Česká republika Česká republika
105 minut

Žánry

:
Drama, Komedie
Motto: Komedie o studentech, učitelích, rodičích a graffiti.

Obsah

:
V prvním plánu jde o příběh party studentů gymnázia, kteří se věnují malování graffiti. Na pozadí se ale odkrývají problémy mladé generace, konflikt mezi více »« méně

Režie

:
Tomáš Vorel

Scénář

:
Tomáš Houška Tomáš Vorel Pavel Nosek (II) Eva Holubová

Herci

:
Tomáš Vorel Jr. Jiří Mádl Eva Holubová Tomáš Matonoha Lenka Jurošková ...
Přehrát film zdarma
Premiéra: 27. 9. 2007
Jste na stránce filmu Gympl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Gympl myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  2
  6. 8. 2017
  Danny F. (11124 bodů)

  Jen pro mladé a naivní puberťáky. Bez rozumného děje a jen tak splácané do kupy.

 • 50%
  2
  0
  20. 1. 2017
  JosefTomas (6711 bodů)

  Bohužel má film mnoho nedostatků. Jedním z nich je dosti slabý scénář, ten druhý je většinou výběr špatných herců, kteří absolutně neumí hrát. Z mladých lidí umí hrát jen Mádl a pak starší herci, jako je Holubová, Kraus, Matonoha a další učitelé. Bohužel mladí neumí hrát a ty bych do žádného jiného filmu nedal. Navíc Tomáš Vorel ml. je zde jen proto, že ho tatínek obsazuje do všech jeho filmů, protože by ho nikde jinde neobsadili. Asi nejhorší herecký výkon v celém filmu.

 • 55%
  0
  1
  3. 12. 2012
  kedl (6366 bodů)

  Tak právě jsem tenhle film dokoukal.. a řeknu Vám, dámy a pánové, už mi pomalu začíná docházet s těma českejma filmama trpělivost.. Na tenhle snímek jsem se docela těšil a pak přijde něco pro co, ač je čeština bohatý jazyk, ani snad není slovo .. Vorel musel bejt imrvére ožralej, protože to co tam vybral za herce pro ty drsný náctiletý nemá obdoby.. To mi připomíná větu od Šimka a Grossmana (trochu upravenou) " Vorel jr. byl vybrán v konkurzu, u kterého pořadatelé nezajistli účast" Jediný klady celýho filmu je učitelský sbor včele se Šteindlerem, ten je prostě skvělej :-) Jinak je tu naprostá nesouměrnost postav, u kterých nevidíte žádnej psychologickej vývoj, ale víte o nich jen,co se dá vyčíst z jejich dialogů (btw kolikrát vám až utrhnou uši), ale to proč jsou takový, to už si holt musíte domyslet.. Verdikt: Film, kterej pan Vorel sr. totálně nezvládl, jak napsat, tak zrežírovat a celkový dojem vyzní úplně naprázdno.. P.S. Martin Zbrožek překvapil, chtěl bych ho vidět ve větší roli!

 • 55%
  0
  2
  29. 9. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Přehlídka našich nejlepších NEherců s Matonohou v čele. Nebýt grafiti a skvělého Wichovo soundtracku, nestálo by to za řeč.

 • 5%
  0
  0
  19. 10. 2018
  Jana Květoňová (5665 bodů)

  Je to prakticky totéž co "Vejška", co se úrovně týče. Nečekala jsem od tohoto filmu nic, takže nejsem ani rozčarovaná, ani překvapená. Na gympl jsem chodila, ale málem bych řekla, že režisér tam snad nechodil! A o čem že ten film vlastně je? No obsah je tedy dost obsáhlý! :-) Nicméně já mám pocit, že ten film je spíš O NIČEM!!! Pro mě je to film bez humoru, jeden z nejhorších, který byl natočen v novém tisíciletí.

 • 75%
  1
  0
  2. 4. 2014
  limeta (4639 bodů)

  Jo, jde to, nenadchne, ale dá se vidět několikrát

 • 50%
  0
  0
  26. 11. 2012
  VitvarJane (4473 bodů)

  tak tenhle film mě nijak neuchvátil a nemusím ho vidět víckrát...

 • 50%
  0
  1
  3. 12. 2012
  bidlobox (3794 bodů)

  Tomáš Vorel už by se mohl konečně přestat chlubit tím jak točí a na co točí a začít točit pořádně. Stejně jsou jeho filmy po technické stránce o ničem.

 • 90%
  0
  3
  24. 6. 2018
  nikol125 (2732 bodů)

  Uznávám, že film je určen spíše pro teenagery, ale pobaví se u něho i starší lidé. Například naše paní učitelka na češtinu, se u něho smála, až se za břicho popadala. Takže to dokazuje, že film není určen, jen pro jednu věkovou kategorii.

  • Petr a Michal
  • třídní učitel Tomáš
  • vtipné a zábavné
  • 100%
   2
   1
   5. 10. 2015
   leafroller (2605 bodů)

   Film Gympl jistě není přesným obrazem současného školství a nehledá nějaké zásadní odpovědi a řešení, avšak nabízí pestrou paletu postav, z nichž každá charakterizuje vlastní problém.
   Vorel ml. je chlapec ze sociálně nižší vrstvy a neúplné rodiny vybíjející svou pubertální energii v nezákonném prostředí malířů grafiti. Mádl je jeho protipólem - bohatý a rozmazlený synek úspěšného podnikatele, který si díky svému otci a nekonečnému přítoku peněz může dovolit prakticky naprosto cokoliv. Pak tu máme Lenku Juroškovou jako atraktivní roštěnku testující hranice svých půvabů a možnosti manipulace muži a Martinu Procházkovou hrubě psychicky týranou sadistickým otcem, což ji dovádí na pokraj duševního zdraví a má zásadní vliv na její vztahy s ostatními přáteli.
   Proti nim stojí postava sice schopné, ale bezmocné ředitelky Holubové, která se snaží celou školu držet pohromadě navzdory nedostatku kvalitních pedagogů, finančních prostředků a sebemenší spolupráce s rodiči a idealistický učitel Matonoha, který se snaží nabourat zaběhlé a osvědčené gymnaziální postupy přehnaným přátelstvím se studenty, což je mu na konci osudným. Líbí se mi, že film ukazuje vztahy a problémy z obou stran. Jak ze strany dětí, tak i dospělých. Pro všechny je však fatální absence jakékoli autority. Přirozené či umělé. Přemýšlel jsem, jestli je něco, co se mi na filmu nelíbilo. Bylo to věru těžké, ale když mám něco jmenovat, tak to je výkon pana Vorla staršího a filmová hudba, která je sice temně sqělá a je v ní krásné napětí, ale po půlce filmu již dost monotónní a otravná. Jinak se filmu vážně nedá nic vytknout.

  • 65%
   0
   0
   16. 6. 2017
   Rabadi (2254 bodů)

   Další film Tomáše Vorla, který je cílený na skupinu mladistvých. Výkon Mádla a mladého Vorla byl skvělý, prostředí uvěřitelné. Filmy Tomáše Vorla jsou úplně jiné než filmy ostatních tvůrců, ale jinak stále na stejné brdo. Jsem zvědavá, jestli je možné natočit další film, aniž by neunudil diváka stejností.

  • 55%
   0
   0
   8. 12. 2012
   psico (1664 bodů)

   Průměrná česká, pubertální komedie ale je to zachycené pravdivě. Dneska si každej puberťák dělá co chce, školu má na háku, rodiče tak též. Mno a pak to dopadne tak že se vám kolej roztáhne o 17 metrů. Jako bych viděl časy kdy jsem byl sám na gymplu...

  • 70%
   1
   0
   24. 7. 2012
   wiecej (1445 bodů)

   Uznávám, že Gympl není komedie úplně pro každého a i hudba nemusí každému sednout, ale já jsem se příjemně bavil. Vtipy a scénky jsou samozřejmě přehrávány a hnány do extrémů, ale pokud si odmyslíte to přehánění, tak to jsou věci, které se i vám ve škole mohly stát.....

  • 50%
   0
   0
   20. 1. 2015
   vlastimil.v (313 bodů)

   Nenáročný, pohodový, oddychový a vtipný film na večer. Příběh ze studentského prostředí, kde mládež je problémoví všude na školách. Vorel dobře vystihnul dnešní svět.

  • 90%
   0
   0
   9. 6. 2016
   ynnek (93 bodů)

   Tenhle film se mi moc líbí hlavně díky hudbě a hereckým výkonům. Nejlepší podle mého je Tomáš Vorel jr. a Zuzana Bydžovská. Film je taky zábavný, takový pohodový, už jsem ho viděla několikrát a klidně si ho zase někdy pustím. Mádlovi jeho role taky dost sedí

  • 20%
   0
   0
   30. 4. 2009
   Siegmund (93 bodů)

   Gympl řadím mezi nejhorší filmy, jaké jsem kdy viděl. Úroveň filmu nedokázala pozvednout ani Eva Holubová. Herecké výkony (až na výjimky Holubová, Bydžovská, Hanák, Kraus) nulové. Děj žádný, hudba příšerná. Vyloženě trapné bylo, když češtinář (Jan Schmitzer) napsal na tabuli větu určenou k větnému rozboru a udělal v ní chybu, kterou by jako češtinář udělat rozhodně neměl. Aby si češtiny lačný čtenář nemusel tento hrozný film pouštět znovu, větu uvádím zde: „Stromy se ohýbaly pod náporem větru, jež hlasitě skučel do přívalů deště.“ Nevím sice přesně v jakém roce se děj filmu odehrává, ale moc rád bych viděl tu policejní služebnu, v které ještě provádějí zápis na psacím stroji. Mezi herecké postavy, které filmu neuškodily, ale ani ho nepozvedly bych ještě zařadil Maxe Kušiaka (filmový bratr Petra Kocourka).

  • 45%
   0
   0
   12. 11. 2011
   Finarfin (64 bodů)

   Při sledování tohoto filmu jsem se bavil asi podobně jako v hodinách českého jazyka. Možná ještě méně. Film se snaží za každou cenu vypovídat o dnešní generaci, ale v této poloze žalostně selhává už jenom kvůli křečovitým dialogům a kameře, která se snaží zabírat obličej za každou cenu tak blízko, že si mohl štáb nakoupit rovnou mikroskopy. Obrovské zklamání, velice se divím, kam se za těch 20 let dokázala vytratit kvalitní česká herecká, scénáristická a režisérská škola; vždyť filmy ze školního prostředí jsou perlami československé kinematografie! P.S: Film bych pojmenoval České graffity, neboť více než polovinu filmu vidíme dvojici Tomáš Vorel + Jirka Mádl čmárající po jakékoliv rovné ploše.

  • 40%
   0
   1
   7. 3. 2015
   EDEK (19 bodů)

   přijde mi to dobrý ale moc přehnaný

  • 100%
   1
   0
   7. 1. 2016
   akkhe (10 bodů)

   Ano, nečekaně dobrý film! doporučuji

  65 57 ?
  jak hlasovat?
  • Lucy Lu 65%
  • nikol-jankovicova 80%
  • Pyrkh86 85%
  • MLFN 45%
  • mims 60%
  • Sandrastekla 100%
  • Lípa 70%
  • loudaxxx 65%
  • jiri-cisar 85%
  • Oscar76 75%
  všechna hodnocení (206)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 1 v žebříčku uživatele akkhe
  11. místo z 47 v žebříčku uživatele m.jtecka
  39. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
  83. místo z 83 v žebříčku uživatele 16adelinka
  84. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere