dostat do Prahy, aby byli známí. Na základě tohoto uzavřeného kruhu zřejmě vzniknul námět pro tento film...

  • 20%
   0
   0
   5. 8. 2014
   zbynek-vasicek (39 bodů)

    • Tohle je to, čemu se říká Průser s velkým P. Byl jsem ve Varech během festu na tiskovce s tvůrci (tam se aspoň Trojan krásně zašklebil, krom těch blábolismů ostatních), dále i na setkání v tzv. Domě ČT na Divadelním náměstí, o pár hodin později, tam aspoň tentýž Trojan utrousil kacířskou myšlenku, v odpovědi na 1 dotaz, že by možná bývalo bylo lepší, kdyby v tom hráli neherci či nějací ochotníci (za tento názor mu Tleskám !) - je to v obsazení prostě především family klan Dejvického divadla a Krobotovi lidé, klasicky rodinný podnik se špatným výsledkem, tedy něco jako ponorková nemoc jinak na prknech sehraných lidí, bohužel - i to se stává. Otázka je, zda by toto samé či fungovalo na divadle, obávám se, že TOTO samé ani U NICH NE... Kdyby ty peníze producenti a fond dal raději nějakým začínajícím famákům...Navíc průměrně napsané postavy, další škoda. Tématika vesnice, Zapadákova a Moravy se dá přece dá zpracovat i jinak...nemluvě o naprosto příšerné pseudomoravštině, která uráží i mě, jižana z Hodonínska, co se na vesnici narodil a vedle JZD a "vidláků", ale i vinařů strávil dětství, co na severu za Šumoperkem strávil po horách také drahně času s geologickým kladívkem a rýžovnickou miskou - ten jazyk je prostě příšerný o od rodilých Moravanů - byť odjinud, či "přefiltrovaných přes štatl - Brno" (studia) - natož od "čížků", ostuda, naložit Vás do soli a kopru a nechat sežrat prasatům, vy jazykotepci zločinní, co jste TOTO dopustili, tuto zhoubu naší moravštiny! Dám jen 20 % z milosti a spíše z úcty k Trojanovi.
   • 45%
    0
    0
    1. 8. 2014
    amatfilm (29 bodů)

    Čekal jsem od toho víc. Nějaké drámo, dějovou linku. A ono se tam (relativně) nic neděje. Není to můj šálek kávy, ale nechci tvrdit, že je to špatný. Pár vtipných momentů film měl. Předpokládám, že podobnou atmosféru budou mít i divadelní představení p. Krobota. Třeba se mi budoucí Krobotova filmová režie bude líbit víc. Ale p. Krobot je jinak vynikající herec a divadelní režisér.

   • 0
    0
    12. 3. 2015
    aisha-ghaffari (20 bodů)

    Dobrý den Am Aisha, prosím, já mám svůj kontakt z netu teď, budu rád, že je kamarád a mám něco, co budu rád diskutovat s vámi, doufám, že slyším od vás brzy,
    díky

    Hello Am Aisha, Please i got your contact from net now, i will like to be a friend and i have something i will like to discuss with you, i hope to hear from you soon,
    Thanks

   • 0
    0
    1. 8. 2014
    skaloudova (20 bodů)

    Čekala jsem trochu víc. Pár vtipných poznámek, ale strašně vleklé, i když krásné záběry na krajinu, zbytečně dlouhé. Věrohodné herecké výkony, skvělá Babčáková, Vilhelmová i ostatní. Jen tem moravský dialekt dost skřípal.

   • 0
    0
    9. 2. 2015
    Host
    Host

    Výborně herecky obsazený film od pana Krobota, ale jinak je to neskutečné píčovina.

   • 0
    0
    19. 8. 2014
    Host
    Host

    43 let jsem žil v poměrně velkém městě, studoval a pracoval jsem ve velkoměstě. Nyní již 8 let žiji v malebné vesničce v Beskydech a za prací dojíždím. Je to poprvé v životě, kdy cítím potřebu vyjádřit se, v zásadě takto veřejně, k filmu. Naprosto nechápu některé kladné komentáře k tomuto filmu. Vždy jsou minimálně dvě možnosti a nejinak tomu je i v tomto případě. Tou prvou je možnost, že jsem totální diletant a vůbec tomu nerozumím a tou druhou možnosti je, že diletanti jsou Ti, kteří hodnotili kladně. Proč? Protože z mého pohledu jde o naprostý průser a trapný pokus. Pan Krobot a spolutvůrci by měli vrátit producentům utracené prostředky a možná i diplomy. Zaujalo mne jen pár obrazů, kdy si kamera hraje se světlem nebo zvukem, ale jinak opravdu vůbec nic. I když pan Trojan a paní Vilhelmová nepatří k mým top hercům, ctím je a vážím si jejich umění. O to víc mne překvapilo, že se propůjčili k participaci na tomto " uměleckém díle ". Skutečně nevím, kdy autoři byli naposledy na venkově a jak dlouho. Vzhledem k tomu, že nechci být zcela krutý a myslím, že vím, co chtěli natočit - zachytit, dovolím si rady. Zachytit vesnický život v jeho hloubce, s jeho rázovitým humorem a typologii, s jeho mnoha dovednostmi, lišáctvím, lakotou, dobrosrdečnosti, altruismem i nesmiřitelnou bojovnosti a dalšími tvářemi, tragikomičnost nevyjímaje, chce hlubší studium, porozumění, naslouchání, vzdělávání, nazírání a pokoru. Nelze s pěti herci natočit jen ubohost, bídu, hovězí myšlení a přírodní pudy. Opravdu nejsem uražený vesničan, ale nestálo to za nic. Je mi líto korunek, které jsem dal za lístky. Tenhle film nevydělá - natolik ještě věřím inteligenci národa a jeho komunikačním schopnostem - já sám ho budu vřele nedoporučovat nebo doporučovat z recese, co je vůbec možné natočit za ubohost.
    Rosťa se souhlasem manželky

   Hodnocení a recenze Díra u Hanušovic

   57 62 ?
   jak hlasovat?
   • avenis 90%
   • HanO 65%
   • aquiver 70%
   • Evianka 85%
   • MLFN 10%
   • gumoch 45%
   • squirrelpool 5%
   • regazzoni 60%
   • tomlery 5%
   • Pyrkh86 60%
   všechna hodnocení (95)